Maydanoz kürü faydaları

Kategori: Maydanoz kürü - 3.990 viewsYorum Yazın
Maydanoz kürü faydaları

Maydanoz kürü faydaları ile daha sağlıklı daha zayıf ve daha genç bir vücuda sahip olabilirsiniz. Bu kür ile 10 yıl hatta 20 yıl gençleşmek ve zayıflamak mümkün! Böyle bir mucizeyi yaşamak üzeresiniz! Dünyada milyonlarca kişinin yıllara ve kilolara direnmesini sağlayan ünlü doktorlar maydanoz kürü için size özel hediye niteliğindeki önerileri, daha geç olmadan yakalamanızı istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i maydanoz kürü kullananların tercihi olan denenmiş önerileri de dikkatle inceliyor! Aşağıda Maydanoz kürü faydaları arasından en çok ilgi görenleri listeledik. Bu faydaları elde etmek için maydanoz kürü uygulamak size çok şey kazandıracaktır. Siz de maydanoz kürü ile tanışın, hayatınızı değiştirin!

Maydanoz kürü ve faydaları hakkında öğrendikleriniz maydanoza olan ilginizi ve bakışınızı değiştirebilir. Hatta kurutulmuş maydanozun faydaları konularına bile ilgi duymaya başlayabilirsiniz.

 

Maydanoz suyu nasıl yapılır?

Maydanoz kürü yapmak için elbette maydanoz suyu nasıl hazırlanır bilmeniz gerekir. Bunun için maydanoz suyu nasıl hazırlanır makalemizi okumanızı öneriyoruz.

 

Maydanoz kürü faydaları

Maydanoz iki bin yıldan beri sofralarda kullanılan bir bitkidir. Maydanozun sağlığa faydaları, çoğu insanın sandığından daha güçlüdür. Aşağıda bu faydaların bir kısmını bulabilirsiniz.

maydanoz suyu nasıl yapılır-maydanoz limon kürü ile zayıflayanların yorumları-maydanoz kürü ile zayıflayanlar-maydanoz kürü idrar yolu enfeksiyonu-maydanoz limon kürü zararları-maydanoz limon kürü faydaları-maydanoz kürü kaç kilo verdirir-maydanoz kürü ile zayıflama-maydanoz limon kürü sivilce-ibrahim saraçoğlu maydanoz kürü nasıl yapılır-maydanoz kürü faydaları ve zararları-maydanoz ve limon kürünün faydaları-sarımsak limon maydanoz kürü faydaları-limon ve maydanoz kürü nasıl yapılır-maydanoz kürünün faydaları nelerdir-ibrahim saraçoğlu maydanoz kürü faydaları-kereviz maydanoz kürü faydaları-kurutulmuş maydanozun faydaları-maydanoz kürü faydaları-maydanoz kürü ve faydaları

Maydanoz kürü faydaları ve zararları

Kanser Riskinizi Azaltın

Maydanoz yeme veya maydanoz kürü yapma deri, sindirim kanalı, göğüs ve prostat kanseri gibi kanser riskini azaltabilir. Maydanozda Maydansta apigenin adı verilen flavonoid miktarı yüksektir. Apigenin dikkat çekici anti-kanser özelliklerine ek olarak, ek olarak güçlü bir anti-inflamatuar ve antioksidandır. Genç kalmak isteyenler için de maydanoz bulunmaz bir nimettir!

 

Bağışıklık Sisteminizi Geliştirin

Maydanoz bağışıklık sistemini artırmaya yardımcı olabilir. Maydanoz yağı alerjiler dahil vücudun bağışıklık sistemini destekler ve güçlendirir.

İltihapları önler

Maydanoz artrit ile ilgili şişlik ve ağrıları azaltmanıza yardımcı olur. Maydanoz, anti-artritik özelliklere ve güçlü anti-inflamatuar faydalara sahip olduğu kanıtlanmış öjenol isimli uçucu bir yağı içeriyor ve eklemlerin şişmesini önemli derecede azaltabiliyor.

