Maydanoz ve limon kürü

Kategori: Maydanoz kürü - 4.560 viewsYorum Yazın
Maydanoz ve limon kürü

Maydanoz ve limon kürü benzersiz faydalarıyla genel sağlık için tercih edilebilecek faydalı bir kombinasyondur. Maydanoz ve limon kürü sağlıklı ve daha genç bir hayat yaşamak isteyenler, kilo vermek isteyenler, sivilce ve cilt için faydalarından yararlanmak isteyenler tercih ediyor. Maydanoz ve limon kürü tarifleri, maydanoz ve limon kürü zayıflatırmı, maydanoz ve limon suyu kürü nasıl yapılır gibi detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Maydanoz ve limon kürü

Maydanoz ve limon kürü nasıl yapılır? Maydanoz ve limon kürü yapımı için maydanoz suyu kaynatma, maydanoz çayı hazırlama ve taze maydanoz ile maydanoz suyu hazırlama teknikleri kullanılabiliyor.

 

Maydanoz ve limon kürü nasıl yapılır?

Maydanoz ve limon suyu hazırlamak için gerekli malzemeler.

 • 1 bağ maydanoz
 • 1 litre su
 • 1 limon

Maydanoz ve limon kürü yapımı

Maydanoz ve limon kürü tarifi evde kolay yapılabilecek bir kürdür. Maydanozları yıkayıp, 15 dakika sirkeli suda bekletin. Çünkü hem böcek kalıntıları hem de böcek ilacı kalıntılarından temizlenmesi için bu yöntem etkili bir yoldur. Daha sonra suyu bir tencereye boşaltın. İçerisine maydanozları ekleyin ve kaynatmaya başlayın.

Su kaynama noktasına geldiği andan itibaren 8-10 dakika kadar kaynamasını bekleyin. Daha sonra ocaktan indirin. Soğumasını bekleyin. Taze sıkılmış limon suyunu üzerine ekleyin. Maydanoz ve limon suyunuz içime hazırdır!

 

Maydanoz ve limon kürünün faydaları

Maydanoz ve limon kürünün faydaları pek çok olmakla birlikte burada sıklıkla anılanlar yer almaktadır. Maydanoz ve limon suyu kürü uygulayarak burada sıralanan faydalardan çok daha fazlasını elde edebilirsiniz. Bunun için evde kolayca maydanoz ve limon suyu kürü hazırlayabilir ve büyük faydaları elde etmeye hemen başlayabilirsiniz.

 • Maydanoz çok arındırıcı özelliklere sahip bir bitkidir. Birden fazla antioksidan ve C vitamini sayesinde karaciğer ve kalp sağlığını geliştirir. Maydanoz limon kürü karaciğer detoksu için idealdir.
 • Bu sebzenin damarlarımızın ve damarlarımızın elastikiyetini de üstlendiğini unutamayız.
 • Aynı zamanda doğru kan dolaşımını destekler ve uçucu yağları vücudumuzdaki biriken sıvıların yok edilmesini optimize eder.
 • Limon sağlık için çok şey yapabilen bir meyvedir.
 • Maydanoz limon kürü kolesterol dengeleyici özelliğe sahiptir.
 • İyi bir organik ve böcek öldürücü limon yararlılığın hazinesidir.
 • Limon, C vitamini, sitratlar, malatlar ve potasyum bakımından en zengin meyvelerden biridir. Bu elementler, özellikle limonlarda bulunan C vitamini, çeşitli vücut dokuları ve hücrelerinin bakımı ve üretimi konularında bize yardımcı olur.

Ödemden veya vücudun su tutmasından muzdarip olursanız, o zaman bu önlemi almakta tereddüt etmeyin. Her gün bu maydanoz ve limon küründen iki ve üç bardak tüketmek gerekir. Limon ve maydanoz kürü vücudunu büyük bir idrar söktürücü olduğu için temizleyecektir.

