Doğal saç uzatma yöntemleri

Kategori: Genel - 1.214 viewsYorum Yazın
Doğal saç uzatma yöntemleri

 

Saç uzatma doğal yöntemleri kullanarak siz de her daim genç ve güzel saçlara sahip olabilirsiniz. Bunun için yapabileceğiniz çok şey var. Bu yapabileceklerinizi uygulamadığınız için saçlarınız yıpranıyor, dökülüyor, yaşlanıyor. Haydi üşenmeyin ve saç uzatma doğal yöntemleri ile neler yapabileceğinizi keşfedin!

 

Saç uzatma yöntemleri doğal formüller

Saç uzatan yağ formülleri hazırlayarak etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Saç uzatan yağ kürleri sayesinde az masrafla büyük faydalar sağlamak mümkün olabiliyor.

Bu arada bir uyarıda bulunmak istiyoruz. 1 haftada saç uzatma gibi formüller her zaman ve her kişide aynı sonuçları vermeyebilir. Bu makalede okuyacağınız çözümler 1 haftada saç uzatma formülleri değildir. Kalıcı ve etkili saç uzatan doğal yöntemler konu ediliyor.

Saç uzatan doğal yöntemler

Saç uzatan doğal yöntemler arasında yer alan saç uzatan yağ tariflerinden birini veriyoruz.

Hindistan cevizi yağı ile saç uzatma formülü. Hindistan cevizi yağı ile saç uzatmak için gece yatmadan önce bir yemek kaşığı kadar Hindistan cevizi yağını ısıtıp saç derisine etkili bir masaj yaparak uygulayın. Sonra streçle sarıp sabaha kadar bekletin. Streçin hava geçirmesi için bazı yerlerine küçük delikler açın.

Gece boyunca saç uzatan yağ saçınızda kalsın ve ertesi sabah saçlarınızı yıkayın.

Bunu ne sıklıkla yapmalısın? Saçınızı her yıkadığınızda hindistancevizi yağı uygulayabilirsiniz. Haftada iki kere tavsiye edilir.

Hindistan cevizi yağı, potasyum açısından zengin olup, kafa derinizi sağlıklı tutar, yeni saç gelişimini teşvik eder ve hasar gören saçları onarır. Aynı zamanda kepeği ve saç dökülmesini azaltır. Hindistan cevizi yağı hasarlı saçlar için saç bakımı olarak da kullanılır.

En doğal saç uzatma yöntemleri arasında Hindistan cevizi yağını güvenle kullanabilirsiniz.

Saç nasıl daha çabuk uzatılır?

Saç nasıl daha çabuk uzatılır sorusunun doğal bir çözümü de biberiye yağıdır. Saç uzaması için biberiye yağı etkili bir doğal yoldan saç uzatma yöntemleri arasındadır. Doğal yoldan saç uzatma yöntemleri biberiye yağı formülü için;

 • Bir tatlı kaşığı biberiye yağı
 • İki yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

 

Biberiyeyi ve hindistancevizi yağlarını bir kapta karıştırın ve karışımı saç derinize ve saçınıza uygulayın. Gece boyunca saçınızda kalsın ve ertesi sabah yıkayın. Biberiye yağı, şampuan veya saç kremi ile karıştırılarak da uygulanabilir. En iyi sonuç için haftada iki kez saç uzatan yağı uygulayabilirsiniz.

Biberiye yağı, biberiye bitkisinin damıtılmasından hazırlanır. Yağ, hücre bölünmesini arttırır ve kan damarlarını genişletir, böylece kan dolaşımını uyarır. Saç büyümesini arttırır ve aynı zamanda saç tokluğu da verir.

Doğal yoldan saç uzatma yöntemleri

Doğal yoldan saç uzatma yöntemleri arasında yer alan saç uzatan yağların listesini aşağıda inceleyebilirsiniz. Bu yağlar doğal saç uzatma etkileriyle saç uzatma yöntemleri evde yapabileceğiniz çözümlerdir.

 • Lavanta yağı
 • Jojoba yağı
 • Keten tohumu yağı
 • Zeytinyağı
 • Badem yağı

Saç uzatma doğal yöntemleri

Saç uzatma yöntemleri evde kolayca hazırlanabilecek doğal kürlerle yapılabilir. Bu kürlerden biri de soğan suyu kürüdür.

Hızlı saç uzatan doğal yöntemler arasında yer alan soğan kürünün elde edildiği soğan suyu, kükürt bakımından zengindir ve dokularda kollajen üretimini arttırır ve saçın yeniden oluşumuna yardımcı olur. Saç büyümesi için en eski ve en etkili ev ilaçlarından biri olarak soğan suyu kısa sürede saç uzatma doğal yöntemleri arasında yer alıyor.

