Maydanoz kürü mucizesi

Kategori: Maydanoz kürü - 18.781 viewsYorum Yazın
Maydanoz kürü mucizesi

Maydanoz kürü çok eski çağlardan beri bilinen bir şifa kaynağıdır. Son yıllarda maydanoz kürü ile zayıflama çok popüler olduğu için dikkat çekiyor. Ayrıca maydanoz suyu adet söktürür mü (maydanoz suyu adet söktürürmü) gibi sorular site ziyaretçilerinin en çok merak ettiği konuları oluşturuyor. Bu yazıda maydanoz suyu nasıl yapılır, maydanoz kürü idrar yolu enfeksiyonu için nasıl kullanılır, maydanoz limon kürü sivilce kurutur mu gibi sorulara cevaplar bulabilirsiniz. Maydanoz kürü ve faydaları sizi bekliyor!

Maydanoz kürü nasıl yapılır? (Maydanoz kürü yapımı)

Maydanoz kürü nasıl yapılır (maydanoz kürü yapımı) açıklamadan önce bu mucizevi bitkiyi biraz yakından tanıyalım. Maydanoz ( Petroselinum crispum ) bitkisel ilaç ve kür olarak uzun ve saygın bir tarihe sahiptir. Maydanoz eski zamanlarda Akdeniz ülkelerinde yetiştirildi. Göre Botanik, eski Yunanlılar Persephone, yeraltı tanrıçası ile maydanoz ilişkilidir. Avrupa edebiyatında maydanoz sözü, Linnaeus, taksonominin babası (canlıların adlandırılması) tarafından verilir.

Maydanoz, havuç, kereviz, dereotu, rezene, kimyon, kişniş, maydanoz vb. Içeren Umbelliferae ailesinden gelir. Bir bitki değildir, bir sebze.

Maydanozun iki popüler türü parlak yeşil kıvırcık yaprakları olan kıvırcık maydanozdur; ve düz yassı yaprakları olan daha koyu bir gölge tonuna sahip olan İtalyan düz yapraklı maydanoz. İkincisi, kıvırcık çeşitliliğe kıyasla daha kokulu ve daha az acı bir tada sahiptir.

En çok “göz ardı edilen” oldukça besleyici bir mutfak bitkisidir.

Eski metinlerde, maydanozdan düzinelerce hastalık için bir şifa kaynağı bitki olarak bahsedilir. Günümüzde herbalistler maydanoz için evde tedavide öneriyor. Maydanozlu kür için tarifi aşağıda okuyabilirsiniz.

Maydanoz suyu nasıl yapılır?

Maydanoz suyu zayıflama ve sindirim sistemi düzenlemek amacıyla hazırlanabilir. Bunun yanında anti aging özellikleriyle genç kalmak isteyenler için de maydanoz suyu önemlidir. Maydanoz suyu nasıl hazırlanır?

maydanoz kürü ile zayıflayanlar maydanoz kürü idrar yolu enfeksiyonu maydanoz limon kürü zararları maydanoz limon kürü ile kaç kilo verilir maydanoz kürü kaç kilo verdirir maydanoz suyu kaynatma maydanoz kürü ile zayıflama maydanoz limon kürü ile zayıflayanlar maydanoz suyu ne zaman içilir idrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu maydanoz kürü nasıl yapılır ibrahim saraçoğlu maydanoz suyu tarifi maydanoz kürü ile zayıflayanların yorumları maydanoz limon kürü zayıflatırmı

Maydanoz kuru nasıl yapılır

Maydanoz suyunun yapılışı:

Maydanoz suyunun yapılışı tarifi için hazır mısınız? Maydanoz suyu kaynatma evde basitçe yapılabilecek bir işlemdir. Öncelikle bir demet maydanozu bir kapta sirkeli su ile ıslatın. Günümüzde şehir ve sanayi merkezlerine yakın bölgelerde ve seralarda maydanoz yetiştirildiği için sirkeli su ile iyice yıkanması gerekiyor.

Yıkadığınız maydanozları saplarıyla birlikte bir tencereye yerleştirin. Maydanoz suyu tarifini uygularken asla maydanozları yapraklarına ayırmayın. Saplarıyla birlikte bir bütün olarak maydanoz suyu kaynatma işleminde kullanın.

