Sarımsak sivilceyi kurutur mu?

Kategori: Genel - 1.187 viewsYorum Yazın
Sarımsak sivilceyi kurutur mu?

 

Sarımsak sivilceyi kurutur mu sorusuna çok farklı açılardan bakarak cevaplar verilebilir. Sivilce her yaşta sıkıntı yaratan bir cilt problemidir. Bu problemle en çok genç yaşlarda karşılaşılıyor. Genç kalmak için cildin sivilce yönünden iyi tedavi edilmiş olması ilerleyen yaşlardaki cilt güzelliği ve pürüzsüz bir gençlik için gereklidir. Bu nedenle sarımsak sivilceyi kurutur mu sorusu genç kalmak için kritik önemdedir.

Sivilceye ne iyi gelir diye incelediğimizde karşımıza çok basit ama etkili bir gıda, sarımsak çıkıyor. Sarımsağın sivilce ile mücadelesi gerçekten dillere destan! Sarımsak sivilce kuruturmu? Evet! Sarımsak sivilceyi kurutur mu sorusuna evet yanıtı vermek için pek çok neden bulunuyor.

Sarımsak sivilceyi kurutur mu?

sarımsak sivilceyi kurutur mu-sivilceye ne iyi gelir-akne tedavisi-sarımsak sivilce-sarımsak sivilce kuruturmu-sivilceye sarımsak sürmek-sarımsak yüze nasıl sürülür-sarımsak yüzümü yaktı-sarımsak yüzde ne kadar kalmalı-sarımsakla sivilce tedavisi-sarımsak cilt lekelerine iyi gelirmi-sarımsağın cilt lekelerine faydası-sarımsak ve sivilce-sarımsak cilt maskesi-sarımsak sivilce lekelerine iyi gelirmi-sarımsak maskesi saç-sarımsak yutmak sivilceye iyi gelirmi-sarımsak ile sivilce tedavisi-sarımsak yüzde tüylenme yaparmı-sarımsak maskesi sivilce-sarımsak sivilce yapar mı-sivilce için sarımsak kürü-sarımsak yağı sivilce-sarımsak sivilce yaparmı-sarımsak sivilce izleri-sarımsak cilt lekesi-soğan sarımsak tuz sivilce-yüze sarımsak sürmek sivilce-sarımsak sivilce izlerine iyi gelirmi-soğan sarımsak sivilce tedavisi-soğan ve sarımsak yağı sivilce-sivilce lekelerine sarımsak-sarımsak sivilceyi geçirir mi-sarımsak sivilce maskesi

Sivilceye ne iyi gelir?

Akne ve sivilce özellikle gençler ve genç yetişkinlerin karşılaştığı en yaygın cilt problemidir. Tıkanmış gözeneklerde bakteri geliştiği zaman oluşur. Yağ bezlerinin ürettiği fazla yağ yüzünden ciltteki gözenekler tıkanır.

Aşırı yağ üretimi için tetikleyici maddeler ise hormonal değişiklikler, yanlış hijyen, stres ve kötü beslenme şeklidir. Uygun hijyen ve dengeli beslenme sivilcenin oluşumunu engellemede etkilidir. Ancak mevcut sivilceyle uğraşmak için sarımsak gibi basit maddeler etkili olabilir.

Sarımsak sivilce ve akne tedavisinde çok yardımcı olur.

Akne tedavisi ve sarımsak

Sarımsak sivilce tedavisinde etkili olur mu? Sarımsakla sivilce tedavisi nasıl yapılır? Bu konuda sarımsağın çok ciddi katkıları yadsınamaz. Sarımsak sivilce için nasıl etkili olur? Sarımsak sivilceyi geçirir mi? Tüm bu soruların cevaplarını aşağıda okuyabilirsiniz.

 • Sarımsakla sivilce tedavisi için sarımsakta etken madde olarak Thiacremonon adı verilen, kurutma ajanı olarak görev yapan kükürt bileşikler etkin olur. Ayrıca akne izlerinin görünümünü azaltmada yardımcı olur.
 • Vitaminler (C ve B6), mineraller, selenyum, bakır, allisin, çinko (sebumu kontrol etmek için kullanılır) sivilce oluşumun ve gelişimini engellemede önemli rol üstlenir.
 • Sivilce ile bağlantılı insülin direnci ile savaşır. Sarımsak yağı kullanımı insülin hassasiyetini arttırmaya yardımcı olur.
 • Antioksidan özelliği cildin hücrelerine zarar veren serbest radikallere karşı mücadele etmesine yardımcı olur.
 • Düzenli sarımsak alımı, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olacaktır.
 • Sarımsak cilt lekesi giderilmesinde de işe yarayabilir. Sivilce lekelerine sarımsak uygulamak veya sarımsak kürü yapmak renklerde azalmaya ve zamanla silikleşmeye kadar varan sonuçlar sağlayabilir.

Birçok cilt çözümleri denedikten sonra bile düzenli olarak yeni sivilce sıkıntısı çekiyor musunuz? O zaman dışarıdan çok içeriden iyileşmenin zamanı geldi demektir.

Akne için Sarımsak Nasıl Kullanılır?

Sarımsak sivilceyi kurutur mu sorusunu tamamlamadan önce Sivilce ve akne tedavisi için sarımsak kullanmadan önce cildinizi iyi bir temizleyici ile yıkamanızı öneriyoruz.

