Dermapen ile leke tedavisi

Kategori: Genel - 2.782 viewsYorum Yazın
Dermapen ile leke tedavisi

Dermapen ile leke tedavisi yaparak leke sorunundan kurtulup daha genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Dermapen ile leke tedavisi güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, kahverengi lekeler veya yara izleri gibi lekelerde işe yarayabilir. Ayrıca Dermapen ile leke tedavisi dövme çıkarma amacıyla da kullanılabiliyor. Bu yazıda Dermapen ile leke çıkarma konusunda merak ettiklerinizin cevaplarını bulabilirsiniz.

Dermapen ile leke tedavisi

Dermapen özel bir cihazla cilt üzerinde mikro iğnelemeler yaparak beyne vücutta yara olduğu sinyalini göndererek cilt dokusunu iyileştiren “kollajen” ve “elastin” üretimini başlatma, artırma tekniğidir. Yüz, boyun, el, göbek çevresi, saç ve doku kaybı olan bölgelere uygulanabiliyor.

Dermapen leke tedavisi için güvenle uygulanabilir. Dermapen ile tedavi edilen tipik alanlar cilt yenilenmesi için tam yüz içindir. Deri yenilemede Dermapen sivilce yara izi ve ağızda derin, kökleşmiş kırışıklıklar, genişlemiş gözenekler ve cerrahi izler gibi daha zor sorunlarda kullanılır. Dermapen’in olumlu sonuç vermeyeceği tek yara izi keloidal skar dokusudur. Dermapen cilt iğneleme aktif akne de dahil olmak üzere herhangi bir aktif enflamatuvar duruma getirilemez.

Dermapen cilt lekeleri tedavisi

Dermapen cilt iğneleme, tedavi için yeni bir yoldur: gözler, ağız, yanaklar, boyun ve dekolte çevresinde ince çizgiler ve kırışıklıklar. Vücudun diğer alanları da karın, sırt ve kol gibi tedavi edilebilir. Tüm sivilce izleri, yüz yara izi, abdominal yara izi, göğüs plastik cerrahi izleri, liposuction sonrası izleri, ortopedik yara izleri, yırtık izleri ve yanık izleri gibi çoğu cerrahi yara güvenle tedavi edilebilir. Göğüslerdeki ve vücudundaki gevşeklik ve gevşek vücut cildi güvenle tedavi edilir.

Dermapen leke tedavisi

Dermapen leke tedavisi etkileyici sonuçlar veriyor. Yalnızca leke tedavisi değil Dermapen güneş lekesi, sivilce izleri, akne izleri üzerinde de etkilidir. Eğitimli doktorlar tarafından yapılan Dermapen tedavileri, kırışıklıklar, dudaklardaki sigara içen çizgileri, cilt kırışması, geniş gözenekler, gerilmeli çizikler, yara izleri ve cerrahi izler için gençleşmeyi sağlar. Leke tedavisi dışında Dermapen ne işe yarar merak eden ziyaretçilerimiz var. İşte Dermapen ne işe yarar sorusunun cevapları:

 

 • Rejüvinason / Gençleştirme
 • Yaşlanma
 • Kırışıklar Ultraviyola Hasarlar
 • Saç tedavisi
 • Millia
 • Rosacea
 • Problemli Ciltler
 • Genişlemiş Gözenekler
 • Skarlaşma / Yara İzi
 • Çatlaklar
 • PRP, Mezoterapi Uygulamaları
 • Akne
 • Vitiligo

 

Dermapen leke tedavisi yaptıranlar

Dermapen leke tedavisi kadınlar kulübü gibi platformlarda paylaşılıyor. Bu paylaşımları ve Dermapen leke tedavisi yaptıranların konuyla ilgili görüşlerini buradan okuyabilirsiniz.

dermapen seans ücretleri-dermapen sonrası kızarıklık-dermapen öncesi ve sonrası-dermapen yaptıran ünlüler-dermapen yan etkileri-dermapen uygulamasından sonra-dermapen leke tedavisi yaptıranlar-dövme çıkarma-dermapen ile leke tedavisi-dermapen iyileşme süreci-dermapen leke tedavisi-dermapen tedavisi sonrası-dermapen cilt lekeleri-dermapen sonrası leke-dermapen güneş lekesi

Dermapen leke tedavisi

Dermapen ile dövme çıkarma

Dermapen ile leke çıkarma uygulamalarından biri de dövme izlerini silme işlemidir. Dermapen uygulaması dövme çıkarma işleminde güvenle ve efektif olarak kullanılabiliyor. Lazerle dövme çıkarma veya lazerle dövme izi silme işlemine göre Dermapen dövme çıkarma bazı avantajlar taşıyor. Bu konuda bir makalede şu bilgiler yer alıyor:

İlk olarak, Dermapen tarafından oluşturulan epidermisdeki delikler, lazer ışığının penetrasyonunu artırabilir ve / veya hedef kromofor (dövme mürekkebi) ile dalga boyunun emilimini artırabilir. Bir diğeri, Dermapen’in parçalanabileceği veya lazerin tedavi etmediği daha yüzeysel mürekkebi etkileyebileceğidir.