 

Yüksek besin değeri

Maydanoz aynı zamanda, flavonoid anti-oksidanlar olan apiin, apigenin, crisoeriol ve luteolin’dir. Maydanozdaki folat, proenflamatuar homosistein miktarlarını azaltarak kalp sağlığını teşvik eder.

 

Hastalıklarla savaşır

Maydanoz kürü ile diyabet, karaciğer rahatsızlıkları, ateroskleroz ve kolon kanserinden astıma kadar geniş bir hastalık yelpazesine karşı koruma sağlayabilirsiniz.

 

Kan damarlarınızı koruyun

Maydanoz, çok önemli B vitaminlerinden sadece birinin jeneratörüdür: folik asit. Bu asit, homosisteini azaltmanıza yardımcı olabilir. Homosistein insan vücudunda sadece doğal olarak bulunan bir amino asittir, ancak kan damarları kandaki yüksek seviyelerde hasar görebilir ve inme ve kalp krizine neden olabilir. Maydanoz kürü damar sağlığına çok önemli katkılar sağlayabilir.

 

Kalp sağlığı için maydanoz kürü

Homosistein (yukarıda belirtilen insan vücudu içerisinde görünen amino asit) miktarı çok yüksek olduğunda vücudun kan damarlarını tehdit eder. Neyse ki, maydanozda görülen folat (veya folasin) homosistein zararsız moleküllere dönüştürmeye yardımcı olur. Maydanozun rutin bir süslemesi inme, koroner atak ve ateroskleroz gibi kardiyovasküler sorunlara karşı savunmaya yardımcı olacaktır.

Sarımsak limon maydanoz kürü faydaları arasında tansiyonu düşürmesi de geliyor. Bu amaçla kullanım için mutlaka doktor onayı ve gözetimi gerekiyor.

 

Üriner Sistem Enfeksiyonları

Bastyr Üniversitesi, antibiyotik alternatifi olarak önerilen otlardan biri olarak maydanozu seçti. Maydanoz kürü idrar yolu enfeksiyonu iyileştirilmesi için önemli görevler yükleniyor. Maydanozu kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Maydanoz ve limon kürünün faydaları arasında idrar yolu iltihap söktürücü özelliği halk arasında da yaygın olarak biliniyor.

 

Detoks

Apigenin ve myristicin (maydanozda bulunur) vücudumuzu tahrip eden karaciğer enzimlerimizin verimliliğini artırır. Apigenin’e ilişkin bir raporda, özellikle, flavon bileşiğinin, kolon kanseri tedavisinde kullanılan bazı ilaçların etkilerini geliştirdiğini buldular. Maydanoz limon kürü faydaları arasında vücudun toksinlerden arındırılması da yer alıyor.

Zayıflamaya yardımcı olur

Maydanoz limon kürü ile zayıflayanların yorumları incelendiğinde düzenli kullanımın kilo vermede yardımcı olduğunu görüyoruz. Maydanoz kürü ile zayıflayanlar, maydanoz kürü kaç kilo verdirir sorusundan daha çok düzenli olarak kilo verme eğilimine girmenin önemine vurgu yapıyor. Maydanoz kürü ile zayıflama ünlüler dahil çok popüler durumunda.

Cilt için faydaları

Maydanoz limon kürü sivilce gibi cilt sorunlarının giderilmesinde de etkili oluyor.

Siz de maydanoz kürü yapmak istiyor ve bir uzmandan bu konuda bilgi almak düşüncesinde iseniz İbrahim Saraçoğlu maydanoz kürü nasıl yapılır makalemizi okumanızı öneriyoruz. Bu makalede maydanoz kürü faydaları ve zararları, limon ve maydanoz kürü nasıl yapılır, maydanoz kürünün faydaları nelerdir gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu maydanoz kürü faydaları konusunda detaylı bilgiler veriyor.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!