Dudak çevresi kırışıklıkları için maske

Kategori: Genel - 1.631 viewsYorum Yazın
Dudak çevresi kırışıklıkları için maske

Dudak çevresi kırışıklıkları için maske her kadının işine yarayacaktır. Çünkü dudak çevresi kırışıklıkları hayatın bir anında mutlaka kapıyı çalıyor. O anlarda elinizde iyi bir dudak çevresi kırışıklıkları için maske tarifi bulunması genç kalmak noktasında size büyük katkı sağlayacaktır. Bu yazı Dudak çevresi kırışıklıkları için maske tarifinin ötesinde yapabileceğiniz diğer önerileri de içeriyor. Hayatınızın bundan sonraki bölümünü daha genç yaşamak istiyorsanız okumaya devam edin!

Dudak çevresi kırışıklıkları için maske

Dudak üstü kırışıklık maskesi öncesi dudak çevresi kırışıklıkları neden olur bir göz atalım. Bu arada dudak çevresi kırışıklıkları, ağız kenarı sarkması, yanak çizgileri yok etme, dudak üstü kırışıklığı nasıl giderilir gibi konuları ‘Dudak Çevresi Kırışıklıkları’ isimli yazımızdan incelemenizi öneriyoruz.

Dudak üstü kırışıklıkları öncelikle yaşla ilgili bir konudur. Yaşla birlikte ortaya çıkmaya baylar ve zamanla artar, derinleşir. Panik yok! Çözüm var!

Çok ve sık sigara içmek, takma diş kullanmak, güneş ışınlarının etkisinde kalmak, dudak büzme mimiğine sahip olmak, yatma pozisyonunun getirdiği olumsuz cilt tepkisi, epilasyon veya hatalı tüy alma teknikleri uygulamak, genetik faktörler ve çok sakız çiğneme alışkanlığı ağız sarkması ve dudak kırışıklıklarına neden olabilir.

Dudak üstü kırışıklıkları için maske

Geç kalmadan uygulayın, etkisine inanamayacaksınız! Dudak üstü kırışıklıkları için maske yaparken ihtiyacınız olacak malzemeler:

 • Bir tatlı kaşığı zeytinyağı
 • Bir tatlı kaşığı badem yağı
 • Bir çorba kaşığı bal (Organik olmasına dikkat edin!)
 • Bir çorba kaşığı şeker
 • Bir tatlı kaşığı vazelin

Evde yapabileceğiniz dudak üstü kırışıklıkları için krem

Yukarıdaki malzemelerle yapacağınız maske krem görevi de görüyor. Evde yapabileceğiniz dudak üstü kırışıklıkları için krem dudak çevresi kırışıklıklarını azaltırken, pullanma ve kuruluk gibi sorunlarla da mücadele ediyor.

Ağız çevresi kırışıklıkları için maske hazırlama aşamalarını takip edin.

Zeytinyağı kuru, çatlamış dudaklar için mükemmeldir. Ayrıca nemlendirici ve besleyicidir. Tatlı badem yağı çatlamış cildi yumuşatmak için harika.

Zeytinyağı ve barem yağını bir kapta birleştirin. Üzerine şeker ekleyin. Şeker peeling etkisi ile dudak çevresi ölü derilerinin uzaklaştırmada çok işe yarıyor.

Balı ekleyin. Bal yalnız antiseptik özelliklere sahip olmayıp bakteri öldürmekle kalmaz aynı zamanda doğal bir nemlendiricidir. Dudaklarınıza uygulandığında nemi geri çekmeye yardımcı olur.

Son olarak Vazelin ekleyin. Her şeyi karıştırın ve küçük bir kaba aktarın. Yapıştırıcı çok akıcıysa biraz daha şeker ekleyin; eğer hamur çok kalın ise, biraz daha sıvı yağ ekleyin. Krem kıvamına getirin.

Dudak çevresi kırışıklıkları için maskeyi dudaklarınıza elle sürün. 2-3 dakika hafifçe ovun. Dudaklarınıza ve çevresine birkaç dakika boyunca hafifçe masaj yapın; Bu maske cildin pul pul dökülmesine ve altındaki yumuşak cildi ortaya çıkarmasına yardımcı olacaktır.

Hazırladığınız kremi haftada iki kez kullanabilirsiniz. İlk uygulama sonrası artan kremi buzdolabında saklayarak tekrar uygulayabilirsiniz.

