Limon yüzünüzü güzelleştirir!

Kategori: Genel - 1.899 viewsYorum Yazın
Limon yüzünüzü güzelleştirir!

Limon yüzünüzü güzelleştirir!Yüze limon sürdükten sonra yıkanır mı? Bu soru size anlamsız gelebilir. Oysa günümüzde milyonlarca insan cilt sorunları veya cilt bakımı için limonun faydalarından yararlanıyor. Limonun cilt için faydaları arasında en önemlilerinden biri gençlik ve canlılık kazandırmasıdır. Yüze limon sürdükten sonra yıkanır mı? Bu soru ve diğer limon peeling uygulamaları bu yazının konusunu oluşturuyor.

 

Yüze limon sürdükten sonra yıkanır mı? 

Öncelikle yüze limon sürülür mü? Elbette yüze limon sürülebilir. Göz çevresi hariç yüzde, dirseklerde, topuklarda, ellerde limonun faydalarından yararlanabilirsiniz. Yapacağınız limon maskesi veya limon peeling sonrası yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz.

 

Limonun cilde faydaları

Limon cilt için fayda deposudur. Aşağıda yalnızca limonu keşfederek ve günlük cilt bakımınızda kullanarak elde edebileceğiniz büyük faydaları okuyabilirsiniz.

 • Limon C vitamini kaynağı olup cildi besler, canlılık verir
 • Cilt nem dengesini sağlar
 • Antibakteriyel özelliğiyle cilt için koruyucudur
 • Gözenekleri temizler
 • Siyah nokta oluşumunu engeller
 • Cilde ferahlık ve tazelik katar
 • Şeker limon peeling gibi tarifler beyazlatıcı etki sağlar
 • Ciltteki fazla yağları alır
 • Sitrik asit içeriğiyle cilt lekelerine iyi gelir
 • Limonun içeriğinde vücut ve cilt için çok gerekli, gençlik kaynağı maddeler bulunur (Potasyum, çinko, C vitamini, B vitaminleri, folat, manganez, demir, kalsiyum, fosfor)
 • Cildi sıkılaştırır
 • Yaşlılık lekelerini hafifletir
 • Kırışıklıkların giderilmesinde aktif rol oynar
 • PH dengesi sağlar
limonun cilde faydaları ahmet maranki - yüze limon sürdükten sonra yıkanır mı - limon peeling - kahve limon peeling - yüze şeker peelingi - peeling con limon - şeker limon peeling - limon yuze kac gunde bir surulmeli - neutrogena misket limon peeling kullananlar - limon şeker peelingi - peeling de limon - yüze limon sürmenin zararları - limon toz şeker peeling - limon peeling - toz şeker ile peeling kadınlar kulübü

limon peeling ile bebek gibi bir cilt

Limon peeling sizi gençleştirir!

Limon peeling cilt soyma işlemiyle cildinizi ölü derilerden arındırıp, yepyeni bir hayata merhaba diyebilirsiniz. Sizi genç gösterecek limon peeling için gerekli malzemeler şunlardır.

 • İki yemek kaşığı esmer şeker
 • Bir limonun taze sıkılmış suyu
 • Bir taze limonun kabuğu
 • Bir yumurta akı

 

Limon peeling tarifi (peeling de limon)

 

Limon şeker peelingi için malzemeleri bir kapta esmer şeker taneleri tamamen erimeyecek şekilde karıştırıp yüzünüze uygulayın. Karışımın üzerine limon kabuklarını rendeleyerek ekleyin. Uygulamayı dairesel hareketler biçiminde ve hafif bastırarak yapın. İşlemi 10 dakika kadar devam ettirin.

Ilık suyla durulayın. Yüze şeker peelingi sonrası nemlendirici kullanabilirsiniz. Limon şeker peelingi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Limon toz şeker peeling evde kolay uygulanabilecek bir tarif. Bu nedenle özellikle kadınlar arasında limon toz şeker peeling çok yaygın uygulanıyor.

Cildinizde tertemiz ve canlı bir görünüm limonlu peeling ile sizi bekliyor.

 

Limonun cilde faydaları Ahmet Maranki

 

Ünlü doğal tedavi ve bitkisel uygulamaları uzmanı Ahmet Maranki limonun faydalarına sık sık vurguda bulunuyor. Limonun cilde faydaları Ahmet Maranki anlatımıyla aşağıda sunuluyor.

 

Dirsek ve topuklarınızda bebeksi dokunuş

 

Limon peeling ile dirsek, topuk, diz ve tabanlarda oluşan sertleşmiş, nasırlaşmaya yüz tutmuş deri yüzeyini limon peeling ile bebek teni haline getirebilirsiniz.

Bunun için

 • İki yemek kaşığı bal
 • Bir yemek kaşığı limon

Limonu sıkarak suyunu balla bir kapta karıştırın. Karışımı hafif ateşte ısıtın. Daha sonra soğuması için alın. Soğuyan karışımı sertleşmiş derilerin bulunduğu cilt bölgelerine sürün. 20 dakika kadar bekleyip suyla durulayın. Duruladığınız bölgelere tekrar limon kabuğunu ovarak uygulayın.

Limon peeling ile cildinizde sertliğe izin vermeyin.

 

Kahve limon peeling

 

Kahve peeling tarifinde ayrıntılarını okuyabileceğiniz bu karışım tam bir cilt dostu uygulamadır. Cildinizi ölü derilerden, yağ ve kir artıklarından, makyaj, kozmetik kalıntılarından tamamen temizler. Cildinize taze bir görünüm kazandırır.

Bunun için bir çorba kaşığı Türk kahvesini, bir limonun suyuyla karıştırın. Bu karışımın içerisine limonun kabuklarını da rendeleyerek ekleyin. Ovarak cildinize uygulayın. Mükemmel sonuçlarıyla kahve limon peeling sizi çok şaşırtmaya aday bir tariftir.

 

Limon tuz peeling

İster deniz tuzu ister kaya tuzu olsun cilt için büyük faydalar içeriyor. Özellikle cilt sıkılaştırıcı etkisiyle adeta mucizeler yaratıyor.

Tuzun cilde faydaları hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yüze limon sürdükten sonra yıkanır mı?

 

Her şey bu soruyla başladı. Limon yüzünüzde uzun süre kaldığında tahriş ve kızarıklık yapabilir. Bu nedenle limonu elma sirkesiyle karıştırıp yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu karışımı akşam yapıp sabaha kadar yüzünüzde kalmasına izin verilebilir.

 

Yüze limon sürmenin zararları

 

Açık yara varsa yüzünüze limon sürmeyin. Cildinizi beslemek yerine yaranızı azdırabilirsiniz.

Limon peelingi limona karşı alerjik cilt tiplerinde önermiyoruz. Mutlaka bir doktor onayı gerekiyor. Peki limon yüze kaç günde bir sürülmeli? (limon yuze kac gunde bir surulmeli) Limonu yüzünüze her gün uygulayabilirsiniz.

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!