Kısık ateşte 3-4 dakika kadar ocakta tutup alın. Maydanozların suyun içerisinde erimemesine dikkat edin. 10 dakika kadar demlenmesi için tencerenin kapağı kapalı vaziyette bekletin.

maydanoz kürü ile zayıflayanlar maydanoz kürü idrar yolu enfeksiyonu maydanoz limon kürü zararları maydanoz limon kürü ile kaç kilo verilir maydanoz kürü kaç kilo verdirir maydanoz suyu kaynatma maydanoz kürü ile zayıflama maydanoz limon kürü ile zayıflayanlar maydanoz suyu ne zaman içilir idrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu maydanoz kürü nasıl yapılır ibrahim saraçoğlu maydanoz suyu tarifi maydanoz kürü ile zayıflayanların yorumları maydanoz limon kürü zayıflatırmı

Maydanoz suyu nasıl yapılır

Maydanoz suyu ne zaman içilir?

Maydanoz suyu ne zaman içilir sorusu zayıflamak için soruluyorsa sabahları aç karnına içilebilir. Günde iki kez içilmesinde bir sakınca bulunmadığı belirtiliyor. Maydanoz kürü akşam içilir mi? Elbette sabah ve akşam içilebilir.

 

İbrahim Saraçoğlu maydanoz kürü

İbrahim Saraçoğlu maydanoz kürü konusunda yaptığı açıklamalarla dikkat çekiyor. Aşağıdaki videoda maydanoz limon kürü İbrahim Saraçoğlu tarafından detaylarıyla anlatılıyor. Maydanoz kürü nasıl yapılır İbrahim Saraçoğlu tarifiyle izleyebilirsiniz.

Videoda idrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu tarifinde maydanozun rolüne de dikkat çekiliyor. Maydanoz limon kürü Saraçoğlu tarafından karaciğerin toksinlerden temizlenmesi konusunda 15 gün süre ile yapılması tavsiye ediliyor. Maydanoz limon kürü Saraçoğlu tarafından yazın 15 gün boyunca uygulanmasında toksinlerin temizlenmesi açısından hararetle tavsiye ediliyor.

İbrahim Saraçoğlu maydanoz kürü nasıl yapılır?

Maydanoz kürü Saraçoğlu ile adeta özdeşleşti. Maydanoz suyu İbrahim Saraçoğlu tarafından televizyon programlarında uzun uzun faydaları anlatılan bir konudur. İbrahim Saraçoğlu maydanoz kürü tarifi nedir merak ediyorsanız videoyu izleminizi öneriyoruz. Videoda İbrahim Saraçoğlu maydanoz kürü tarifi ile ilgili merak edilen noktalara açıklık getiriyor.

Videoda İbrahim Saraçoğlu maydanoz kürü nasıl yapılır sorusuna detaylı bilgilerle açıklama getiriyor.

Maydanoz kürü İbrahim Saraçoğlu tarafından sağlık, detoks ve zayıflatıcı etkileriyle öneriliyor. İbrahim Saraçoğlu maydanoz kürü ile zayıflama konusunda yapılabilecekleri de anlatıyor. İbrahim Saraçoğlu maydanoz kürü karaciğer ilişkisine ve karaciğer için faydalarına da değiniyor.

İbrahim Saraçoğlu maydanoz kürü faydaları ve karaciğer için etkileri gerçekten önemli başlıkları içeriyor. Sağlık ve gençlik kaynağı olarak doğanın mucizesi maydanozu her daim kullanmak gerekiyor. Bu konudaki uzman önerilerini izleyerek ve uygulayarak daha genç ve daha sağlıklı bir yaşama kapı aralayabilirsiniz.

Maydanoz kürü karaciğer yağlanması için bitkisel tedavi olarak öneriliyor. Bu konuda İbrahim Saraçoğlu maydanoz kürü Zahide ile programda gerekli açıklamaları yapıyor. Siz de izleyin, karaciğer başta olmak üzere hangi organları maydanoz iyi gelir öğrenin.

