Aslan pençesi faydaları nelerdir?

Kategori: Gençlik Sırları - 132 viewsYorum Yazın
Aslan pençesi faydaları nelerdir?

Aslan pençesi faydaları arasında bağışıklığın artırılmasından saç büyümesine kadar pek çok etki sayılabilir. Testere dişli aslan pençesi otu kadınlarda erken menopoz riskinin önlenmesi konusunda da faydalarıyla biliniyor.

Bu yazıda; aslan pençesi otu faydaları, aslan pençesi ne işe yarar,aslan pençesi nasıl kullanılır, aslan pençesi neye iyi gelir gibi aklınıza takılan ve daha önce neden haberim yoktu diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Aslan pençesi ne işe yarar sorusunun cevabı gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmakgenç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Aslan pençesi faydaları nelerdir?

Aslan pençesi otu son yıllarda popüler hale gelen ve birçok farklı hastalıkta güçlü tedavi edici etkileri nedeniyle önerilen doğal ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle saç uzaması, hormonal problemler, adet düzensizlikleri gibi büyük rahatsızlıklarda etkilidir. 

aslan pençesi faydaları-aslan pençesi otu-aslan pençesi çayı-aslan pençesi ne işe yarar-aslan pençesi otu faydaları-aslan pençesi çoban çantası kuru-aslan pençesi çayı faydaları-aslan pençesi nasıl kullanılır-aslan pençesi zararları-aslan pençesi neye iyi gelir
Aslan pençesi ne işe yarar?

Aslan pençesi faydaları, özellikle erken menopoza yatkın kadınlar için faydalıdır. Kız ve genç kadınlarda adet düzensizliklerinin giderilmesini sağlar. Öte yandan bitkinin kullanımı FSH hormonu yükselmeye başlayan genç kadınlarda sorunların çözümünde etkili olacaktır.

Bu etkilerine ek olarak, ürünün kullanımı saç büyüme problemi olan kadınlara büyük fayda sağlayacaktır. Mucizevi etkileri sayesinde testere dişli aslan pençesi bitkisinin kullanımı tüm dünyada yaygınlaşmıştır. Ağırlıklı olarak İsviçre tarafından damar sertliği ve felce karşı kullanılan bitki, idrar söktürücü sorunları ve hızlı yara iyileşmesi için Macarlar tarafından tercih edilmektedir.

Aslan pençesi ne işe yarar?

Aslan pençesi ne işe yarar? Aslan pençesi bitkisinin faydaları birçok farklı gruba ayrılabilir. Ancak bitkinin sahip olduğu en güçlü ve en güçlü problemler arasında kadınlarda çeşitli cinsel problemler ve rahatsızlıklar yer almaktadır. Herkes için faydalı olan bu ürünü tüketirken çok dikkatli olmalısınız. Aşırı veya yanlış tüketim farklı sağlık sorunlarına neden olacaktır.

Aslan pençesi neye iyi gelir?

  • Saç büyümesi ve adet düzensizliklerinin giderilmesi
  • Üreme bozukluklarının tedavisi
  • Tüylenmeye karşı kullanılması
  • Göz sağlığının korunması
  • Bağışıklığın güçlendirilmesi
  • Kanser hastalıklarına karşı önlem almak
  • Zührevi hastalıkların önlenmesi
  • Kadınlarda hormonal sorunların önlenmesi ve dengelenmesi
  • Erken menopoz riskinin azaltılması

Aslan pençesi nasıl kullanılır? Testere dişli aslan pençesi çayı İbrahim Saraçoğlu tarifi

İbrahim Saraçoğlu hocamız Testere dişli aslan pençesi otunu özellikle kadınlara olan faydaları nedeniyle sık sık gündeme getiriyor. Hocamızın aslan pençesi nasıl kullanılır sorusuna cevap olarak aslan pençesi çayı nasıl yapılır tarifini veriyor.

Üç-dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta olan bir bardak (150- 200 ml) klorsuz suya atılır. Kısık ateşte on dakika kaynatmaya devam edilir. Daha sonra soğumaya bırakılır, ılıyınca süzülür. Bir ay boyunca her gün iki defa bir su bardağı içilir.

İlki kahvaltıdan iki saat sonra, ikincisiyse akşam yemeğinden iki saat sonra içilir. Her defasında taze hazırlanması şarttır. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür tekrar edilir. Ve kür sonlandırılır.

Aslan pençesi çayı faydaları nelerdir sorusunun cevabı gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmakgenç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Aslan pençesi nasıl kullanılır gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!