Ceviz suyunun faydaları

Kategori: Genel - 2.044 viewsYorum Yazın
Ceviz suyunun faydaları

 

Ceviz suyu faydaları İbrahim Saraçoğlu tarafından anlatılınca adeta fenomen haline geldi. Pek çok etkisiyle ceviz suyunun faydaları dikkati çekerek ilgi görmeye başladı. Ceviz suyu kürü yaparak genç kalmak için önemli kazanımlar elde edebilirsiniz. Ceviz suyunun faydaları genç kalmak yani anti aging ile sınırlı değildir. Bu yazıda ceviz suyu kürü ile elde edebileceğiniz faydaları, ceviz kabuğu suyunun faydaları hakkındaki maddeleri, ceviz suyunun saça faydaları, ceviz suyunun kolesterole faydaları gibi konuları okuyabilirsiniz.

 

Ceviz suyunun faydaları

Ceviz suyu kullananlar hangi faydaları görebilirler? Ceviz suyu olarak kastettiğimiz cevizin sert kabuğu kırıldıktan sonra ceviz içiyle hazırlanan sudur. Bazı durumlarda ceviz yaprağı suyunun faydaları da anlaşılabiliyor.

Ceviz suyu faydaları İbrahim Saraçoğlu

Ceviz suyu faydaları İbrahim Saraçoğlu da dahil bilgileri içeren videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/9dRRxmQA7bY

Ceviz suyu nasıl hazırlanır?

Ceviz suyunun faydalarından yararlanmak için cevizin sert kabuklarını kırarak bir su bardağına iki üç adet bütün cevizi atarak bir gece bekletmek gerekiyor. Bir gece bekletilerek cevizin içeriğindeki önemli maddelerin bu suya geçmesi sağlanır.

Hazırlanan ceviz suyu sabah aç karnına içilmelidir. Ceviz, sağlıklı B vitamini, folatlar, riboflavin, tiamin gibi kompleks gruplar içerir. Aç karnına içilen ceviz suyu içerisinde yer alan maddelerin listesini aşağıda okuyabilirsiniz.

 • Tiamin
 • Fosfor
 • Kalsiyum
 • Demir
 • Potasyum
 • A vitamini
 • C vitamini
 • Niasin
 • Protein
 • Karbonhidrat
 • Omega 3 yağ asitleri

 

Ceviz suyunun kolesterole faydaları

Ceviz suyu hazırlayıp içmek kolesterol seviyesinin düşmesine olumlu katkı sağlıyor. Çünkü ceviz içerisinde bulunan Omega-3 yağ asitleri kötü kolesterolü düşürürken iyi kolesterolü yükseltiyor. Bu nedenle ceviz suyu kolesterolle mücadelede önemli bir destek sağlayabiliyor.

Ceviz suyu kürü

Soyulmuş cevizleri bir gece suda bekleterek elde edebileceğiniz ceviz kürü hangi faydaları sağlar?

Ceviz suyu koyup içmenin faydaları ile ilgili bir liste hazırladık. İşte ceviz suyunun faydaları nelerdir sorusuna verilebilecek onlarca cevaptan seçtiklerimiz.

Ceviz suyunun faydaları nelerdir?

 • Omega-3 kan basıncını düşürerek yüksek tansiyonu dengeler.
 • Omega-3 yağ asitleri vücuttaki kötü kolesterolü düşürür iyi kolesterolü yükseltir.
 • Suda bekletilen ceviz suyunun faydaları arasında hazmı kolaylaştırması, kabızlığa ve sindirime olumlu etki etmesi yer alıyor.
 • Ceviz suyu kullananlar içinde bulunan bağışıklık sisteminizi sağlıklı tutan ve hastalıkların başlamasını önleyen yüksek antioksidan miktarının etkisiyle hastalıklara karşı daha güçlü olurlar.
 • Yüksek antioksidan özelliği yaşlanma karşıtı olup, gençlik iksiri görevi görür.
 • Ceviz suyu zayıflatırmı kadınlar kulübü gibi platformlarda sıkça konuşulan bir konudur. Ceviz suyu sindirim sistemini hızlandırıcı, kalori yakma sürecini artırıcı etkisiyle zayıflama etkisi sağlayabilir. Ceviz suyu zayıflama faydaları ve yüksek lifli yapısıyla diyet menülerinde yer alabilir.
 • Islatılmış ceviz suyunun faydaları arasında beyni genç tutmak ve hafıza güçlendirmek için sunduğu katkı adeta efsane haline gelmiştir.
 • Ceviz ve ceviz suyunun faydaları denilince astım, artrit ve egzama gibi iltihaplı hastalıkları olan kişiler yüksek miktarda yağ asidi aldıkları için cevizden faydalanabilirler.
 • Ceviz ve suyunun faydaları arasında kemik sağlığına etkisi yadsınamaz. eviz, alfa-linolenik asit olarak adlandırılan önemli bir yağ asidi içerir. Bu alfa-linolenik asit ve bileşikleri daha kuvvetli ve daha sağlıklı kemikler ile ilişkilendirilmiştir. Ayrıca, ceviz içerisinde omega-3 yağ asitleri alırken, iltihaplanma azalır ve bu, kemikleri daha uzun süre kuvvetlendirmekle ilgilidir.
 • Ceviz suyunun faydaları özellikleri arasında strese karşı olumlu etkisi ve uyku düzenine katkısı da biliniyor. Uyku zorluğu çekenler ceviz suyu içebilirler.

