Bir fincan kahvenin 40 yaş gençleştirici etkisi vardır!

Kategori: Genel - 1.588 viewsYorum Yazın
Bir fincan kahvenin 40 yaş gençleştirici etkisi vardır!

Kahve peelingi için başlıktaki söz biraz abartılı da olsa gerçeğe yakın izler taşıyor. Çünkü kahve peelingi ile cilt soyma yaparak cildinizdeki ölü hücrelerden kurtulup çok daha genç, canlı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu yazıda genç kalmak için kahve peelingi, kahve telvesi peeling nedir, nasıl yapılır sorularına tatmin edici ve gençleştirici yanıtları bulabilirsiniz.

Kahve peelingi nedir?

Peeling nedir? Peeling cildimizdeki ölü hücreleri temizleyerek daha canlı ve iyi nefes alan bir yapıya kavuşturma işlemidir. Yüze uygulanabildiği gibi el ve ayaklara da yapılabilmektedir. Haftada bir veya iki kere peeling yapabilirsiniz. Peeling sayesinde cildiniz daha genç ve canlı görünecek yıllarca da bu özelliğini koruyacaktır.

Kahve, cilt üzerinde harika etkileri olduğu kanıtlanmıştır. Cildi serbest radikallere karşı koruyan ve cilt kanseri riskini azaltarak güçlü anti-oksidan ajanlar içerir. Kahve gözenekleri sıkar ve ölü cilt hücrelerini çıkararak cildi daha genç görünüyor. Ayrıca kırışık önleyici özelliklerini de gösterir. Tüm bu avantajlardan dolayı, kahve, sayısız lüks güzellik ürünlerinin ve spa terapilerinin, özellikle anti-aging ve anti-selülit tedavilerinin ortak bir bileşeni haline geldi.

Kahve peelingi uygulaması basit ama etkisi güçlü bir gençleşme uygulamasıdır. Kahve yani kahve çekirdekleri ve hangi tür olursa olsun kahve çeşitleri cilt soyma işleminde mükemmel sonuç verebilir. Bu nedenle kahve peelingi doğal bir cilt soyma işlemi olarak dünyada büyük ilgi görüyor.

Kahve peelingi nasıl yapılır?

Elbette kahve peelingi nasıl yapılır sorusunun birden çok tarifi bulunuyor. Ayrıca kahve peelingi yüze, tüm vücuda ve selülite göre ayrı tarifler şeklinde uygulanabiliyor. Aşağıda kahve peelingi yüze nasıl uygulanır okuyabilirsiniz.

Burada etkili bir Kahve peelingi nasıl yapılır cevabı daha doğrusu kahve ile peeling yapmak tarifi vereceğiz. Yüzünüze kahve ile peeling yapmak için gerekli malzemeler şunlardır:

 • 3 çorba kaşığı kahve
 • Zeytin, üzüm çekirdeği, hindistancevizi veya badem yağı
 • 1 çorba kaşığı kahverengi şeker

Kahve zeytinyağı peeling tarifi

Yukarıdaki malzemeleri kahve zeytinyağı peeling yapmak için güzelce karıştırın. Kahverengi şekeri artırarak soyma şiddetini yükseltebilirsiniz.

Yüzünüzde doğal bir yenileme için hazırladığınız karışımı yüzünüze dairesel hareketle nazik bir kuvvet uygulayarak yedirin. Bu işlemi yüzünüzün tüm kıvrımlarına uygulayın. Yaklaşık 10 dakika boyunca masaj yapıp sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Uyguladığınız kahve şeker peeling soyma ve yenileme etkisiyle cildinizde çok olumlu sonuçlar doğurabilir. Tüm vücut için uygulayabileceğiniz kahve şeker peeling maske tarifleri için makaleyi okumaya devam etmenizi öneriyoruz.

