Çene dolgusu zamanı durduruyor!

Kategori: Genel - 1.800 viewsYorum Yazın
Çene dolgusu zamanı durduruyor!

Çene dolgusu ile zamanı durdurup hep genç görünmek elinizde! Çene ucu dolgusu kavramı size yabancı gelebilir. Oysa en az dudak, yanak-elmacık, göğüs dolgusu kadar hatta onlardan daha fazla estetik görünümü etkileyebiliyor. Çünkü yüzdeki simetri güzel ve genç görünmenin temel prensibidir. Bu yazıda çene ucu dolgusu, çene dolgusu yaptıran ünlüler, çene dolgusu öncesi sonrası ve çene dolgusu fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

 

Çene dolgusu

Çeneye yapılan dolgu yüzün bütünlüğü için önemlidir. Çünkü yüzün çizgilerini belirleyen bölgelerden biri çene kemiği alanıdır. Yüzde çene bölgesinin ‘V’ biçiminde olması ideal formdur. Ancak tüm vücudumuz gibi çene bölgesi de zamanla farklı etmenlerle deformasyona uğrayabilir.

Çene bölgesindeki şekil bozuklukları sizi yaşlı ve mutsuz gösterebilir. Çenede olabilecek şekil bozuklukları şunlardır:

 • Hacim eksikliği
 • Büyük çene formu
 • Çene hattı çizgisinin belirsizliği
 • Çene altı sarkmaları
 • Asimetrik çene yapısı
 • Zayıf çene yapısı
 • Çene bölgesinde sarkma ve kırışıklıklar

İyi ve sağlam bir çene çizgisi sizi daha genç ve daha güçlü gösterecektir.

 

Çene dolgusu nasıl yapılır?

Çene dolgusu nasıl yapılır cevaplamadan önce estetik cerrahinin bu alandaki önemli katkısı dolgu hakkında bilgi verelim. Dolgu olarak bilinen maddeler enjeksiyon yöntemiyle deri altına zerk edilir. Bu uygulamalar ciltteki çukurlukları, kas kayıplarını, deformasyonları ve kırışıklıkları gidermek için kullanılabiliyor.

Dolgu malzemesi kullanılarak yapılan işlemin sağlık açısından bir zararı bulunmuyor. Hafif kızarıklık dışında bir yan etkisi de olmuyor.

Hyaluronik asit çene dolgusu nedir sorusuna verilebilecek malzeme adıdır. Genellikle dolgu malzemesi olarak Hyaluronik asit kullanılmaktadır. Bunun yanında biyobozunur polimer, kalsiyum hidroksilapatit, otolog yağ hücreleri, sığır kolajeni de kullanılabiliyor.

 

Çene dolgusu izle

Aşağıdaki videoda çene dolgusu izle! Çene dolgusu izlemek isteyenler için özel bir video yayınlıyoruz. Videoda alt çene dolgusu nasıl yapılır görebilirsiniz.

Bu videoda ise Operatör Doktor Taner Bahar çene ucu dolgusu hakkında bilgiler paylaşıyor.

Doç. Dr. Serkan yıldırım çene estetiği dolgusunu anlatıyor.

 

Çene ucu dolgusu

Çene ucu dolgusu ‘V’ noktasının birleşiminin deformasyonu, çukurlaşması gibi nedenlerle veya estetik amaçla yapılır. Hyaluronik asit ile yapılan çene ucu dolgusu insan vücudunda kendiliğinden 18-24 ay içerisinde atılır. Yenilenmesi gerekir. Çene ucu dolgusu sonrası çene dolgusu kalıcı olsun isteyenler için kalıcı çene dolgusu uygulaması da yapılabiliyor.

Çene dolgusu kalıcı malzeme ile yapıldığında bu malzeme cerrahi operasyonla yerleştirilip çıkarılabiliyor. Vücut tarafından kendiliğinden atılamıyor.

Dolgu ile çene büyütme

Karakteristik olarak küçük çene yapısına sahip olanlar veya herhangi bir nedenle (Örneğin kaza) çenesinde kayıp yaşayanlar dolgu ile çene büyütme yaptırabiliyor. Dolgu ile çene büyütme estetik görünümü iyileştirip, yüz ve çene hatlarının keskinleşmesini ve güzelleşmesini sağlıyor.

