Maydanoz kürü idrar yolu enfeksiyonu

Kategori: Maydanoz kürü - 11.300 viewsYorum Yazın
Maydanoz kürü idrar yolu enfeksiyonu

Maydanoz kürü idrar yolu enfeksiyonu için kullanılabilir mi? Maydanoz kürü idrar yolu enfeksiyonu için etkili bir yöntemdir. İdrar yolu enfeksiyonu özellikle kadınlarda sık görülüyor. Yaşam kalitesini bozan bu hastalıkla mücadele etmek için doğal bir yöntem var: maydanoz kürü. Bu yazıda, idrar enfeksiyonuna ne iyi gelir, maydanoz kürü idrar yolu enfeksiyonu için nasıl kullanılır gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

 

Maydanoz kürü idrar yolu enfeksiyonu

İdrar yolu enfeksiyonu nedir? İdrar yolu, idrarı vücuttan atmak ve taşımakla görevli organlardan oluşur. Bu organlara böbrekler ve üreter (sidik borusu), bir mesane ve üretra dahildir.

Dolayısıyla bir idrar yolu enfeksiyonu, bu organların herhangi birinin veya bunların bir kombinasyonunun enfeksiyonudur. Olguların % 90’ında E.coli veya Staphylococcus saprophyticus denilen bakterilere bağlı enfeksiyona neden olabilir.

Bu bakteriler sindirim sisteminde kalana kadar nötr veya faydalıdır, ancak üriner sisteme geçtiklerinde enfeksiyona neden olurlar.

Bazı vakalarda, mantarlardan (ender vakalar) veya diğer yaygın bakteriler Klebsiella türü ve Proteus türü olduğundan kaynaklanabilir.

İdrar yolu enfeksiyonu belirtileri alt karın ağrısı, yan ağrı, kanlı idrar veya ateşi içerir. Bununla birlikte, bazen hiç semptomunuz olmayabilir.

Bu bakterilerin üriner organlara nasıl eriştiklerini merak ediyor olabilirsiniz.

Bakterilere veya mantarların organlara erişmesine ve bir enfeksiyona neden olmasına yardımcı olabilecek az sayıda koşul vardır.

İdrar yolu iltihabı nedenleri

İdrar yolu iltihabı nedenleri nelerdir incelediğimizde karşımıza aşağıdaki liste ilk olarak çıkıyor.

 • Cinsel ilişki
 • Üriner kateter yerleştirilmesi
 • Hastanede kullanılan diğer üriner cihazlar
 • Üriner organların yapısındaki anormallikler
 • İdrarını mesanede daha uzun süre tutmak
 • Şeker hastalığı
 • Bağışıklığın azalması
 • Antibiyotiklerin aşırı kullanımı
 • Böbrek nakli

Maydanoz kürü idrar yolu enfeksiyonu için etkili midir?

Bir idrar yolu enfeksiyonunda, maydanoz, bazı anti-fungal özelliklere sahip olduğu için enfeksiyonu hafifletmek için kullanılır. Taze maydanoz, üriner sistem antiseptiği olarak işlev gören uçucu bir yağ olan Apiol’e de sahiptir. Üstelik maydanoz idrar söktürücü olarak işlev gördüğünden, enfeksiyona neden olan kötü bakterilerin vücudun mesane ve idrar yollarından temizlenmesine yardımcı olur.

Maydanozu kaynatıp suyunu içmek ne işe yarar diye soran ziyaretçilerimize idrar yolu iltihabındaki etkisini vurgulamak istiyoruz.

 

İdrar yolu enfeksiyonuna maydanoz suyu

İdrar yolu enfeksiyonu için maydanoz nasıl kullanılır? Geleneksel olarak diyette bir yiyeceğin içerdiği bir katkı maddesi olarak eklenebilir veya içecek olarak sade suda veya çayda kaynatılabilir. Maydanoz çayı yapılabilir veya taze maydanoz suyu sıkılarak içilebilir.

