Cilt sıkılaştırıcı maske tarifleri

Kategori: Genel - 3.254 viewsYorum Yazın
Cilt sıkılaştırıcı maske tarifleri

Cilt sıkılaştırıcı maske tarifleriyle yıllarca gençleşmek, yaşınızı geriye götürmek mümkündür. Bu yazıda cilt sıkılaştırıcı maskeler, cilt sıkılaştırıcı yağlar, cilt sıkılaştırıcı tonik, cilt sıkılaştırıcı ürünler, cilt sıkılaştıran maske tarifleri bulacaksınız. Cilt sıkılaştıran maske tarifleri evde kolayca uygulayabileceğiniz yapım özellikleri içeriyor.

Cilt sıkılaştırıcı maske tarifi

Yaşla birlikte ciltte birtakım değişiklikler meydana gelir. Bu değişiklikler moralinizi bozmasın. Çünkü çaresi var. Çare cilt sıkılaştırıcı maske tarifleridir.

Yavaşça, cildiniz yanaklarından, burunlarından, çenelerinizden, boynunuzdan, kollarınızda ve vücudunuzdaki diğer yerlerden sarkmaya başlar. Bunun başlıca sebepleri şunlardır:

 

 • Yaşla birlikte derideki kollajen sentezi yavaşlar ve cildin elastikiyetini ve sarkmasını kaybeder.
 • Derideki çeşitli kıkırdak ve kemikleri destekleyen bağ dokusu yaşla zayıflar.
 • Bir zamanlar derinin altında eşit olarak dağıtılan ve tutan yağ miktarı azalmaya başlar ve kümeler oluşturmaya başlar. Bu topaklar yerçekimi nedeniyle sarkmaya başlar.
 • Güneş ışığına aşırı maruz kalma derideki kollajen ve elastine zarar vererek çözülmesine ve cildi sarkmasına neden olur. Sigara dumanı ve hava kirliliği, kırışık oluşumunu ve cildi sarkmasını sağlayabilen diğer faktörlerdir.
 • Hızlı kilo kaybı ve hamilelik sarkma cildi oluşturabilir.

 

Cilt sıkılaştırıcı maske-gözenekleri sıkılaştırmak için en etkili yöntem-gözenek sıkılaştırıcı maske ebru şallı-gözenek sıkılaştırıcı kadınlar kulübü-cilt sıkılaştırıcı maskeler-cilt sıkılaştırıcı tonik-cilt sıkılaştırıcı yağlar-cilt sıkılaştırıcı ürünler-gözenek sıkılaştırıcı maske markaları-cilt sıkılaştırıcı maske suna dumankaya-gözenek sıkılaştırıcı maske tarifi

Cilt sıkılaştırıcı maske tarifleri

cilt sıkılaştıran maske tarifleri

Cilt sıkılaştırıcı maskeler

Cilt sıkılaştırıcı yumurta beyazı maskesi

Gözenek sıkılaştırıcı maske evde yapılabilecekler arasında cilt sıkılaştırıcı yumurta beyazı maskesi ilk sıralarda yer alıyor.

Yumurta beyazı maskesi malzemeler:

 • 1 yumurta beyazı
 • 2 çorba kaşığı bal

Yumurta beyazı maskesi yapılışı

Yumurta beyazını bir kapta balla karıştırın. Hazırladığınız gözenek sıkılaştırıcı maske tarifi ile yüzünüze 15 dakika boyunca uygulayın. Ilı su ile yıkayarak gözenek sıkılaştırıcı maske tarifini tamamlayın.

Daha sıkı bir cilt için bu yüz maskesinin ayda üç kez kullanılması önerilir. Bu maske cilt sıkılaştırıcı yumurta maskesi olarak da biliniyor. Gözenek sıkılaştırıcı yumurta maskesi biçiminde isimlendirmeye de rastlanıyor. Evde cilt sıkılaştırıcı maske yapımı için yumurta beyazı ve bal mükemmel bir kombinasyondur.

Yumurta beyazı protein albumin açısından zengindir ve cildin elastikiyetini büyük ölçüde artırabilir. Ayrıca cilt hücrelerinin yeniden yapılandırılmasına ve doğal bir parlaklık kazandırmaya yardımcı olur. Bal, cildinizdeki nemi tutar ve antioksidan içeriğiyle gençleştirir. Bu yüz sıkılaştırıcı maske evde kolayca hazırlayıp çok etkili sonuçlar alabileceğiniz bir tariftir.

Cilt sıkılaştıran maske tarifleri

Cilt sıkılaştıran maske tarifleri arasında muz limon maskesi önemli bir yere sahip. Yüz sıkılaştırıcı maske yapımı için vereceğimiz tarif kolay hazırlanabilmesi ve yüksek etkisiyle ünlüdür.

Cilt sıkılaştırıcı muz maskesi için gerekli malzemeler:

 • Olgun bir muz
 • Birkaç damla taze limon suyu (isteğe bağlı)
 • Bir demet maydanoz

Muz maskesi tarifi

Cilt sıkılaştıran muz maskesi hazırlamak için olgun muzu püre haline getirin. Üzerine birkaç damla taze sıkılmış limon suyu damlatın. Maydanoz suyu hazırlayın. Tüm malzemeleri karıştırın.

