Menekşe yağı faydaları

Kategori: Genel / Güzellik - 1.596 viewsYorum Yazın
Menekşe yağı faydaları

 

Menekşe yağı faydaları genç kalmak isteyenlerin mutlaka bilmesi ve uygulaması gereken sırları içeriyor. Menekşe yağı faydaları alt başlıklarında sağlık, gençlik ve güzellik için pek çok fayda bulunduğunu görmek insanı heyecanlandırıyor. Hayattan daha çok zevk almak, genç kalmakla doğrudan ilgilidir. Siz de hayata sımsıkı sarılırken menekşe yağı faydaları yanınızda büyük destekçiniz olabilir. Unutmayın bu yazı bundan sonraki hayatınızı daha genç yaşamanız için bir dönüm noktası oluşturabilir!

 

Menekşe yağı faydaları

Daha halk ağzıyla söylersek menekşe yağı ne işe yarar? Menekşe yağının ciltten, genel sağlığa, saçtan, kaşa kadar etki etmediği ve fayda sağlamadığı vücut bölümü yok gibi. Hemen menekşe esansı ne işe yarar sorusunun cevaplarını vermeye başlayalım.

Menekşe dünyada 200 kadar çeşidi bulunan ve özellikle parfüm sanayisinde güzel kokusuyla yoğun kullanılan organik olarak yetişen bir çiçek. Otomobil kokularından da aşina olabilirsiniz.

Menekşe esansı nasıl kullanılır? Bitkinin sadece küçük bir yüzdesi olan (Viola odorata) aromaterapide kullanılmaya başlanır esansiyel şişelerine girer. Uçucu yağ, çiçekten ve / veya yapraktan çözücü ekstraksiyonu yoluyla çıkarılır. Genellikle, aromaterapi ile en sık rastlanan yoğun yeşil mor yapraktır ve menekşe çiçeği esansiyel yağı ile gelmek çok zor olur.

Menekşe yağı nasıl yapılır? Menekşe çiçeği yağı çok pahalıdır. Çünkü elde edilmesi zor ve çok az üretilebilen bir bitkidir. Endüstriyel üretimle elde edilebilir.

Menekşe yağı neye iyi gelir? Menekşe esansiyel yağı, tıbbi faydalarından sorumlu olan birtakım terapötik özellikler içermektedir. Bu özelliklere, hafif analjezik, anti-inflamatuar, antiseptik, diüretik, balgam söktürücü, müshil ve uyarıcı etkileri geniş bir terapötik potansiyele sahiptir. Menekşe yağı neye iyi gelir sorusunun cevapları bunlarla sınırlı değil.

Menekşe yağı özellikle cilt bakımında çok etkilidir. Ciltteki etkileri arasında cildi nemlendirme ve kırışıklıkları giderme ilk sırada geliyor. Menekşe yağını yaşlanma karşıtı yapan pek içeriğidir. İçeriğindeki esansiyel ve antiseptik özellikler yanında A ve C vitamini bakımından zenginliği de onu cilt için vazgeçilmez kılar.

Menekşe yağı neye yarar?

Menekşe yağı faydaları ya da menekşe yağı neye yarar sorusunun cevabı bir yazıda anlatılamayacak kadar uzundur. Bu nedenle menekşe yağına hak ettiği ilgiyi vermek için birçok yazıda anlatmayı tercih ediyoruz. Aşağıda menekşe yağı ile ilgili editörlerimizin hazırladığı benzersiz mükemmel içeriğe sahip yazıları üzerine tıklayarak okuyabilirsiniz.

Menekşe yağı ile ilgili benzersiz yazılar

  • Menekşe yağı cilde faydaları (Bu yazıda menekşe yağı cilt bakımı, menekşe yağı cilt lekeleri, menekşe yağı kullananlar ve görüşleri, menekşe yağının cilde faydaları listesi, menekşe yağı yüze sürülürmü, menekşe yağı kokusu, menekşe yağı cilde nasıl uygulanır konularının ayrıntılı açıklamalarını bulabilirsiniz.)
  • Menekşe yağı faydaları saç ile ilgili olanlar. (Bu yazıda menekşe yağı saç için hangi faydaları sağlar, menekşe yağı saça nasıl uygulanır, menekşe yağı saç çıkarır mı, menekşe yağı şampuana katılır mı, menekşe yağı saç uzatırmı, menekşe yaği ile saç bakimi, menekşe yağı saç bakımı nasıl olur gibi sorular ve konular açıklanıyor)
  • Menekşe yağı kaş (Bu yazıda menekşe yağı kaş çıkarır mı, menekşe yağı kaş için nasıl kullanılır sorularının cevapları yer alıyor)
  • Menekşe yağı tırnak bakımı (Bu yazıda menekşe yağı tırnak uzatma, menekşe yağının tırnaklara faydası, menekşe yağı tırnak bakımı içeriklerine yer veriliyor)

 

 Menekşe yağı nasıl kullanılır?

menekşe yağı - menekşe yağı faydaları - menekşe yağı ne işe yarar - menekşe yağı saç - menekşe yağı kullananlar - menekşe yağı cilt lekeleri - menekşe yağı saça nasıl uygulanır - menekşe yağı saç çıkarır mı - menekşe yağı kaş - menekşe yağının cilde faydaları - menekşe yağı neye iyi gelir - menekşe yağı tırnak

Menekşe yağı ile güzelleşin

Menekşe yağı uçucu bir yağ olduğu için taşıyıcı baz bir yağla karıştırılarak kullanılabilir. Örneğin zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, badem yağı bu tür yağlardandır.

Menekşe yağı kullanımı için etkili bir yöntem de maske yaparak uygulamaktır. Menekşe yağı maskesi yaparak kullanılabilir. Menekşe yağı maske tariflerine buradan ulaşabilirsiniz.

Menekşe yağının faydaları ve kullanımı konusunda maske dışında menekşe yağı kürü de hazırlayabilirsiniz.

Menekşe yağı fiyatı

Menekşe yağı fiyatı 20 Ml şişelerde kolay bulunabiliyor. 20 Ml şişedeki menekşe yağı fiyatı 16,50 TL’den başlıyor ve 40 TL’ye kadar çıkabiliyor. Menekşe yağı satın al kararı sonrası menekşe yağı nerede bulunur diye araştırıyorsanız büyük aktarlarda, kozmetikçilerde, internette kozmetik sitelerinde bulunuyor. Menekşe yağı ne kadar endişeniz olmasın diye fiyatları araştırdık. Güvendiğiniz satış noktalarından menekşe yağ ı satın alabilirsiniz.

 

Menekşe yağı faydaları yazısı ilk önce Genç Kalanlar üzerinde ortaya çıktı.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!