Kahverengi cilt lekeleri giderme

Kategori: Genel - 1.449 viewsYorum Yazın
Kahverengi cilt lekeleri giderme

 

Kahverengi cilt lekeleri nedir? Cilt güneşe maruz kaldığında, deride melanini arttıran melanosit olarak bilinen hücrelerin üretiminde bir artışa neden olur ve böylece cilt daha koyu hale gelir. Bu koyu renkli cilt lekeleri kahverengi cilt lekeleri, yaş lekeleri, koyu renkli lekeler, güneş lekeleri ve karaciğer lekeleri olarak bilinir. Bu yazıda yaşlılık belirtisi olarak görülen bu durumun ortadan kaldırılmasına yönelik önerileri bulabilirsiniz. Ciltteki kahverengi lekeler nasıl yok edilir, yüzdeki lekeler nasıl geçer doğal yöntemler ile ilgili bilgileri inceleyebilirsiniz.

 

Ciltteki kahverengi lekeler nasıl geçer?

Ciltteki kahverengi lekeler nasıl geçer sorusundan önce kahverengi cilt lekeleri neden oluşur sorusuna biraz daha yakından bakalım. Ciltte kahverengi lekeler nedir? Hangi sorunlar bu lekelerin oluşmasına etki eder.

Her kahverengi leke yaşlılık lekesi olmayabilir. Örneğin ciltte kahverengi lekeler kaşıntı yapmaz. Ciltte kahverengi leke ve kaşıntı mantar dahil enfeksiyon belirtisi de olabilir. Yaşlılık lekesi olarak bildiğimiz kahverengi lekeler suskun lekelerdir. Ciltteki kahverengi lekeler aslında yaşlılıktan değil güneş ışığına maruz kalmaktan dolayı ortaya çıkar. Ciltte kahverengi kabarık lekeler veya ciltte kahverengi kabuklu leke ya da vücutta kahverengi yuvarlak lekeler gibi durumlarda dermatolog tarafından tedavi gerekebilir. Doğal kürler bu tür sorunların çözümüne etki etmeyebilir.

Ciltteki kahverengi lekelerin nedenleri aşağıda sıralanıyor. Bu nedenlerin dışında da etkenler olabilir.

Ciltte kahverengi lekeler nedenleri

 • Stres
 • Gebelik
 • Vitamin eksiklikleri
 • Zayıf karaciğer fonksiyonları
 • Güneşin UV ışınları
 • Yaş alma
 • Hormon dengesizlikleri

Elbette vücutta leke çeşitleri yukarıdaki faktörlerden başka sebeplere de dayanabilir. Bununla birlikte ciddi cilt hastalıkları da nedenler arasında olabilir. Bu yazıda yer alan kahverengi lekeler özellikle güneş ışınlarından kaynaklanan ve yaş almayla ortaya çıkan lekelerdir. Bu lekeler genellikle zararsızdır. Estetik görünüm dışında sorun oluşturmazlar. Kahverengi cilt lekeleri için yapılabilecek ev yapımı doğal uygulamalar mevcuttur.

 

Sırtta kahverengi lekeler

Kahverengi lekeler genellikle yüz, sırt, boyun, göğüs, omuzlar ve eller gibi maruz kalan cilt bölgelerinde görülür. Özellikle uzun yaz güneşine maruz kalanlar sırtta kahverengi lekeler ile karşılaşabilir.

Sırtta kahverengi lekeler yukarıda sayılan nedenler dışında da oluşabilir. Bu nedenle uzman bir dermatolog tarafından değerlendirilmesinde yarar vardır.

 

Ciltteki kahverengi lekeler nasıl yok edilir?

Ciltteki kahverengi lekeler nasıl yok edilir? Kahverengi cilt lekelerine ne iyi gelir? Kahverengi cilt lekelerini sorun etmeyin! Çünkü doğanın sunduğu mucizeler bu lekelerle baş etmede bize büyük imkânlar sağlıyor. Kahverengi cilt lekelerine ne iyi gelir sorusuna verilebilecek temel maddeler şunlardır:

 • Limon suyu
 • Tereyağ
 • Yoğurt
 • Hint yağı
 • Elma sirkesi
 • Aloe Vera
 • Soğan suyu
 • Sandal Ağacı tozu
 • Papaya
 • Domates
 • Patates

 

kahverengi cilt lekeleri-yüzdeki kahverengi lekeler nasıl geçer ibrahim saraçoğlu-yüzdeki lekeler nasıl geçer 7 gün sağlık-vücutta leke çeşitleri-vücutta kahverengi yuvarlak lekeler-yüzdeki lekeler nasıl geçer doğal yöntemler-sırtta kahverengi lekeler-ciltteki kahverengi lekeler nasıl yok edilir-kahverengi cilt lekelerine maske-kahverengi cilt lekelerine çözüm-kahverengi cilt lekeleri suna dumankaya-kahverengi cilt lekeleri neden oluşur-ciltteki kahverengi lekeler nasıl geçer-kahverengi cilt lekeleri nasıl geçer

yüzdeki kahverengi lekeler nasıl geçer ibrahim saraçoğlu

 

Yüzdeki kahverengi lekeler nasıl geçer İbrahim Saraçoğlu kür tarifi

Yüzdeki kahverengi lekeler nasıl geçer İbrahim Saraçoğlu kür tarifi evde kolayca yapabileceğiniz bir çözümdür. Cilt lekeleri için soya fasulyesi kürü için gerekli malzemeler:

 • Altı yemek kaşığı soya fasulyesi
 • İki bardak su

 

Yüzdeki kahverengi lekeler nasıl geçer İbrahim Saraçoğlu kür yapımı

Kahverengi cilt lekeleri nasıl geçer? Öncelikle iki bardak suyu bir tencereye koyun ve kaynamasını bekleyin. Kaynadıktan sonra soya fasulyelerini içine atarak yaklaşık yarım saat kadar kaynatın. Bu kaynama esnasında suyun kırmızı-kahverengi bir renk aldığını göreceksiniz.

