Çilek yağı genç kalmak için vazgeçilmez!

Kategori: Genel - 1.035 viewsYorum Yazın
Çilek yağı genç kalmak için vazgeçilmez!

Çilek yağı cilt için bebek pürüzsüzlüğü, genç kız canlılığı ve olgun kadın ışıltısı kazandıran mucizedir. Mucizeden yararlanmak için maske tarifini aşağıda okuyabilirsiniz. Çilek yağı cilt için süper antioksidan özelliğiyle gençlik ışıltısını garanti ediyor. Siz de artık genç bir görünümün anahtarını elinizde tutuyor olabilirsiniz. Bu yazı size gençlik aşısı etkisi yapabilir.

Çilek yağı faydaları

Çilek, ilkbaharda olgunlaşan lezzetli meyvelerdendir. Bu konik şekilli güzelliklerin karşı konulamaz tatlı damağınızı tatmin etmekten çok daha fazlasını yapabileceklerini biliyor muydunuz?

Güçlü antioksidanlarla patlayan süper meyveler ve cildinize sağlıklı mutlu görünüm katacak zengin C vitamini kaynağıdır. Araştırmalar, C vitaminden zengin gıdaları yiyen kişilerin daha az kırışıklığa ve daha az cilt sorununa sahip olduklarını ortaya koyuyor.

 

Çilek yağı ne işe yarar? (Faydaları)

Çilek yağı ne işe yarar sorusunun onlarca cevabı var. Burada özellikle cilde faydaları noktasından konuyu ele alacağız.

 • Yaşlanma karşıtıdır. Çilek, kırışık oluşumunun başlıca nedenlerinden biri olan kollajen üretiminin düşmesini önleyen antioksidan elajik asit içerir. Ellagic asit, kollajen tahribatına katkıda bulunan enzimler olan MMP üretimini bastırarak UV hasarına karşı etkili bir fotokoruyucu etkiye sahiptir. Bu, cildin üzerinde oluşan kırışıklıkları önler, böylece yüzünüze sağlıklı bir esneklik kazandırır.
 • Faydaları arasında akne ile mücadele önemli bir yer tutuyor. Akneye elveda deyin. Ciltte yağ tabakasının fazla birikimi sonucu oluşan sivilce, bu meyvenin besin maddeleriyle temizlenebilir. Çileklerin asidik yapısı cildin içindeki fazla yağın alınmasını sağlar.
 • Cildi güneşin zararlı ultraviyole ışınlarına karşı korur. Güçlü anti-oksidan, ellagic acid (elajik asit), cildi zararlı UV ışınlarından korur olduğundan çok faydalıdır.

Kore’deki bir üniversitedeki araştırmacılar tarafından yapılan bir araştırma, ellagic acid (elajik asit) tedavisi verildikten sonra UV ışınlarına maruz bırakılan farelerin, maruz kalmadan önce tedavi verilmeyen farelerle karşılaştırıldığında kırışıklık oluşumunun azaldığını ortaya koydu.

çilek yağı-çilek yağı faydaları-çilek yağı ne işe yarar-çilek yağı gögüs büyütürmü-çilek yağı kullananlar-çilek yağı yüze sürülürmü-çilek yağı gözenek-çilek yağı göğsü büyütür mü-çilek yağı nasıl yapılır-çilek yağı neye iyi gelir-çilek yağı saça sürülürmü-çilekli masaj yağı-çilek yağı satın al-çilek aroması ne işe yarar-çilek yağı nasıl kullanılır-çilek yağı cilde faydaları-çilek yağı gögüs büyütür mü-çilek yağı saça faydaları-çilek yağı kullanımı-çilek yağı cilt lekeleri-çilek yağı cildi sıkılaştırır mı-çilek yağı saç-çilek yağı maskesi-çilek yağı ne kadar-çilek yağı masajı-çilek yağı ve çörek otu-çilek yağı ile cilt bakımı-cilek yagi kullanan-çilek yağı fiyatı-ellagic asit-elajik asit-Ellagic acid

