Sarımsak maskesi

Kategori: Genel - 3.453 viewsYorum Yazın
Sarımsak maskesi

Sarımsak maskesi yaparak akne, sivilce ve lekelerden kurtulmak mümkün olabiliyor. Sarımsak maskesi aynı zamanda cilt problemlerinin giderilmesinde farklı bileşiklerle kombine edilip kullanılabiliyor. Bu yazıda sarımsak yüze nasıl sürülür, sarımsak maskesi nasıl yapılır, sarımsak sivilce maskesi, sarımsak cilt maskesi tariflerini bulabilirsiniz. Sarımsak ile cildinizde inanılmaz değişimler görmek mümkün olabilir! Sarımsağın cilde faydaları için cilt bakımında es geçmeyin!

Sarımsak yüz maskesi (Sarimsak maskesi)

Sarımsak maskesi (sarimsak maskesi) en çok saç ve yüz için yapılıyor. Saç dökülmesine sarımsak kullananlar bir hayli fazla. Aynı şekilde sarımsak yüze nasıl sürülür konusunu merak edip uygulama önerileri isteyenler de önemli bir sayı oluşturuyor.

Sarımsak maskesi sivilce için (Sarımsak maskesi yüz için)

Sarımsak maskesi yüz için uygulandığında daha çok sivilce ve akne tedavisi amaçlanıyor. Sivilce ve akne tedavisinde sarımsak içeriğindeki maddelerle çok etkili olabilir. Bu amaçla sarımsağı kullanarak hazırlayabileceğiniz sarımsak maskesi yüz için tarifini veriyoruz.

Sarımsak maskesi yüz için gerekli malzemeler

 • Üç diş sarımsak
 • Su

Sarımsak yüz maskesi yapılışı (Sarimsak maskesi yapılışı)

Sarımsakları soyup püre haline gelinceye kadar ezin. Bu süreçte bir miktar su ekleyebilirsiniz. Çünkü çok sık sarımsak yüzümü yaktı şikayeti duyuyoruz. SİZ DE sarımsak yüzümü yaktı dememek için su ile maskeyi seyreltebilirsiniz.

Hazırladığınız sivilce için sarımsak kürü püresini sivilceli bölgelere sürün. Yine de sarımsak cilde ilk uygulandığında tahrişe ve yanma hissine yol açabilir. Eğer bu his sizi rahatsız edecek düzeyde ise hemen maskeyi su ile yıkayın.

Yüzünüzü yıkadıktan sonra komedojenik olmayan bir cilt nemlendirme kremi kullanabilirsiniz.

Sarımsak yüzde ne kadar kalmalı?

Sarımsak cilde sürülürmü sorusunun cevabı burada yatıyor. Sarımsak cilde sürülebilir ama her cilt için uygun olmayabilir. Önce küçük bir alanda deneyin, fazla yanma hissi olması durumunda sarımsakla sivilce tedavisi yapmayı bırakın.

Sarımsak yüzde ne kadar durmalı sorusuna dönersek iki, üç dakika gibi bir süre yeterlidir. Çünkü sarımsak içeriğindeki etken maddeler çok hızlı cilde etki edebilir.

Sarımsakta bulunan allisin, anti-bakteriyel, anti-fungal, anti-viral ve anti-septik özelliklere sahiptir ve akne oluşturan bakterileri kısa sürede öldürür.

Sarımsak yağı cilde sürülürmü? Sarımsak yağlı cilterde de etkili olabilir. Özellikle sirke sarımsak kürü yaparak cildin PH dengesini de sağlamış olabilirsiniz.

 

 

Sarımsakla sivilce tedavisi

Sarımsakla sivilce tedavisi binlerce yıldır uygulanan bir bitkisel tedavi yöntemidir. Sarımsağın cilt için faydaları yapılan sarımsak maskesi yüz uygulamalarıyla elde edilebileceği gibi sarımsağı yutarak da sağlanabilir. Bu nedenle sarımsak yutmak sivilceye iyi gelirmi sorusunun cevabı kesinlikle ‘evet’tir.

