Arı sütü maskesi ile doğal gençlik!

Kategori: Genel - 1.242 viewsYorum Yazın
Arı sütü maskesi ile doğal gençlik!

 

Arı sütü maskesi nedir? Arı sütü maskesi doğanın sunduğu mucizelerin en önemlilerinden biridir. Arı sütünün kullanım alanları o kadar çoktur ki bunlar arasında arı sütünün cilde faydaları ön planda geliyor. Arı sütü maskesi ile genç kalmak mümkün. Siz de bu mucize besin ve maske ile henüz tanışmadıysanız acele edin! Cildinizi gençleştirmek için arı gibi çalışan bir yardımcınız olsun!

Arı sütü faydaları Ahmet Maranki gibi uzmanlarca da sık sık dile getiriliyor. Arı sütü faydaları Ahmet Maranki yanında Göz altı kırışıklıkları için maske İbrahim Saraçoğlu tarafından da veriliyor.

Bu yazıda arı sütü faydaları nasıl kullanılır, arı sütü ve faydaları, arı sütü maskesi nasıl kullanılır,      arı sütü ile yapılan maskeler, arı sütünün cilde faydaları, saf arı sütünün cilde faydaları gibi konularda bilgiler bulacaksınız.

Arı sütü maskesi

Maske tarifinden önce arı sütü nedir açıklayalım. Arı sütü kraliçe arı için hazırlanan ziyafet besinidir. İşçi arılar 15 gün kadar çalışıp bu besini hazırlar. Hem besleyici hem de doğal bir ilaçtır. Çünkü söz konusu olan arı kolonisinin devamı ve kraliçenin sağlıdır! İşçi arılar yaklaşık 40 gün hayatta kalırken arı sütü ile beslenen kraliçe arı tam yedi yıl yaşıyor! İşte arı sütü ile uzun ömür ve gençlik sırrının ispatı!

Arı sütü yararları

Arı sütünün içeriğinden neler yok ki!

 • A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B8, B9, B12, C, D, E, H, P vitaminleri
 • Redinol-Akseroftol, Thiamine-Anorin, Riboflavine-Laktoflavin, Nicotinamide, Pantothonique asit, Pyridoxie, İnositol-Myo (Mezo) lozit, Biotine, Folikasit, Kobalamin, Askorbikasit, Kolekalsiferol, Tokoferol, Antisterilite, Rutine vitamin içerikleri
 • Organik asitler (Acide hydroxy-10 décéné-2, Acide P-hydroxy benzolgue…)
 • Amino asitler (Alanin, Glikokol…)
 • Fosfor, bakır, demir, kalsiyum, çinko, silisyum, potasyum, sodyum, manganez, iyot, selenyum mineralleri

Bu zengin kaynak cilt için de büyük faydalar içeriyor, sağlık için de.

Arı sütünün faydaları nelerdir?

arı sütü maskesi-arı sütünün faydaları nelerdir-göz altı kırışıklıkları için maske ibrahim saraçoğlu-arı sütü faydaları ve zararları-arı sütü kremi faydaları-arı sütü fiyatı faydaları-arı sütü kullananların yorumları-arı sütü faydaları ve nasıl kullanılır-arı sütü cilt lekeleri-arı sütü kremi nasıl yapılır-arı sütü kremi fiyatı-arı sütü ciltte nasıl kullanılır-arı sütü faydaları ve kullanımı-suna dumankaya polen maskesi-arı sütü kremi eczane fiyatı-polen maskesi ve hazırlanışı-evde göz kremi hazırlama-göz altı kırışıklıkları için maske tarifi-arı sütü yararları-polen maskesi yapanlar-arı sütü maskesi kullananlar-arı sütü maskesi nasıl yapılır-nurs arı sütü kremi-probee arı sütü kremi kullananlar-arı sütünün saça faydaları-arı sütü propolis faydaları-göz altı kırışıklıkları için maske şems aslan-polen maskesi fiyat-arı poleni saç maskesi

Arı sütünün cilde faydaları

Arı sütü faydaları ve zararları açısından ele alındığında inanılmaz sayıda çok faydası olduğu görülür. Bu mucize besin insan sağlığı için doğanın bir armağanıdır. Arı sütünün cilde faydaları nelerdir? Aşağıda arı sütünün cilde faydaları nelerdir sorusuna cevap oluşturan maddeleri inceleyebilirsiniz.