 

Maydanoz kürü ile zayıflama

Maydanoz kürü ile zayıflama son yıllarda popüler hale geldi. Maydanozlu kür zayıflatır mı? Maydanozun zayıflatıcı etkisi var mıdır?

Maydanoz suyu zayıflatırmı kadınlar kulübü dahil pek çok forum sitesinde konuşuluyor. Deneyimler paylaşılıyor. Hemen belirtelim maydanoz suyu ile zayıfladım diyenlerin sayısı azımsanmayacak oranda bulunuyor.

Maydanoz diüretik özellikleriyle vücuttaki suyun atılmasında işlev yapar. Bu nedenle maydanoz kürü ile zayıflamak mümkün olabilir. Az sonra okuyacağınız tarifle 15 günde on kiloya kadar vermeniz mümkün olabiliyor. Maydanoz limon kürü ile kaç kilo verilir? Maydanoz limon kürü ile kaç kilo verilir sorusu kişinin genel durumuna göre değişmekle birlikte 15 gün içerisinde 10 kiloya kadar zayıflayanlar olduğu biliniyor.

Maydanoz kürü ile zayıflayanlar sonuçların beklediklerinden daha hızlı ve etkili olduğunu belirtiyor.

Zayıflatan maydanoz kürü tarifi veriyoruz. Kaynar suya (yaklaşık bir litre), 5 çorba kaşığı kıyılmış maydanozu ilave edin.

Yaklaşık yirmi dakika bekletin. Maydanozları süzerek kalan suyu için. Maydanoz suyunu gece geç saatlerde içerseniz sık idrara çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle sabah içilmesini öneriyoruz

Vücuttan sıvı atılımı çok önemlidir. İdrar ile toksinler, bakteri ve diğer zararlı maddeleri elimine ederiz.

Maydanoz bilimsel olarak mükemmel bir diüretik olduğu kanıtlandığından güçlü bir antioksidandır.

Günde üç kez maydanoz suyu içebilirsiniz. Ancak bir litreden fazla içmek maydanoz limon kürü zararları arasında yer alan halsizlik, bulantı, tansiyon artışı gibi etkiler ortaya çıkarabilir.

 

Maydanoz suyu adet söktürürmü?

Maydanoz suyu adet söktürücü olarak kullanılabilir. Maydanoz suyu rahim kaslarına etki ederek adetin başlamasını tetikleyebilir. Ayrıca içeriğindeki diüretik maddeler ve kanı durultan özellikleriyle de adet söktürücü etki gösterebilir.

Maydanoz adet söktürücü özelliğini apiol ve myristicin olarak bilinen iki esansiyel yağdan alıyor. Bu iki yağ rahim serviks bölgesinde genişleme sağlıyor. Böylece kan akışı hızlanabiliyor. Adet başlangıcında katalizör etkisi gösterebiliyor.

Maydanoz kürü adeti geciktirirmi? Bu konuda bilimsel bir veri bulunmuyor.

 

Maydanoz limon kürü ile zayıflayanların yorumları

Maydanoz limon kürü ile zayıflayanların yorumları konusuna girmeden önce maydanozun zayıflatıcı etkisini açıklayalım. Maydanoz nasıl zayıflatır?

 • Maydanozda bulunan fitokimyasallar yağ yakıcı özelliklere sahiptir. Maydanoz suyu içenler vücutta birikmiş yağların yakılması sürecini başlatmış olurlar. Düzenli maydanoz limon kürü kullananlar yağ yakımı sonrası kilo vermeye başlayabilirler.
 • Maydanoz içeriğindeki etken maddeler ödem söktürücü özelliktedir. Vücuttaki ödemin atılması görece kilo verme olarak yansıyacaktır.
 • Maydanoz suyu içmek iştahın azalmasına da yarar. Böylece vücuda alınan kalori miktarı da azalabilir.

 

Maydanoz limon kürü ile zayıflayanların yorumlarına gelirsek işte sizin için seçtiğimiz birkaç yorum:

 

 • durusuuuu

Maydonoz kurunu 6 ay once esime icirmistim karaciger yaglanmasi vardi.gectigimiz gun test yaptirdi ve biraz azalma olmus. Simdi 2 gundur tekrar basladik bende iciyorum. İcimi biraz zor. 3-4 yudumda icebiliyorum. uzerine bi bardak su iciyorum. Maydonoz parcalari bogazima yapisiyo. Bence birazda kendimizi motive etmeklede alakali. Maydonoz ve limon zaten faydali seyler.

