Maydanoz kürü ile zayıflama

Kategori: Maydanoz kürü - 3.386 viewsYorum Yazın
Maydanoz kürü ile zayıflama

Maydanoz kürü ile zayıflama ülkemizde olduğu kadar dünyada da popüler bir kürdür. Maydanoz kürü ile zayıflamanın bu kadar yoğun ilgi görmesinin nedeni ise kolay hazırlanması ve etkili olmasıdır. Bununla birlikte zayıflatıcı etki yanında pek çok faydayı da aynı anda sunması ilgiyi artırıyor. Bu yazıda maydanoz kürü ile zayıflama nasıl olur, maydanoz kürü ile kaç kilo verilir, maydanoz kürü ile zayıflayanlar ne diyor konularında benzersiz bilgiler bulabilirsiniz.

Maydanoz kürü ile zayıflama

Maydanoz yaygın olarak bulunan yaygın bir mutfak otudur. Bu mutfak otu, kaloride oldukça düşük, ancak beslenme ve antioksidanlar açısından çok yüksektir ve diyetinizde ne kadar çok olursa, kilo verme ihtimaliniz de o kadar yüksektir. Bu kilo kaybının bir kısmı, maydanozun aynı zamanda vücudun aşırı suyun ortadan kaldırılmasına yardımcı olan güçlü bir doğal idrar söktürücü olduğundan insanın bel çevresinde düzeltici görünmesine yardımcı olabilir.

Maydanoz kürü kaç kilo verdirir?

Maydanoz kürü ile zayıflayanlar, maydanoz limon kürü ile kaç kilo verilir sorusuna aylık uygulamada 4-8 kilo verilebildiğini belirtiyor. Daha detaylı bilgi için ‘maydanoz kürü ile kaç kilo verilir’ başlıklı makalemizi okumanızı öneriyoruz.

Maydanoz limon kürü kullananlar maydanozun zayıflatıcı etkisinin ilk birkaç günde dahi hissedilebildiğini belirtiyor. Maydanoz kürü ile zayıflama konusunda başarılı sonuçlar istikrarlı olmak, düzenli uygulamak büyük önem taşıyor.

Maydanoz kürü ile zayıflama nasıl olur?

Maydanoz kürü zayıflatıcı etkisini nasıl gösteriyor? Maydanoz kürü faydaları ve zararları nelerdir? Aşağıdaki maddeler açıklayıcı olabilir.

 • Maydanoz hiçbir doğranmamış bitki paketlenmiş bardak başına sadece 22 kalori yağ içeriyor.
 • Maydanoz, açlık çekmelerini kesmeye yardımcı olan ve diyet yaparken kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan, vegan bir protein kaynağıdır.
 • Diyabetik kalp rahatsızlığı olan kişilerde ek kilo artışı, inme ve yüksek kolesterol riskini azaltan bir faktör olan homosistein açısından çok zengin olduğu biliniyor.
 • A, C, B9 ve K vitaminleri de dahil olmak üzere tüm endokrin sistemin sağlığını destekleyen çok zengin vitaminlerdir.
 • Bir bardak kıyılmış taze maydanoz 133 mg C vitamini içerir, bu vücudun tümünün sağlığını destekler, ancak metabolizmayı destekleyen endokrin sistemi özellikle etkilenir.
 • Maydanozdaki yüksek K vitamini seviyesi, kanı inceltmeye, kolesterolünüzü düşürmeye ve dolaşımınızı artırmaya katkı sağlar ve vücudunuzun daha verimli çalışmasına yardımcı olur.
 • Maydanozdaki yüksek demir içeriği saç dökülmesine neden olan insanlar için saç büyümesi için yararlıdır, çünkü protein ve yağları sınırlayan bir diyet içindedirler.
 • Maydanozda folatta çok yüksektir, bu da vücudunuzun karbonhidratları yakıt yerine yakıt olarak kullanmasına yardımcı olur ve düşük kalorili bir diyet yaparken saçınızı sağlıklı tutar.
 • Düşük kolesterol ve yüksek tansiyona yardımcı olan quercetin’de çok yüksektir.
 • Potasyum oranı yüksek olup egzersiz yapmak için enerjik ve iyi hissetmenizi sağlar.
 • Lif oranı yüksektir ve kolondan atıkları temizlemeye yardımcı olur.
 • Kan dolaşımını rahatlatan ve tüm sisteminizin gıdayı daha etkili bir şekilde sindirmesine yardımcı olan, besleyici emilime yardımcı olan bir sindirim yardımcısıdır. Böylece maydanoz kürü zayıflama etkisini bu yolla da göstermiş olur.
 • Yağ hücrelerinin karaciğerden atılmasını destekler, böylece yağlı karaciğer hastalığı olan bireylere yardım eder.
 • Maydanoz enfeksiyona neden olabilecek bakterilere karşı güçlü bir antibakteriyel ajandır. Bu nedenle maydanoz limon kürü sivilce ile etkili mücadele eder.
 • Maydanoz klorofil içerir, bu klorofil çok güçlü bir hücre temizleyici ve ilave bir avantajdır, size yardımcı olur.

