Cilt sıkılaştırıcı yağlar

Kategori: Genel - 2.313 viewsYorum Yazın
Cilt sıkılaştırıcı yağlar

 

Cilt sıkılaştırıcı yağlar zamana meydan okumanıza imkan sağlıyor. Piki Cilt sıkılaştırıcı yağlar hangileridir? Cilt sıkılaştırıcı yağlar dışında doğal yöntemler nelerdir? Bu yazıda yer alan bilgi ve tarifler sarkmış ciltlere, yaşlı görünümlere son veriyor!

Cilt sıkılaştırıcı bitkisel yağlar

Vücut sıkılaştırıcı doğal yöntemler arasında bitkisel yağ kullanımı önemli bir yer tutuyor. Doğa insana yaşlılık sürecinde destek olacak mucizeleri beraberinde veriyor. Bunlar arasında bitkisel yağlar önemli yer tutuyor.

Cilt sıkılaştırıcı bitkisel çözümler içerisinde yer alan esansiyel yağlar hangileridir? Biberiye yağı vücudu sıkılaştırır mı? Bu soruların cevaplarını aşağıda okuyabilirsiniz.

Cilt sıkılaştırıcı yağlar

 • Nane yağı

Yüzü sıkılaştıran yağlar arasında ilk sırada yer alıyor. Cilt hücrelerini korur ve yeni hücre büyümesini teşvik eder. Bu yağ cildin esnekliğini arttırır ve cildi sıkıştırmak için göz çevresinin etrafında kullanmak harikadır. Nane yağının moleküler yapısı deriye nüfuz etmek için çok küçük olduğundan hücreleri yeniler ve eski ölü hücreleri yenileri ile yeniler.

Aynı zamanda cildi oksijenli ve cildin daha fazla oksijenli olarak tutar, daha elastik olacaktır. Bu yağdan faydalanabilmek için, gözenekleri açmak için önce sıcak bir havluyla cildi pul pul dökün. Yağınızı istediğiniz taşıyıcı yağlardan herhangi biriyle örneğin zeytinyağı karıştırın.

Şimdi, yatmadan önce yüzünüzdeki karışımı yavaşça hafifçe sürün. Yüzü sıkılaştıran yağlar arasında yer alan ve cilt sıkılaştırıcı bitkisel yağ denilince ilk akla gelen nane yağının mucize etkisinin keyfini yaşayın!

 • Lavanta yağı

Lavanta yağı antibakteriyel özelliklerinden dolayı yağ üretimini dengelemeye yardımcı olur, böylece yara izini ve sivilceleri azaltır. Organik, terapötik dereceli Lavanta yağı çatlamış cildi tedavi eder ve kurumasını engeller. Bu özelliğiyle cildi gençleştirir ve güçlendirir. Aynı zamanda, vücudun herhangi bir yerindeki gevşeme ve sarkmaları toparlar.

Lavanta yağı göbek sıkılaştırıcı yağlar arasında yer alır. Her gün göbek çevresine lavanta yağı ile tatlı badem yağı karışımı ile yapacağınız masaj incelme elde etmenize katkı sunacaktır. Bu cilt sıkılaştırıcı yağ karışımı düzenli kullanımda etkili sonuçlar almanızı sağlayabilir.

 • Üzüm çekirdeği yağı

Cildinize destek sıkılaştırıcı yağ karışımı ile rejeneratif özellikleri cilt hücrelerinin üretimini arttırır. Kırışıklık görünümünü engelleyen epitel ve sinir hücrelerinin dengesine ve korunmasına yardımcı olabilir ve destek sıkılaştırıcı yağ karışımı olarak işlev görür.
Üzüm çekirdeği yağı yüz sarkmasına kesin çözüm için bitkisel yöntemler deneyenlere tavsiyemizdir. Üzüm çekirdeği yağı, lavanta yağı ve zeytinyağı karışımıyla mükemmel bir yüz toparlayıcı maske elde edilebilir. Bu yüz toparlayıcı maske her gün uygulandığında iki ay gibi bir sürede yüz toparlayıcı maske etkisi belirgin olarak görülebilir.Vücut sıkılaştırıcı yağ karışımı etkisinden yararlanmak için üzüm çekirdeği yağı vücudunuzdaki kan akışını daha da uyaran damarlarınızın ve dokularınızın uyumunu sağlayarak yaparak doğal bir vücut sıkılaştırıcı krem gibi davranır. Bu kan akışı hücrelere gereken tüm besin maddelerini getirir ve bu nedenle daha iyi tonlanmış ve daha az sarkık cilt elde edilir.

 • Portakal çiçeği yağı

Yüzü toparlayan maske yapımında kullanabileceğiniz bir diğer cilt sıkılaştıran yağ ise Portakal çiçeği yağıdır. Portakal çiçeği yağı yüz sarkmasına kesin çözüm arayanlara bulunmaz fırsatlar sunuyor. Çünkü bu yağ cilt hücre yenilemesine yardım eden sitrat içeriğiyle cilt sıkılaştırıcı yağlar içerisinde et etkili olanıdır.