Maydanız çayı, idrar yolu enfeksiyonu için çok iyi bir tedavidir. Bir kişi üriner sistem enfeksiyonunu tedavi etmek için en az 7 gün boyunca bu çaydan 4 bardak içmelidir. İdrar yolu enfeksiyonu semptomları yalnızca 3 gün içinde belirgin bir şekilde azalacak, ancak 7 günde tamamlanması için idrar yolu enfeksiyonu için maydanoz çayı içmeye devam etmesi gerekiyor.

7 günlük gereksinimden sonra maydanoz çayı alınmamalıdır. Bir idrar söktürücü olduğu düşünülürse, alımı devam ederse vücudun mineralleri ile birlikte çok fazla su kaybedersiniz.

Gebe kadınların idrar yolu enfeksiyonu geçirdiği vakalarda maydanoz, çoğunlukla bir rahim uyarıcı olduğundan ve tedaviden daha fazla zarar verebileceğinden kaçınılmalıdır.

İdrar enfeksiyona ne iyi gelir?

Maydanoz çayı idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde % 100 etkilidir. Maydanoz çayı, idrar yolu enfeksiyonunu rahatlatabilir ve iyileşme sürecini hızlandırabilir.

 

İdrar yolu enfeksiyonu için maydanoz kürü nasıl yapılır?

Maydanoz suyu idrar söktürücü özelliklerinden dolayı idrardaki bakterinin dışarı atılmasına ve rahatsızlıktan kurtulmasına yardımcı olan miktarı teşvik eder.

 

İltihap söktürücü maydanoz suyunun yapılışı

Kabaca 1 fincan taze maydanoz yaprağı veya 2 yemek kaşığı kurutulmuş maydanoz yaprağını kesin.

Kaynatmak için 1 su bardağı su getirin ve alevi düşük seviyeye indirin. Maydanozu ekleyin ve 6-10 dakika kadar kaynatın. Yaprakları sıkın ve ılık olduğu zamanlarda için.

Aynı tarif rahim iltihabına maydanoz suyu olarak da kullanılabilir.

Maydanoz suyu iltihap söktürür mü? (Maydanoz suyu iltihap söktürürmü?)

Üriner sistem enfeksiyonu geçiren herkes, ne kadar acı verici ve ısrarcı olabileceğini bilir. İdrar yapmaya devam etmemesine rağmen sürekli idrar yapma ihtiyacı, acıyı ve baskıyı hisseder.

İdrar etseniz bile, yaptığınız gibi bir his çok acı verici. Bununla birlikte, bazı doğal antibiyotikler mesane iltihabıyla etkili bir şekilde yardımcı olabilir.

Her beşinci kadının her yıl bir mesane enfeksiyonu ve enfeksiyon Escherichia coli bakterisinin neden olduğu enfeksiyona sahiptir.

Çoğu durumda hastalık kendiliğinden geçecektir. Fakat sistit belirtileri varsa, o zaman doktora gitmelisiniz.

Sistit belirtileri sizi her 10 dakikada bir tuvalette bırakmaya zorlar ve idrar, sırt ağrısı veya ateşte salgı veya kan bulacağınız zaman idrar yaparken çok acılı yanma hissi hissedersiniz.

 

İdrar yolu enfeksiyonu maydanoz buharı

İdrar yolu enfeksiyonu maydanoz buharı uygulamasıyla da çözüm bulunabilir. Bunun için yarım litre süt içerisine bir demet maydanozu parçalayarak koyup iyice kaynatın. Buhar seviyesi tepe noktadayken çıplak biçimde üzerine oturarak üriner sisteminizin maydanoz buharına maruz kalmasına izin verin. 15 dakika kadar buharda oturabilirsiniz.