 • Arı sütü cilt lekeleri tedavisinde kullanılabilir
 • Arı sütünün saça faydaları, saçı besleme, canlılık verme ve saç dökülmesini azaltma etkisi bulunuyor
 • Arı sütü ile göz altı maskesi göz çevresi kırışıklıkları, torbalanmalar ve morluklardan kurtulabilirsiniz
 • Arı sütü ve polenin yararları arasında ömrü uzatması ünlü tıp uzmanlarının kitaplarında yer alıyor
 • Yorgunluk azaltır, enerji verir
 • Tam bir gençlik veren kaynaktır
 • Hücre yenileme etkisi sağlar
 • Arı sütünün cilt lekelerine faydası binlerce yıldır biliniyor

 

Arı sütü ile göz altı maskesi

Arı sütü ile göz altı maskesi yaparak gözaltı torbalarına ve kırışıklıklarına elveda diyebilirsiniz. Evde göz kremi hazırlama için bu tarif eşsizdir. Hazırlayacağınız göz altı kırışıklıkları için maske tarifi ile göz çevresi bakımını hem ekonomik hem doğal olarak yapabilirsiniz.

Bunun için gerekli malzemeler:

 • Bir tatlı kaşığı arı sütü
 • İki adet salatalık
 • Kayısı yağı

Bir adet salatalığı suyunu kullanmak üzere blendere koyun veya rende ile suyunu çıkarın. Arı sütü ile karıştırın. Bu karışımın içerisine beş damla kadar kayısı yağı ekleyin.

Elde ettiğiniz Arı sütü ile göz altı maskesi karışımını yuvarlak dilimler haline getirdiğiniz salatalıkların üzerine koyun. Salatalık dilimlerini gözaltına yerleştirip 20 dakika kadar bekletin. Bu işlemi sabah ve akşam uygulayabilirsiniz.

Göz altı kırışıklıkları için maske İbrahim Saraçoğlu da benzer bir arı sütü maskesi tarifi veriyor. Göz altı kırışıklıkları için maske İbrahim Saraçoğlu tarifini aşağıda izleyebilirsiniz.

 

Arı sütü kremi faydaları

Arı sütü fiyatı faydaları gibi konuları işlerken arı sütü kremi faydalarından bahsetmemek olmazdı. Arı sütü kreminin cilde faydaları aşağıda maddeler halinde yer alıyor. Arı sütü kremi farklı markalar altında bulunabiliyor. Bu kremler cilt için pek çok fayda barındırıyor.

Arı sütü kremi faydaları nelerdir?

 • Cilt kırışıklığını engeller
 • Cildi güneş ışıklarından koruyan filtre görevi yapar
 • Cildi onarır
 • Gençleştirir
 • Ciltteki nem dengesine katkı sunar
 • Sivilce ve akne tedavisinde etkilidir
 • Antibakteriyel özelliğiyle cilt hijyeni için önemlidir
 • Ciltteki yaraların tedavisinde iye yarar
 • Döküntü, kızarıklık, pullanma gibi cilt sorunlarına iyi gelir
 • Arı sütü balı faydaları arasında menopoz sonrası cilt kuruluğunun giderilmesi de yer alıyor

 

Arı sütü kremi fiyatı

Arı sütü kremi fiyatı internet satışlarında 50 Ml ürünler 33 TL’den başlayan 100 TL’ye kadar uzanan bir fiyat aralığında sunuluyor.

Arı sütü kremi eczane fiyatı da yukarıdaki skala içerisinde hareket ediyor.

Evde arı sütü kremi nasıl yapılır? Bunun için fındık yağı, arı sütü, bal ve gliserin kullanabilirsiniz. Bu malzemeleri koyu kıvama gelinceye kadar karıştırıp cildinize uygulayabilirsiniz.