 

Kahve vücut peelingi (Tam Vücut Ovma)

Kahve vücut peeling ölü hücreleri cildinizden uzaklaştırırken başka faydalar da sağlar. Şöyle ki sadece dört doğal bileşenden oluşan bu vücut ovma, cildinizi ilk kullanımdan sonra daha sağlıklı görünmesini sağlar. Kahve içerisindeki kafein, istenmeyen yağların yok edilmesine yardımcı olur ve cildinizin kusursuz görünmesine katkıda bulunur. Kahve zerreciklerinin kaba dokusu ölü cildi parçalayarak sizi şaşırtıcı, pürüzsüz bir cilde bırakacaktır.

Türk kahvesi vücut peelingi

Türk kahvesi vücut peelingi için gerekli malzemeler:

 • Yarım fincan kahve
 • Yarım fincan şeker
 • Yarım fincan hindistan cevizi yağı
 • 1 tatlı kaşığı toz tarçın

Kahve ile peeling yapımı için malzemeleri birlikte bir araya getirene kadar bir kapta karıştırın. Hindistan cevizi yağı katı ise, hafifçe eritene kadar ısıtın, ancak diğer bileşenleri ilave etmeden önce oda sıcaklığına dönmesini bekleyin. Karıştırdıktan sonra, soyma maskenizi hava geçirmez bir kapta saklayın. Mükemmel cilt soyma için tüm vücudunuzda kullanın.

Kahve cilt peeling cilt yenileme özelliğiyle benzersizdir. Üstelik antioksidan etkisiyle cildin gençleşmesine ve daha pürüzsüz olmasına önemli katkı sağlar. Çünkü kahve cilt peeling uygulaması lenf sistemini harekete geçirerek kan dolaşımını artırır. Böylece cilt yüzeyinin daha iyi beslenmnesini sağlar.

 

Kahve peelingi selülit için

Kahve peelinginin faydaları arasında selülit giderici özelliği önemli bir yer tutuyor. kahve peelinginin faydaları arasında yer alan selülit maskesi tarifini okuyabilirsiniz.

Kahve peelingi selülit için yapılacaksa gerekli malzemeler:

 • 1 fincan kahve
 • 6 çorba kaşığı hindistancevizi yağı
 • 3 yemek kaşığı deniz tuzu
 • Kuru fırça (isteğe bağlı)

Kahve peelingi yapanlar tarafından yoğun olarak kullanılan kahve selülit peelingi için öncelikle deniz tuzu ve kahveyi bir kapta birleştirin. Daha sonra Hindistancevizi yağını eritin ve bu karışımın üzerine ekleyin.

Kahve ile peeling yapmak ve selülitlerden kurtulmak için birkaç adım daha kaldı. Karışımı su geçirmez bir cam kavanoza koyun. Daha sonra kuru fırça ile duştan önce selülitli bölgelere dairesel hareketlerle uygulayın. Yeterli miktarda uyguladığınızdan emin olun.

Kahve peelingi yapanlar tüm vücuda bu karışımı uygulayabildiklerini ifade ediyorlar.

Kahve peelingi çeşitleri

Kahve yanında yardımcı malzemeler kullanarak siz de çeşitli peeling tarifleri üretebilirsiniz.

 • Kahve ve zeytinyağı ile peeling: Bu, en basit, ancak etkili bir kombinasyon. Kahve ve zeytinyağlı peeling için sadece 2-3 kaşık zeytinyağı ile kahveyi karıştırın. Cilde, özellikle de selülitten etkilenen bölgelere uygulayın. Cildi hafifçe birkaç dakika sıcak suyla durulamaktan önce masaj yapın.
 • Kahve bal peeling: Kahve bal peeling cilt soyma etkisi yanında cildi besleyici ve iyileştirici özelliğiyle biliniyor. Kahve ve balı karıştırarak kahve bal peeling hazırlayabilir ve tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz. Ayrıca bu karışıma limon da ekleyerek cilt soyma yanında cilt beyazlatma etkisi de elde edebileceğiniz kahve bal limon peeling yapabilirsiniz.
 • Kahve limon peeling: Kahve ve limonu karıştırarak cildinize uygulayın. Ilık suyla durulayın. Bu karışım kahve peelingi sivilce oluşumuna ve sivilcelerin yok edilmesine karşı etki gösterir.
 • Kahve karbonat peelingi: Kahve karbonat peelingi cilt beyazlatma ve cilt tonunun dengelenmesi amacıyla tercih ediliyor. Kahve peelingi faydaları arasında cilt tonu dengeleme de bulunuyor. Kahve soda peeling olarak da bilinen kahve karbonat peelingi için adından da anlaşılacağı üzere karbonat ve kahveyi karıştırıp cildinize uygulamanız yeterli oluyor.