maydanoz kürü idrar yolu enfeksiyonu-maydanozu kaynatıp suyunu içmek ne işe yarar-idrar yolu enfeksiyonu maydanoz buharı-soğan kürü idrar yolu enfeksiyonu-idrar enfeksiyona ne iyi gelir-maydanoz suyunun yapılışı-idrar yolu enfeksiyonu için maydanoz kürü nasıl yapılır-maydanoz suyu iltihap söktürürmü-rahim iltihabına maydanoz suyu-İdrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavi

İdrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavi

İdrar yolu enfeksiyonu kürü

Üriner sistem enfeksiyonlarından doğal olarak kurtulmak istiyorsanız, ilk tedaviden sonra olduğu gibi bu tatsız olayı ortadan kaldıran en popüler doğal antibiyotiklerden birini sunuyoruz.

 

Malzemeler:

 

 • 250 gram maydanoz kökü
 • 250 gram limon kabuğu
 • 250 gram bal
 • 2 dl zeytinyağı

 

Hazırlanışı:

Maydanoz kökünü çok küçük parçalara kesin ve limon kabuğu, bal ve zeytin yağı ile bir blender içine koyun. Çözünmüş bir karışım elde edilene kadar malzemeleri iyice karıştırın. Karışımı buzdolabında saklayın. Her sabah çıkan ilaçtan bir çorba kaşığı tüketin.

İdrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavi önerileri

İdrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavi için maydanoz kürü dışında hem mesane hem de idrar yollarının sağlık durumunu iyileştirmek için başka ne yapabilirsiniz?

 • Bolca su için!

Bu, özel ve bitkisel bir ilaç gibi gelmese de, bol miktarda su içmek, mesaneniz için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Bakterileri vücudunuzdan atacağınız gerçeğine rağmen su, idrar yapma isteğiniz olduğunda idrar yapmanıza yardımcı olacaktır. Günde 8 bardak su içebilir veya elinizden geliyorsa daha fazla su içebilirsiniz.

 • Soğan kürü idrar yolu enfeksiyonu

Soğan kürü idrar yolu enfeksiyonu tedavisinde kullanılabilen doğal antibiyotik etkili şifa hazinelerindendir. Bir soğanı soyun ve dört parçaya kesin. Soğan parçalarını yarım litre suda 20 dakika kaynatın. Isıdan alıp 8 saat bekletmesine izin verin. Ardından soğanları içinden çıkarıp elde ettiğiniz kürü için. Soğan kürü idrar yolu enfeksiyonu için kullanıldığında daha fazla idrar yapmanıza ve bakterileri atmanıza yardımcı olacaktır.

 

 • İdrarını tutma. İdrar tutma bakterilerin daha hızlı çoğalmasına yardımcı olur. Düzenli idrara çıkma, bakteri sayısını ve enfeksiyon olasılığını azaltır.

 

 • Maydanoz çayı tüketin

İdrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavi için maydanoz çayını deneyebilirsiniz. Maydanoz idrar söktürücü özelliklere sahiptir. Çay içmek sadece sizi tazelemekle kalmaz aynı zamanda iyileşme sürecini hızlandıracaktır. İdrar yolu enfeksiyonlarını hafifletmek veya önlemek için maydanozla yapılan çay içilir. Çay hazırlamak için 2 çay kaşığı maydanoz ve 250 ml su konur. Kurutulmuş maydanozu kaynar suya koyun ve 10 dakika bekletin.

 

 • Salatalık yiyin

Bu sebze, su içeriği nedeniyle mesaneyi temizlemek için idealdir. Salatalık bakterileri atmanıza yardımcı olacak kadar sıvı verecektir.

 

 • Çok hassas bir mideniz varsa, kızılcık suyu tüketin, kızılcık çayı deneyin

Kızılcık suyu üriner sistem enfeksiyonlarının tedavisinde mükemmel bir araçtır. Tek yapmanız gereken günlük 2 bardak şekersiz kızılcık suyu içmek.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!