 

Arı sütü faydaları ve nasıl kullanılır?

Arı sütü faydaları ve nasıl kullanılır konusunda arı sütü ürünlerini de ele almak gerekiyor. Arı sütü kremi arı sütü ciltte nasıl kullanılır sorusunun bir cevabını oluşturuyor. Arı sütü ciltte nasıl kullanılır? Arı sütü cilt maskesi yapılarak da kullanılabilir.

Siz de arı ürünlerinden yararlanın. Arı sütü propolis faydaları ile cildinizde gençlik vücudunuzda sağlık daim olsun.

 

Arı sütü cilt maskesi

Arı sütü maskesi yaparak arı sütü faydaları ve kullanımı ile kendinize büyük bir iyilik yapabilirsiniz. Arı sütü ile cilt maskesi yapmak kendinize yapacağınız önemli bir yatırımdır. Karşılığını fazlasıyla alacağınızdan emin olabilirsiniz. Kafanızdan ari sütü cilde sürülürmü sorusunu da atın artık! Ne demek ari sütü cilde sürülürmü? Arı sütü tam bir cilt dostudur!

Arı sütü cilt maskesi için gerekli malzemeler:

 • 100 Gr arı sütü
 • Bir yemek kaşığı süt
 • Bir tatlı kaşığı bal

Arı sütü cilt maskesi yapımı

Arı sütü maskesi nasıl yapılır? Arı sütü, bal ve sütü karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinizde sorunlu bölgelere uygulayın. 20 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık suyla durulayın. Ayrıca nemlendirici kullanmanıza gerek yoktur. Gördüğünüz gibi arı sütü maskesi nasıl yapılır sorusunun cevabı aslında çok kolay hazırlanan bir maske olmasında gizlidir.

Uyguladığınız arı sütü yüz maskesi cildinizde anti aging etkisiyle yaşlanma karşıtı gelişmeler ve faydalar oluşturur.

Arı sütü kullananların yorumları 

Arı sütü kullananların yorumları incelendiğinde hep şu sitemle karşılaşıyoruz. Neden daha önce arı sütünü tanımamışım, farkına varmamışım! Arı sütü maskesi kullananlar ciltteki nem, canlılık ve parlaklığın çok etkileyici olduğunu dile getiriyor. Arı sütü maskesi kullananlar kendilerini kullanmayanlara göre daha genç hissettiklerini söylüyor.

Arı sütünün yüze faydaları ciltteki sorunların yanında daha sıkı bir doku sağlamasıdır. Böylece yılların verdiği sarkmalar da toparlanmış oluyor.

 

Arı sütü maskesi konusunda okuyabileceğiniz diğer makaleler

 • Polen maskesi (polen maskesi ve hazırlanışı, Suna Dumankaya polen maskesi, polen maskesi yapanlar, arı poleni saç maskesi, yağlı ciltler için polen maskesi,
 • Arı sütü polen cilt maskesi (Arı sütü polen faydaları, polen ve arı sütünün faydaları, polen maskesi kullananlar, arı sütü polen yararları, arı sütü poleninin faydaları, arı sütü polen cilde faydaları)
 • Arı sütü saç maskesi (arı sütü saça nasıl uygulanır, arı sütü şampuanı faydaları, arı sütü saça sürülürmü, arı sütü saç çıkarır mı
 • Arı sütü kapsülü (arı sütü kapsülü faydaları kullananlar, arı sütü hapı faydaları
 • Arı sütü macunu (arı sütü macunu faydaları,
 • Arı sütü tozu (arı sütü tozu faydaları
 • Arı sütü sabunu (arı sütü sabunu faydaları

 

Arı sütü faydaları zararları incelendiğinde alerjik reaksiyonlar dışında önemli bir zararı bulunmuyor. Aşırı tüketimde, çocuklar ve hamilelerde sazı yan etkileri olabiliyor. Bunlar için doktorunuza danışmadan kullanmayın.

 

Arı sütü maskesi ile doğal gençlik! yazısı ilk önce Genç Kalanlar üzerinde ortaya çıktı.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!