Maydanoz kaynatıp içmek zayıflatırmı?

Kategori: Maydanoz kürü - 10.491 viewsYorum Yazın
Maydanoz kaynatıp içmek zayıflatırmı?

Maydanoz kaynatıp içmek zayıflatırmı sorusu kilo vermek isteyenler ve maydanoz kürü yapanlar arasında çok yaygın olarak soruluyor. Bu sorunun yani maydanoz kaynatıp içmek zayıflatırmı sorusunun cevabı nedir? Bu yazıda maydanoz suyu ile zayıflama, maydanoz kürü kaç kilo verdirir gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

 

Maydanoz kaynatıp içmek zayıflatırmı?

Maydanoz kürü olarak bilinen uygulama halk arasında maydanoz kaynatıp suyunu içmek biçiminde karşılık buluyor. Maydanoz suyu nasıl hazırlanır? Maydanoz kürü tarifini kısaca şu şekilde yapabiliriz. Kaynamış suyun içerisine yıkadığınız maydanozları saplarıyla birlikte atın. 8-10 dakika kadar kaynatın. Daha sonra soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra içerisine taze sıkılmış limon suyu da ekleyerek içebilirsiniz.

Maydanoz suyunun zayıflatıcı etkileri olduğu biliniyor. Maydanoz suyu ile zayıflama için 15 günlük bir süre düzenli olarak içip daha sonra 5 gün ara vermek ve tekrar 15 gün devam etmek öneriliyor.

Maydanoz suyu ile zayıflama sağlayan etkenler nelerdir kısaca bir göz atalım.

 

Maydanoz neden zayıflatır?

 • Maydanoz hiçbir doğranmamış bitki paketlenmiş bardak başına sadece 22 kalori yağ içeriyor.
 • Maydanoz, açlık çekmelerini kesmeye yardımcı olan ve diyet yaparken kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan, vegan bir protein kaynağıdır.
 • Diyabetik kalp rahatsızlığı olan kişilerde ek kilo artışı, inme ve yüksek kolesterol riskini azaltan bir faktör olan homosistein açısından çok zengin olduğu biliniyor.
 • A, C, B9 ve K vitaminleri de dahil olmak üzere tüm endokrin sistemin sağlığını destekleyen çok zengin vitaminlerdir.
 • Bir bardak kıyılmış taze maydanoz 133 mg C vitamini içerir, bu vücudun tümünün sağlığını destekler, ancak metabolizmayı destekleyen endokrin sistemi özellikle etkilenir.
 • Maydanozdaki yüksek K vitamini seviyesi, kanı inceltmeye, kolesterolünüzü düşürmeye ve dolaşımınızı artırmaya katkı sağlar ve vücudunuzun daha verimli çalışmasına yardımcı olur.
 • Maydanozdaki yüksek demir içeriği saç dökülmesine neden olan insanlar için saç büyümesi için yararlıdır, çünkü protein ve yağları sınırlayan bir diyet içindedirler.
 • Maydanozda folatta çok yüksektir, bu da vücudunuzun karbonhidratları yakıt yerine yakıt olarak kullanmasına yardımcı olur ve düşük kalorili bir diyet yaparken saçınızı sağlıklı tutar.
 • Düşük kolesterol ve yüksek tansiyona yardımcı olan quercetin’de çok yüksektir.
 • Potasyum oranı yüksek olup egzersiz yapmak için enerjik ve iyi hissetmenizi sağlar.
 • Lif oranı yüksektir ve kolondan atıkları temizlemeye yardımcı olur.
 • Kan dolaşımını rahatlatan ve tüm sisteminizin gıdayı daha etkili bir şekilde sindirmesine yardımcı olan, besleyici emilime yardımcı olan bir sindirim yardımcısıdır. Böylece maydanoz kürü zayıflama etkisini bu yolla da göstermiş olur.
 • Yağ hücrelerinin karaciğerden atılmasını destekler, böylece yağlı karaciğer hastalığı olan bireylere yardım eder.
 • Maydanoz enfeksiyona neden olabilecek bakterilere karşı güçlü bir antibakteriyel ajandır. Bu nedenle maydanoz limon kürü sivilce ile etkili mücadele eder.
 • Maydanoz klorofil içerir, bu klorofil çok güçlü bir hücre temizleyici ve ilave bir avantajdır, size yardımcı olur.

 

Kaynatılmış maydanoz suyu zayıflatır mı? (kaynatılmış maydanoz suyu zayıflatırmı)

İşte o çok ünlü soru ve cevabı: maydanoz kaynatıp suyunu içmek zayıflatırmı? Kaynatılmış maydanoz suyu zayıflatırmı? Başka bir ifadeyle maydanoz kaynatıp içmek zayıflatırmı?

Evet, maydanoz kaynatıp suyunu içmek kilo verdirme özelliğine sahiptir. Ancak şok diyetler gibi çok hızlı kilo vermek mümkün değildir. Daha doğrusu maydanoz suyu ile hızlı kilo vermek sağlık açısından riskler oluşturabilir. Bu nedenle iki ay süre hedefi koyarak maydanoz kaynatıp suyunu içmek ve bu süreçte beslenme düzenini ayarlamak kilo verdirebilir. Ayrıca fitness, plank gibi spor faaliyetlerini de ihmal etmemek gerekiyor. Yoksa tüm kilo verme programını maydanoz kaynatıp içmek zayıflatırmı sorusuna endekslemek başarıyı getirmeyebilir.

