Gıdı eritmenin en kolay yolu!

Kategori: Genel - 1.204 viewsYorum Yazın
Gıdı eritmenin en kolay yolu!

 

Gıdı eritme hareketleri ile ameliyatsız gıdı estetiği sayesinde genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Çünkü boyun ve gıdık duruş olarak en çok dikkati çeken bölgelerdir. Boyun kırışıklığı ve boyun bölgesinin genç görünmesi için yapabileceklerinizi ‘Boynunuz kadar gençsiniz!’ yazımızdan öğrenebilirsiniz. Gıdı estetiği illa gıdı ameliyatı veya lazerle gıdık aldırma şeklinde olmuyor. Bunun için özel bir çabaya gerek yok! Yalnızca bu yazıda açıklanan egzersizleri düzenli uygulayarak sizi kilolu ve yaşlı gösteren gıdık bölgesi çift çene efektinden kolayca kurtulabilirsiniz. Her yaştan insanın kolayca uygulayabileceği gıdı eritme hareketleri kaybettiğiniz güveni ve gençliği size tekrar armağan edecektir.

Gıdı eritme hareketleri

Gıdı sarkması için egzersiz önerilerinden önce neden kaynaklandığına bir göz atalım.

 • Yaş
 • Yerçekimi etkisi
 • Kilo artışı
 • Çene ve yüz yapısı
 • Çene bozuklukları
 • Hareketsiz yaşam
 • Duruş bozuklukları
 • Yatış bozuklukları

Gıdı sarkması egzersiz programlarıyla giderilebiliyor. Size uygun gıdı sarkması egzersiz setini aşağıdan seçebilirsiniz. Aşağıda gıdı eritme egzersizleri resimli olarak yer alıyor. Gıdı eritme egzersizleri resimli bilgiler dışında video olarak da izleyebilirsiniz.

Egzersizle gıdı eritme

Ameliyatsız gıdı estetiği kavramında iki unsur yer alıyor.

 • Ameliyatsız gıdı aldırma yani lazer lipofiz ile gıdı aldırma (lazer lipoliz ile gıdı aldırma)
 • Gıdı eritme egzersizleri

Bu iki yöntemden lazerle gıdık aldırma başka bir yazı konusudur. Aşağıdaki linkten ilgili yazıya ulaşabilirsiniz.

gıdı estetiği-gıdı germe ameliyatı fiyatı-gıdı eritme hareketleri-gıdı ameliyatı öncesi ve sonrası-ameliyatsız gıdı aldırma-lazerle gıdık aldırma

Gıdı eritme egzersizleri

Gıdı eritme egzersizleri

Gıdı eritme egzersizlerine başlamadan önce, doğru duruşun çok faydalı olduğunu belirtmek gerekiyor. Akşamları bilgisayarın önünde ya da kanepede çok zaman harcıyoruz. Duruşunuzun farkında olmaya çalışın ve mümkün olduğunca düz oturun. Boynunuzu dışa doğru uzatmayın, ancak başınızı omuzlarınızın üstünde tutmaya çalışın; çenenizi normalden biraz fazla kaldırın.

Gıdınızı azaltmak için yapabileceğiniz bazı harika egzersizler var. Bunlar çok basit ve kullanışlıdır; onları neredeyse her yerde ve her zaman yapabilirsiniz. Bu egzersizlerden herhangi birini yaparken iyi bir duruş sergilemeye özen gösterin.

 

Gıdı germe egzersizleri

 • Somurtma egzersizi

Ya ayağa kalkarken veya otururken, alt dudaklarınızı mümkün olduğunca dışarıya yapıştırarak somurtun. Duruşunuzun iyi olduğundan emin olun ve tutun.

Sonra, alt dudaklarınız hala sıkışmış haldeyken, boynunuzdaki kasları mümkün olduğunca göğsünüze çenenizi bastırın. Sırtınızı düz tuttuğunuzdan emin olun.

Pozisyonu birkaç saniye tutun.

Son olarak ağzınızı rahatlatın ve ilk adımı tamamlamak için başlangıç ​​pozisyonuna dönün.

Günde iki kez yirmi tekrar yapabilirsiniz.

 

 • Tavanı aşkla öpün!

Bu, evde veya ofiste yapabileceğiniz çok basit bir alıştırmadır.

Kollarınızı vücudunuzun yanında sarkan haliyle dik durun.