Sarımsak sivilce kurutur mu? (Sarımsak sivilce kuruturmu?)

Sarımsakta bulunan allisin, anti-bakteriyel, anti-fungal, anti-viral ve anti-septik özelliklere sahiptir ve akne oluşturan bakterileri öldürür. Dolayısı ile sarımsak sivilceleri kurutabilir.

Yüze sarımsak maskesi uygulamak sarımsağın şişme, ağrı ve tahrişi azaltmaya yardımcı olan antienflamatuar özelliklerinden faydalanmayı sağlar.

Sarımsak maskesi cilt için cilt dokularının sağlıklı bir cilde gerekli olan tüm vitamin ve mineralleri düzgün şekilde almasını sağlayan kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur.

Sarımsağın cilt lekelerine faydası da biliniyor. Sarımsak cilt lekelerine iyi gelirmi sorusu için çok güçlü evet demek zor. Bununla birlikte sarımsağın cilt için faydaları arasında sarımsak cilt lekesi azaltma etkisini de sayabiliriz.

Konuyu tersten sorgulayan ziyaretçilerimiz ise sarımsak sivilce yaparmı diye soruyor. Sarımsağın sivilce yaptığına dair bir veri bulunmuyor.

Sarımsak zeytinyağı kürü

saça sarımsak kullananların yorumları-saç dökülmesine sarımsak kullananlar-sarımsak maskesi-sarımsak zeytinyağı kürü kullananlar-sarımsak sivilce kuruturmu-sarımsak zeytinyağı kürü-zeytinyağında sarımsak bekletmek-zeytinyağı sarımsak yumurta sarısı karışımı-sarımsak yüze nasıl sürülür-sarımsak yüzümü yaktı-sarımsak yüzde ne kadar kalmalı-sarımsaklı zeytinyağı yapımı-sarımsakla sivilce tedavisi-yüze sarımsak sürmek sakal çıkarır mı-sarımsak cilt lekelerine iyi gelirmi-sarımsak maskesi yüz için-sarımsağın cilt lekelerine faydası-soğan sarımsak tuz maskesi

Sarımsak zeytinyağı kürü

Sarımsak zeytinyağı kürü cilt için tam bir şifa kaynağıdır. Sarımsağın cilt için faydaları yanına zeytinyağının cilt için faydaları eklendiğinde etki de katlanarak artıyor. Şöyle ki zeytinyağı sarımsak kürü ile zeytinyağının etkisi sayesinde gözeneklerin açılması, kızarıklık ve iltihabın giderilmesi ve cildin nem dengesine katkı sağlanıyor.

Zeytinyağında sarımsak bekletmek yöntemiyle hazırlanan zeytinyağı sarımsak kürü cilt için büyük faydalar içeriyor.

Sarımsaklı zeytinyağı yapımı

Sarımsaklı zeytinyağı yapımı için gerekli malzemeler

 • Dört diş sarımsak
 • Dört çorba kaşığı sızma zeytinyağı

Zeytinyağlı sarımsak maskesi hazırlanışı

Sarımsak zeytinyağı kürü nasıl hazırlanır? Sarımsakları soyun ve zeytinyağının içerisine atın. Bu karışımı hava geçirmeyen bir kapta hazırlayın. Daha sonra Buzdolabında en az 48 saat bekletin. Hazırladığınız sarımsak zeytinyağı kürünü sorunlu cilt bölgelerine uygulayın.

Zeytinyağı sarımsak maskesi 15 dakika kadar kalarak etkisini gösterir. Sarımsak zeytinyağı kürü kullananlar ciltlerindeki canlılık, iyileşme için bu sürenin yeterli olduğunu ifade ediyorlar.

Sarımsak ve zeytinyağının cilt için faydalarını artırmak amacıyla sarımsaklı zeytinyağı içmek de işe yarıyor.

Hazırladığınız Sarımsak zeytinyağı kürü içilebilir özelliktedir. Bir çorba kaşığı kadar içebilirsiniz. Su ile içerek seyreltmeniz mide sorunları yaşamınızı engelleyebilir.