Ayrıca, yaralı dokuların canlanmasına yardımcı olur. Portakal çiçeği yağı yeni hücre büyümesini uyarır ve cilt gözeneklerini azaltır. Cilde esneklik kazandırır ve bu nedenle genel bir anti-aging yağı olarak kullanılır.

Cilt sıkılaştırıcı doğal yağlar arasında en önemli yeri portakal çiçeği yağına verin! Çünkü yüz gerginleştirme formülleri üreten firmalar yaşlanma önleyici kremler ve maskelerde bir bileşen olarak bu yağı yaygın şekilde kullanıyor.

Ticari olarak piyasada bulunan sayısız yaşlanma karşıtı ürünler olmasına rağmen, çoğu pahalı ya da cilde zararlı kimyasal maddeler içeriyor. Halbuki, Portakal çiçeği yağı yaşlanma karşıtı olarak adlandırılan doğal olarak etkili ve rekabetçi bir terapi özelliğiyle yüzü gerginleştirmek için bitkisel çözüm sunuyor.

Cildi sıkılaştırır ve yaşlanma lekelerini ve kırışıklıklarını deriye herhangi bir zarar vermeden azaltır. Tıpkı cildinizle ilgilenecek organik bir tedavi gibi. Bu nedenle cildi sıkılaştıran bitkisel yağ hangisi diye sorulduğunda en önce Portakal çiçeği yağı söylenebilir.

Ayrıca cilt sıkılaştırıcı leke giderici yağ tarifi hazırlarken de mutlaka portakal çiçeği yağına yer verin! Cilt sıkılaştırıcı maskeler doğal yağlar kullanırken Portakal çiçeği yağı hep yer alıyor.

 • Yasemin yağı

Vücut sıkılaştırıcı bitkisel yağlar Ender Saraç gibi uzmanlar tarafından yüzü geren doğal maskeler olarak veriliyor. Bu yağlardan biri de yasemin yağıdır.

Bu yağ cildi gerginleştirici ve canlandırıcı özelliklere sahiptir. Yasemin yağı yüzdeki sarkmalar için maske yapımında kullanılabilir. Çünkü yasemin yağı cilt sarkmalarını gidermeye ve cildi sıkılaştırmaya yardımcı olabilir. Bu nedenle cildi gerginleştirmek için tavsiyeler arasında yasemin yağı kullanımı yer alıyor.

Yasemin yağı cildin elastikiyetini iyileştirmek için mükemmeldir. Yasemin yağı, hücre oluşumunu hızlandıran kan dolaşımını hızlandırarak, kurutulmuş cildi tedavi ederek yara ve kırışıklıkların giderilmesini sağlar.

Yasemin yağı sıkılaştırıcı yağlar kadınlar kulübü üyesi doğal bir yağdır. Yüzü gerginleştirmek için ne yapmalı diye düşünenlere adeta ilaçtır. Taşıyıcı bir yağla birlikte yasemin yağı cilt sıkılaştırıcı bitkisel maskeler arasındaki yerini alır.

 • Biberiye yağı

Cilt sıkılaştırıcı yağlar içinde biberiye yağının cilt sıkılaştırması için cilde uygulanması kayıp gençlik günlerinizi geri getirebilir. Kozmetik ürünlerden farklı olarak bu doğal yağ, çeşitli besinlerle doludur.

En azından kilo verdiğinizde ciltte sarkmalar olabilir. Derinin altında toplanan yağ tabakaları kaybolur ve sarkma cildi oluşturur. Ani kilo kaybı dışında, yaşlanma, gebelik ve zayıf beslenme diyeti ince çizgiler veya kırışıklıklara neden olur.

Kolajen ve esneklik, sağlam ciltler için çok önemlidir. Uçucu yağlar, kollajen üretimini arttırmak için belirgindir ve kırışıklıkları etkili bir şekilde azaltabilir.

Biberiye yağı vücudu sıkılaştırır mı diye soranlara efsane bir bitkisel yağ karışımı öneriyoruz. Bu karışım portakal çiçeği yağı, biberiye yağı ve lavanta yağından oluşuyor. Bu doğal yağlar iyileşme ile doludur ve mükemmel aromatik kokuya sahiptir. Lavanta yağı aromaterapide yatıştırıcı özellikleriyle ön plana çıkar. Öte yandan portakal çiçeği yağı iltihaplanmayı azaltabilir ve antimikrobiyal aktivite gösterir.

