E vitamini yağı gençleştirir!

Kategori: Genel - 1.968 viewsYorum Yazın
E vitamini yağı gençleştirir!

E vitamini yağı cildinize uygulayabileceğiniz saf haldeki güçlü antioksidandır. Bu önemli antioksidan ile daha güçlü, daha güzel ve daha canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. E vitamini yağı cilt, kirpik, tırnak ve saç için faydalar içerir. Haftada beş gün  kullanmak size neler kazandırabilir? Faydaları nelerdir? Bu yazıda E vitamini yağı ne işe yarar sorusundan  fiyatı ne kadar gibi sorulara doyurucu cevaplar bulabilirsiniz. Bulacağınız cevaplar yılların izlerinin silinmesinde etkili olabilir.

 

E vitamini yağı nedir?

E vitamini yağı nedir? Genel sağlığınıza ve cilt bakımına katkı sağlayan bir antioksidandır. Hem tokoferolleri hem de tokotriyenolleri içeren bir sekiz bileşik grubunu kapsar. En saf haliyle E vitamini yağı çok yönlüdür.

 

E vitamini yağı faydaları

E vitamini yağı kullanmak size pek çok konuda fayda sağlayabilir. İşte vitamin E yağı ile elde edebilecekleriniz!

  • E vitamini yağı ne işe yarar sorusunun en temel cevabı cildi besler ve güçlendirir. Daha canlı, yumuşak ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.
  • Çatlakları tedavi etmek için Vitamin E yağı kullanılabilir. Vitamin E yağı cilt çatlaklarının olduğu bölgede üst deriyi besleyerek görünümü iyileştirebilir.
  • E vitamini yağı kullananlar cilt hücrelerini yeniler, cilt lekelerinin hafiflediğini görebilirler.
  • Kahverengi lekeleri hafifletir.
  • Göz çevresi kırışıklıklarında kremlerle birlikte haftada üç kez kullanılabilir. E vitamini kapsülü göz çevresi için maske yapımında tercih edilebilir. Bu sayede göz çevresi kırışıklıklarında önemli bir iyileşme görülebilir. Yaşlılık belirtilerini tersine çevirin.
  • E Vitamini, yağda çözünen bir besindir ve dolayısıyla suda çözünür ürünlerden daha ağırdır. Kaybedilen nemi geri getiriyor ve bu yüzden kuru ve hasar görmüş ciltler için en iyi sonucu veriyor. Gece nemlendirici losyon ile birkaç damla vitamin E yağını karıştırabilir ve yatmadan önce vücudunuza uygulayabilirsiniz.
  • Vitamin E yağı göz çevresindeki kahverengi halkalardan kurtulmak için iyi bir seçenektir. Nemlendirici krem ile birlikte iki-üç gün uygulayabilirsiniz.
  • Vitamin E yağı güneş yanıklarına karşı da etkilidir. E vitamini güneşin zararlı UV ışınlarına karşı koruyucu özelliktedir.
  • Vitamin E yağını çatlamış dudakların bakımında da tercih edebilirsiniz.

 

E vitamini yağı kirpik uzatır mı? (E vitamini yağı kirpik uzatırmı)

E vitamini yağı kirpik uzatma özelliği yanında kirpik dökülmesini önlemeye de yardımcı olur. Bunun için kirpik fırçasına damlatacağınız iki üç damla vitamin E yağı yeterli olacaktır. Günde iki kez bu şekilde kirpiklerinizi fırçalayarak bakım yapabilirsiniz.

Uygulayacağınız vitamin E yağı kirpik bakımı daha gür, daha güçlü ve daha kalın görünen kirpiklere sahip olmanıza önemli katkı sunacaktır.

e vitamini yağı al-e vitamini yağı nerede bulunur-e vitamini yağı kullananlar-e vitamini yağı kirpik uzatırmı-e vitamini ve hint yağı-jason e vitamini yağı-e vitamini yağı kirpik uzatma-e vitamini yağı nelerde bulunur-e vitamini badem yağı-e vitamini yağı fiyatı

E-vitamini kapsülü göz çevresi

 

E vitamini yağı cilde nasıl uygulanır?

E vitamini yağı nasıl kullanılır? Cilde nasıl uygulanır sorusu için temel cevap doğrudan uygulanabileceğidir. Satın alacağınız vitamin E yağını cilt üzerine bir makyaj pamuğu ile uygulayabilirsiniz. Bu yağ kalın olduğu için viskosite değerini yükseltmek için başka bir yağla birleştirebilirsiniz.

E vitamini yağı yüze sürülürmü? Evet, sürülebilir. Bu yağı zeytinyağı, badem yağı gibi yağlarla birleştirerek de kullanabilirsiniz.

 

E vitamini yağı nerede satılır?

Başka bir ifadeyle E vitamini yağı nerede bulunur? Vitamin E yağı eczanelerde, internet sitelerinde ve önemli aktarlarda bulunabiliyor. Yurtdışındaki internet sitelerinden de farklı markaların (100 vitamin e oil, gnc vitamin e oil, jason e vitamini yağı) ürünlerine ulaşabilirsiniz.

E vitamini yağı saç için nasıl kullanılır?

E vitamini yağı eczane veya başka bir yolla alındıktan sonra saç bakımında önemli bir işlev görebilir. Bunun için kullandığınız saç kreminin içerisine Vitamin E yağı ekleyebilirsiniz. Bu saçınızı daha yumuşak ve kolay şekil verilebilir kılacaktır.

Saç için saç kremi yerine de doğrudan kullanılabilir. Bunun için saçınızı şampuanladıktan sonra avucunuza vitamin E yağı dökün. Saç derinize iyice yedirin. Dairesel hareketlerle saç deriniz ve saçlarınız tarafından emilmesini sağlayın.

Daha sonra başınızı sıcak ve nemli bir pamuklu havluyla sarın. Bir saat kadar bu şekilde bekletin. Bu uygulama saç dökülmesini engellemek için de kullanılabilir. Vitamin E yağını ılık suyla durulayarak çıkarın.

Saça vitamin E yağı uygulamak kırık uçların onarılmasında da büyük katkı sağlayacaktır.

E vitamini badem yağı veya E vitamini ve hint yağı biçiminde de kullanabilirsiniz.

E vitamini yağı fiyatı

E vitamini yağı eczane fiyatı 10 ML olarak 25 TL fiyattan başlıyor. Satın al kararı verince veya bir arkadaşınıza E vitamini yağı al önerisinde bulunuyorsanız fiyat aralığının farklı markalara göre 25-50 TL arasında değiştiği bilgisini de verebilirsiniz.

E vitamini yağı nelerde bulunur?

Vitamin E yağı mısır, ayçekirdeği, kanola ve soya gibi bitkilerin damıtılması sonucu elde edilir.

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 

Kaynak: Genç Kalanlar


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!