Çınar yaprağı kürü nasıl yapılır?

Kategori: Anti-aging - 117 viewsYorum Yazın
Çınar yaprağı kürü nasıl yapılır?

Çınar yaprağı kürü özellikle Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından dile getirilince büyük ilgi gördü. İbrahim Saraçoğlu çınar yaprağı kürü kireçlenmeye karşı müthiş etkileriyle öne çıkıyor.

Bu yazıda; çınar yaprağı çayı nasıl içilir, çınar yaprağı aç mı tok mu içilir gibi aklınıza takılan ve daha önce neden haberim yoktu diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Çınar yaprağı aç mı tok mu içilir sorusunun cevabı gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmakgenç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Çınar yaprağı kürü tarifi

İbrahim Saraçoğlu çınar yaprağı kürü nasıl yapılır? “2 adet büyük boy taze ya da kurutulmuş çınar yaprağını soğuk suda yıkayın ve parçalara ayırın. Bir su bardağı klorsuz suyu kaynattıktan sonra yaprakları ilave edin ve kısık ateşte ağzı kapalı olarak 1 dakika kaynatın. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra sıcakken süzün.

Ilıyınca akşam yemeklerinden önce ve gece yatarken için. 2 içim arasında en az 3 saat fark olmalıdır. 15 gün kullanıp 3 gün ara verin ve tekrardan bir 15 gün daha kullanarak 30 güne tamamlanabilir. Her defasında taze olarak hazırlanmalıdır. Hastalıkları nedeniyle çok fazla ilaç alanların ise bitkisel bir ürün kullanmadan önce mutlaka hekimlerine danışmaları gerekiyor.”

Çınar yaprağı faydaları

Çınar yaprağı faydaları nelerdir? Çınar ağacı yaprağı (cinar yapragi) tek çeşit midir? Çınar ağacının tek tür olduğunu düşünsek de aslında pek çok farklı çınar türü vardır. Kireçlenme ve romatizma tedavisine destek olarak kullanacağınız çınar yaprağı bütün değil kesinlikle düzdür; girintili olmasına dikkat edin. Seçmeniz gereken çınar yaprakları 5 adet tarak şeklinde girintiye sahip olmalıdır.

Çınar yaprağı aç mı tok mu içilir?

Ayrıca düşen çınar yapraklarını da seçmeyin. Çünkü toprağa düşen kalas yapraklarda mantar üretebilir, bu da yaprağı işe yaramaz hale getirir. Olgunlaşan çınar yapraklarını ağaç dalından çıkarıp kurumaya bıraktıktan sonra kullanmanız gerekir.

Çınar yaprağı faydaları

• Öncelikle romatizma, kemik ağrıları ve bel ve boyun fıtıklarına iyi gelir.

Çınar ağacı yaprağı (cinar yapragi) cilt yanıklarına fayda sağlar. Hücreleri yeniler.

•  Sedef hastalığı gibi çınar yaprakları cilt rahatsızlıklarına iyi gelir.

• Epilepsiye faydalıdır.

• Diş ve diş etlerini korur.

• Hasta olanlar da uçak yapraklarını kullanabilirler . Çınar yaprağı mide bulantısına iyi gelir.

•  Çınar ağacı yaprağı (cinar yapragi) yaraların çabuk iyileşmesi için faydalı bir bitkidir.

• Kadınlarda görülen vajinal akıntıyı önler.

•  Eklemlerde kireçlenme olduğunda fayda sağlayan bir bitkidir.

•  Vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olduğu  için çınar yaprağı faydaları ile vücudunuzdaki şişliklerden de kurtulabilirsiniz .

Çınar yaprağı aç mı tok mu içilir?

Çınar yaprağı aç mı tok mu içilir? Kireçlenmeye karşı çınar kürü de aç karnına günde iki kez içilerek uygulanmaktadır. Taze olarak demlenerek tüketilir. Tansiyon hastalarının, hamilelik ve emzirme dönemlerindeki kadınların, alerjik bir bünyeye sahip olanların ve ciddi/kronik bir rahatsızlığı nedeniyle düzenli olarak ilaç kullananlar için çınar yaprağı çayı yan etkiler oluşturabilir. Çınar yaprağı çayı içmeden önce mutlaka doktorunuz ile görüşerek onay almalısınız.

Çınar yaprağı aç mı tok mu içilir sorusunun cevabı gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmakgenç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Çınar ağacı yaprağı kürü nasıl kullanılır gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!