Kırmızı pancar kürü

Kategori: Genel - 5.234 viewsYorum Yazın
Kırmızı pancar kürü

Kırmızı pancar kürü ile bir taşla çok kuş vurabilirsiniz. Kırmızı pancar kürü zayıflamadan, karaciğer detoks etkisine, cilt gençleştirmeden saç dökülmesine kadar pek çok faydayı barındırıyor. Uzun zamandır kullanmadığınız bir besin olabilir kırmızı pancar. Hemen harekete geçin. Genç kalmak için artık kırmızı pancardan vazgeçmeyin.

 

Kırmızı pancar kürü nasıl yapılır?

Kırmızı pancar kürü için gerekli malzemeler. Kürün etkisini artırmak için malzeme zenginliği önemlidir.

 • Bir kırımızı pancar
 • Bir taze zencefil
 • Yarım litre su
 • Organik bal

Kürün yapılışı

 

Zencefil ve pancarı doğrayarak suyun içerisine atın. Yaklaşın 6-7 dakika kaynamasına izin verin. Daha sonra organik baldan iki şeker kaşığı ekleyip soğutun. Buzdolabında iki saat beklettikten sonra içebilirsiniz. Üç hafta boyunca içebileceğiniz bu kürü günde üç kez yemeklerden bir saat sonra kullanabilirsiniz.

 

 

Kırmızı pancar kürü İbrahim Saraçoğlu (İbrahim Saraçoğlu kırmızı pancar kürü)

 

İbrahim Saraçoğlu kırmızı pancar kürü tarifi ve karaciğer yağlanması kırmızı pancar ilişkisi ile ilgili aydınlatıcı açıklamalarda bulunuyor. İbrahim Saraçoğlu kırmızı pancar kürü için açıklayıcı bilgileri yukarıdaki videoda bulabilirsiniz.

Kırmızı pancarın faydaları İbrahim Saraçoğlu

Kırmızı pancarın faydaları İbrahim Saraçoğlu tarafından sık sık gündeme getiriliyor. İşte kırmızı pancarın faydaları İbrahim Saraçoğlu ve diğer uzmanların verdikleri bilgilerle hazırladığımız liste:

 • Kan basıncını düşürür. Bir çalışma, bir bardak pancar suyunun içilmesinin sistolik kan basıncını 4-5 puan düşürdüğünü gösteriyor.
 • Dayanıklılık ve performans artırır. Bir araştırmaya göre egzersizden önce pancar suyu içenler% 16’ya kadar daha fazla egzersiz yapabildiler.
 • İltihap ve enfeksiyonlarla mücadele eder. Kırmızı pancar iltihaplanma ile mücadele etmesi, iç organları koruması, vasküler risk faktörlerini iyileştirmesi, performansı artırması ve çok sayıda kronik hastalığı önlemeye yardımcı olması da biliniyor.
 • Kanser önleyici özelliklere sahiptir. Pancarların koyu kırmızı renklerini veren güçlü bitkisel besinler kanseri önlemeye yardımcı olabilir . Araştırmalar kırmızı pancar suyunun pankreas, göğüs ve prostat kanserlerinin tedavisinde rolüne işaret ediyor.
 • Kırmızı pancar suyu İbrahim Saraçoğlu gibi uzmanlar tarafından tavsiye edilirken bağışıklık artırıcı C vitamini, lif ve potasyum (sağlıklı sinir ve kas fonksiyonu için gerekli) ve manganez (kemiklerin, karaciğer, böbrekleriniz ve pankreasınız için iyi olan) gibi minerallerin yüksekliğine dikkat çekiliyor.
 • Kırmızı pancar suyu İbrahim Saraçoğlu pancar lifi , HDL kolestrol seviyesini arttırarak (“iyi” kolestrol), kolestrolü ve trigliseritleri düşürmeye yardımcı olur . Yüksek düzeyde trigliserit bulundurmak kalp ile ilgili sorunlara yol açma riskini arttırır, bu nedenle HDL’yi artırmak buna karşı iyi bir savunma hattıdır. Besin betaininin varlığı aynı zamanda kan damarlarına zararlı olabilen vücuttaki homosistein seviyelerini düşürür.

 

Ahmet Maranki kırmızı pancar kürü

Kırmızı pancar kürü Ahmet Maranki faydalı besinler listesinde de yer alıyor. Kırmızı pancar kürü Maranki bilgileri ve tarifini aşağıda izleyebilirsiniz.

 

 

Kırmızı pancar suyu zayıflatırmı?

 

kırmızı pancar suyu zayıflatırmı-ibrahim saraçoğlu kırmızı pancar kürü-kırmızı pancar suyu içenler-kırmızı pancar detoksu-kırmızı pancar kürü-kırmızı pancar ve sirke ile zayıflama-feridun kunak kırmızı pancar zayıflama-kırmızı pancar havuç elma suyu-kırmızı pancar kürü ibrahim saraçoğlu-kırmızı pancar kürü yapan var mı-kırmızı pancar havuç elma lahana zeytinyağı kürü-limon elma pancar detoksu-pancar kürü zayıflatırmı-ahmet maranki kırmızı pancar kürü-karaciğer yağlanması kırmızı pancar-kırmızı pancar kürü zayıflatırmı-kırmızı pancar kürü maranki-kırmızı pancar kürü ahmet maranki-sedef için kırmızı pancar kürü

Kırmızı pancar suyu zayıflatır mı? Foto:pixabay

 

Kırmızı pancar zayıflatırmı? Kırmızı pancar suyunun zayıflatıcı etkisi olduğu biliniyor. Çünkü pancar suyu arındırıcı detoks etkisine sahiptir. Vücuttaki toksinlerin atılması, yağ yakımını hızlandırıyor. Bu da kilo verilmesine etki ediyor.

