Bitkisel uyku ilacı

Kategori: Detoks - 350 viewsYorum Yazın
Bitkisel uyku ilacı

Bitkisel uyku ilacı özellikle stres, korku, panik, kaygı, endişe durumlarında kaçan uykuyu yakalamanın en doğal yoludur. Hiç merak etmeyin doğa ana kolayca uykuya dalabileceğiniz ve mışıl mışıl uyuyabileceğiniz imkanları bize bahşetmiştir. Bitkisel uyku ilacı isimleri olarak papatya, kediotu, şerbetçiotu, çarkıfelek çiçeği, lavanta sayılabilir. Farklı amaçlarla kullanılsa da ginseng iyi bir uyku getiricidir.

Bu yazıda; bitkisel uyku ilacı isimleri, doğal uyku hapı, bitkisel uyku şurubu, doğal uyku ilacı, uykusuzluk için bitkisel ilaçlar, bitkisel uyku hapı, uyku ilacı bitkisel çözümler gibi çok işinize yarayacak ve daha önce neden bilmiyordum diyeceğiniz konuları da bulabilirsiniz.

Doğal uyku ilacı gibi pek çok maydanoz kürü uygulaması yanında pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Bitkisel uyku ilacı

Uyku problemlerinizi tedavi etmeye başladığınızda, altta yatan nedeni bulmaya çalışın. Stres, gürültü veya rahatsızlık gibi zayıf uykuyu neyin tetiklediğinin farkında olun. Bir uyku günlüğü tutmak, uyku alışkanlıklarınızı değerlendirmenize ve iyileştirilmesi gereken alanlara bakmanıza yardımcı olabilir.

bitkisel uyku ilacı-bitkisel uyku ilacı isimleri-doğal uyku hapı-bitkisel uyku şurubu-doğal uyku ilacı-uykusuzluk için bitkisel ilaçlar-bitkisel uyku hapı-uyku ilacı bitkisel
Uyku ilacı doğal çözümlerle rahatlayın!

Bitkisel uyku şurubu olarak kullanabileceğiniz pek çok ürün bulunuyor. Bu ürünlerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Uyku meditasyonu da çok etkili bir doğal uyku hapı etkisi gösteriyor.

Doğal uyku ilacı

Doğal uyku ilacı olarak kullanılabilecek ürünlerin listesi soruluyor. Pek çok doğal uyku ilacı olmakla birlikte bir liste hazırladık.

 • The LifeCo Organik Agave Şurubu 330 gr
 • OX Uyku Bitki Çayı 100 G UykuC10
 • INCIA Aromaterra İyi Uykular – Sleep Time
 • Ali Ünyazıcı İyi Geceler Karışık Bitki Çayı
 • Prof Saracoğlu İyi Geceler Karışık Bitki Çayı 20’li süzen poşet
 • Humana İyi Geceler Çayı
 • Herby Sleep Tea

Uykusuzluk için bitkisel ilaçlar

Uykusuzluk için bitkisel ilaçlar doğal uyku yardımcılarını kısa bir süre kullanmak tipik olarak bağımlılığa yol açmaz. Doğal uyku yardımcıları, kısa bir süre kullanıldıklarında düşük yan etki veya komplikasyon riskine sahiptir.

Papatya: Sakinleştirici etkisi olan yumuşak bir bitkidir. Papatya uyku ilacı bitkisel hahatlamayı ve uykuyu teşvik eder. Bitkisel çay veya papatya esansiyel yağı ya da papatya vitamin destek tabletleri kullanılabilir.

 • Kediotu: Uykusuzluğun tedavisinde ve uyku kalitesinin iyileştirilmesinde yardımcı olabilir. Kediotu şerbetçiotu, limon otu ve diğer bitkilerle birleştirilebilir. Dozunuzu belirli bir süre içinde kademeli olarak artırmak en iyisidir. Uykunuz düzeldiğinde, iki ila altı hafta boyunca kediotu kullanmaya devam etmelisiniz. Çay olarak içerseniz günde üç defaya kadar 1/4 ila 1 çay kaşığı içebilirsiniz. Kapsül şeklinde almayı tercih ederseniz, etikette tavsiye edilen dozajı takip etmelisiniz.
 • Şerbetçiotu: Şerbetçiotu, şerbetçiotu bitkisinin dişi çiçekleridir. Bira gibi içecekleri tatlandırmak için ve bitkisel bir ilaç olarak kullanılırlar. Şerbetçiotu bazen kediotu gibi diğer bitkilerle birleştirilir. Günlük 0,5 ila 2 mililitre sıvı özüt alabilirsiniz. Günde üç kez 1 gram toz özü alabilirsiniz. Ayrıca şerbetçiotu içeren alkolsüz birayı da içebilirsiniz.
 • Çarkıfelek: Uyku ilacı bitkisel olarak sakinleştirici etki yaratan kimyasallar içeren bir bitkidir. Rahatlama ve uykululuk hissi verir ve bazen diğer bitkilerle bitkisel karışımda birleştirilir. Otu yatmadan önce içmek için bir çay yapmak için kullanabilir veya kapsül şeklinde alabilirsiniz. Önerilen sıvı dozu yatmadan önce 10 ila 30 damla çarkıfelek özüdür. Kapsül almayı tercih ederseniz, doz 90 miligramdır. Bir seferde iki aydan fazla çarkıfelek almamalısın.
 • Lavanta: Lavanta, ilaç, parfüm ve yağ yapmak için kullanılan hoş kokulu bir bitkidir. Sağlığı ve refahı artırdığı düşünülmektedir. Sakinleştirici etkisi uykuya neden olabilir. Çay veya kokulu poşet yapmak için kurutulmuş lavanta kullanın. Yastığınıza birkaç damla uçucu yağ damlatın.

Uyku ilacı bitkisel faydaları gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!