Bazı mürekkep, vücudun doğal atık uzaklaştırma prosesleri tarafından daha sonra alınması için pigment kırılarak kırılmasına neden olacak kadar enerji absorbe etmek için yüzeysel olabilir. Dermapen bu mürekkep tabakasını etkileyebilir.

Dermapen yarası vücudun iyileşme ve enkaz kaldırma işlemlerini uyarması nedeniyle, bu uyarının kırık mürekkebin giderilmesini geliştirdiği bir durum oluşturabilir. “Basitçe söylemek gerekirse, fibroblastlar aktive edilir ve kırılmış mürekkep parçacıklarını çıkarır, ancak yalnızca bu kadar uzun sürer. Bu yüzden dövme çıkarma sonucunun bir kısmı, fibroblastları başka bir kişininkinden daha uzun süre ve daha fazla sayıda aktive edebilen bireyin sağlığına bağlıdır.

Sonuç olarak, Dermapen, tek bir seansla mümkün olan sonuçların büyüklüğünü artırabilir; bu nedenle, tasfiye için gereken toplam oturum sayısını azaltabilir. Ayrıca, çok sayıda oturumun ardından bile, hala hafif görülen dövmeleri tam olarak çözmenize yardımcı olabilir.

 

Dermapen sonrası kızarıklık

Dermapen sonrası kızarıklık gibi oluşabilecek reaksiyonlar genellikle kısa bir süre içerisinde geçer. Tedavinin derinliğine veya agresifliğine bağlı olarak, tedavi sırasında iğne noktalı kanama yaşamak mümkündür ancak devam etmemek mümkündür. Cildin yaşına ve tedavi derinliğine bağlı olarak cildin bir buçuk saati veya muhtemelen bir gün boyunca geçici kızarıklık görülebilir.

 

Dermapen öncesi ve sonrası

Dermapen öncesi ve sonrası arasında ciltteki izlerin, lekelerin ve çukurların önemli oranda pürüzsüzleştiği görülüyor. Dermapen öncesi ve sonrası ile ilgili fotoğraf ve bilgilere ‘Dermapen nedir?’ isimli makaleden ulaşabilirsiniz.

 

Dermapen seans ücretleri

Dermapen seans ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri ‘Dermapen uygulama fiyatları’ başlıklı makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Dermapen uygulamasından sonra

Dermapen sonrası kabuklanma oluşabilir. Dermapen kullananlar, Dermapen sonrası kabuklanma aşamasında panik yaşayabiliyor. Oysa Dermapen sonrası kabuklanma geçici olup alttan yeni bir dokunun gelmesi için bu kabuklar en geç bir hafta içerisinde dökülüyor. Dermapen iyileşme süreci içerisinde ciltte kızarıklık, leke, kabuklanma gibi Dermapen yan etkileri görülebilir.

Dermapen sonrası leke ortaya çıkması da geçici bir durumdur. Muhtemelen birkaç gün içerisinde geçebilir. Aksi durumda doktorunuzla durumu paylaşınız.

Dermapen tedavisi, minimum kesinti ile zahmetsiz iğneleme sağlar. Duyarlılık ve kızarıklık 24 saat içinde belirgin bir şekilde azalacaktır. Kabuklanma, kan toplanması, kızarıklık görünümü yaygın olarak görülür ve genellikle 3-4 gün içinde kaybolur.

Tedaviden hemen sonra kızarıklığı gizlemek için oklüzif olmayan mineral bir makyaj kullanılabilir. Diğer orta, kısa vadeli yan etkiler kaşıntı, rahatsızlık, cilt kanamasıdır. Ek olarak, cilt kaba bir dokuya sahipmiş gibi görünebilir ve hissedilebilir; bu etkiler genelde 2-7 gün sürer, çünkü muamele edilen cilt pul pul kalkar ve yeni geliştirilmiş doku ile değiştirilir. Dermapen sonrası kabuklanma endişesi yaşayanlar Dermapen tedavisi sonrası bu konudaki endişelerinin yersiz olduğunu görüyorlar.

Dermapen yan etkileri

Dermapen ile leke tedavisi yaparken yan etkilere maruz kalınabilir mi? Dermapen yan etkileri konusunda uzman editörlerimizin hazırladığı mükemmel bir makaleyle en geniş bilgilere ulaşmanız mümkündür. Bu makale ‘Dermapen yan etkileri’ başlığını taşıyor. Makalede Dermapen yan etkileri nelerdir sorusunun detaylı cevaplarını bulabilirsiniz. Ayrıca kimlere Dermapen uygulanmaz, Dermapen uygulamasından sonra yaşanabilecekler konularında bilgileri bulabilirsiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

Kaynak: www.genckalanlar.com


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!