Maydanozu kaynatıp suyunu içmek zayıflatırmı sorusuna tatmin edici cevaplar verdiğimizi düşünüyoruz.

 

maydanoz kaynatıp içmek zayıflatırmı-maydanoz kürü-maydonoz-maydanoz suyu ile zayıflama-maydanoz suyu nasıl hazırlanır-maydanoz suyu adet söktürürmü

Kaynatılmış maydanoz suyu zayıflatırmı

 

Maydanoz kürü ile bir haftada kaç kilo verilir?

Maydanoz limon kürü ile zayıflama planı yapanlar için öncelikle bu kürün neden zayıflattığını açıklayalım. Bu tarifin sırrı malzemelerin kombinasyonudur. Limon, maydanoz vücudun doğru sindirim için ihtiyaç duyduğu vitaminleri içerdiği halde aşırı aleti ve suyun ağırlığını temizlemeye yardımcı olur. Bu iki madde metabolizmanızı artırabilir. Maydanoz ödem söktürücü özelliğiyle de vücudun su tutmasını engelleyerek kilo verdirebilir.

Maydanoz limon kürü ile kaç kilo verilir sorusu için internette bir araştırma yaparsanız maydanoz diyeti yapanlar ve maydanoz kürü ile ilgili yazılarda aşağıdaki sonuçları görebiliyorsunuz.

15 günde 5 kilo (15 günlük iki periyotta arada beş gün ara vererek bir ayda 10-12 kilo verilebilir)

Bir haftada 2 kilo verilebilir

5 günde 3 kilo

2 ayda 8 kilo

Maydanoz suyu ile ayda kaç kilo verilir sorusunun bu kadar farklı cevapları olmasının asıl nedeni her bünyede farklı etki göstermesidir. Çünkü her maydanoz kürü yapan kişi aynı miktarda kilo veremez. Beslenme düzeni, günlük rutinleri, sporla olan ilgisi, metabolizma hızı gibi konular sonuçlar üzerinde çok etkilidir.

İbrahim Saraçoğlu maydanoz limon kürü ile zayıflama konusunda ayda dört kiloya yakın kilo vermenin mümkün olabildiğini dile getiriyor.

 

Kaynatılmış maydanoz suyu zayıflatırmı?

Kaynatılmış maydanoz suyu zayıflatırmı? Evet, kaynatılmış maydanoz suyunun zayıflatıcı bir etkisi bulunuyor. Çünkü maydanoz suyu çok az kalori içerir. Aç karnına içilecek kaynatılmış maydanoz suyu kilo vermede iki temel etkiye neden olur. Öncelikle metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar. Bununla birlikte tokluk hissi verir. Ayrıca maydanoz kaynatıp suyunu içmek ödem söktürücü özelliğiyle de kilo kaybetmeye yardımcı olur.

Maydanoz suyu ile zayıflayanların yorumları incelendiğinde özellikle yağ yakıcı etkisinin de dikkat çekici olduğu göze çarpıyor. Maydanoz kaynatıp suyunu içmek yağ yakarak kilo vermeyi destekleyebilir.

 

Maydanoz suyu aç mı tok mu içilir?

Kilo vermek için maydanoz suyu aç karnına içilebilir. Sabah ve akşam yemeklerinden önce içilmesi öneriliyor.

 

Maydonoz ve diğer faydaları

Maydanoz halk arasında çoğu zaman ‘maydonoz’ olarak isimlendiriliyor. Maydonoz pek çok faydayı içeriyor.

maydonoz, vücudunuzun kırmızı kan hücreleri üretmesine yardımcı olan demir bakımından zengin bir elementtir. Mayalı maydonozun 1 bardaki porsiyonunda 3.7 miligram, kadın ve erkekler için günlük alım önerisinin sırasıyla yüzde 21 ve yüzde 46’sı demir. maydonoz da kan pıhtılaşmasına yardımcı olan K vitamini bakımından zengindir. Bir fincan porsiyon, 984 mikro gram K vitamini içerir ve bu da günlük yeterli alımın yüzde 100’ünün üzerindedir. maydonoz, A, C ve E vitaminleri de dahil olmak üzere doğal antioksidanlar içerir. Antioksidanlar vücudunuzdaki hücreleri, metabolizmanızın bir yan etkisi olarak üretilen çevresel toksinler ve serbest radikallerin hasar görmesini önlemeye yardımcı olur. Bu besinler doğrudan kilo kaybına yardımcı olmazken, kilo vermeniz halinde sağlıklı kalmanıza yardımcı olurlar.

Maydonoz kilo vermede nasıl kullanılır?

maydonoz, kilo kaybı diyetinizde sadece bir garnitür olarak kullanılabilir. Salatanın besin içeriğini hemen artırmak için, pilav, makarna veya patates salatası gibi nişasta ağır olanlar dahil, yediğiniz salatanın her porsiyonuna 1/2 ila 1 fincan maydonoz ekleyin. Büyük miktarda maydonoz – 1/4 – 1 fincan arasında – gıdalara lezzet katmak için ek yağ ihtiyacını azaltarak, yıkıcı olmayan, bitkisel lezzet verir. Ayrıca, bir smoothie veya meyve suyuna maydonoz da ekleyebilirsiniz. Meyve suları yapmak için bir blender kullanarak maydonozun lif içeriğini koruyun.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!