Saç ekimi yaptıranlar

Kategori: Genel - 2.213 viewsYorum Yazın
Saç ekimi yaptıranlar

 

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar özellikle erkekler arasında sayıları hızla artan bir grup. Bu grup artık saç ekimi yaptıranlar forum altında buluşarak iletişimde bulunuyorlar. Ülkemizde son yıllarda kellik, saç dökülmesi sorunları tüm dünyada olduğu gibi maalesef artıyor. Bu artış saç dökülmesi tedavilerine olan ilgiyi beraberinde getiriyor. Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar arasında değilseniz bile siz de bu sorunun potansiyel kişisi olabilirsiniz. Saç ekimi yaptıran biri olarak deneyimimi bu yazıda aktarıyorum.

 

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar arasına nasıl girdim?

Otuzlu yaşlara geldiğimde saçlarımda seyrelmeler başladı. Bu durum başlangıçta beni rahatsız etmedi. Hatta sigaraya bağlayıp, zamanla sigarayı bırakırsam saç dökülmesi sorunu bitecekmiş gibi algıladım. Saç tipim gereği saçımın ön bölümü her geçen zaman açılmaya devam etti. Bir gün aynada saçımın önünde bir kanalın arkaya doğru artık neredeyse kelleştiğini fark ettim.

Hemen araştırmaya başladım. Saç ekimi nedir? Saç ekimi nasıl yapılır? Saç ekimi yaptıran varmı?

Önce kellik neden olur sorusundan başlayalım.

 

saç ekimi yaptıranlar - en iyi saç ekim merkezi yorumlar - dhi saç ekimi yaptıranlar - saç ekimi yaptıran ünlüler - saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar - bio saç ekimi yaptıranlar - saç ekimi yaptıranlar yorumları - sakaldan saç ekimi yaptıranlar

sac sıkılaştırma yaptıranlar

 

Kellik neden olur?

Kellik neden olur sorusunun en yaygın cevapları aşağıda listeleniyor.

 • Stres
 • Erkek tip saç dökülmesi
 • Genetik faktörler
 • Saçkıran
 • Kansızlık, anemi
 • Tiroid hastalıkları
 • Mantar gibi deri hastalıkları
 • Kullanılan ilaçlar
 • Kanser tedavisi
 • Demir, çinko ve protein azlığı
 • Ateşli hastalıklar
 • Doğum sonrası
 • Şok diyetler
 • Saç koparma alışkanlığı
 • Doğum kontrol hapları

 

Saç ekimi teknikleri

Saç ekimi yaptıranlar arasına katılma maceram sırasında yaşadıklarımı burada paylaşıyorum.

Saç ekimi yaptıranlar 2016 (saç ekimi yaptıranların yorumları 2016) ve saç ekimi yaptıranlar 2017 aramaları yaptım. Bu araştırmalarım sonucunda saç ekimi için birden fazla teknik bulunduğunu gördüm. Örneğin fue, organik saç ekimi, dhi saç ekimi, perkutan saç ekimi, bio saç ekimi, fut saç ekim tekniği, vb.

En iyi saç ekim merkezi yorumlar noktasında ilgi alanıma girdi. Bu sefer saç ekim tekniklerine göre de araştırma yapmaya karar verdim. Artık      dhi saç ekimi yaptıranlar (dhi saç ekimi yaptıranlar yorumları), bio saç ekimi yaptıranlar, organik saç ekimi yaptıranlar yorumları (organik saç ekimi yaptıranlar forum), traşsız saç ekimi yaptıranlar, perkutan saç ekimi yaptıranlar, organik saç ekimi yaptıran var mı aramaları ve eş dost arkadaş sohbetlerinde alınan önerilerle altı ay geçirdim.