 • DILSEN

20-03-11, 17:03

slm arkadaşlar ben zaten diyet yapıyordum. kilo vermeyi hızlandırdıgı kesin bişe.8 günde 1,5 kilo verdim ama kürü kullanmaya başladıgımdan beri yani 3 günde 1 kilo verdim fark ediyo tavsiye ederim herkese bol şans

 • esra demiş ki:

maydonaz suyu gerçektende zayıflatıyor herkese tavsiye ederim özellikle kilo problemi olanlar için hemde mideniz çok hafifliyor

 

 

Maydanoz kürü kaç kilo verdirir?

Maydanoz kürü 1 ayda kaç kilo verdirir? Bu kürü uygulamak isteyenlerin ortak sorusu maydanoz kürü 1 ayda kaç kilo verdirir oluyor. Maydanoz kürü kaç kilo verdirir sorusu her vücut tipi ve kişinin genel sağlık durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Maydanoz kürü kaç kilo verdirir sorusuna 15 günlük kür sonunda 1 kilo veren de var 10 kilo veren de bulunuyor diye cevap verebiliriz. Bu satırların yazarı olarak ben 15 gün denedim ve tam üç kilo verebildim. Ancak bu süre boyunca spor ve diğer beslenme konularına dikkat etmediğimi de belirtmek istiyorum.

Maydanoz kürü zayıflamak için evde kolayca uygulayabileceğiniz bir yöntem. Üstelik maydanozun sağlığa yararları gerçekten saymakla bitmiyor. İhmal ettiğiniz bu faydalar da ekstra katkı olarak düşünülebilir.

Kaynatılmış maydanoz suyu zayıflatırmı? (maydanoz kürü zayıflatırmı)

Kaynatılmış maydanoz suyu zayıflatırmı sorusunun cevabı yukarıda da belirtildiği gibi olumludur. Burada bir detayı açıklamak istiyoruz. Çiğ maydanoz suyu ile zayıflayanlar da ihmal edilemeyecek sayıdadır.

Bu soruyu maydanoz kaynatıp içmek zayıflatırmı biçiminde soran ziyaretçilerimiz için de konuyu açıklamış olduk.

Maydanoz limon kürü zayıflatırmı? (maydanoz kürü zayıflatırmı)

Maydanoz limon kürü zayıflatırmı diye araştıran ziyaretçilerimize maydanoz kürü ile zayıflayanların yorumları ve açıklamalarını okumalarını öneriyoruz. Yukarıda maydanoz kürü ile zayıflayanların yorumları arasından seçtiğimiz birkaçını bulabilirsiniz. Bu sayfanın altında yer alan yorum bölümünü takip ederek de maydanoz suyuyla zayıflayanların yorumları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Maydanoz kürü tarifi

Maydanoz kürü tarifi verirken tek bir kürden bahsetmiyoruz. Maydanoz kürü maydanoz kaynatıp suyunu içmek değildir sadece. Evet, maydanoz kaynatıp suyunu içmek de bir kürdür ama pek çok başka tarif olduğunu da unutmamak gerekiyor. Maydanoz kürü tarifi çeşitliliğiyle daha etkili ve faydalı sonuçlar doğuran bir içecektir. İşte şimdiye kadar pek rastlamadığınız bir maydanoz kürü tarifi.

Maydanoz kürü yapanlar arasına katılmak için ihtiyacınız olan malzemeler:

 • 1 adet elma
 • 1 demet maydanoz, sap ve hepsi
 • 1 limon suyu
 • 2 çorba kaşığı bal
 • 1 tatlı kaşığı taze zencefil kökü

 

Maydanoz kürü yapılışı:

Karışımları yıkayıp, kabuklarını soyarak karıştırıcıya yerleştirin. Yeşil içecek halini alıncaya kadar karıştırmaya devam edin. Daha sonra soğuk olarak içebilirsiniz.

