C vitamini cilde faydaları

Kategori: Genel - 4.243 viewsYorum Yazın
C vitamini cilde faydaları

C vitamini cilde faydaları nelerdir? C vitamini ile ilgili bilgilerinizi derinleştirecek ve muhteşem bir cilt sağlayacak gençlik iksiri bu vitamini çok daha yakından keşfedeceksiniz. C vitaminini bünyemiz kendisi üretmiyor. Bu vitamini besinlerden veya c vitamini ampul olarak alabiliriz. C vitamini ampul cilde faydaları aşağıda okuyabilirsiniz. C vitamini cilde faydaları size güncel zamanın çok gerisinde kaldığını düşündüğünüz canlılık, gençlik, esneklik kazandırabilir.

C vitamini cilde faydaları nelerdir?

C vitamini nedir? C vitamini faydaları nasıl ortaya çıkar. L-askorbik asit olarak da bilinen C vitamini, doğal olarak bazı gıdalarda bulunan ve birkaç başkasına eklenen suda çözünür bir vitamindir.

C vitamini vücuttaki diğer antioksidanları yeniden üretmeye yardımcı olan bir antioksidandır. Hem demir emilimini geliştirir ve bağ dokusu ve yara iyileşmesi için hayati bir rol oynar. Aynı zamanda, serbest radikallerin cilt ve vücut üzerindeki zararlı etkilerini de geciktirir. Anti aging vitaminler arasındadır.

Günde 30 ila 180 mg’lık ılımlı bir alımda, vitaminin % 70 ila % 90’ı emilir.

C vitamini cilde faydaları listesi

C vitamini cilt için hap biçiminde kullanılabildiği gibi c vitamini serumu olarak veya cilt için c vitamini ampul biçiminde de kullanılabilir. Hangi yolla kullanılırsa kullanılsın önemli faydalar sağlar. C vitamini cilde faydaları nelerdir önemli maddelere bir göz atalım:

 • C vitamini yara tedavisinde kullanılabilir. Güneş yanığı için da çok etkilidir. C vitamini içeriğindeki antioksidanlar yanık lezyonlarının iyileşmesini hızlandırır.
 • C vitamini cilt lekeleri ile savaşır. C vitamini ampul cilde faydaları arasında yara ve izlerin tedavisi yanında güneşin UV ışınlarından koruma da önem taşıyor. Özellikle güneş ışınlarına karşı koruyucu özelliğiyle cilt lekesi oluşumunu engelleyebilir. C vitamini cilt lekeleri için vazgeçilmez bir kaynaktır.
 • C vitaminli cilt maskesi yaparak yaşlanma belirtilerini kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. C vitaminli cilt maskesi yaşlanma belirtilerini nasıl uzaklaştırır. C vitamini kollajen üreten molekülleri bağlamak için gerekli hidroksiprolin ve hidroksilisin üretimi için gerekli bir bileşendir. Kollajen eksikliği cildi kuru ve cansız yapar. Kolajen deriyi gençleştirir ve kırışıklıkları ve yaşlanma belirtilerini azaltır. C vitamini kolajen üretimini artırarak gençlik kazandırır.
 • C vitamini cilt çilleri ve yaşlanma lekeleri gibi belirtileri hafifletir ve daha genç, pürüzsüz bir cilt elde etmenize yardımcı olur. Bunu DNA bazında gerçekleştirerek kalıcı gençlik sağlar.
 • C vitamini kapsülünün cilde faydaları arasında egzama tedavisinde oynadığı rol de yadsınamaz. Egzamanın tedavisinde iyi bir yol, vitamin C ve çinkonun kombinasyonu – 500 ila 1000 mg C vitamini ve 15 mg çinko her gün alınması potansiyel bir tedavi görevi görür.
 • C vitamini cilt hücrelerini kalınlaştıran, koruyan ve iyileştiren elastin oluşumunu arttırır. Kalınlaştırma etkisi nemi muhafaza etmeye yardımcı olur, cilt sirkülasyonunu arttırır ve cilt yüzeyini dolgunlaştırır.
 • Kolajen ayrıca kan damarlarının yapısını da sağlar. Derinin altındaki minik kan damarları cildi sağlıklı tutan oksijen ve besin maddeleri taşırlar. Yeterli besin maddesi olmadan cilt kaba ve kuru hale gelecektir. C vitamini içeren kremler cildin görünümünü ve dokusunu iyileştirir.