 

Çene uzatma dolgusu

Çene geriliği ortodonti tedavisi gerektiren bir sağlık sorunu olabilir. Bu konu için uzman doktorlarla görüşmenizi salık veriyoruz. Bununla birlikte çene geriliğinin hafif olduğu ve gıdının bulunduğu çenelerde çene uzatma dolgusu yapılabiliyor.

Çene uzatma dolgusu sivri ve ‘V’ formuna uygun estetik yüz için tercih ediliyor. Özellikle günümüzde ünlü isimlerin sivri ve uzun ya da uzatılmış çene ile poz vermeleri çene uzatma dolgusuna ilgiyi artırıyor.

Çene uzatma dolgusu çene çizgilerinin belirginleştirilmesi gibi bir gereklilikten dolayı iyi medikal estetik uzman veya estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

 

Çene dolgusu kalıcılığı

Çeneye yapılan dolgu 15-30 dakika arasında gerçekleştirilebiliyor. İşlem günlük hayatı kesintiye uğratmıyor. Çene dolgusu kalıcılığı ise kullanılan malzeme, vücut tepkisi ve kullanılan miktar gibi faktörlere göre değişkenlik gösteriyor. Ortalama olarak 18-24 ay arasında kalıcılık sağlıyor.

Uygulama sonrası 3-4 gün içerisinde görülebilen yan etkiler ortadan kalkıyor ve beklenilen etkiye kavuşuluyor.

Deri dolgu maddesi enjeksiyonlarıyla çene çizgisinin geliştirilmesi, gevşek cildi doldurarak size daha genç bir görüntü verebilir. Çene çizgilerini pürüzsüzleştirerek bu alanın görünümünü iyileştirir. Çene estetiği, çene kenarlarının görünümünü veya çene çizgisinin altına düşen yağ ve cilt katlarındaki sarkmayı da azaltabilir.

Yapılan işlem çene kemiği dolgusu olarak da isimlendirilebiliyor. Çene kemiği dolgusu işlemi kadın ve erkeklere cinsiyet fark etmeksizin uygulanabiliyor. Çene dolgusu erkek estetik talepleri de günümüzde hızla artıyor.

 

Çene dolgusu yaptıran ünlüler

Çene dolgusu yaptıran ünlüler arasında Meryem Uzerli ismi ilk dikkat çekenlerden oluyor. Meryem Uzerli çene uzatma dolgusu yaptırarak daha keskin yüz hatlarına sahip oldu. Yüzünü daha sivri bir görünüme kavuşturan Uzerli, daha genç, daha dinamik ve daha güzel bir görünüme kavuştu.

Çene dolgusu yaptıran Türk ünlüler arasında Ebru Polat, Fahriye Evcen, Aleyna Tilki sayılabilir.

Yabancı ünlüler arasında Rummer Willis çene estetiği yaptıran ünlüler arasında dikkat çekiyor.

Haylie Duff da yine çene estetik dolgusu yaptıran ünlü isimler arasında yer alıyor.

Iggy Azalea, Madonna da çene estetik dolgu yaptıran isimler arasında sayılabilir.

 

Çene dolgusu yaptıranlar

Çene dolgusu yaptıranlar farklı paylaşım platformlarında ve estetik uygulama merkezlerinde verdikleri beyanatlarda uygulamadan memnun olduklarını dile getiriyorlar. Çene estetiği dolgu uygulaması kolay, ekonomik ve yenilenebilir olması nedeniyle ilgi görüyor. Çene dolgusu yaptıranlar istedikleri zaman bu dolgudan kurtulabiliyorlar.

Çene uzatma dolgusu pek çok kişi tarafından tekrar yaptırılıyor. Bu konuda bir oran vermek gerekirse dolgu yaptıranların yarısı çene estetik ameliyatı yaptırmak yerine yeniden dolgu yaptırıyorlar.

Diğer yarısı ise kalıcı çene ucu estetiği için ameliyat yaptırmayı tercih ediyor.