Pancar suyu pancarın kendisinin yenilmesine göre daha fazla zayıflatıcı etkiye sahiptir. Şöyle ki pancar suyu sıkılarak içildiğinde şeker ve karbonhidrat özellikleri posasında kalacağı için pancar suyu kilo aldırmaz. Tam aksine pancar suyu ile kilo verme mümkün olabilir.

Pancar suyu bol lif içeriğiyle tokluk hissi verir ve sindirim siteminin daha iyi çalışmasına katkı sunar. İçeriğinde B1, B2, B3 ve B6 vitaminleri bulunur. Pancar suyu demir ve karoten açısından da zengindir.

Kırmızı pancar suyu zayıflatırmı sorusuna olumlu cevap verdirecek pancar suyu hazırlayın. Pancar ile zayıflamak için pancar diyeti de uygulayabilirsiniz.

Pancar suyu nasıl hazırlanır?

Kırmızı pancar detoksu için kullanabileceğiniz pancar detoks suyu hazırlamak için gerekli malzemeler:

 • Bir pancar
 • Bir elma
 • Bir havuç
 • Bir limon

Kırmızı pancar detoksu suyu için yukarıdaki malzemeleri blendırdan geçirin ve içilebilecek sıvı hale getirin. Çok koyu olursa az miktarda su ve elma sirkesi ekleyebilirsiniz.

Hazırladığınız kırmızı pancar havuç elma suyu soğuk olarak içilebilir. Bu suyu üç gün boyunca içerek Kırmızı pancar detoksu yapabilirsiniz. Kırmızı pancar detoksu ile hem karaciğer yağlarından kurtulun hem de göbek çevresi dahil fazla kilolarınızı yakmaya başlayın.

Feridun Kunak kırmızı pancar zayıflama etkisine vurgu yapan uzmanlardan. Bu suyu kırmızı pancar havuç elma lahana zeytinyağı kürü olarak zenginleştirebilirsiniz.

Limon elma pancar detoksu yapanlar da biliniyor. Limon elma pancar detoksu ile zayıflayanlar veya arınma gerçekleştirenler bu kürü de tavsiye ediyorlar.

 

Kırmızı pancar suyu içenler

Kırmızı pancar suyu içenler zayıflama dahil pek çok faydayı elde edebilir. Doğrudan pancarı kaynatıp her gün su ilave ederek de kırmızı pancar suyu içebilirsiniz.

Kırmızı pancar suyu içenler üç haftalık süre sonunda kırmızı pancar ve sirke ile zayıflama elde ettiklerini dile getiriyorlar. Kırmızı pancar kürü yapan var mı diye etrafınıza bir sorun. Mutlaka iki üç arkadaşınızın bu kürü uyguladığını fark edeceksiniz.

Kırmızı pancar kürü zayıflatırmı diye soran ziyaretçilerimize özellikle vurgulamak istiyoruz tüm kürleri belirtilen süre kadar uygulayın. Aksi halde etkisini göremezsiniz. Pancar kürü zayıflatırmı? Üç hafta almanız gereken bir kürü beş günde sonlandırmak size bir fayda sağlamaz, zayıflatmaz. Doğru uygulanan pancar kürünün zayıflatıcı etkisi biliniyor.

Kırmızı pancar detoksu (Kırmızı pancar suyu detoksu)

Kırmızı pancar detoksu yaparak karaciğerinizi temizleyebilirsiniz. Karaciğer temizleyen kırmızı pancar detoksu suyu tarifini aşağıda okuyabilirsiniz.

Karaciğer temizleyen kırmızı pancar detoksu suyu için gerekli malzemeler:

 • 1 büyük kırmızı pancar
 • 1 yeşil elma
 • 3 havuç
 • 4 kereviz kaburgası
 • Yarım limon soyulmuş

Malzemeleri meyve presinde karıştırıp kırmızı pancar suyu detoks suyunu hazırlayabilirsiniz.

Kırımızı pancarın faydaları

Kırmızı pancar ne işe yarar? Kırmızı pancarın yararları nelerdir? Bağışıklık artırıcı C vitamini, lif ve potasyum (sağlıklı sinir ve kas fonksiyonu için gerekli) ve manganez (kemiklerin, karaciğer, böbrekleriniz ve pankreasınız için iyi olan) gibi mineraller pancarda yüksektir. Pancar ayrıca, doğum kusurlarının riskini azaltmaya yardımcı olan B vitamini folatını da içerir.

Sedef için kırmızı pancar kürü uygulanabilir.

Pancardaki betalin pigmentleri vücudunuzun Faz 2 detoksifikasyon sürecini destekler; bu da toksinler diğer moleküllere bağlandığında vücudunuzdan atılabilmesine neden olur. Geleneksel olarak, pancar, detoksifikasyona verdikleri destek ve kanı ve karaciğerinizi temizlemeye yardımcı olmak için değerlidir.

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 

Kaynak: www.genckalanlar.com


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!