Saç ekimi kararı

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar arasında yer almaya karar verdim. Tüm bu araştırmalarım sonucunda Fue tekniği ile saç ekimi yaptırmaya ve PRP uygulatmaya karar verdim. Bu süreçte saç ekimi yaptıran ünlüler de ilgi alanıma girdi. Acun Ilıcalı, Murat Boz, Oğuzhan Koç, Tamer Karadağlı, Egemen Bağış, Yalın saç ekimi yaptıran Türk ünlüler olarak tarihe geçtiklerini gördüm!

İstanbul’da bir klinik ve doktorla Fue tekniği kullanılarak saç ekimi konusunda karar verdim. Özel hastanede beni karşıladılar. Gerekli tetkikleri yaptıktan sonra doktorumun önerisiyle kafa derisinin yağ dokusuna kök hücre enjekte edilmesi gibi bir işlemle başlandı. Daha sonra ense ile kulak arkası bölgesinden alınan saçlar tek tek enjekte edildi.

Fue tekniğinin uzun sürdüğünü orada öğrendim. Saç kökleri ile birlikte tek tek toplanıyor ve yine tek tek enjekte ediliyordu. Altı saat süren işlem sonucunda doktorum 2000 civarında greft naklettiğini açıkladı.

İşlem korktuğum gibi acı vermedi. Kızarıklık dışında bir komplikasyon yaşamadım. Ve bekleme süreci başladı. Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar arasında artık benim adım da vardı.

 

Sonuçlar

Yaklaşık bir ay sonra saç ekimi yaptıranlar yorumları 2017 aramalarında artık benim de yorumum yer alıyordu. Çünkü sonuçlar olumluydu. Saç ekimi yaptıranlar yorumları arasında çok olumsuz olanları da bulunuyor. Bu konuda arkadaşımın yaşadığı bir deneyimi belirtme istiyorum.

Tam tepe bölgesinde saçsızlık sorunu bulunan arkadaşım beş bin lira ücret ödeyerek saç ektirdi. Ancak hangi teknik kullanıldığını bilmiyor. Saç ekimi ağrılı ve acılı oldu. Kafa derisi içerisine çok miktarda sıvı enjekte edilmiş işlem sırasında. Saç alınan bölge bile günlerce şişmiş vaziyette kaldı. Saç ekimi yapılan bölgede ise ekilen saçların neredeyse yarısı çıkmadı.

Bu arada saç ekimi yalnızca saç nakli şeklinde yapılmıyor. Sakaldan saç ekimi yaptıranlar yanında göğüs bölgesi kıllarının kullanıldığı durumlarla da karşılaşılıyor.

Yalnızca şakaklara saç ekimi yaptıranlar da sonuçlardan memnun olduklarını belirtiyorlar.

 

Saç ekimi yaptıranlar fiyat

Saç ekimi yaptıranlar fiyat noktasında ödedikleri ücretin çoğunlukla karşılığını aldıklarını belirtiyorlar. Kellik oranına göre ve uygulama tekniğine göre saç ekimi fiyatı değişkenlik gösteriyor. Elbette saç ekim merkezi ve doktorun da maliyete etkisi bulunuyor. Saç ekimi fiyatları 2017 yılında üç bin lira ile altı bin lira arasındaki skalada hareket ediyor.

 

Saç ekimi yaptıran bayanlar

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar arasında kadınlar da yer alıyor. Saç dökülmesi temelde erkeklerin sorunu gibi algılanıyor. Oysa yukarıda kellik nedenlerinde yer aldığı gibi sadece kadınlara özel saç dökülme etkenleri de var. Stres gibi etkenler de tıpkı erkekler gibi kadınlarda saç dökülmesi sorunu yapıyor.

Bu durumda saç ekimi yaptıran kadınların yorumları (saç ekimi yaptıran bayanların yorumları) önem kazanıyor. Saç ekimi yaptıran kadınların yorumlarını buradan okuyabilirsiniz.

Saç ekimi yaptıran bayan ünlüler yani saç ekimi yaptıran ünlü bayanlar arasında Madonna başı çekiyor.

Saç ekimi video

 

 

 

 

 

Saç ekimi yaptıranlar yazısı ilk önce Genç Kalanlar üzerinde ortaya çıktı.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!