 

C vitaminin saça faydaları

C vitamini cilde faydaları yanı sıra C vitaminin saça faydaları şaşırtıcı orandadır. Düşük C vitamini alımı saç büyümemizi etkileyen birçok saçla ilgili problemlerin köklü bir nedeni olabilir. C vitamini eksikliği kuru saçlara ve kırılmış uçlara neden olabilir. Bu koşullar saçların düzenli büyümesi için olumsuzdur ve sonunda saç dökülmesine neden olur.

Vücudumuz, enerji üretimi için tükettiği gıdayı glikoza çevirdiğinde, doğal olarak serbest radikaller oluşur. Bu serbest radikaller saçları zayıf, kırılgan ve ince yaparak saçlarımıza zarar verir ve saç büyümesine müdahale eder. Vitamin C antioksidan özellikleri, serbest radikal oluşumunu azaltır ve vücudumuz üzerindeki etkilerini en aza indirir. Diyetimize yeterli miktarda C vitamini vermek, serbest radikallere karşı antioksidan koruma için gereklidir.

Yeterli miktarda C vitamini alan insanlar sağlıklı, güçlü ve kalın saçlıdır.

C vitamini kepekle savaşır. Saç folliküllerinde kepek ve kuru, pul pul deri nedeniyle sık sık tıkanıklık oluşur. Bu, saç köklerine zarar verebilir ve saç büyümesini de önleyebilir. C vitamini, kafa derisi üzerindeki bakterilerle savaşmaya yardımcı olur. Kepekten uzak durur, foliküllerin enkazından kurtulmaya yardımcı olur ve yeni saçların büyümesini teşvik eder. Antiviral özelliklerinden dolayı kuru ve kaşıntılı saç derilerine yardımcı olur.

C vitamini sadece saç dökülmesine karşı savaşmakla kalmaz aynı zamanda saçın erken yaşlanmasını önleyerek doğal renginin korunmasına yardımcı olur.

 

C vitamini serumu (c vitamini cilt serumu)

C vitamini, vücudun çeşitli nedenlerle ihtiyacı olan vazgeçilmez bir vitamindir. Bununla birlikte, cilt için, özellikle de yüz çevresinde en faydalıdır. Bu nedenle, günümüzde birçok kişi, hassas yüz cildinde kullanılmak üzere tasarlanmış konsantre C vitamini serumları gibi C vitamini içeren cilt bakım ürünleri kullanıyor.

Esasen, C vitamini serumu veya c vitamini cilt serumu, yüksek konsantrasyonda C vitamini içeren yağdan ve suya dayanıklı bir sıvıdan oluşur. Serumlar, insanlardan en iyi şekilde yararlanmalarını sağlayan önemli ölçüde daha yüksek konsantrasyonlar nedeniyle kremlerden ve diğer C vitaminden ürünlerden farklıdır. C vitamini serumu kullanarak daha etkili ve hızlı sonuçlar alınabilir.

C vitamini tamamen doğaldır. C vitamini serumları doğal olarak formüle edilir ve günlük kullanım için yeterince nazik olmasına yol açar.

C vitamini serumu kullananlar

C vitamini serumu kullananlar pek çok faydayı bir arada elde edebiliyor. C vitamini serumu kullananların yorumlarını aşağıda okuyabilirsiniz. Aynı konu C vitamini ampul cilde faydaları biçiminde de değerlendirilebilir. Çünkü c vitamini ampul cilde faydaları C vitamini serumu ile aynı formdur. Serumlar genellikle ampul formundadır.