 

Kahve peeling ne işe yarar?

Kanve peeling ne işe yarar kısa bir hatırlatma yapalım. Dış faktörler cildi pigment değişikliği veya canlılık ve esneklik kaybı gibi farklı şekillerde etkileyebilir. Cildinize aromatik yağlar ve kahve granülleri karışımı uygulayarak cildi derinlemesine temizleyen ve besleyen yüzeydeki ölü hücreleri yok eder. Kafeinin yağ yakma gücü vardır. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırır ve mikro-kan dolaşımını düzenler. Cildiniz pürüzsüz ve kadifemsi bir hal alacaktır.

kahve peeling ne işe yarar-kahve ile peeling yapımı-kahve soda peeling-kahve telvesi peeling sivilce-coffee peeling face-kahve cilt peeling-coffee peeling diy-coffee bean peeling machine-kahve ve zeytinyağlı peeling-kahve karbonat peelingi-coffee peeling cellulite-kahve ile peeling yapmak-kahve bal peeling-kahve telvesi peeling yorumları-kahve telvesi peeling selülit-kahve peelingi kac gunde bir yapilir-kahve peelingi sivilce-kahve peelingi blog-kahve ve zeytinyağı ile peeling-kahve bal limon peeling-kahve telvesiyle peeling yapın-kahve peelingi yüze-kahve peelingi suna dumankaya

kahve telvesi peeling

 

Kahve telvesi peeling

Bildiğiniz Türk kahvese telvesi mükemmel bir cilt soyma malzemesidir. Üstelik işlenmemiş olduğu için doğaldır. Yeşil kahve telvesiyle yapılması daha doğal olacaktır.

Kahve telvesi peeling tarifleri

Yukarıda verdiğimiz tariflerde kahve çekirdekleri, iri çekilmiş kahve tozları kullanılıyordu. Türk Kahvesi peelingleri için bildiğimiz kahve telvesini kullanıyoruz.

Siz de kahve telvesi peeling yapanlar arasına katılmak için önce Türk kahvesi yapın güzelce için! Afiyet olsun! Sonra kahvesini ziyan etmeyin ve bir kap üzerine dökerek kurutun. kahve telvesiyle peeling yapın! Kuruttuğunuz telveyi ovarak vücudunuza uygulayabilirsiniz. Kahve telvesinin içerisine etkiyi artırıcı malzemeler de ekleyebilirsiniz.

 

Kahve telvesi peeling sivilce siyah nokta

Genelde geniş gözeneklerde ve yağlı ciltte görülen siyah nokta problemi, bazen önemsenmediği sürece artar. Artan siyah nokta bir süre sonra akneye dönüşür ve cildin dönüşü olmayan sorunlar ortaya çıkar. Bu sorunu Türk kahvesi peeling tarifleriyle kolaylıkla çözebilir ve pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz.