Ağız kenarı sarkması

dudak üstü kırışıklıkları için egzersizler-ağız kenarı sarkması-dudak üstü kırışıklıkları kadınlar kulübü-dudak kenarı çizgileri dolgu-dudak kenarı çizgileri için yüz yogası-ibrahim saraçoğlu dudak üstü kırışıklıkları-suna dumankaya dudak üstü kırışıklıkları-dudak kırışıklıkları için egzersizler-dudak üstü kırışıklıkları için krem-dudak çevresi kırışıklıkları için egzersizler-ağız çevresi sarkmaları-dudak çevresi kırışıklıkları için maske-dudak çevresi kırışıklıkları için yüz yogası-dudak üstü çizgilerine botoks-dudak çizgilerine çözüm-şems aslan dudak üstü kırışıklıkları-ağız çevresi kırışıklıkları için maske-göz ve dudak çevresi kırışıklıkları için maske-dudak üstü kırışıklık maskesi-dudak üstü kırışıklıkları için maske

Ağız kenarı sarkması
Foto:pexels

Ağız kenarı sarkması çoğu zaman dudak çevresi kırışıklığı gibi algılanabilir. Eğer ciddi ve derin çizgiler varsa, ağız kenarı sarkması sizi rahatsız edecek boyuttaysa dolgu veya dudak estetiği gibi uygulamalar gerektirebilir. Bunun için bir medikal estetik doktoruna veya plastik cerraha muayene olmanızda yarar bulunuyor.

Ağız çevresi sarkmaları cerrahi operasyon da gerektirebilir. Ağız çevresi sarkmaları konusunda kendiniz karar vermeyin, doktor muayenesi ve çözümleriyle yol alın!

Uzman görüşleri

 • Suna Dumankaya dudak üstü kırışıklıkları için elma suyunu öneriyor. Suna Dumankaya dudak üstü kırışıklıkları tedavisinde haftada bir gün yatmadan önce dudak çevresine elma suyu kompresi yapılıyor ve yıkamadan yatılıyor.
 • İbrahim Saraçoğlu dudak üstü kırışıklıkları önerilerini videodan izleyebilirsiniz. İbrahim Saraçoğlu dudak üstü kırışıklıkları konusunda avokado maskesini öneriyor.
 • Şems Aslan dudak üstü kırışıklıkları konusunda televizyon programlarında açıklamalarda bulunuyor. İşte Şems Aslan dudak üstü kırışıklıkları ve kırışıklık için öneriler manzumesi…

 

Dudak kenarı çizgileri tedavi yöntemleri

Yukarıda tarifini verdiğimiz dudak üstü kırışıklık maskesi bu konuda evde yapabileceğiniz bir doğal çözümdür. Dudak çevrenizde gençlik ışıltısını şu yöntemlerle de elde edebilirsiniz.

 

 • Dudak üstü kırışıklıkları için egzersizler (Dudak üstü kırışıklıkları için egzersizler veya dudak kırışıklıkları için egzersizler ya da başka bir ifadeyle dudak çevresi kırışıklıkları için egzersizler konusunda editörlerimiz etkileyici ve faydalı bir makale için yoğun çalışma içerisindeler)
 • Dudak kenarı çizgileri dolgu uygulaması (Dudak kenarı çizgileri dolgu uygulaması konusunda editörlerimiz etkileyici ve faydalı bir makale için yoğun çalışma içerisindeler)
 • Dudak kenarı çizgileri için yüz yogası (Dudak çevresi kırışıklıkları için yüz yogası yapabilirsiniz)
 • Dudak üstü çizgilerine botoks ( Dudak çizgilerine çözüm için botoks tercih edilebilecek yöntemlerden biridir. Dudak üstü çizgilerine botoks konusunda editörlerimiz etkileyici ve faydalı bir makale için yoğun çalışma içerisindeler)

 

 

Göz ve dudak çevresi kırışıklıkları için maske hazırlayarak kendinizi onlarca yaş gençleştirebilirsiniz. Dudak üstü kırışıklıkları konusunda kadın sitelerinde de yorumlar genellikle olumlu görüşleri içeriyor. Örneğin dudak üstü kırışıklıkları kadınlar kulübü üyelerinin yorumlarına göre etkisi gözle görülür maskelerle azaltılabiliyor.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 

 

Kaynak: www.genckalanlar.com


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!