 

 

Cildinizi gençleştiren sarımsak cilt maskesi

 

Bu sarımsak cilt maskesi cildin hücresel rejenerasyonunu teşvik etmek için uzunca bir süre kullanılan tamamen doğal bir tedavi yöntemidir.

Sarımsak yüksek antioksidan ve nemlendirici bileşikler, aktif bileşenleri allicin de içerir.Bu maddenin anti-inflamatuar ve antibiyotik etkileri vardır; cilde emildikten sonra alerji semptomlarını ve mantarların ve bakterilerin büyümesini kontrol eder.

Düzeltici ve onarım ajanları, lekeler ve yara izleri gibi kusurların giderilmesini ve erken kırışıklık riskini azaltmayı teşvik eder.

 

Sarımsak cilt maskesi faydaları

 

 • Dermatit semptomlarını hafifletir.
 • Sarımsak cildi korur ve genç görünümünü korurken cilt kanseri riskini de azaltır.
 • Cildin pH değerini düzenler.
 • Sarımsak fazla yağ üretimini kontrol eder ve kuru cildi nemlendirir.
 • Yanıkların, ülserlerin ve egzamanın iyileşmesini hızlandırır ve mantarların çoğalmasını engeller.
 • Sarımsak cildin dokularının oksijenlenmesini artırmak için cilt kan dolaşımını geliştirir.

 

Sarımsak maskesi yüz için tarifi (Cilt için de kullanılabilir)

Sarımsaklı yüz maskesi ve sarımsak cilt maskesi için gerekli malzemeler.

 

 • 3 diş sarımsak
 • 2 çorba kaşığı beyaz kil (20 g)
 • 3 çorba kaşığı bal (75 g)
 • Gül suyu (ihtiyacın olduğu kadar)

 

Sarımsaklı yüz maskesi hazırlanışı

Önce, sarımsak dişlerini bir havana koyun, kalın ve sulu bir macun elde edilinceye kadar ezin.

Sarımsağı bir kâseye koyup beyaz kil ve çorba kaşığı bal ile karıştırın.

Malzemeleri biraz gül suyu ile nemlendirin ve kremsi bir macun aldığınızdan emin olun.

 

Sarımsak cilt maskesi nasıl uygulanır?

Geceleyin, makyajınızı çıkardıktan hemen sonra, saçınızı sıkın ve ince bir karışım katıyla yüzünüzü örtün. Göz çevresindeki bölgeye uygularken dikkatli olun çünkü uçucu sarımsak bileşikleri biraz sinir bozucu olabilir. İsterseniz, bu alanların da yararlanabilmesi için ürünü boynunuza veya boynunuza kadar uygulayın.

Aktif ajanların etkili olabilmesi için 15-20 dakika bekletin. Ardından, soğuk su ile durulayın. Bundan sonra, yüzünüze biraz nemlendirici uygulayın.

En iyi sonucu almak için haftada 2 veya 3 kez kullanın.

 

Diğer sarımsak maskeleri tarifleri (sarimsak maskesi tarifleri)

 • Soğan sarımsak yüz maskesi (soğanlı sarımsaklı yüz maskesi, soğan sarımsak cilt maskesi, soğan ve sarımsak yüz maskesi, soğan sarımsak tuz yüz maskesi)
 • Sarımsak yağı yüz maskesi (sarımsak yağı maskesi)
 • Sarımsak maskesi saç (saça sarımsak kullananların yorumları)
 • Zeytinyağı sarımsak yumurta sarısı karışımı
 • Sarımsak sakal çıkarma maskesi (yüze sarımsak sürmek sakal çıkarır mı, sarımsak yüzde tüylenme yaparmı)
 • Soğan sarımsak tuz maskesi
 • Sirke sarımsak maskesi
 • Yoğurt sarımsak maskesi
 • Sarımsak Aloe Vera maskesi
 • Sarımsak bal zerdeçal maskesi
 • Sarımsak bal maskesi
 • Haşlanmış sarımsak maskesi

Bunlar da ilginizi çekebilir!

Kaynak: www.genckalanlar.com


Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!