Kahve telvesi peeling için gerekli malzemeler:

 • 1 çay kaşığı Türk Kahvesi telvesi
 • 1 tatlı kaşığı toz şeker
 • 1 tatlı kaşığı bal

 

Kahve telvesi peeling yapımı

Kahve telvesi maskesi yapanlar arasında yer almak için malzemeleri karıştırın. Tamamen emene kadar yüzünüze uygulayın ve masaj yapın. Yüzünüzde 7-8 dakika tutun ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Bu tarifi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

 

Kahve telvesi peeling faydaları

 • Kahve telvesi peeling sivilce ve siyah nokta ile mücadele eder.
 • Kahve telvesi peeling selülit için doğal bir tedavi yöntemidir.
 • Kahve telvesi peeling yorumları arasında cilt tonunu dengelemede görev yaptığı da dile getiriliyor.
 • Türk kahvesi peeling kullananlar tonik ile cildin sıkışmasını sağlar. Böylece, güzellik sektörünün çoğunda ürünlerinde kafeinli madde kullanılır.
 • Türk kahvesi cilt üzerindeki kırışıklıkların ve ince çizgilerin azalmasına yardımcı olur.
 • Türk kahvesi peeling faydaları arasında daha enerjik görünen yeni derileri getirmesi ve yorgun derileri ciltten uzaklaştırması sayılabilir.

 

 

Türk Kahvesi Peelingi yapmadan önce buhar banyosu yaparsanız, daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Buhar banyosu gözeneklerin genişlemesi sağlanarak siyah noktaların daha çabuk kaybolmasını sağlar. Kahve peelingi kaç günde bir yapıbalilir sorusu da (kahve peelingi kac gunde bir yapılır) sıkça soruluyor. İki günde bir türk kahvesi peelingi yapılabilir.

 

Suna Dumankaya kahve telvesi maskesi

Suna Dumankaya kahve telvesi maskesi videosunu izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/lkUghGSV-CU

Kahve peelingi Suna Dumankaya tarafından televizyon programları başta olmak üzere çeşitli platformlarda anlatılıyor. Kahve telvesi maskesi kadınlar kulübü gibi mecraların yanında Türk kahvesi maskesi Suna Dumankaya anlatımıyla da popülerliğini koruyor.

Türk kahvesi maskesi kadınlar kulübü yorumlarını da buradan okuyabilirsiniz.

 

Peeling maske tarifleri

 

 • Karbonat peelingi (Editörlerimiz konu ile ilgili makale üzerinde çalışıyor)
 • Portakal peeling
 • Salatalık peelingi
 • Şeker peelingi
 • Mısır unu peelingi
 • Bal badem peelingi (Editörlerimiz konu ile ilgili makale üzerinde çalışıyor)
 • Aspirin peelingi
 • Boza peelingi (Editörlerimiz konu ile ilgili makale üzerinde çalışıyor)
 • Buz peelingi
 • Çilek peelingi (Editörlerimiz konu ile ilgili makale üzerinde çalışıyor)
 • Altın çilek peelingi (Editörlerimiz konu ile ilgili makale üzerinde çalışıyor)
 • Çay peelingi (Editörlerimiz konu ile ilgili makale üzerinde çalışıyor)
 • Kayısı çekirdeği peelingi (Editörlerimiz konu ile ilgili makale üzerinde çalışıyor)
 • Üzüm çekirdeği peelingi (Editörlerimiz konu ile ilgili makale üzerinde çalışıyor)
 • Fasulye peelingi (Editörlerimiz konu ile ilgili makale üzerinde çalışıyor)
 • Havuç peelingi (Editörlerimiz konu ile ilgili makale üzerinde çalışıyor)
 • Limon peelingi (Editörlerimiz konu ile ilgili makale üzerinde çalışıyor)
 • Lavanta peelingi (Editörlerimiz konu ile ilgili makale üzerinde çalışıyor)
 • Pirinç peelingi (Editörlerimiz konu ile ilgili makale üzerinde çalışıyor)
 • Süt peelingi (Editörlerimiz konu ile ilgili makale üzerinde çalışıyor)
 • Tuz peelingi
 • Yumurta peelingi (Editörlerimiz konu ile ilgili makale üzerinde çalışıyor)

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 

Kaynak: www.genckalanlar.com


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!