 

Sarmısaklı Su

Doğrudan uygulanıyorsa bazı insanlar sarımsağın güçlü doğasını tolere edemezler. Yüze sarımsak sürmek sivilce için etkili olabilir ama cilt dengesi için olumsuz etkiler yapabilir. Bu nedenle su ile seyreltilmesi rahatsızlığı azaltacaktır. Sivilceye sarımsak sürmek fikir olarak çok iyi gelmeyebilir. Sivilceye sarımsak sürmek yerine sarımsaklı su uygulamak daha uygun olabilir.

Sarımsak yüze nasıl sürülür?

Sarımsak yüze nasıl sürülür merak eden ziyaretçilerimizin en büyük korkusu doğrudan uyguladıklarında yaşayacakları tahriş, kızarıklık ve yanma korkusu. Bu konuda haklı olabilirler. O nedenle doğrudan uygulamak yerine sarımsaklı su biçiminde uygulamak, seyreltme işlemi yapıldığı için faydalı olacaktır. Sarımsaklı su olarak kullanmak sarımsak yüzümü yaktı şikayetlerinin sona ermesini sağlayabilir.

Sarımsaklı su hazırlanması

Gerekli malzemeler:

 • Üç diş çiğ sarımsak
 • Yarım bardak su

Sarımsaklı su yapmak için sarımsakları kırarak suyun içerisine atın. Yaklaşık 15 dakika bekletin. Eğer ilk kez yapıyorsanız bir gece bekletebilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı sivilce üzerine sürün.

Sarımsak yüzde ne kadar kalmalı ? Sarımsaklı su karışımı sivilce üzerinde 15 dakika kadar kalmalıdır. Daha sonra ılık suyla yıkayın!

Eğer sarımsaklı su cildiniz için çok sert geliyor ve tahriş yapıyorsa içerisine gül suyu koyarak seyreltebilirsiniz.

Sarımsaklı su sivilce ve akne başta olmak üzere pek çok cilt probleminde size yardımcı oluyor. Bu karışımı düzenli kullanmanızı öneriyoruz.

Yoğurt sarımsak maskesi

Sarımsak ve sivilce su ve ateş gibidir. Bir araya gelince söner! Ayrıca sarımsak sivilce lekelerine iyi gelirmi merak edenler için söyleyelim sarımsak kürü uygulamak cilt lekelerinde azalmaya neden olabilir.

Yoğurtta bulunan laktik asit ölü cilt hücrelerini eritir, nazikçe pul pul dökerek cildi canlandırır.

Sivilce için sarımsak kürü

Yoğurt sarımsak maskesi yaparak sivilce ile mücadele edebilirsiniz.

Sarımsak yoğurt maskesi için gerekli malzemeler:

 • Dört diş sarımsak
 • Yarım su bardağı yoğurt

Sarımsak yoğurt maskesi yapımı

Sarımsak ile sivilce tedavisi için sarımsakları hafifçe suyu çıkacak kadar dövün. Daha sonra yoğurtla karıştırın. Karışımı yarım saat kadar buzdolabında bekletin. Daha sonra masaj yaparak yüzünüze uygulayın.

Yoğurt sarımsak maskesi 15 dakika cildinizde kaldıktan sonra ılık suyla durulayın. Bu işlemi düzenli olarak tekrarlayın.

Sivilce tedavisi için yoğurt sarımsak yiyin!

Sivilceye ne iyi gelir sorusunun etkili bir cevabı sarımsak ve yoğurttur. Sarımsak ve yoğurdu karıştırıp yiyerek veya maske olarak uygulayarak sivilceye ne iyi gelir sorusuna cevap vermiş olabilirsiniz.

Sivilceleri içerden tedavi etmek için sarımsaklı yoğurt yiyebilirsiniz. Her gün bir kase sarımsaklı yoğurt sivilce mücadelesine içeriden destek verecektir!

Bu arada sarımsak sivilce yapar mı (sarımsak sivilce yaparmı) sorusu da geliyor. Sarımsak sivilce yapmaz tedavi eder.

Sarımsak yutmak sivilceye iyi gelirmi? Sarımsak yutmak sivilceye iyi gelir. Mideye sıkıntı verebilir. Bunun için haşlanmış sarımsak yenilebilir.

Soğan sarımsak tuz sivilce için kullanılabiliyor.

Sarımsak sivilce maskesi (Sarımsak yoğurt bal maskesi)

Sarımsak cilt maskesi yapmak için basit malzemelerle sarımsak cilt lekelerine iyi gelirmi sorusunun cevabını bulabiliriz. Aşağıdaki maskeyi uygulayarak sarımsağın cilt lekelerine faydası konusunda olumlu sonuçlar görebilirsiniz.

 • Yarım çay kaşığı bal, birkaç tane ezilmiş sarımsak ve 2 çorba kaşığı yoğurdu karıştırın.
 • Karıştırın ve karışımı etkilenen bir alana maske olarak uygulayın.
 • 20-30 dakika sonra suyla yıkayın.
 • En iyi sonuçları elde etmek için işlemi tekrarlayın.
 • Not:Sarımsak yerine sarımsak yağı (2-4 damla) veya sarımsak tozu (1/2 çay kaşığı) ilave edebilirsiniz.

Sarımsak maskesi sivilce yanında sarımsak maskesi saç için de kullanılabilir. Ayrıca maske tariflerinde çiğ sarımsak önermekle birlikte sarımsak yağı sivilce için benzer etkiye sahiptir.

Sarımsak maskesi ile ilgili diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Sarımsak sivilceyi kurutur mu? yazısı ilk önce Genç Kalanlar üzerinde ortaya çıktı.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!