Bu karışımı her gün üç kez içebilirsiniz. Aç karnına da içilebilir.

 

Maydanoz limon kürü ile zayıflayanlar

Maydanoz limon kürü zayıflatırmı yorumlar nelerdir? Maydanoz limon kürü ile zayıflayanlar bu sihirli içeceği öve öve bitiremiyor. Maydanozu kaynatıp suyunu içmek ne işe yarar gibi soruların en temel cevabı zayıflamaya katkısı olabilir. Maydanoz limon kürü ile zayıflayanların sırrı nedir?

Maydanoz, vitaminler, mineraller ve diğer besin maddeleriyle doludur. Kalorisi düşük ve lifi yüksektir.

Maydanoz, sindirim sistemi bozuklukları, kabızlık, hazımsızlık, kolik, diyabet, böbrek taşları, öksürük, astım ve diğer birçok koşulları test etmek için çağlar boyunca kullanılmıştır.

Karın yağının azaltılmasında kullanışlı olan metabolizma artırıcı özelliklerdir.

Hem limon hem de maydanoz metabolizmanızı geliştirmeye yardımcı olur ve maydanozun antibiyotik yetenekleri bağırsakların kötü bakterilerden uzak tutulmasına yardımcı olur.

Maydanoz limon kürünü sabahları içerseniz, diyetinizi kontrol altına alıp ve düzenli egzersiz yaparsanız, haftada 5 kilo daha kolaylıkla kaybedebilirsiniz.

Maydanoz limon kürü kullanıcı yorumları incelendiğinde hafifleme hissettikleri, zayıfladıklarını gördükleri ve özellikle sindirim sitemlerinin rahatladığı yönünde ifadeler görülüyor.

 

Maydanoz kürü faydaları ve zararları

Maydanoz limon kürü faydaları ve zararları yönünden incelendiğinde pek çok faydasıyla öne çıkıyor. Özellikle maydanoz limon kürü sivilce tedavisinde sıklıkla kullanılabiliyor. Maydanoz limon kürü sivilce için düzenli kullanılarak sonuç alınabiliyor. Maydanoz kürü sivilce ve akne tedavisinde etkili oluyor. Maydanoz limon kürü cilt için de gençleştirici ve canlılık katıcı etkilere sahip.

Maydanoz suyu maydanoz zayıflama kürü olarak da kullanılabiliyor. Maydanoz zayıflama kürü yapmadan önce böbrek ve sindirim sistemi sorunları başta olmak üzere yan etkilerden korunmak için doktorunuza danışın.

Ancak bazı durumlarda maydanoz limon kürü yan etkileri ortaya çıkabilir. Maydanoz suyu kullananların yorumları arasında bazen sıkıntılı konular yer alabiliyor. Maydanoz limon kürü yan etkileri olarak sıralanabilecek durumlar aşağıda yer alıyor.

Maydanoz genelde yiyeceklerde kullanılan miktarda az yediğinde çok güvenlidir.

Çoğu durumda yetişkinler tarafından ağız yoluyla tüketildiğinde de güvenlidir. Bazı yetişkinlerde cildin kızarıklığa neden olabilir.

Anemi, karaciğer ve böbrek sorunlarına neden olabileceğinden çok miktarda tüketimi güvensiz olabilir.

 

Maydanoz limon kürü emziren anne içebilirmi? Maydanoz suyu hamilelikte zararlımı?

Maydanoz kürü hamileler kullanabilirmi? Hamilelikte maydanozun zararları nelerdir sorusu ayrıca incelenebilecek bir konu olmakla birlikte maydanoz suyu hamilelikte zarırlımı hemen cevap verelim. Maydanoz suyu hamilelikte zararlımı? Hamileyseniz, bazı durumlarda düşüğe neden olabileceğinden, maydanoz limon kürü içmekten kaçının. Maydanoz limon kürü emziren anneler içebilirmi? Maydanoz kürü emziren anneler içebilirmi? Bu konuda olumsuz bir durum bildirilmiş değil. Maydanoz limon kürü emziren anneler içebilirmi sorusuna en iyi cevabı doktorunuzla danışarak kişisel olarak kararlaştırabilirsiniz.