Çilek yaği faydaları
Foto:pexels

Çilek yağı yararları (Devam)

 • Artık yağlı cilt yok. C vitamini açısından zengin olan çilek, yağlı cildi ile mücadele etmek ve cildi beslerken ve canlandırmak için mükemmel yüz maskeleri yapmak için kullanılabilir. Çilek doğası gereği asidiktir ve bu, deride bulunan fazla yağın çıkarılması için etkilidir.
 • Gözenekleri küçültür. Gözenek küçültme amacıyla kullanılabilir. Bu konuda çok etkili olduğunu belirten ziyaretçilerimiz bulunuyor.
 • Cilt aydınlatması. Faydaları içerisinde cilt lekeleri ile amansız mücadele önemli bir yer tutuyor. Çilek yağı kullananlar, cilt lekeleri, yaşlılık lekeleri ve akne izlerinde çok etkilidir ifadesinde bulunuyor. Çilek suyu, cildi aydınlatan maddelerin yanı sıra ciltteki koyu renk lekeleri azaltan elajik asit (ellagic acid ) içerir. Cilt lekeleri için etkili bir ajandır.
 • Çilek yağı yüze sürülürmü? Çilek yağı kullananlar yüze doğrudan sürmenin zarar vermemekle birlikte yakıcı etkisi olabildiğini dile getiriyor. Çilek suyu yağını pamuklu bir bez kullanarak cildinizdeki koyu lekelere uygulayın ve bundan sonra iyice yıkayın. Sonuç lekesiz, ışıltılı bir cilt için mükemmel başlangıç! Özellikle alerjik cilde sahip olanların doktor tavsiyesi ile kullanmaları öneriliyor.

Çilek yağı faydaları (Devam)

 • El ve ayak peelingi için çilek yağı kullanılabilir.
 • Çilek yağı masajı ile göğsü büyütür mü sorusuna da cevap verilebilir. Masaj yapmanın göğüs büyütmede etkisi olduğunu hakkında kullanıcı yorumları bulunuyor. Çilekli masaj yağı da aynı maçla kullanılabiliyor. Bununla birlikte gögüs büyütür mü (çilek yağı gögüs büyütürmü) sorusuna bilimsel olarak ‘evet’ yanıtı verebilecek bir araştırma veya kanıt bulunmuyor.
 • Cildi sıkılaştırır mı? Evet cilt sıkılaştırıcı etkisi vardır. Özellikle yoğurt maskesi bu işlevi yerine getirebilir. Aynı şekilde çörek otu da cilt sıkılaştırma etkisi yapabilir.

 

Çilek yağı nasıl yapılır?

Çilek yağı nasıl yapılır teknik bir konu olduğu için burada ele almadan içeriğindeki elementlerin cilde ve vücuda geliştirici faydalarını belirtmek istiyoruz.

 

Çilek yağının besin özellikleri

Çilekten elde edilen yağ içeriğindeki maddelerle benzersiz bir üründür.

Zengin C vitamini kaynağıdır. C vitamini cildiniz için sağlıklı hücrelere oksijen taşır ve kollajeni yok eden, serbest radikallerin savunmasıyla cildiniz için belirgin çizgileri yok ederek cildinize iyi gelir.

Çilek, bedenlerimizdeki zararlı toksinleri ortadan kaldırmada yardımcı olan mükemmel bir diyet lifi kaynağıdır. Diyet lifi de bağırsak hareketinin düzenlenmesinde, böylece akne ve sivilce için bilinen bir faktör olan kabızlığı önlemede yararlıdır. Çilek lifi cildinizin sivilcesini ücretsiz olarak koruyabilen düzenli tuvalet ziyaretlerinize yardımcı olabilir!

Folik asit. Folik asit, hücre yenilenmesine ve vücudumuzda yeni hücrelerin üretimine yardımcı olur.

Sivilce ile savaşta çilek ve yağı etkilidir. Sivilceleri önlemek için maske yapabilirsiniz.

Cilt rengini hafifletir. Pul pul dökülmüş cilt hücreleri ve daha fazlası için çilek ve yağı bulunmaz nimettir.