Çene dolgusu-çene ucu dolgusu-çene dolgusu yaptıran ünlüler-çene dolgusu fiyatları-çene dolgusu öncesi sonrası-çene dolgusu yaptıranlar-çene dolgusu kadınlar kulübü-çene dolgusu sonrası-çene ucu dolgusu fiyatları-dolgu ile çene büyütme-çene dolgusu nasıl yapılır-çene dolgusu ankara-çene dolgusu izmir-çene dolgusu ne kadar-çene dolgusu izle-çene dolgusu nedir-çene dolgusu ekşi-çene dolgusu erkek-çene kemiği dolgusu-çene gamzesi dolgusu-alt çene dolgusu-çene dolgusu kalıcı-çene büyütme dolgu-çene uzatma dolgusu-çene dolgusu yaptıran türk ünlüler-çene dolgusu kalıcılığı-çene dolgusu fiyatları 2017

Çene dolgusu

 

Çene dolgusu öncesi sonrası

Çene dolgusu öncesi sonrası arasında etkili farklar görülüyor. Çoğu kişide çene dolgusu sonrası görünüm öncekine göre daha keskin hatlar ve daha genç, daha canlı bir görünüm olarak kendini gösteriyor.

Makalede yer alan görsellerden de çene uzatma dolgusu sonrası ortaya çıkan farkı gözlerinizle görebilirsiniz.

 

Çene gamzesi dolgusu

Çene ucunda doğuştan bulunan gamze bazı kişiler tarafından çatal çene görünümü efekti nedeniyle istenmiyor. Estetik müdahale yaptıran bu kişiler için çene gamzesi dolgusu uygulanabiliyor. Çene gamzesi dolgusu ile çenenin hatları keskin ve ‘V’ formuna kavuşuyor.

 

Çene dolgusu fiyatları

Çene büyütme dolgu fiyatları kullanılan dolgu malzemesi, miktarı, uygulamayı yapan uzman, uygulama merkezi ve kişinin talepleri gibi faktörlere göre fiyatlandırılıyor.

Bununla birlikte özellikle yurt dışında çene dolgusu fiyatları genellikle kullanılan 1 Ml dolgu için 480 Dolar olarak fiyatlandırılıyor.

Çene dolgusu fiyatları 2018

Çene dolgusu fiyatları 2017 yılında dolar kurundaki artıştan etkilendi. Çünkü dolgu malzemesinin ithal girdi olması fiyatının kura bağlı olarak yükselmesine neden oluyor.

Çene dolgusu ne kadar merak eden ziyaretçilerimiz için, çene dolgusu fiyatları 2018 yılı için alt fiyat olarak iki bin lira düzeyinden başlayabilir fikrine forum sitelerinden ulaşılabiliyor. Herkesin çene ucu dolgusu fiyatları farklı olacağından fiyat bilgisini doktorunuza danışarak alabilirsiniz.

Çene dolgusu Ankara, çene dolgusu İzmir gibi iller açısından da farklı fiyat aralıkları ortaya çıkabiliyor.

Çeneye dolgu yaptırarak elde edebileceğiniz kazançlar!

Çeneye dolgu yaptırarak daha genç ve daha güzel görünebilirsiniz. Çene estetik dolgusu size şu faydaları da sağlayacaktır.

 • Yaş almayla birlikte çene çizgilerinin belirsizleşmesi ve beraberinde boyun bölgesinin de yaşlı görünmesi yapılacak dolgu işlemi ile çok daha genç bir hale getirilebilir.
 • Doğuşta dahi sahip olamadığınız mükemmel düzgünlükte bir çene çizgisine sahip olabilirsiniz.
 • Çene çizgisini kulaklara kadar uzatabilirsiniz.
 • Çene önünde veya çene altında ihtiyaç duyulan hacimler tekrar kazanılar.
 • Kulak yakınındaki çene çizgisinin yaş almayla ortaya çıkan deformasyonu ortadan kaldırılabilir. bu durum çok daha güzel ve genç görünmenin etkili bir anahtarıdır.
 • Çene çizginizde varsa asimetri durumu simetrik hale getirilir.
 • Çene estetiğini kulak memesi estetiği ile birleştirerek yılları geri döndürebilirsiniz!

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 

Kaynak: Genç Kalanlar


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!