 

Maydanoz kürü ile ilgili merak edilenler

 • Maydanoz kürü idrar yolu enfeksiyonu için kullanılabilir mi?

Evet, maydanoz kürü idrar yolu enfeksiyonu için kullanılabiliyor. Maydanozun enfeksiyon ve idrar söktürücü özellikleri olduğu biliniyor. Bu konuda bilimsel veri olmamakla birlikte yoğun olarak maydanoz kürü idrar yolu enfeksiyonu için kullanılır kadim bilgisi halkta karşılık bulmaktadır.

 • İltihap için maydonoz suyu nasıl yapılır?

İltihap için maydonoz suyu nasıl yapılır sorusuna yukarıda maydanoz kürü nasıl hazırlanır veya maydanoz kürü nasıl yapılır başlıklarıyla cevap vermeye çalıştık. İltihap için özel olarak maydanoz suyu hazırlamak için maydanozu kaynatırken bir baş soyulmuş soğan ekleminizi öneriyoruz.

Maydanoz suyu iltihap sökermi? Bu konuda da bilimsel bir veri bulunmamakla birlikte maydanoz suyu iltihap sökermi sorusunun halk arasındaki geleneksel bilgideki karşılığı evettir.

 • Ispanak maydonoz kürü zayıflama için kullanılır mı?

Ispanak maydonoz kürü zayıflama amacıyla uygulanabiliyor. Maydanoz suyunun zayıflamaya katkısını yukarıdaki yazıda inceleyebilirsiniz.

 • Kısaca maydanoz kürünün zararları nelerdir?

Maydanoz kürünün zararları olarak bazı durumlarda dikkatli kullanılması gereği bulunuyor. Düşük tansiyon problemi olanlar, kalsiyum eksikliği sorunu yaşayanlar, osteoporoz rahatsızlığı bulunanlar aman dikkat! Maydanoz kürü böbrek taşı için doktor onayı olmadan kullanılmamalıdır.

Maydanoz kürü tansiyon düşürürmü? Evet, maydanozun tansiyon düşürücü özelliği biliniyor. Maydanoz kürü tansiyonu yükseltirmi? Bu konuda bilimsel bir veri bulunmuyor.

 • Maydanoz kürü kaç günde zayıflatır?

Her bünye için farklı etkileri olmakla birlikte 15 ve 30 günlük kullanımlar daha yaygındır. 3, 5,7 günde zayıflama etkisi çok abartılı bir yaklaşım olur. Maydanoz kürü ile zayıflayanlar yorumları incelendiğinde en az 15 günlük kullanımın etkili olduğu görülüyor. Maydanoz suyu ile ayda kaç kilo verilir? Genellikle 5-10 kilo verildiğine dair yorumlar okuyoruz. Kişiye göre değişkenlik gösteriyor.

 • Farklı maydanoz suyu tarifleri var mı?

Elbette maydanoz ile uyumlu değişik bitkilerin birlikte kullanıldığı tarifler bulunuyor. Bunlar arasında ıspanak maydanoz tere kürü uygulayanlar, hepatit b maydanoz kürü, kereviz maydanoz kürü faydaları, maydanoz tere ıspanak kürü, maydanoz ıspanak kürü, maydanoz tohumu kürü ilk akla gelenler arasında yer alıyor.

 • Maydanoz çayı nasıl hazırlanır?

Maydanoz çayı nasıl hazırlanır sorusunun ayrıntılı tarifini ‘Maydanoz çayı nasıl yapılır?’ isimli makalemizden okuyabilirsiniz.

 • Maydanoz kürü ile hamile kalanlar var mı?

Maydanoz suyunu kaynatıp buharına oturarak ve kaynamış yaprakları ped olarak kullanıp hamile kaldığını iddia edenler bulunuyor. Maydanoz suyu buharının hamile kalmaya etkisi nedeniyle bitkisel kürler arasında yer alıyor. Denemekte fayda olabilir! Maydanoz kürü gebelik için etkili midir sorusunun bilimsel bir karşılığı ne yazık ki yok!