Çilek yağı saça sürülür mü? 

Evet, sürülebilir. Çünkü çilek yağı saça faydaları arasında canlılık, saç köklerini besleme, kuru saçlara parlaklık katar. Saç için besleyici, yenileyici ve güçlendirici etkiye sahiptir.

 

Çilek yağı nasıl kullanılır?

Çilek ve yağı pek çok kullanım şekline sahiptir. Aktarlardan satın al kararı sonrası çilek yağı ile cilt bakımı yapmak için farklı önerileri aşağıda listeledik.

Çilek yağı ile cilt bakımı önerileri

Çilek yağı kullanımı için önerilerden ilki göz altı şişliklerinin önlenmesini amaçlıyor. Huzursuz bir geceden sonra uyandığında bir mucize seni bekliyor olabilir. Çileklerin göz altı şişlik ve koyu halkaları azaltmaya yardımcı büzücü özellikleri bulunuyor. Tıpkı salatalıklarla yaptığınız gibi, büyük olanları seçin ve onları büyük dilimler halinde kesip, yatarken de gözlerinize uygulayın. Dilimleri çıkarmadan önce 15 dakika kadar rahatlayın ve muhteşem sonuçların tadını çıkarın.

Yüz temizleyici olarak da çilek ve yağını kullanabilirsiniz. Bu meyveler cildimizin üst yüzeyini oluşturan ölü hücrelerin çıkarılmasında esas olan mükemmel bir doğal cilt temizleyicidir. Ölü hücreleri temizlemeye yardımcı olan salisilik asit içerirler ve bu kötü ismi taşıyan siyah noktaların büyümesini engellerler.

Çilek, evde basit ama çok etkili bir ayak bakım maskesi olarak kullanılabilir. Ayaklarınıza yalnızca yumuşak bir his verir, aynı zamanda topukta görülen sertlik ve çatlaklara engel olur.

 

Çilek yağı maskesi

Çilek, cildin dış yüzeyindeki ölü hücrelerin yok edilmesine ve fazla yağların yok edilmesine yardımcı olan, alfa-hidroksil asit olarak bilinen bir kimyasalın yüksek konsantrasyonlarını içerir. Sadece meyve yüz maskesi yapmak cildi onarmak için birçok mucize de yapabilir. Besleyici olarak etkilidir.

Cilt için çilek yağı maskesi malzemeler

 • Yarım fincan şeker
 • 5-6 adet olgunlaşmış organik çilek
 • 3 çay kaşığı zeytinyağı

Maskenin tarifi

Malzemeleri bir kap içerisinde iyice karıştırın. Daha sonra cildinize, yüzünüze banyo yapmadan önce masaj yaparak uygulayın. Mükemmel bir peeling maskesi yapmış olacaksınız. Cildinizde tazelik, yumuşaklık ve parlaklık sizi bekliyor.

İki olgun çilekle iki tatlı kaşığı şekeri karıştırıp bir fırça yardımıyla dudaklarınıza uygulayın. Bir dakika boyunca uyguladıktan sonra su ile durulayın.

Şeker, dudaklarınızı pul pul ve yumuşatırken, meyve asitleri dudaklarınızı canlandırır ve dolgunlaştırmaya yardımcı olur.

Ayrıca güçlü diş beyazlatma tedavisi için, yarım çileği dişlerinize karşı ön ve arkaya sürün ve bütün gücünüzü bir dakika kadar bastırarak gülümsemeyi bekleyin. Durulayın ve parlak beyaz dişlerin tadını çıkarın!

Çilek yağı fiyatı

Çilek yağı fiyatı uygun bir esansiyel üründür. Her bütçeden insanın kolayca ulaşabileceği fiyata sahiptir. Ne kadar? 20 ml 4,5 TL fiyatla satılıyor.

Siz de pürüzsüz ve genç bir cilt için çilek yağı kullananlar cilek yagi kullanan) arasına katılın! Genç ve güzel kalın!

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 

 

Kaynak: www.genckalanlar.com


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!