Göz altı bakımı doğal yolla nasıl yapılır?

Kategori: Genel - 1.624 viewsYorum Yazın
Göz altı bakımı doğal yolla nasıl yapılır?

 

Göz altı bakımı genç kalmanın ve genç görünmenin püf noktalarındandır. Eğer gözaltı bakımı doğru yapılmış biriyseniz göz çevrenizde morluklar, siyah halkalar, torbalanmalar olmaz. Doğal bir göz altı bakımı nasıl olmalı?

Bu yazıda vereceğimiz doğal bakım formülüyle göz altı bakımını çok uygun fiyata hatta neredeyse bedavaya doğal yolla yapabileceksiniz. Göz çevresi bakım ürünleri elbette önemli ve kullanılabilir. Ancak göz çevresi bakımı nasıl yapılır sorusunun en doğal cevaplarını buradan öğreneceksiniz.

Göz çevresi bakımı hakkında herşey için birkaç adım atmak gerekiyor. İşte bu adımlar! Göz çevresi için bakım genç kalmak isteyenlerin vazgeçilmezi olmalıdır.

Göz altı bakımı nasıl yapılır?

Göz altındaki cilt, vücudun herhangi bir yerindeki ciltten oldukça incedir. Uykusuzluğun, alkol tüketiminin ve hatta kalıtsal faktörlerin neden olduğu bu bölgedeki kabarıklık ve koyu renkli daireler yüzünüzü yaşlandırabilir. Göz çevresi yaşınızı ele veren bölgelerin başında geliyor.

Uygun bakım, bu cildi pürüzsüz ve genç görünen bir şekilde hasarı azaltarak koruyabilir. Göz altı ve göz çevresi hassas bir vücut bölgesi olduğu için doğal bakım kimyasal bakımlara tercih edilebiliyor.

Evde yapabileceğiniz göz altı bakımı ile doğal çözümler uygulayabilirsiniz.

 

Göz altı morlukları evde bakım

Göz altı morlukları, torbaları ve halkaları için bakımda birkaç adım yeterli olacaktır.

Öncelikle makyajı gözlerinizden hafifçe çıkarın. Ticari makyaj temizleyicileri yerine yumuşak bir bez veya pamuklu çubuk ile vazelin kullanın. Yüzünüzü hafif bir sabun ve ılık suyla yıkayın. Sıcak su cildi kurutur, bu yüzden ılık olduğundan emin olun.

Göz altı bakım maskesi

İkinci adımda şişkinliği azaltmak için alanın üzerine soğuk bir kompres yaparak gözlerin altındaki şişlik ve renk değişikliğini azaltın. Bu soğuk kompres için göz altı bakım maskesi amacıyla yapmanız gereken organik salatalıkları halka biçiminde doğrayıp buzdolabında soğumaya bırakmak. Soğuk salatalık halkalarını göz altı torbalarının üzerine koyun ve 15-20 dakika bekletin. Hepsi bu!

Göz altı bakımı nasıl olmalı?

Göz çevresi bakımında görev yapma sırası organik bala geldi. Göz altı bölgenize organik balı pamuklu çubuk kullanarak uygulayın. 15-20 dakika kadar balın göz altı bölgesinde kalmasını sağlayın. Daha sonra ve ılık ve nemli bir bezle nazikçe silin. Göz çevresi bakımı doğal ürünü bal bu bölge için müthiş içeriklere sahiptir.

Göz çevresi nemlendirme doğal yolla bal ile yapılabilir. Deriyi yumuşatmak ve görünür çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için haftada iki ila üç kez organik bal ile bu bakımı yapın.

Göz altı bakımı doğal

göz altı bakımı-doğal göz altı kremi ibrahim saraçoğlu-göz çevresi bakımı zeytinyağı-ersağ göz çevresi bakım losyonu-göz çevresi bakımı evde-ersağ göz çevresi bakım losyonu kullananlar-göz çevresi bakımı nasıl yapılır-doğal göz çevresi kremi-göz çevresi bakımı blog

Göz çevresi bakımı evde
Foto:pexels

Göz altı bakımı evde yapılırken uygulayabileceğiniz bir diğer adım ise E vitamini kullanmak. E vitamini yağı veya kremi kullanabilirsiniz. E vitamini veya yağı göz çevresindeki ince hatları ve kırışıklıkları azaltmak için mükemmel işlev görüyor.

