Homeopati nedir?

Kategori: Anti-aging - 592 viewsYorum Yazın
Homeopati nedir?

Homeopati nedir kısaca açıklayalım. Homeopati, vücudun kendi kendini iyileştirebileceği inancına dayanan tıbbi bir sistemdir. Bunu uygulayanlar, bitkiler ve mineraller gibi küçük miktarlarda doğal maddeler kullanırlar. Homeopati, yüksek oranda seyreltilmiş maddelerin kullanımına dayanan bir “tedavi” dir ve pratisyenlerin iddia ettiği gibi vücudun kendi kendini iyileştirmesine neden olabilir.

Bu yazıda; homeopatik nedir, homeopatik ilaç nedir, homeopatik tedavi nedir, homeopati ile tedavi edilen hastalıklar gibi çok işinize yarayacak ve daha önce neden bilmiyordum diyeceğiniz konuları da bulabilirsiniz.

Homeopati ile tedavi edilen hastalıklar gibi pek çok maydanoz kürü uygulaması yanında pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Homeopati nedir?

Homeopati nedir kısaca iyileştirici bir tepkiyi uyardığını ve vücudun kendini iyileştirme yeteneğini güçlendirdiğini iddia eden 200 yıllık bir alternatif tıp şeklidir. Bunu uygulayanlar, bunun ‘beğeniyle benzer’ tedavi etme teorisine dayanan bütünsel bir tıp sistemi olduğunu iddia ediyorlar. Özel olarak hazırlanmış, yüksek oranda seyreltilmiş müstahzarlar kullanarak vücudun hastalığa karşı kendi iyileştirici tepkisini uyardığını iddia ediyor.

homeopati nedir-homeopatik nedir-homeopati nedir kısaca-homeopatik ilaç nedir-homeopatik tedavi nedir-homeopati ile tedavi edilen hastalıklar
Homeopatik nedir?

Homeopatlar, hastalığın geçmişinin yanı sıra kişiliğini, yaşam tarzını ve kalıtsal faktörleri dikkate alarak bütün kişiyi tedavi etmeyi amaçladıklarını söylüyorlar. Tüm insanlar benzersiz olduğu için, bireyleri tedavi etmek için homeopatik ilaçlar reçete edilir.

“Bir madde sağlıklı insanlara verildiğinde o insanlarda hangi hastalığa benzer belirtilere yol açıyorsa, o hastalığa gerçekten yakalanmış hasta kişiler bu etken madde ile tedavi edilebilir.” ilkesinden yola çıkar. Yani “Benzeri benzer ile tedavi” Homeopati’nin temel ilkesidir.

Homeopatik nedir?

Homeopatik nedir konusunu Homeopati Derneği şöyle açıklıyor: Herkesin DNA sarmalı kendine özgüdür ve bu sarmal o kişinin fiziksel ve psişik özelliklerini belirler. Homeopatide her hasta için tamamıyla doğal maddelerden (bitkiler, mineraller, organik ürünler, doku ekstreleri..) tek bir karışım (remedi) hazırlanır.

Homeopatik remediler sağlıklı kişilerde hastalığa özgü belirtiler oluştururken, hastalarda iyileşme aracı olur. Her remedi, bireye özgü belirtiler bütününe etki eder. Çünkü her insanın vücudu ve hastalığı kendisine özgü belirtiler gösterir.

Homeopatik tedavi nedir?

Remediler maddelerin enerji verici özelliklerinden faydalanarak vücuttaki uyum ve dengeyi tekrar sağlar, savunma ve iyileşme sistemlerini güçlendirir; bir başka deyişle kişinin ‘yaşama gücünü’ harekete geçirir. Remediler hastanın kendi gücüyle çalıştığı için yan etkisizdir; bebeklerde, hamilelerde ve yaşlılarda güvenle kullanılabilir.

Homeopatik ilaç nedir?

Homeopatik ilaç nedir? Bir madde kanıtlandıktan sonra, sağlıklı bireylerde maddenin ürettiği semptomlarla aynı semptomlara sahip kişileri tedavi etmek için kullanılır. Örneğin, sıtma semptomları geliştiren kişiler kınakonadan yapılan bir çare alırlar. Spesifik semptomları olan bir kişi doğru homeopatik ilacı alırsa, sistemi düzelir ve mevcut semptomlar sona erer.

Homeopatik ilaçlar, spesifik antikora veya mikropla savaşan hücre oluşumuna dayanmaz ve geleneksel aşılara kabul edilebilir bir alternatif değildir. Homeopatik ilaçlar, bitkiler, hayvanlar ve mineraller gibi çeşitli kaynaklardan yapılır. Uluslararası farmakopelerde belirtilen kılavuzlara göre hazırlanırlar. Homeopatik ilaçların güvenli olduğu ve ciddi yan etkilere sahip olmadığı kabul edilir.

Homeopatik ilaçların hazırlanması, ‘potentizasyon’ adı verilen tekrarlanan seyreltme ve çalkalamadan oluşur. Homeopatlar, bu sürecin vücudun doğal iyileştirici güçlerini harekete geçirebilecek çareler yaptığına inanırlar.

12. seyreltmeden sonra, ilaçta kalan orijinal maddeye dair fark edilebilir bir kimyasal iz yoktur, ancak homeopatlar, preparatın orijinal maddenin niteliklerini koruduğuna inanmaktadır.

Homeopatik tedavi nedir, homeopati ile tedavi edilen hastalıklar nelerdir?

Homeopatik tedavi nedir? Bir kişi için bir tedavi planı belirlemek için, kişinin tüm semptomlarını (fiziksel, zihinsel veya duygusal) dikkate alacak ve sağlıklı bir insanda üretebilen çareyi, kişinin acı çektiği semptomlara en çok benzeyen semptomları belirleyecektir. itibaren. Homeopatik ilaçlar sıvı, granül, toz veya tablet şeklinde olabilir. Doktorunuz ayrıca bir tedavi planının parçası olarak genel yaşam tarzı ve diyet değişiklikleri önerebilir.

Homeopatlar, bazen semptomların iyileşmeden önce geçici olarak kötüleşebileceğini gösterir. Semptomların bu “şiddetlenmesi” homeopatik tedavinin bir parçası olabilir. Bununla birlikte, reaksiyonlarınız varsa homeopatınıza ve doktorunuza söylemelisiniz. Homeopatınız, gerekirse sizi bir doktora veya başka bir sağlık uzmanına sevk edebilir.

Homeopati ile tedavi edilen hastalıklar nelerdir?

Homeopati ile tedavi edilen hastalıklar gibi pek çok maydanoz kürü uygulaması yanında pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Homeopati ile tedavi edilen hastalıklar hangileri gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!