Evde yüz kremi nasıl yapılır?

Kategori: Genel - 3.126 viewsYorum Yazın
Evde yüz kremi nasıl yapılır?

Evde yüz kremi nasıl yapılır sorusuna alternatif tarifleri bu yazıda bulabilirsiniz. Şundan emin olabilirsiniz ki en iyi kırışıklık kremi en pahalısı değildir. Anında kırışıklık giderici krem yapmak için elinizin altında doğal malzemeler olduğunun farkında mısınız?

 

Evde yüz kremi nasıl yapılır?

Evde yapabileceğiniz yüz kremi tarifleri arasında cildi nemlendirici ve anti aging özellikli bir formül veriyoruz. Bu formül dünya kadınlarının yoğun ilgisini görüyor. Dünyada her gün binlerce kadının bu formülü en iyi kırışıklık kremi evde uygulama olarak yaptığını takip ediyoruz.

 

Evde doğal yüz kremi nasıl yapılır?

Evde doğal yüz kremi nasıl yapılır sorusuna etkili ve kolay hazırlanabilen bir tarif veriyoruz. İşte evde nemlendirici krem yapımı için gerekli malzemeler:

 

 • Yarım fincan badem yağı
 • 2 çorba kaşığı Hindistancevizi yağı
 • 2 yemek kaşığı balmumu
 • Yarım çay kaşığı E vitamini yağı
 • 1 çorba kaşığı shea yağı
 • 10 damla lavanta yağı
 • 10 damla mavi anemon çiçeği yağı

 

Evde kırışıklık kremi hazırlama

Evde yüz kremi nasıl yapılır devam ediyoruz. Evde kırışıklık kremi hazırlama için tüm malzemeleri bir cam kavanoz içine yerleştirin. Tencerenin yarısına kadar su koyun. Daha sonra kavanozu tencerenin ortasına yerleştirin. Kapağının açık olmasına dikkat edin.

Tencereyi ocağa koyarak ısıtmaya başlayın. Ara sıra kavanozu karıştırın. Kavanozun içindeki karışım eriyip homojen bir hal aldığında başka bir kavanoza koyarak soğumasını bekleyin.

Krema sertleşinceye kadar oda sıcaklığında bekletin, kavanozun kapağını kapatın ve serin bir yerde saklayın. Sabah ve akşam kullanabilirsiniz.

Bu karışıma Aloe Vera jeli ekleyerek ev yapımı aloe vera kremi de hazırlayabilirsiniz.

 

Evdeki malzemelerle krem yapımı

Evdeki malzemelerle krem yapımı için krem nasıl yapılır kimya formülleri öğrenmenize gerek yok! Anında kırışık giderici krem tarifi ile evdeki malzemelerle krem yapımı kolay ve zahmetsizce gerçekleştirilebilir.

Her geçen gün olduğu gibi, yeni bir rapor, günlük kişisel bakım ürünlerindeki bileşenlerin sağlığımıza zarar verebilecek etkileri olabileceğini gösteriyor. Parabenler ve ftalatlar anne sütünde ve vücut dokularında görülür; sentetik koruyucular cilde ve vücuda zarar verebiliyor. Çünkü toksik madde içerebiliyor.

Kullandığımız ürünlerin hem bedenimizde hem de bizim için güvenilir olmasını sağlamanın iki yolu var: birincisi güvenilir ve bilindik markaları kullanmak ikincisi ise evde nemlendirici krem yapımı formülleri üzerinde çalışmak. Burada ikinci yolu seçen okuyucularımıza evde kırışıklık kremi yapımı nasıl yapılır tarifini veriyoruz.

Evde nemlendirici krem yapımı formülleri

Elbette Evde nemlendirici krem yapımı formülleri pek çoktur. Yukarıda bir tanesini verdik. Şimdi vereceğimiz formülle müthiş bir nemlendirici kreme sahip olabilirsiniz. Üstelik doğal ve katkısız!

 

Evde nemlendirici krem yapımı malzemeler:

 

 • Yarım fincan organik zeytinyağı
 • Yarım fincan organik tatlı badem yağı
 • Yarım fincan organik üzüm çekirdeği yağı
 • Çeyrek fincan fincan organik Hindistancevizi yağı
 • 2 yemek kaşığı balmumu pastilleri
 • 1 fincan organik gül suyu
 • Yarım fincan organik aloe vera jeli
 • Yarım çay kaşığı E vitamini yağı
 • 8-15 damla uçucu yağ (Tercihan lavanta yağı, gül yağı, sandal ağacı yağı)

 

Kırışık kremi ev yapımı

Su dolu bir kabın içerisine yerleştireceğiniz cam bir kabın içerisinde balmumunu eritin. Aloe Vera jeli ile gül suyunu bir kapta birleştirin. Bir fırça yardımıyla iyice karıştırın.

Erittiğiniz karışımı diğer yağlarla birleştirin. Bu arada diğer yağları da hafif ısıtmayı ihmal etmeyin. Tüm malzemeyi bir karıştırıcı ile harmanlayın. Koyu kıvama gelinceye kadar karıştırın.

Bu kremin yüzünüzde çok zengin ve yağlı olduğunu fark ederseniz, bunun yerine bir el kremi olarak kullanabilirsiniz. Evde el krem yapımı için bu tarifi kullanabilirsiniz.

 

Evde nemlendirici krem yapımı Şems Aslan

Uluslararası cilt uzmanı ve kimya mühendisi Şems Aslan verdiği benzersiz güzellik sırları ve tarifleriyle büyük ilgi topluyor. Aşağıdaki videoda evde nemlendirici krem yapımı Şems Aslan tarifiyle yer alıyor.

https://youtu.be/JGP4S8OHY2M

 

Evde yüz kremi yapımı Suna Dumankaya

Evde yüz kremi yapımı Suna Dumankaya tarifi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Videoda evde nemlendirici krem yapımı Suna Dumankaya tarafından tarif ediliyor. Suna Dumankaya gece kremi yapımı tarifi de cabası!

https://youtu.be/Y7u8nbmXSyc

 

Doğal kırışıklık kremi İbrahim Saraçoğlu

Doğal kırışıklık kremi İbrahim Saraçoğlu ve kırışıklık giderme formülleri kaçırmamanız gereken bilgileri içeriyor.

https://youtu.be/nPlQiY7dDrQ

 

Sonsöz

En iyi kırışık karşıtı krem hangisi veya doğal yüz kremi markaları nelerdir gibi soruları kafanıza takarak kendinize eziyet etmeyin. Evde kolayca yapabileceğiniz tarifleri uygulayın. Doğallığın ve ekonomikliğin keyfini yaşayın!

Kırışıklık giderici krem kadınlar kulübü önerileri de ilginizi çekebilir.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 

The post Evde yüz kremi nasıl yapılır? appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!