C vitamini serumunun cilde faydaları arasında bir çırpıda sıralanabilecekler:

 • Cilt lekeleri
 • Cilt beyazlatma
 • Cilt nem dengesi
 • Göz altı morlukları ve göz altı lekeleri
 • Cilt rengini dengelemek
 • Parlak ve canlı bir cilt
 • Kolajen artışı
 • Daha esnek bir cilt
 • Kırışıklıklarla mücadele
 • Güneş hasarlarından koruma
 • Genç gösterir
 • İltihapları yok eder

 

C vitamini kullananların forum sitelerindeki yorumlarından seçmeler

 • simirna35

15-02-11, 09:02

evveeeettt kıslar.dünden beri kullanmaya başladım serumu.tuhaf biş kokusu var.ama ucuyo hemen.sabah aksam uyguluycam.bu sabah 3. kere sürdüm cildime.özellikle kazayağı bölgelerine sürmeye dikkat ettim.bi de 2 kaşımın arasında cocukluktan kalma bi yara izim vardır.ona sürdüm özellikle.eger o bölgedeki iz azalırsa süpperrrr olacak.cildim yumuşadı ve hoş bi doku aldı sanki.serumu sürüp yarım saat sonra da yağlarımı sürdüm cildime.(krem kullanmam ben yıllardır).hhaaaa bi kac damla da o yağlarımın içine damlattım.ve bayaaa da dayanacak gibi serum.bakalım zamanla anlıcas

 • melt

5-05-11, 10:05

Bana da doktor tavsiye etti.Ben yüzüme dermaroller yaptıktan sonra uyguluyorum.Gözle görülür fark var.

 

 

C vitamini kullananlar anlatıyor

 • ikizler2010

6-10-11, 14:10

Flavo C Serum sorusu sorulalı aylar olmuş ama belki merak eden vardır hala 🙂 Ben dermatologumun tavsiyesi üzerine 4 aydır kullanıyorum. Sonuçta kendisi c vitamini ve ben çok faydasını görüyorum. En azından celex-c gibi 300 Tl. değil fiyatı, ayrıca hemen hemen aynı sonuçları veriyorlar… Ben leke için kullanıyorum.

 

 

İçeriğindeki serbest C vitamini (levogyre) ile kırışıklıkları önlerken; yüz, boyun ve ellerde kahverengi lekelerin oluşumunu engeller.

 

Yıllar içinde vücuttaki diğer organlar gibi cilt de yaşlanır ve yüzde kırışıklıklar ortaya çıkar. Bu durum güneşe fazla maruz kalınırsa daha da belirgin hale gelir. Serbest radikaller, deride DNA yapısını tamir süreçlerini etkileyerek bozarlar. Bu durum kollajen ve elastin liflerinin yapısını değiştirerek cildin elastikiyetinin bozulmasına, ince çizgilerin belirmesine ve kahverengi lekeler oluşmasına neden olur.

 

Ürün Özellikleri:

FLAVO-C Serum(15 ml) özellikle levogyre (serbest) vitamin C′nin antioksidan etkisini en üst düzeye çıkartmak için hazırlanmıştır. Serum ideal olarak cilde penetre olur ve burada hücre membranlarına ulaşarak fotoprotektif etki sağlar. C vitamininin stimüle edici etkisi kollajen ve elastinin yeniden oluşumuna yol açar ve cilde tonik etkisi gösterir.

 

FLAVO-C Serum, güneşe uzun yıllar maruz kalan ciltte hücresel fonksiyonları uyandırır.

Bunun ötesinde Ginkgo Biloba ekstresindeki flavonoidler kollajen ve elastin sentezini stimüle ederler. Aynı zamanda kapiller duvarları güçlendirirler ve böylece kızarıklığa eğilimi azaltırlar.

 

Endikasyonları:

Cilt yaşlanmasını önleme

Kırışıklıklar ve ince çizgiler

Işığa bağlı cilt hasarı

Mat ve yorgun cilt

Kullanım Şekli: Cildi temizleyip kuruladıktan sonra sabah ve akşam FLAVO-C Serum′dan birkaç damla sürülür. Tamamen emilinceye kadar masaj yapılır. Gözlere temas etmesinden kaçınılmalıdır.

Kollajen ve elastin sentezini arttırır

İçeriğindeki nanozomlar sayesinde deriye mükemmel penetre olur

 

redox c ampul cilde sürülürmü-c vitamini serumu kullananlar-c vitamini serumu fiyatı-cilt için c vitamini ampul-c vitamini ampul cilde faydaları-c vitamini serum markaları-c vitamini cilt lekeleri-c vitamini cilt serumu-c vitaminli cilt maskesi-c vitamini kapsülünün cilde faydaları-c vitaminin saça faydaları-c vitamini iğnesi cilde faydaları-c vitamini serumunun cilde faydaları-c vitamini cilde faydaları

c vitamini serumu kullananlar

C vitamini kullananların yorumları devam ediyor

 