Bununla birlikte maydanoz suyu içip hamile kalanlar da görüşlerini belirtiyorlar. Maydanoz suyu içip hamile kalanlar yanında maydanoz suyu buharı ile hamile kalanlara da rastlanabiliyor.

İdrar yolu enfeksiyonu maydanoz buharı ile destekleyici tedavi için kullanılabiliyor.

Maydanoz suyu içerek hamile kalanlar var mı diye merak ediyor olabilirsiniz. Maydanoz suyu içip hamile kalanlar elbette vardır. Fakat onların hamile kalmaları maydanoz suyu ile ilgili değildir. maydanoz suyu adet söktürücü, iltihap önleyici olarak görev yapabilir. Bu durum hamile kalmaya etki edebilir ancak yalnızca maydanoz suyu içerek hamile kalanlar tabiri doğru değildir.

Bu konu soğan kürüyle hamile kalanlar için de aynıdır. Bilimsel bir dayanağı olmamakla birlikte halkın kadim bilgisi içerisinde soğan kürüyle hamile kalanlar ve bu kürü uygulamak alışkanlığı bulunmaktadır. Soğan suyu kürü ile hamile kalanlar ile ilgili yeni araştırmaların bu konudaki kafa karışıklığını gidermesi bekleniyor.

 • Maydanoz kürü tok karna içilir mi?

Genellikle aç karnına içilmesi öneriliyor. Eğer aç karnına içerken mideniz bulanıyorsa tok karnına da içebilirsiniz.

 • Ahmet Maranki maydanoz kürü öneriyor mu?

Maydonoz kürü Ahmet Maranki tarafından da öneriliyor. Maydanoz kürü Maranki tarifine ve maydanozun faydaları konusundaki açıklamalarına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

 • Maydonoz suyu nasıl kaynatılmalı?

Maydanoz suyu mutlaka sapıyla beraber kaynatılmalı. Maydanozlar eriyinceye kadar bekletmek doğru değil. Maydanozun yeşilimsi suyunun çıktığını gözlemleyinceye kadar kaynatabilirsiniz.

 • Maydanoz limon kürü mideye zararlımı?

Limon yüksek asitli bir besindir. Bu nedenle mide ve yemek borusu sorunu olanlar tarafından dikkatli kullanılmalıdır.

 • Maydanoz kürü ile ne kadar kilo verilir?

Maydanoz suyu ile bir ayda on kilo verdiğini belirten maydanoz kürü yorumları bulunuyor.

 • Maydanoz kürü günde kaç bardak içilmeli?

Sabah ve akşam olmak üzere birer bardak içilebilir. Öğle yemeği öncesi içilmesinde de tercih edilebilir. Genel olarak günde iki bardak kullanım öneriliyor.

 • Maydanoz kürü sivilce yapar mı?

Maydanoz kürü ilk bir haftalık sürede sivilce yapabilir. bunun nedeni vücuttan yağ ve toksin atılmasıdır. Ciltten atılan yağlar yüzde sivilce yapabilir. ancak bu durum geçici olup cildin kendini ayarlamasıyla düzelir. Kalıcı olarak maydanoz suyu kullanmanın sivilce yaptığına dair bilimsel bir çalışma bulunmuyor.

 • Maydanoz kürü diyeti var mı, işe yarar mı?

Böyle bir diyet yoktur. Maydanoz suyu kullanarak zayıflatıcı ve yağ yakıcı etkisinden yararlanılabilir. Maydanoz diyeti yapanlar, maydanoz suyu içmeyi kastediyorlar. Maydanoz kürü zayıflama yorumları diyet uygulamakla ilgili değildir.

Maydanozun besin değeri

Bir bağ maydanoz aşağıdaki besin değerlerine sahiptir.

 • 4 kalori (düşük kalari miktarı maydanoz suyunun zayıflamaya etkisini artırıyor)
 • 3 gram protein
 • gram yağ
 • 6 gram karbonhidrat
 • gram elyaf
 • gram şeker

Aynı miktarda maydanoz, gün boyunca K vitamini ihtiyacının yüzde 205’ini, ayrıca C vitamininin yüzde 22’sini ve A vitamininin yüzde 17’sini sağlar.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!