Nohut maskesi

Kategori: Genel - 1.641 viewsYorum Yazın
Nohut maskesi

 

Nohut maskesi

Nohut maskesi ile cildinizde bahar ışıltısını yaşayın. Nohut maskesi içeriğindeki manganez ile cildinize hem besleyici, hem nemlendirici etkide bulunacaktır. Bu yazıda nohut maskesi tariflerini bulabilirsiniz.

 

Nohut unu faydaları

Nohut unu genç bir cilt için gerekli temel malzemelerden biridir. Nohut unu ve nohut suyu çok bilinmese de cilt konusuna özen gösterenlerin vazgeçilmez malzemelerindendir. Nohut maskelerinde ve nohut kürü tariflerinde kullanılan nohut ununun faydaları nelerdir?

 • Potasyum zenginidir
 • İçeriğindeki manganez anti aging etkisiyle biliniyor
 • Peeling tariflerinde yer alarak ciltteki ölü hücrelerin temizlenmesinde rol alır
 • İstenmeyen tüylerde azalmaya neden olur
 • Cilt sağlığına olumlu katkıları bulunur
 • Cilde parlaklık kazandırır
 • Cildin elastikiyetini, esnekliğini yeniden sağlar
 • Zengin vitamin ve demir yapısıyla saç köklerini güçlendirir, saç dökülmesini azaltır
 • Kepeğe karşı da etkilidir

 

Nohut suyunun faydaları

Nohut suyunun faydaları arasında cilt için olduğu kadar vücut için de özellikler yer alıyor. Genç kalmak sadece cilt güzelliğiyle ilgili değildir. Sağlıklı bir vücut genç kalabilir.

Nohut suyunun faydaları maddeler halinde;

 

Nohut suyu maskesi

Nohut suyu maskesi nedir? Nohut suyu maskesi özellikle sivilcelerin giderilmesinde etkilidir. Nohut suyu maskesi nasıl hazırlanır?

Nohut suyu maskesi için gerekli malzemeler:

 • Bir su bardağı kaynamış su
 • Bir çay bardağı organik nohut

nohut suyunun faydaları - nohut suyu maskesi - nohut maskesi - nohut yemeğinin faydaları - sivilceler için nohut suyu kullananlar - nohut unu maskesi - nohut suyunun yüze faydaları - nohut tozu nerede satılır - nohut suyunun lekelere faydası - nohut maskesi tarifi - nohut suyunun faydaları ahmet maranki - ebru şallı nohut maskesi - nohut sivilce maskesi - nohut unu cilt maskesi - nohutlu cilt maskesi - nohutlu yuz maskesi - nohut tozu maskesi - nohut unu faydaları

nohut suyunun faydaları

Nohut suyu maskesi yapılışı

 

Nohut suyu maskesi yapmak için nohutları suda yıkayıp bir kavanozun içerisine koyuyoruz. Üzerine sıcak suyu boşaltın. Ilık bir hale gelinceye kadar bekleyip kavanozu kapatın. Buzdolabında bir gün bekletin. Daha sonra süzgeç marifetiyle süzerek elde ettiğiniz nohut suyunu yine buzdolabı ortamında saklayabilirsiniz.

Elde ettiğiniz nohut suyu maskesini cildinizde özellikle akne ve sivilce olan bölgelere bir pamuk yardımıyla uygulayabilirsiniz.

Sivilceler için nohut suyu kullananlar elde ettikleri sonuçları etkileyici olarak nitelendiriyor. Sivilcelerde önemli bir azalma görülüyor. Düzenli uygulama sivilceler için nohut suyu kullananlar tarafından özellikle dile getirilen bir nokta.

Nohut suyunun yüze faydaları yalnızca sivilce ve akne için değil, cilt hücrelerini yaşlandıran serbest radikallerle savaşması, cilt nem dengesini sağlaması gibi faydaları da cabası.

Nohut sivilce maskesi olarak da bilinen nohut suyu maskesi tarifi uygulaması kolay olup herkesin evde hazırlayabileceği bir tariftir.

Nohut suyunun lekelere faydası da yine nohut suyu kullananlar tarafından özellikle belirtiliyor. Güneş lekesi, yaşlılık lekesi gibi cilt lekeleri için nohut suyu azaltıcı ve tamamen yok edici etkiler gösterebiliyor.

Nohut suyunun faydaları Ahmet Maranki tarafından televizyon programlarında geniş kitlelere anlatılıyor. Nohut suyunun faydaları Ahmet Maranki konusuyla ilgili videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Bu suyu yüzünüz dışındaki cilt bölgelerine de uygulayabilirsiniz.

 

Nohut unu maskesi

 

Nohut unu maskesi ile cildinize önemli kazanımlar verebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken basit bir nohut unu maskesi tarifini uygulamak.

Nohut unu maskesi malzemeler:

 • Bir yemek kaşığı organik nohut unu
 • Bir yemek kaşığı süt kreması
 • Bir çay kaşığı taze limon suyu
 • Yarım çay kaşığı organik özellikte bal

 

 

Nohut unu maskesi hazırlanışı ve uygulanışı

 

Nohut unu cilt maskesi için yukarıdaki malzemeleri krem kıvamına gelinceye kadar bir kap içerisinde karıştırın. Elde ettiğiniz karışım yani nohut unu maskesini yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika kadar bekletip ılık su ile durulayın.

Nohut maskesi tarifi uygulayarak cildinizin daha pürüzsüz, daha sıkı, daha nemli ve daha genç olduğunu göreceksiniz. Nohut maskesi tarifi içerisinde zerdeçala da yer verebilirsiniz. Zerdeçallı nohut maskesi peeling etkisi de gösterebiliyor.

Elde edeceğiniz nohutlu yüz maskeleri (nohutlu yuz maskesi) size doğal bir gençlik ve güzellik kazandırmayı amaçlıyor.

Ünlüler de nohut maskesi tarifi veriyor. Ebru Şallı nohut maskesi tarifi veren ünlüler arasında yer alıyor.

Nohut unu cilt maskesi için badem, süt, limon suyu karışımını da deneyebilirsiniz.

Aynı şekilde öğütülmüş portakal kabuğu, nohut unu ve süt kreması kullanarak da nohut maskesi yapabilirsiniz. Bu nohut maskesini cildinizde güvenle uygulayabilirsiniz.

Nohutlu cilt maskesi tarifleri size yeni bir cilt ve sağlıklı bir hayatın yollarını aralayabilir. Siz de henüz keşfetmediyseniz artık hayatına nohutlu cilt maskelerini dahil edin. Genç kalın.

 

Nohut tozu nerede satılır?

Nohut tozu maskesi yapmak için ihtiyacınız olan nohut tozu nerede satılır? Pek çok markette bulunmakla birlikte nohut tozu aktarlarda da bulunabiliyor. İnternet ortamından nohut tozuna yani nohut ununa ulaşmak da mümkün oluyor.

 

Un maskesi olarak hazırlayabileceğiniz diğer seçenekler

 • Domates ve pirinç unu maskesi
 • Nohut unu maskesi
 • Mısır unu maskesi
 • Bezelye unu maskesi
 • Buğday unu maskesi
 • Yulaf unu maskesi
 • Keten tohumu unu maskesi

 

Nohut maskesi yazısı ilk önce Genç Kalanlar üzerinde ortaya çıktı.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!