Dudaklarınızı yapıştırın ve elinizden geldiğince iterek tavanı öpmek için elinizden geleni yapın; pozisyonu 5 saniye kadar tutun.

Doğru şekilde yapıyorsanız, muhtemelen boynunuzun ve çene bölgelerinin çalıştığını hissedersiniz.

5 saniye sonra, ilk adımın tamamlanması için doğal duruş pozisyonunuza dönün.

İki defa 20 tekrar yapın.

 

 • Dil çıkarma egzersizi

Gıdı eritme hareketleri arasında dil çıkarma egzersizi de yer alıyor.

Dil çıkarma egzersizi basit bir egzersiz olmakla birlikte her yerde yapılmamalıdır. Çünkü sizi görenler gıdı giderme egzersizleri yaptığınızı anlamayabilirler!

Ya rahat bir oturma veya ayakta durma pozisyonunda iken ağzınızı mümkün olduğunca geniş açmaya çalışın ve dilinizi mümkün olduğunca ağızdan dışarıya çıkarın.

Pozisyonu on saniye tutun ve çenenizde bir sıkma hissedin.

On saniye sonra rahatlayın ve on iki kez tekrar edin.

 

 • Mutlu gülümseme egzersizi

Gıdı giderici egzersizler arasında sizi tebessüm ettirecek bir egzersiz öneriyoruz. Bu gıdı giderici egzersizler tahmininizden çok fayda sağlayabilir. Yeter ki düzenli uygulayın.

Üç orta parmağınızı, elmacık kemiklerinizin ve başparmaklarınızın üstünde, oyukların bulunduğu yere yerleştirin. Parmaklarınız göz yuvalarından uzak durmalıdır. Ağzınızı açın ve ağzınızın köşelerini kulaklarınıza doğru genişçe gülümseyerek hareket ettirin. “Mutlu hissetmek harika” sözcüğünü tekrar ederken gülümseme egzersizini 20 kere tekrarlayın.

 • Alt dudak hareketi

Gıdı egzersizleri arasında dünyada en popüler olanlardan biridir. Gıdı egzersizleri özel ortamlar gerektirmez. Bu hareketi de her yerde kolayca uygulayabilirsiniz.

Bu, yüz kaslarınızı güçlendirmek, sarkmaları toparlamak ve cildinizi sıkılaştırmak için çok etkili bir egzersiz programıdır.

Bir oturma veya ayakta durma pozisyonunda başlatın.

Sonra, çenenizi iterek mümkün olduğunca alt dudağınızı kaldırın.

Pozisyonu bozmadan 10’a kadar sayın ve rahatlayın.

Yapacağınız gıdı hareketleri ile çene kaslarının biraz gerginleşmesini ve çene çizgisinde bir sıkılaşmayı hissetmeniz gerekir.

Egzersizi 12 ila 15 kez tekrarlayın.

 

 • Tenis topu egzersizi

Gıdı hareketleri genellikle başka bin nesne ve araca ihtiyaç duymadan yapılabiliyor. Tarifini vereceğimiz sarkan gıdı için egzersiz için bir adet tenis topu gerekiyor.

Basit ve etkili bir egzersiz boğazınıza tenis topu koymaktır.

Duruşunuzun doğru olduğundan emin olun, çenenizi aşağı doğru itin ve topu boğazınızda sıkıca tutun.

Yavaşça çenenizi kaldırın ancak topu yerinde tutun ve hareketi on kez tekrarlayın.

Gıdı zayıflatma egzersizleri düzenli uygulandığında mucize sonuçlarıyla dikkat çekiyor. Siz de gıdı zayıflatma egzersizleri arasından seçerek veya tamamını bir sıra içerisinde uygulayabilirsiniz.

Gıdı eritme egzersizleri video     

Gıdı eritme egzersizleri video izleyerek öğrenebilirsiniz.

 

 

Diğer gıdı eritme yöntemleri

 • Gıdı estetiği (gıdı estetiği fiyatları, gıdı estetiği izle, gıdı estetiği nasıl yapılır, boyun gıdı estetiği, gıdı estetiği yaptıranlar)
 • Lazerle gıdık aldırma (
 • Gıdı germe ameliyatı (gıdı germe ameliyatı fiyatı, gıdı ameliyatı öncesi ve sonrası

Gıdı eritmenin en kolay yolu! yazısı ilk önce Genç Kalanlar üzerinde ortaya çıktı.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!