 

Maydanoz ve limon kürü-maydanoz ve limon kürü zayıflatırmı-maydanoz ve limon kürünün faydaları-maydanoz ve limon kürü nasıl yapılır-maydanoz ve limon kürü ibrahim saraçoğlu-maydanoz ve limon kürü kullananlar-maydanoz ve limon suyu kürü-lahana maydanoz ve limon kuru-maydanoz limon kürü karaciğer-maydanoz limon kürü kabız yaparmı-maydanoz ve limon kürü sivilce-maydanoz ve limon kürü ile zayıflama-maydanoz limon kürü akşam içilir mi-maydanoz limon kürü emziren-maydanoz limon kürü alerji yaparmı-maydanoz limon kürü kaç gün uygulanır-maydanoz limon kürü kolesterol-maydanoz limon kürü tansiyonu düşürürmü-maydanoz ve limon kürü tarifi

Maydanoz ve limon kürü nasıl yapılır?

Maydanoz ve limon kürü zayıflatırmı?

Maydanoz ve limon kürü ile zayıflama amacıyla da yoğun biçimde tercih ediliyor. Peki gerçekten maydanoz ve limon kürü ile zayıflama mümkün mü? Başka bir ifadeyle maydanoz ve limon kürü zayıflatırmı?

Maydanoz ve limon suyu içilmesi zayıflatıcı etkiye neden olabilir. Bu karışımın içeriğindeki etken maddeler vücudun yağ yakmasını hızlandırır. Ayrıca ödem söktürücü özelliğiyle maydanoz ve limon kürü kullananlar kilo verebilirler. Özellikle kadınlar arasında vücudun su tutması, ödem yaygın bir durumdur. Eğer vücudunuz su tutuyorsa olduğunuzdan 5-6 kilo daha şişman görünebilirsiniz. Maydanoz limon suyu içerek bu kilolardan 15 gün içerisinde kurtulabilirsiniz.

 

Maydanoz ve limon kürü ile ilgili sorular ve cevapları

 • Maydanoz limon kürü kabız yaparmı? Bu konuda bilimsel bir bulgu yok. Maydanoz limon kürü kabız yaparmı sorusunun cevabı maydanoz ve limon kürü kullananlar arasında da farklılık gösterebiliyor. Dolayısıyla bünyeden bünyeye değişmekle birlikte sindirimi hızlandırıcı etkisiyle kabızlık yapmayacağına dair görüş ağır basıyor.
 • Maydanoz ve limon kürü sivilce yapar mı? Bu kür ilk uygulanmaya başladığında detoks etkisiyle vücuttan yağ atılması hızlanacağı için başlangıçta sivilce çıkabilir. Kısa bir süre içerisinde sivilceler kaybolur. Eskisinden daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.
 • Maydanoz limon kürü akşam içilir mi? Maydanoz limon kürü akşam içilebilir. Maydanoz limon kürünü günde 4 bardağa kadar sabah, öğle ve akşamları içebilirsiniz.
 • Maydanoz limon kürü kaç gün uygulanır? 15 günlük iki periyotta uygulanabilir. İki periyot arasında bir hafta boşluk bırakılması öneriliyor.
 • Maydanoz limon kürü alerji yaparmı? Genel bulgular alerji oluşturmadığı yönünde oluyor. Ancak bazı bünyelerin alerjik reaksiyonları önceden öngörülemediği için kullanmaya başlanıldığında kontrollü davranılması öneriliyor.
 • Maydanoz limon kürü emziren anneler için önerilmez. Herhangi bir yan etkisi bildirilmese dahi anne sütüne geçebildiği için emziren annelerin uygulaması önerilmiyor.
 • Maydanoz limon kürü tansiyonu düşürürmü? Evet, maydanoz limon kürü tansiyonu düşürürmü sorusuna düşürücü etkisini belirterek cevap verebiliriz.
 • Lahana maydanoz ve limon kuru yapılabilir mi? Bu kür de detoks etkisini artıran lahana nedeniyle karaciğer temizliği için özellikle tercih edilebiliyor.

 

Maydanoz ve limon kürü İbrahim Saraçoğlu

Maydanoz ve limon kürü İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen ve yoğun ilgi gören kür tariflerinden biridir. Aşağıdaki videoda Maydanoz ve limon kürü İbrahim Saraçoğlu tarafından detaylarıyla anlatılıyor. Bu konuda hazırladığımız ‘Maydanoz kürü İbrahim Saraçoğlu’ başlıklı makalemizi de incelemenizi öneriyoruz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!