 

Ceviz suyu içmenin faydaları

Belirttiğimiz gibi Ceviz, sağlıklı B vitamini, folatlar, riboflavin, tiamin gibi kompleks gruplar içerir. Cevizler, dahili elektrikli süpürgelerinizdir çünkü anlamsız olarak paralanamayan parazitlerin sindirim sistemini temizlerler. Besin içeriği sebebiyle belirlenmiş bir süper gıda olarak, atıştırmalık yiyecek kalp sağlığına ve kilo vermeye de yararlıdır.

Buna kesinlikle aperatif yemeği diyorum çünkü cevizlerin her gün en az miktarda alınması gerekir. Alerji veya öngörülemeyen sağlık koşullarından kaçınmak isterseniz, gerçekten bu besin santralı için kondisyon sistemi anahtardır.

 

Ceviz suyunun cilde faydaları

Ceviz, B vitaminleri ile dolması nedeniyle cildi iyi durumda tutar. B vitamini mükemmel bir stres ve ruh hali yöneticisidir. Düşük stres seviyeleri daha iyi bir cilt ile sonuçlanır. Artan stres seviyeleri, daha erken yaşlanma ile sonuçlanarak kırışıklıkların daha erken başlamasına neden olabilir. Ceviz içinin suyunun faydaları arasında suyun içinde B vitaminlerinin varlığı, doğal bir antioksidan olan E Vitamini ile birlikte stres yüzünden oluşan serbest radikallerin savaşımına yardımcı olur. Bu, yaşlanma sürecini daha da geciktirir.

Kuru ciltli olanlar düzenli olarak sıcak ceviz yağı uygulamaya çalışmalıdır. Ceviz yağı, cildi nemli tutmaya yardımcı olur. Cildi sağlıklı ve ışıltılı hücrelerin büyümesini arttırarak cildi besler.

ceviz içinin suyunun faydaları-ceviz yaprağı suyunun saça faydaları-ceviz suyu koyup içmenin faydaları-ceviz suyunun faydaları zararları-ceviz kabuğu suyunun saç faydaları-ceviz suyu faydaları maranki-ceviz ve ceviz suyunun faydaları-hindistan cevizi suyunun saç faydaları-ceviz suyu zayıflama faydaları-yeşil ceviz suyunun faydaları-ceviz yaprağı suyunun faydaları

Ceviz suyu içmenin faydaları

 

Ceviz suyunun saça faydaları

Cevizler iyi potasyum, omega-3, omega-6 ve omega-9 yağ asitleri kaynaklarıdır. Bütün bu malzemeler saç kökü güçlendirir. Böylece, ceviz yağının saç üzerine düzenli olarak uygulanması size daha uzun, daha güçlü, daha sağlıklı ve parlak saç dökülmesini sağlar.

Ceviz suyunun saça faydaları arasında saçı güçlendirmesi, uzamasına katkı sağlaması başta geliyor. Saçın beyazlamasını geciktirmek veya beyazlamış saçları eski rengine döndürmek için ceviz kabuğu suyunun saç faydaları değerlendirilebilir. Çünkü ceviz yaprağı suyunun saça faydaları da biliniyor. Ceviz içi ve ceviz yaprağı ile yapacağınız saç kürü hem saçınızı güçlendirir hem de renk dengesine olumlu katkı sağlayabilir.

Ceviz suyu ne kadar süre içilmeli?

Ceviz suyu bir hafta içildikten sonra bir hafta ara verilerek bir ay içilebilir. Daha sonra 15 gün ara verilerek tekrarlanabilir. Bu arada hemen belirtelim ceviz suyu kürü dahil tüm kür ve bitkisel uygulamaların doktor onayı olmadan yapılması ciddi sağlık riskleri oluşturabilir. Doktorunuza danışarak ceviz suyunun faydaları zararları değerlendirmesi yapıp uygulamaya başlayın.

 

Ceviz suyunun yan etkileri

Ceviz suyunun faydaları ve zararları incelendiğinde onlarca faydasından söz ettik. Ceviz suyunun zararları nelerdir? Ceviz suyunun yan etkileri arasında önemli ve dikkati çekenler şunlar olabilir:

 • Alerjik reaksiyonlar
 • Diğer ilaçlarla etkileşim
 • Demir eksikliği
 • Karaciğer ve böbrek hasarları
 • Deri döküntüleri

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

 • Hindistan cevizi suyunun faydaları (Hindistan cevizi suyunun cilde faydaları, Hindistan cevizi suyunun saç faydaları)
 • Ceviz kabuğu suyunun faydaları (ceviz kabuğu suyunun saça faydaları)
 • Yeşil ceviz suyunun faydaları

 

 

The post Ceviz suyunun faydaları appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!