Bu suyu bir fincan içerisine koyarak kahverengi lekelerin üzerine bir pamuk yardımıyla sürün. Kurumasını bekleyin ve tekrar sürün. Dört kez tekrarlayın.

https://youtu.be/zXzvh-67Kqw

Bu kürü kahverengi cilt lekelerine kesin çözüm olabilmesi için haftada üç kez olmak üzere bir ay boyunca uygulayın. Lekelerin görünümünün azaldığını, renginin açıldığını göreceksiniz. Bir süre sonra lekeler sizi rahatsız etmeyecek belli belirsiz bir görünüme kavuşacaktır.

 

Kahverengi cilt lekeleri için maske

Kahverengi cilt lekeleri için pek çok maske tarifi bulunuyor. Bu tariflerden biri Hintyağı maskesidir.

Hint yağı cildi, yaş durumlarını tedavi etmek dahil olmak üzere çeşitli koşullardan iyileştirmeye yardımcı olma özelliği ile ünlüdür. Kullanmanız için yapmanız gereken tek şey, etkilenen alanlara biraz yağ koymak ve ardından bir iki dakika boyunca cilde masaj yapmak ya da iyi absorbe olana kadar yapmaktır. Sabah bir kez, geceleri bir kez olmak üzere her gün iki kez tekrarlayın; iyileşme genelde yaklaşık dört hafta içinde fark edilir. Kuru ciltler, eklenen kuruluğu önlemek için nem için biraz zeytinyağı veya Hindistan cevizi yağı eklemek isteyebilir.

 

Kahverengi cilt lekeleri için krem

Kahverengi cilt lekeleri için krem kullanmak da etkili bir yöntem olabilir. Kullanacağınız kahverengi cilt lekeleri için krem içeriğinde C vitamini, hidrokinon, azelaic asidi, retinol, antioksidanlar bulunması etki gücünü artıracaktır.

 

Kahverengi cilt lekeleri bitkisel çözüm

Kahverengi cilt lekeleri bitkisel çözüm için bu kez patates maskesi tarifi veriyoruz. Bir patatesin suyu asidiktir ve aynı zamanda ağartma özelliklerine sahiptir, bu da yaşlılık lekeleri ve çilleri kaldırmak için mükemmel bir hale getirir.

Kahverengi cilt lekeleri bitkisel çözüm için gerekli malzemeler:

 • Bir patates
 • Bir yemek kaşığı limon suyu
 • Bir yemek kaşığı bal

 

Kahverengi cilt lekelerine maske yapılışı

Kahverengi cilt lekeleri nasıl tedavi edilir? Elbette kahverengi cilt lekeleri nasıl tedavi edilir sorusuna yalnızca doğal çözümler verebiliyoruz. İlk olarak, patatesleri iyice yıkayın, yeşil lekeleri veya filizi çıkarın. Şimdi, ızgaraya koyun ve rendeleri keten bir bezin içine koyun ve suyu sıkın ya da bir meyve sıkacağı kullanın. Patates suyuna üç damla limon suyu ve birkaç damla organik bal ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı kahverengi lekelere, yaşlılık lekelerine uygulayın ve durulamadan önce 20 dakika bekletin. Sonra ılık suyla yıkayın ve kahverengi leke azaltıcı nemlendirici krem kullanın.

 

Yüzdeki lekeler nasıl geçer doğal yöntemler

Yüzdeki lekeler nasıl geçer doğal yöntemler önerileri arasında en çok dikkati çemen yoğurttur. Yoğurt sürdüm yüzüme makalesini mutlaka okuyun.

Kahverengi cilt lekelerine çözüm için yoğurt kullanmak doğal ve akıllıca bir yöntemdir. Yoğurt sadece laktik asit içermez, aynı zamanda hafifçe ağartıcı özelliklere sahiptir ve bu cilde birkaç ton daha hafif yaparak bu kahverengi lekeleri zamanla silip atmaya yardımcı olur. Bu çare kullanabilmek için bir çorba kaşığı yoğurt, iki çorba kaşığı yulaf ezmesi, bir çay kaşığı taze sıkılmış kireç suyu, küçük bir kap ve biraz soğuk suya ihtiyacınız olacaktır.

Ciltteki kahverengi lekelerin tedavisi için yoğurt, yulaf ezmesi ve limon suyu kaba ilave edin ve bir macun oluşturmak üzere iyice karıştırın. Pürüzleri etkilenen bölgelere uygulayın ve soğuk su ile durulamadan önce yaklaşık 30 dakika bekletin. Ardından kururken kurutun ve nemlendirici ekleyin. En iyi sonuç için işlemi bir hafta boyunca her gün tekrarlayın ve sonra iki ila üç ay boyunca iki kez tekrarlayın.

 

Kahverengi cilt lekeleri Suna Dumankaya

Kahverengi cilt lekeleri Suna Dumankaya tarafından tedavi kürleriyle anlatılan bir videoyu aşağıda paylaşıyoruz.

https://youtu.be/lDsFh_Yt_TY

 

The post Kahverengi cilt lekeleri giderme appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!