Hazırladığınız cilt sıkılaştırıcı maske yapımı gözenekleri sıkılaştırmak için en etkili yöntemlerden biridir. Ayrıca sarkan ciltlerin toparlanmasında da etkilidir. Muz maskesini 15 dakika bekletin daha sonra ılık su ile yıkayın.

En iyi sonuç için haftada iki kez bu maskeyi uygulayın.

Muz, demir, çinko, potasyum, magnezyum ve A, B, C ve D vitaminleri bakımından zengindir. Mineralleri ve vitaminleri yaşlanmayı önleyici özelliklere sahip oldukları için cildin sıkılaştırılması için olgunlaşmış muzlar kullanılabilir. Cilt sıkılaştırıcı maskeler doğal olarak cildi yumuşatır ve nemlendirir.

 

Cilt sıkılaştırıcı kil maskesi

Cilt sıkılaştıran maske tarifleri arasında kil maskesi ile pürüzsüz ve sıkı bir cilt sizi bekliyor. Yüz sıkılaştırıcı maske tarifleri uygulamak istiyorsanız kil maskesini mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Gözenek sıkılaştırıcı kil maskesi için gerekli malzemeler:

 • 2 çorba kaşığı yeşil kil veya Bentonit kil tozu
 • 1 tatlı kaşığı toz süt
 • Su

Sıkılaştırıcı cilt maskeleri arasında yer alan kil maskesi yapımı

Cildi sıkılaştıran maske harika sonuçlarıyla genç kalmak isteyenler arasında büyük ilgi görüyor. Kil tozu ve toz sütü karıştırın. Pürüzsüz bir macun elde etmek için yeterli su ekleyin. Bunu yüzünüze ve boyun bölgesine uygulayın ve kurumasını bekleyin. Maskeyi 15 ila 20 dakika sonra yıkayın. Cildinizi kurulayın ve nemlendirici uygulayın.

Cilt gözenek sıkılaştırıcı maske olarak bilinen kil maskesini haftada bir kez uygulayın.

Hem yeşil kil hem de Bentonit kil cildi için mükemmeldir. Kirleri emer, gözenekleri sıkar ve cildi pürüzsüzleştirir. Kilin cilt üzerine uygulanmasının da kolajen sentezini arttırdığı biliniyor.

Maske açıkken yüzünüzü hareket ettirmeyin. Konuşma, kaş çatma veya maske açıkken gülümseme kırışıklıklara neden olabilir. Cilt sıkılaştırıcı ürünler uygularken kırışıklıklara neden olmak ironik bir durum olabilir.

Cilt sıkılaştırıcı yağlar

Cilt sıkılaştırıcı yağlar ile yapacağınız kürler inanılmaz sonuçlar ve faydalar sağlayabilir. Esansiyel yağlarla elde edeceğiniz yüz sıkılaştırıcı maske bitkisel içeriğiyle doğal özelliktedir. Cilt sıkılaştırıcı yağları kullanarak cilt sıkılaştırıcı tonik de hazırlayabilirsiniz.

Cilt sıkılaştıran maske veya cilt sıkılaştıran tonik hazırlayabileceğiniz yağlar şunlardır:

 • Hindistancevizi yağı
 • Hardal yağı
 • Biberiye yağı
 • Badem yağı
 • Avokado yağı
 • E vitamini yağı (E vitamini kapsülü)
 • Balık yağı
 • Zeytinyağı
 • Argan yağı

Cilt sıkılaştırıcı maske Suna Dumankaya

Cilt sıkılaştırıcı maske Suna Dumankaya tarafından aşağıdaki videoda tarif ediliyor. Cilt sıkılaştırıcı maske tarifleri Suna Dumankaya anlatımıyla tarifi alıp uygulayabilirsiniz.

Cilt sıkılaştıran maske tarifleri bulunan ünlüler ve uzmanlar arasında cilt sıkılaştırıcı maske Şems Aslan da bulunuyor.

 

Cildi sıkılaştıran greyfurt maskesi

Cildi sıkılaştıran greyfurt maskesi size pek çok ek fayda sağlayacaktır. Greyfrut anti-oksidanlar, küçük çizgiler ve kırışıklıklara neden olan serbest radikallerle savaşıyor. Greyfurt yumurta beyazı ile çalışır ve cildi sıkılaştırır. Yulaf ezmesi cildi yumuşatır ve ölü deri hücrelerini hafifçe ovar. Ayrıca anti-inflamatuar. Bal eklenir çünkü anti-bakteriyel, sivilce ile savaştığı anlamına gelir!

Cildi sıkılaştıran greyfurt maskesi malzemeleri

 • Yarım bardak greyfurt suyu
 • Bir yumurta akı
 • Yarım bardak yulaf ezmesi
 • Bir çorba kaşığı bal

 

Cilt sıkılaştırıcı maya maskesi yapımı (Cildi sıkılaştıran greyfurt maskesi yapılışı)

Bir mini karıştırıcı varsa, karışımı püre yapın. Değilse, birlikte karıştırın çünkü bu şekilde daha yoğun olacaktır. Yaklaşık 15 dakika yüzünüzde bırakın, sonra yıkayın. Cildinize koyduğunuz herhangi bir üründe olduğu gibi, hassas iseniz, yüzünüze koymadan önce daha küçük bir cilt lekesini test edin.

Cilt sıkılaştıran maskelerle gençlik ve güzellik sizi bekliyor. Ne duruyorsunuz?

Kaynak:www.genckalanlar.com


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!