Cildinizi nemli tutmak için günlük E vitamini yağları veya kremi uygulayın. E Vitamini cildinizi UV ışınlarından korur.

Göz çevresi bakımı için doğal yöntemler olarak gıda alımında yapabilecekleriniz de var. Cildi nemli tutmak için gün boyunca bol miktarda sıvı tüketin. Kafeinli içecekler ve alkol cildi kurutur ve az miktarda tüketilmelidir.

Göz çevresi bakımı zeytinyağı ile yapılabilir. Doğal ve soğuk sıkma zeytinyağı ile göz çevresi bakımı için gece yatmadan önce sürebilirsiniz. Göz çevresi bakımı evde bal, zeytinyağı ve E vitamini içerikli bitkisel yağlarla yapılabiliyor.

Göz çevresi için bakım nasıl yapılmalı?

Göz çevresini sert güneşten korumak için güneş gözlüğü kullanın. Göz altı torbaları genellikle uyku eksikliği, aşırı alkol tüketimi ve az su içmekten kaynaklanır. Toksinleri ve tuzu boşaltmak, alkol tüketimini sınırlandırmak ve bol su içmek faydalı olacaktır.

Güzellik uykusunu da küçümsemeyin! Gün ortasında yapacağınız güzellik uykusuyla göz çevresi bakımında önemli bir doğal destek sunmuş olursunuz.

Göz çevresi bakımı için bitkisel öneriler

Göz çevresi bakımı için bitkisel yağlar tercih edilebilir. Özellikle Mavi anemon çiçeği yağı göz çevresi mucizesi size müthiş kazanımlar sağlayabilir. Göz çevresi bakımı bitkisel yağlar kullanılarak doğal bir bakıma kavuşabilir.

Göz altı için doğal bakım dışında bilinmeyen tıbbi komplikasyonları ortadan kaldırmak için kalıcı koyu halkalar ve göz altı şişkinlikleri hakkında doktorunuzla konuşun.

Göz altı doğal bakım yöntemlerinden biri de kayısı çekirdeği yağı kullanmaktır. Göz altı çevresi bakımı için kayısı çekirdeği yağı şişlik, torba ve morlukları azaltıcı etkiye sahiptir. Kayısı çekirdeği yağı göz çevresi bakım yağı olarak kullanılıyor.

 

Doğal göz altı kremi İbrahim Saraçoğlu

Doğal göz altı kremi İbrahim Saraçoğlu tarafından aşağıdaki videoda veriliyor. Bu videoda gözaltı kırışıklıkları için krem tarifi İbrahim Saraçoğlu tarafından ayrıntıları ile ele alınıyor. Bu tarifle siz de doğal göz çevresi kremi yapabilirsiniz. Göz çevresi bakımı İbrahim Saraçoğlu tarafından en çok ele alınan konulardan biri. Çünkü özellikle kadınlar için gözaltı bakımı bitkisel yöntemler büyük merak konusu oluyor.

Göz çevresi bakım kremi doğal olarak elde etmek için uzman önerilerine dikkat kesilebilirsiniz. Örneğin göz çevresi bakımı Suna Dumankaya, göz çevresi bakımı Ebru Şallı gibi önerileri inceleyebilirsiniz.

 

Göz altı şişliği nedenleri bakımı

Göz altı morlukları doğal bakım ve göz çevresi bitkisel bakım için önerileri yukarıda okudunuz. Cilt bakımı göz altı morlukları konusunu kendinize dert etmeyin. Çünkü göz çevresi bakım maskesi yaparak göz çevresi bakımı nasıl olmalı sorusuna çözüm bulmuş olursunuz.

Yukarıda sıraladığımız önerilerle göz çevresi bakımı koyu renk halkalar tarihe karışabilir. Siz de çok daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Göz çevresi bakımı doğal yöntemler uygulamaktan korkmayın!

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

  • Mavi anemon çiçeği yağı göz çevresi mucizesi
  • Göz çevresi bakım kremi (göz altı bakım kremi, göz çevresi bakım kremi tavsiye, göz çevresi bakım kremi nasıl sürülür, göz çevresi bakım kremi doğal, göz çevresi bakım kremi en iyi, göz çevresi bakım kremi kullananlar)

 

Göz altı bakımı doğal yolla nasıl yapılır? yazısı ilk önce Genç Kalanlar üzerinde ortaya çıktı.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!