Biberiye yağı cilt sıkılaştırıcı maske yapımı için yukarıdaki yağları karıştırın sıkılaştırmak istediğiniz cilt bölgelerine uygulayın. Bu sihirli karışımla mucize gençliğe adım atmaya hazır mısınız?

cilt sıkılaştırıcı yağlar-gözenek sıkılaştırıcı krem-yüz sıkılaştırıcı maske-gözenek sıkılaştırıcı krem eczane-gözenek sıkılaştırıcı maske ebru şallı-gözenek sıkılaştırıcı kadınlar kulübü-gözenek sıkılaştırıcı tonik evde-suna dumankaya gözenek sıkılaştırıcı tonik tarifi-gözenek sıkılaştırıcı maske markaları-göbek sıkılaştırıcı yağlar-gözenek sıkılaştırıcı krem markaları-yüz sarkmasına kesin çözüm-evde vücut sıkılaştırıcı krem yapımı-doğal yüz germe maskeleri-sıkılaştırıcı yağlar kadınlar kulübü

Yüzü sıkılaştıran yağlar

Evde uygulanabilecek cilt maskeleri

Evde uygulanabilecek cilt maskeleri tariflerinde yukarıda sıralanan cildi sıkılaştırıcı yağları kullanabilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen cilt sıkılaştırıcı yağların yanı sıra deri dokusunu ve esnekliğini arttıran diğer uçucu yağlar Jojoba yağı, tatlı badem yağı , avokado yağı , argan yağı , Ylang Ylang, biberiye yağıdır.

Genellikle uçucu yağlar olarak adlandırılan bu doğal bitki özleri, insanlarda yaşlanma sürecini belirgin şekilde yavaşlatır. Bu vücudu sıkılaştıran bitkilerden elde edilen yağların karıştırılması, beden, zihin ve ruhun genç kalması için ekstra yararlar sağlayabilir. Genel sağlık ve canlılığınızı geliştirmek ve cildi sarkma ve yaşlanma bileşenlerini yenmek için bu organik uçucu yağların kullanıma sunulması vaktidir.

Yüzü gerginleştirmek için egzersizler, yüz yogası yanında yüzü sıkılaştıran yağları kullanmak akıllıca bir anti aging amaçlı davranış olacaktır.

 

Cilt sıkılaştırıcı maske Suna Dumankaya          

Suna Dumankaya vücut sıkılaştırıcı yağlar konusundaki maske tarifleriyle biliniyor. Suna Dumankaya yüz sıkılaştırıcı ve Suna Dumankaya yüz sıkılaştırıcı tarifleriyle öne çıkıyor. Aşağıdaki videodan bu bilgileri izleyebilirsiniz.

 

Bitkisel yağlar cilde nasıl uygulanır?

Bitkisel yağlar cilde nasıl uygulanır sorusu kullanılan yağa göre değişkenlik gösterebilir. Bununla birlikte pek çok bitkisel yağ doğrudan cilde uygulanmaz. Onun yerine zeytinyağı gibi taşıyıcı yağlarla birlikte uygulanır. Çünkü esansiyel yağlar uçucu özellikleriyle taşıyıcı yağ olmadan tam bir etki sağlamayabilir.

 

Diğer cilt sıkılaştırıcı uygulamalar

Doğal cilt sıkılaştırma teknikleri ile pek çok cilt sorununu çözebilir ve yaşlı görünüme son verebilirsiniz. Bu konu ile ilgili editörlerimizin hazırladığı yazıları üzerine tıklayarak inceleyebilirsiniz.)

 • Gözenek sıkılaştırıcı ürün ve tarifler (Gözenek sıkılaştırıcı krem, gözenek sıkılaştırıcı maske Ebru Şallı, gözenek sıkılaştırıcı tonik evde yapımı, Suna Dumankaya gözenek sıkılaştırıcı tonik tarifi, gözenek sıkılaştırıcı maske markaları, gözenek sıkılaştırıcı krem markaları, gözenek sıkılaştırıcı maske doğal yöntemler, gözenek sıkılaştırıcı yağlar, gözenek sıkılaştırıcı nemlendirici krem, gözenek sıkılaştırıcı bitkisel çözümler)
 • Yüz sıkılaştırıcı maske
 • Yüz sıkılaştırıcı krem erkek (yüz sıkılaştırıcı kremler ve fiyatları
 • Vücut sıkılaştırıcı krem (evde vücut sıkılaştırıcı krem yapımı, cilt sıkılaştırıcı krem kullananlar)
 • Doğal yüz germe maskeleri
 • Göbek sıkılaştırıcı doğal maske
 • Vücut sıkılaştırıcı bitkisel kürler
 • Cilt sıkılaştırıcı krem tavsiye (cilt sıkılaştırıcı krem tarifi, cilt sıkılaştırıcı krem markaları, cilt gerginleştirici krem kullananlar
 • Göbek sıkılaştırıcı egzersizler
 • Yağ yakıcı ve sıkılaştırıcı bitki çayı

 

Cilt sıkılaştırıcı yağlar yazısı ilk önce Genç Kalanlar üzerinde ortaya çıktı.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!