Sarımsak maskesi tarifleri

Kategori: Genel - 1.124 viewsYorum Yazın
Sarımsak maskesi tarifleri

Sarımsaklı saç maskesi ve sarımsak maskesi tarifleri sivilceden genişlemiş gözenekleri daraltmaya kadar pek çok faydayı içerisinde barındırıyor. Siz de sarımsağın cilde faydalarından yararlanmak için sarımsaklı saç maskesi ve sarımsak maskesi tariflerini uygulayabilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız tarifler yıllardır sıkıntısını çektiğiniz cilt sorunlarından sizi kurtarabilir.

 

Sarımsak maskesi sivilce için

Sarımsak sivilce maskesi hazırlamak için gerekli malzemeler:

  • Bir baş sarımsak
  • Bir bardak soğuk su

Sarımsak sivilce maskesi yapılışı:

Bir diş sarımsağı ikiye bölün. Suyunu çıkaracak şekilde biraz sıkın. Sivilceli bölgeye sürün. 5 dakika bekletin ve soğuk su ile yıkayın. Gün içinde kızarıklık ve şişme oranında bir azalma göreceksiniz. Ayrıca, sivilcenin cildinizde iz bırakmasını önlemeye yardımcı olur.

Sarımsağın cilde faydaları için sarımsak maskesi nasıl yapılır?

Sarımsak maskesi yüz için hazırlandığında sarımsak kullanarak sivilcelerden kurtulmanın bir diğer basit tekniği, 2-3 diş sarımsak suyunu, eşit miktarda beyaz sirke ile karıştırıp etkilenen bölgeye uygulamaktır. Beyaz sirke, sarımsak enfeksiyonla mücadele ederken cildin PH seviyelerini korumaya yardımcı olur.

Yüz yakmayan sarımsak cilt maskesi

sarımsak maskesi-sarımsaklı saç maskesi-yüze sarımsak sürmek sakal çıkarır mı-sarımsak cilt lekelerine iyi gelirmi-sarımsak maskesi yüz için-soğan sarımsak tuz maskesi-sarımsak cilt maskesi-sarımsak maskesi saç-sarımsak maskesi saç için-sarımsak maskesi sivilce-sarımsak yüzde tüylenme yaparmı-sarımsak sivilce maskesi-sarımsak cilt lekesi-soğan sarımsak yüz maskesi-saç dökülmesine sarımsak maskesi-sarımsaklı saç maskesi nasıl yapılır-kaşlara sarımsak maskesi-sarımsak maskesi nasıl yapılır

Sarımsak cilt maskesi

Tek başına kullanıldıklarında çiğ sarımsakların neden olduğu acıya dayanamayanlar için birkaç sarımsağın kabuğunu soyup ezin. Yarım çay kaşığı bal ekleyin ve iki yemek kaşığı yoğurt. Bu maskeyi yüzün her tarafına uygulayın ve 20 dakika içinde yıkayın. Çiğ sarımsak yerine, sarımsak yağı veya sarımsak tozu da kullanabilirsiniz. Her iki varyant da piyasada kolayca bulunur.

Yüze sarımsak maskesi

Sarımsağın cilde faydaları arasında sivilce ve akne ile mücadele etmesi ilk sıralarda geliyor. Yüze sarımsak maskesi yaparak sivilce ve aknelerle mücadele edebilirsiniz.

Sarımsak maskesi cilt için gerekli malzemeler:

  • 4-5 diş soyulmuş sarımsak
  • 250 ml su
  • Havan

 

Sarımsak maskesi yüz için hazırlanırken macun kıvamına getirilmesi gerekiyor. 4-5 parça soyulmuş sarımsak alarak bir havanda ezin. 250 ml su kaynatın ve sarımsağı ekleyin. Sarımsağı 30-35 dakika kaynatın ve sarımsağın daima suya daldığından emin olun. Sarımsa kaynadıktan sonra soğumasını bekleyin. Kaynamış sarımsakları tekrar hamur kıvamına gelinceye kadar macun haline getirin. Kaynama, sarımsağın cilt için yakıcı olma özelliğini azaltırken cilde faydalarından bir şey eksiltmez.

Sarımsak cilt lekelerine iyi gelirmi?

Sarımsak cilt lekesi için de kullanılabilen eşsiz bir besindir. Genişlemiş gözenekler yaşlanan deride ortak bir sorundur. Gözenekleri en aza indirgemek için sarımsaklı maske tarifi.

Malzemeler:

  • 3-4 diş sarımsak
  • Yarım organik domates

Hazırlanışı:

Yarım domates ve 3-4 diş sarımsağı birlikte macunlayarak karıştırın. Hazırladığınız macun kıvamındaki sarımsaklı maskeyi ince bir tabaka şeklinde yüzünüze sürün. 20 dakika sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve son olarak soğuk su şoku yaparak gözeneklerinizi kapatın. Domates ve sarımsak, cildin açılmasına yardımcı olan, gözenekleri en aza indirgeyen ve cildi sıkılaştıran antiseptik özelliklere sahiptir. Hap boyutundaki sarımsak parçalarını her gün tüketmek aynı zamanda cildi serbest radikallerin, oksidasyonun ve çevresel stres kaynaklı hasarlardan korumak için çok iyi çalışıyor ve bu da sonunda kırışıklara engel oluyor.

Sarımsaklı saç maskesi

Sarımsaklı saç maskesi ile ilgili makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Bu makalede sarımsak maskesi saç için nasıl kullanılır, saç dökülmesine, sarımsaklı saç maskesi nasıl yapılır, zeytinyağı sarımsak saç maskesi nasıl yapılır, sarımsak maskesi saça nasıl uygulanır, saç maskesi sarımsak zeytinyağı, sarımsaklı saç maskesi tarifleri,  saç dökülmesi (saca sarimsak maskesi nasil yapılır), kaşlara konularında bilgiler bulabilirsiniz.

Sarımsak yağı maskesi

Sarımsak yağı maskesi ile ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Yüze sarımsak sürmek sakal çıkarır mı?

Yüze sarımsak sürmek sakal çıkarır mı sorusunun cevabı evettir. Sarımsak sürmenin sakal çıkarmaya olumlu etkisi olduğu biliniyor. Bu konuyla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

 

Diğer sarımsaklı maske tarifleri

  • Zeytinyağı sarımsak maskesi
  • Soğan sarımsak tuz maskesi

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 

Kaynak: www.genckalanlar.com


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!