Kaz ayaklarına limon suyu

Kategori: Genel - 2.825 viewsYorum Yazın
Kaz ayaklarına limon suyu

Kaz ayaklarına limon suyu kürü yaparak çözüm bulabileceğinizi biliyor musunuz? Evet, yıllara meydan okurken cildinizi genç tutmak ve genç görünmek için kaz ayaklarından kurtulmanız gerekir. Çünkü yaşınızı ele veren en önemli belirtilerden biri kaz ayaklarıdır. Kaz ayaklarına limon suyu uygulamak çok büyük giderici etki yapabiliyor. Bu yazıda kaz ayakları nasıl yok edilir sorusuna kaz ayakları için evde maske yaparak çözüm sunuluyor. Üstelik kaz ayağı kırışıklıklarına bitkisel çözüm (kazayagi kirisikliklarina bitkisel cozum ) olarak limon suyu kürü tarifi yer alıyor.

Kaz ayaklarına limon suyu

Kazayağı nedir? Kaz ayağı nedir ve kaz ayağı tedavisi nasıl yapılır sorusuna cevaplar için ‘kazın ayağı öyle değil!’ başlıklı yazımızı okumanızı öneriyoruz. Kaz ayağı yaşla birlikte ortaya çıkan göz çevresi kırışıklıklarına verilen halk arasındaki isimdir. Bu göz çevresi kırışıklıkları genellikle gözün çevresinden başlar ve yüzün yan profiline kadar uzayabilir. Birbirinden ayrık uzayan çiğiler kaz ayağına benzetildiği için bu adı almıştır.

Kazayağı nedir ve neden oluşur? Kaz ayağı neden olur sorusunun üç temel cevabı bulunuyor. Kaz ayağı neden olur sorusunun birinci cevabı göz kısma mimiğidir. Gözünü sürekli kısmayı mimik haline getirenlerde daha çok olur. İkincisi yaşla birlikte ortaya çıkan ve tüm ciltte görülen kolajen eksikliğine bağlı ortaya çıkar. Kaz ayağı kırışıklıkları ayrıca gülmek, göz kusurları nedeniyle gözü kısmak ve yatış pozisyonu gibi fiziksel nedenlerle de daha fazla oluşabilir.

Kaz ayakları nasıl yok edilir?

Kaz ayağı kırışıklıkları medikal estetik yöntemlerle tedavi edilebilir. Kaz ayağı kırışıklıkları tedavisi için kullanılan medikal estetik yöntemler arasında kolajen indüksiyon tedavisi, mezoterapi, botolinum toksini, radyofrekans, dolgu ve vampir estetiği yer alıyor.

Kaz ayağı kırışıklıkları tedavisi bitkisel yöntemlerle de yapılabilir. Bu yöntemlerden biri kaz ayaklarına limon suyu uygulamaktır.

Kaz ayakları için limon suyu kürü

Kaz ayakları için limon suyu kullanarak evde kür hazırlanabilir. Bunun için gerekli malzemeler şunlardır:

 • Bir çorba kaşığı limon suyu
 • Bir çorba kaşığı portakal suyu
 • Bir çay kaşığı zeytinyağı

kaz ayaklarına limon suyu-kaz ayakları nasıl yok edilir-kaz ayakları için en iyi krem-kaz ayakları için yaş maya-kaz ayakları için yüz yogası-kaz ayakları için evde maske-kazayagi kirisikliklarina bitkisel cozum-kazayağı nedir-kaz ayağı kırışıklıkları tedavisi-kaz ayağı kırışıklıkları

Kaz ayağı kırışıklıkları

Kaz ayakları için limon suyu kürü tarifi

1 çorba kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı zeytinyağı karıştırın. Çözümü gözlerinizin ve alnınızın çevresine uygulayın. 10 dakika bekletin ve soğuk su ile durulayın. Her gün tekrarlayın. Alternatif olarak zeytinyağı yerine badem yağı kullanabilirsiniz.