 

Maydanoz kaynatıp suyunu içmek yeterli midir? Maydanoz kürü zayıflamak için nasıl yapılır?

Maydanoz kaynatıp içmek zayıflatırmı? Maydanoz kaynatıp suyunu içmek maydanoz kürünün temelidir. Maydanozu kaynatıp suyunu içmek veya maydanoz çayı yapmak yeterlidir.

Zayıflamaya yardımcı maydanoz kürü yapmak için bir avuç yıkanmış maydanozu çok keskin bir bıçakla inceltin ve yaprakları dahili infüzyon ediciyle birlikte bir cam demliğe koyun. Yani semaver mantığıyla çay hazırlamak gibi düşünün. Cam demliğin ortasındaki hazneye maydanozları yerleştirin, soğuk su ekleyin. Yavaş yavaş ısındıkça maydanozun mineral, vitamin ve diğer özellikleri suya transfer olacaktır. Daha sonra üzerine limon ekleyebilirsiniz. Demleme haznesinin içerisine de birkaç dilim limon ekleyebilirsiniz.

Maydanoz limon kürü ile zayıflama bu kadar basittir. Elde ettiğiniz maydanoz suyunu sabah ve akşam içebilirsiniz. Günde dört bardak içilebiliyor. Maydanoz kürü ile zayıflayanlar yorumları incelendiğinde ülkemizde tencerede maydanoz kaynatıp soğutarak maydanoz kürü yapımının daha yaygın olduğu görülüyor.

Yurt dışında maydanoz limon kürü ile zayıflayanlar yorumlar yaparken daha çok yukarıdaki tarifi uyguluyor. Bazıları da bir bardağın içerisine maydanoz koyup üzerine kaynamış su döküyorlar. Bu şekilde en az 40 dakika bekletiyorlar. Daha sonra soğuk daha doğrusu ılık olarak içiyorlar. Limon eklediğini belirten maydanoz kürü zayıflama yorumları da olabiliyor.

Maydanoz ve limon kürü ile zayıflama

Maydanoz ve limon kürü ile zayıflama için uzmanlar da önerilerde bulunuyor. İbrahim Saraçoğlu maydanoz kürü ile zayıflama konusunda önemli açıklamalarda bulunuyor. İbrahim Saraçoğlu maydanoz limon kürü ile zayıflama konusundaki detaylı makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

Maydanoz kürü ile zayıflama yorumları bu kürün kolay ve etkili olduğu noktasında odaklanıyor. Ender Saraçoğlu maydanoz kürü ile zayıflama biçiminde aratan okurlarımıza da ‘İbrahim Saraçoğlu maydanoz limon kürü’ yazısını öneriyoruz.

ibrahim saraçoğlu maydanoz limon kürü ile zayıflama-maydanoz limon kürü ile zayıflama-maydanoz limon kürü ile zayıflayanlar yorumlar-ender saraçoğlu maydanoz kürü ile zayıflama-maydanoz kürü zayıflama yorumları-maydanoz kürü zayıflamak için-maydanoz ve limon kürü ile zayıflama-maydanoz kürü ile zayıflama yorum

Maydanoz kürü ile zayıflayanlar

Bunlar da ilginizi çekebilir!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!