 • şimdiye kadar iki markanın c vitamini serumunu kullandım. ilki murad markasının c vitaminli serumu. memnun kalmıştım ama kampanya olduğu zamam almıştım ve kampanya bittikten sonra fiyatı fazla geldi ve bu ürünü kullanmaya devam etmedim. bir süre farklı ürünler kullandıktan sonra cildimdeki sivilce ve çiller için bir c vitamini serumunu yediden kullanmak istedim ve wishtrend adlı kore cilt ve makyaj ürünleri satan siteden c20 pure vitamin c serumuna başladım. en büyük artısı ucuz oluşu çünkü c vitamini serumları pahalı oluyor ama ürünün okuduğum yorumlarındaki gibi sonuçlarla karşılaşmadım açıkçası. sivilce izlerinde ya da lekelenmede bir olumlu değişim yok ama sağlıklı ve parlak bir görüntü veriyor. şu an üçüncü şişedeyim ve yaz geldiği için elimdeki bittikten sonra c vitaminine ara vericem. pahalı bulmasam obagi markasının c vitamini serumlarını denerdim kesin.
 • cok asiri sivilceli olmayan ama arada tek tuk sivilcelenen karma yada yagli ciltlerde cok cok ise yaradigini dusunuorum. pek cok marka denedim en cok isime yarayan art naturals oldu. her aksam tum yuzum, boynum ve gerdanima suruyorum. cildim her zamankinden iyi durumda.

happygirl

 

C vitamini serum markaları

C vitamini serum markaları arasında kolay ulaşabileceğiniz bazı markaları sizin için derledik.

 

 

C vitamini serumu fiyatı

C vitamini serumu fiyatı için yukarıdaki linkleri tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. C vitamini serumu fiyatı 100-500 TL aralığında değişebiliyor. Cilt için c vitamini ampul alırken size uygun fiyat aralığı ve dermatoloğunuzun önerisini dikkate alınız. C vitamini iğnesi cilde faydaları için doğru kullanım ve süreklilik önem arz ediyor. C vitamini iğnesi cilde faydaları size gençlik katabilir ama doğru kullanımla!

 

Redox c ampul cilde sürülürmü?

Ziyaretçilerimiz Redox c ampul cilde sürülürmü sorusunu sıklıkla soruyor. Redox C ampul C vitamini eksikliğinde kullanılıyor.

Yetişkin ve 12 yaş üzerindeki çocuklarda: Günde 500 mg – 1000 mg. Günde 2 ampulden (1000 mg vitamin C/gün) fazla kullanılmamalıdır. Tercihen oral kullanıma öncelik verilmelidir. Aksi halde enjeksiyon sağlık personeli tarafından uygulanmalıdır.

Redox c ampul cilde sürülürmü? Sürülmez. Bu konuda bazı yanlış uygulamalar bulunuyor. Redox C bazı esansiyel yağlarla karıştırılarak saç ve cilt için kullanılıyor. Bu tür kullanımlar kendi başınıza yapabileceğiniz uygulamalar değildir. Bir dermatolog önerisi ve kontrolü ile yapılmalıdır.

REDOX-C’i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ!

Eğer;

 • İçerdiği maddelerden herhangi birine karşı aleıjiniz (aşırı duyarlılığınız) varsa,
 • Diyalize giriyorsanız, şiddetli böbrek yetmezliğiniz veya böbrek fonksiyonlarında bozukluğunuz varsa,
 • Böbrek taşınız varsa veya daha önce böbrek taşınız olduysa,
 • İdrarda oksalik asitin normalden fazla bulunması (hiperoksalüri) durumunuz varsa,
 • Demir metabolizmasındaki bozukluklara bağlı olarak bağırsaklardan aşırı demir emilimi ve hayati öneme sahip organlarda (özellikle karaciğerde) demir birikimi (hemokromatoz) gibi bir hastalığınız varsa.

 

C vitamini cilde faydaları için daha fazla zaman kaybetmeyin. Siz de genç kalmak, daha dinç ve daha parlak bir cilt istiyorsanız C vitamini cilde faydaları için hemen harekete geçin!

Bunlar da ilginizi çekebilir!

Kaynak: www.genckalanlar.com


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!