Kürü gözünüzün içine asla uygulamayın. Yalnızca göz çevresi kırışıklıkları için kullanılabilir. Bu kür kaz ayakları için en iyi krem önerileri yanında kullanabileceğiniz yardımcı tedavi olabilir.

Limonun gözaltına faydası

Limon göz altı kırışıklıkları için pek çok faydalar barındırıyor. Limonun gözaltına faydası olan özellikleri şunlardır:

 • Limonda mevcut olan C vitamini, cildin esnekliğini korumaya yardımcı olan kollajen üretimini teşvik eder.
 • Gevşek ve açık gözenekleri sıkar.
 • Limonların asitliği (sitrik asit) deriyi hafifletir ve ince çizgileri azaltır.
 • Cildin nemini alır ve kaybeder.
 • Limon güneşe maruz kalma ve kirlilikten kaynaklanan hasarı onarır.

 

Kaz ayakları için evde maske

Kaz ayakları için evde maske olarak hazırlayabileceğiniz 15 dakikada biten tarifle kaz ayaklarına veda edebilirsiniz.

Kaz ayakları için evde maske malzemeleri:

 • 10 damla mavi anemon çiçeği yağı
 • 10 damla badem yağı
 • 32 gram saf aloe vera jeli
 • 32 gram rafine edilmemiş shea yağı
 • 32 gram rafine edilmemiş hindistancevizi yağı
 • Yarım çay kaşığı E vitamini

Kaz ayakları için evde maske tarifi:

Evde kolayca kaz ayağı kırışıklıkları için önleyici bakım kremi hazırlayabilirsiniz. Tüm malzemeleri küçük bir kapta karıştırın. Gerekirse (Hindistan cevizi yağı katı olduğunda daha soğuk aylar için) hafifçe shea yağı hafif bir tavada ısıtabilir, daha sonra malzemelerin geri kalanını daha kolay harmanlayacak şekilde ekleyebilirsiniz.

Evde kolayca kaz ayağı kırışıklıkları için önleyici bakım kremi için bir kez iyi harmanlanmış malzemeleri bir cam kavanoz içine aktarın. Her sabah ve gece gözlerin çevresinde kullanın. Bu kaz ayaklarından kurtaran ve göz kaslarını çalıştıran yağ bakımından zengin maske göz altı kremi olarak da kullanılabilir.

Limon göz altına sürülürmü sorusu sıkça geliyor. Doğrudan limon göz altına sürülürmü diye düşünmek yerine maske veya kür biçiminde kullanılmasını öneriyoruz.

Kaz ayakları için yaş maya

Kaz ayaklarına doğal çözüm önerilerinden biri de yaş maya maskesidir. Kaz ayağı kırışıklıkları için limon suyuna alternatif olarak yaş maya maskesi de uygulanabilir.

Kaz ayakları için yaş maya maskesi tarifi

Kaz ayağı kırışıklıkları yaş maya maskesi için gerekli olan malzemeler:

 • Bir çay kaşığı hazır yaş maya
 • Bir çay kaşığı bal
 • Bir çay kaşığı süt

Kaz ayağı kırışıklıkları yaş maya maskesi tarifi için bu malzemeleri bir kapta macun kıvamına gelinceye kadar karıştırıyoruz. Yaş maya maskesi yaş mayanın kabarma özelliğinden dolayı yapılır yapılmaz kullanılmalıdır.

Hazırladığınız maskeyi göz çevresi ve kaz ayaklarına uygulayın. 20 dakika kadar bekletip suyla yıkayın. Kırışıklıkların yok olmaya başladığını gözlerinizle görün.

 

Kaz ayakları için yüz yogası

Kaz ayakları için limon suyu yanında maske yerine yoga ile de çözüm bulunabiliyor. Kaz ayakları için yüz yogası çok etkili bir yöntem. Hangi yüz yogası hareketlerinin göz çevresi ve kaz ayaklarına etkili olduğunu ‘Yüz yogası göz egzersizleri’ bölümü de bulunan makalemizden okuyabilirsiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 

Kaynak: www.genckalanlar.com


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!