Saçları uzatan doğal yöntemler arasında yer alan soğan suyu hazırlamak için iki kırmızı soğan veya arpacık soğanı kullanabilirsiniz.

Soğanları soyun ve parçalayın. Parçaları karıştırın ve meyve suyu sıkacağında suyunu elde edin.

Saç derinize soğan suyunu dikkatli bir şekilde pamukla uygulayın ve 15 dakika boyunca muhafaza edin. Son olarak, hafif bir şampuanla durulayın.

İstenilen sonuçları elde etmek için haftada bir kez kafa derinize soğan suyu uygulayabilirsiniz. Doğal saç uzatma yöntemleri saçlar için kalıcı uzama sağlar. Bu yöntemler saçın sağlığı için de büyük faydalar sunuyor.

Doğal yollarla saç uzatma yöntemleri

Doğal yollarla saç uzatma yöntemleri, hızlı saç uzatma erkek veya saç uzatma yöntemleri doğal bayan fark etmeden her saç türüne etki edebiliyor.

Saç uzatmak için doğal yöntemler arasında elma sirkesi de yer alıyor. Diğer bitkisel formüller gibi saç uzatmak için doğal yöntemler arayanlara elma sirkesini özellikle öneriyoruz. Çünkü elma sirkesi saç derisini nazikçe temizler, saçların PH dengesini korur ve saç büyümesini hızlandırır.

Hızlı saç uzatma doğal yöntemleri arasında yer alan elma sirkesi kürü için 75 ml elma sirkesi ve 1 litre su yeterli oluyor. Hızlı saç uzatma maskeleri kategorisindeki elma sirkesi kürü uygulaması için saçınızı şampuanla iyice yıkayın. Elma sirkesini su ile seyreltin. Saçınızı yıkadıktan sonra, bu solüsyonun bir fincanı son durulama olarak kullanın.

Saçınızı her yıkadığınızda elma sirkesi çözeltisiyle saçlarınızı durulayabilirsiniz.

saç uzatma doğal yöntemleri-1 haftada saç uzatma-hızlı saç uzatma erkek-saç uzatma yöntemleri evde-saç nasıl daha çabuk uzatılır-1 haftada 20 cm saç uzatma-saç uzatan yağ-hızlı saç uzatma maskeleri-saç uzatma yöntemleri ender saraç-saç uzatmak için doğal yöntemler-saç uzatan doğal yöntemler

Saç uzatan yağ
Foto:pexels

Hızlı saç uzatma maskeleri

Hızlı saç uzatma maskeleri arasında bal ile yapacağınız uygulama önemli bir yer tutuyor. Balın besleyici ve nemlendirici özellikleri saç köklerini ve saç tellerini güçlendirir. Bal aynı zamanda saç derinize zarar veren serbest radikalleri ortadan kaldırmaya yardımcı olan antioksidanlar da içerir.

En hızlı doğal saç uzatma yöntemleri arasında bal maskesi yer alıyor. Bal maskesi hızlı saç uzatma erkek ve kadın saç tipleri için idealdir.

Saçı çabuk uzatan doğal yöntemler arayanlar için hazırlanması ve uygulaması kolay bal maskesi iyi bir seçenektir.

Doğal ve hızlı saç uzatma yöntemleri denilince bal maskesi yapımı tarifini vermek şart oluyor. Saç için bal maskesi malzemeleri:

 • Bir tatlı kaşığı bal
 • İki çorba kaşığı doğal zeytinyağı şampuanı

Balla şampuanınızı karıştırın ve saçlarınızı her zamanki gibi durulayın. Bu maskeyi haftada iki kez yapabilirsiniz. Balın besleyici ve güçlendirici etkisi ile 1 haftada 20 cm saç uzatma mümkün olmasa da evde doğal saç uzatma yöntemi (evde dogal sac uzatma yöntemi) olarak iyi bir alternatiftir.

Uzmanlar ne diyor?

Aşağıda Esra Aydın tarafından hazırlanan hızlı saç uzatma yöntemini izleyebilirsiniz.

Bu konuda;

 • Saç uzatma yöntemleri Ender Saraç,
 • Saç uzatmanın doğal yolları Ahmet Maranki,
 • Saç uzatmanın doğal yolları İbrahim Saraçoğlu,
 • Saç uzatmanın doğal yolları Suna Dumankaya, tarafından da tarifler ve görüşler dile getiriliyor. Bu konudaki gelişmeleri sitemizden takip edeilirsiniz.

Doğal saç uzatma yöntemleri yazısı ilk önce Genç Kalanlar üzerinde ortaya çıktı.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!