Selülit yağı ile pürüzsüz bir cilt

Kategori: Güzellik - 1.287 viewsYorum Yazın
Selülit yağı ile pürüzsüz bir cilt

Selülit için yağ pürüzsüz bir cilt için yapılabilecek önlemler arasında yer alıyor. Pek çok kadın Selülit için yağ ile portakal görünümünden kurtuluyor. Siz de bu yazıda sizi selülitlerden kurtaracak ve daha genç, daha ince, daha sıkı bir cilt için gerekli olan Selülit için yağ tariflerini ve çok faydalı bilgileri bulabileceksiniz.

Selülit nedir?

Selülit nedir neden olur? Bu konuda yazdığımız makalede belirttiğimiz gibi selülit portakallaşma biçiminde kendini gösteren cilt altındaki yağ birikimidir. Selülit nedir tıp bilimi açısından şu şekilde açıklanıyor: Değişik faktörlerden kaynaklanan bacak, kol, kalça bölgesi başta olmak üzere vücudun kan dolaşımının zayıfladığı bölgelerinde ortaya çıkar. Kan dolaşımı yavaşlamasıyla damardan sızan doku sıvısı birikimi vücudun savunma mekanizmasını harekete geçirir. Böylece sızan sıvılar bağ dokusu ile kaplanır. Bağ dokusunun kapladığı kesecikler zamanla yağ dokusu halinde selülit dediğimiz düzensiz yapılara neden olur.

Selülit ve tedavisi ile ilgili detaylı bilgileri buradan okuyabilirsiniz.

Selülit nedenleri

Selülitin oluşmasında rol oynayan faktörler maddeler halinde aşağıda sunuluyor.

selülit yağı- selülit için yağ- selülit giderici yağlar- biberiye yağı selülit için nasıl kullanılır- evde selülit tedavisi 7 gün sağlık- selülit için yağ karışımı- herbalium selülit yağı- suna dumankaya selülit yağı- selülit yağı tarifi- selülit masaj yağı- selülit için yağ karışımı ender saraç- selülit için bitkisel yağ karışımı- selülit masajı yağları- selülit yağı kullananlar- selülite hangi yağ iyi gelir- selülite iyi gelen bitkiler- biberiye yağı selülit kadınlar kulübü- talya selülit yağı kullananlar- alterra selülit yağı- herbalium selülit yağı fiyatı- otacı selülit yağı- akzer selülit yağı kullananlar- selülit hindistan cevizi yağı- anti selülit yağı- selülit bitkisel yağ karışımı- otacı selülit yağı kullananlar- selülit biberiye yağı- ozon yağı selülit tedavisinde nasıl kullanılır- selülit yağı ender saraç- herbalium selülit yağı satın al- selülit yağı nasıl kullanılır- selülit ve yağ yakıcı kür- herbalium selülit yağı kullananlar- doğal selülit yağı- selülit yağı ibrahim saraçoğlu- ozon yağı selülit tedavisi- ebru şallı selülit yağı tarifi- selülit yağı faydaları- caudalie selülit yağı kullananlar- selülit ve yağ yakıcı krem- rozita selülit yağı- selülit yağı kullanımı- selülit aspirin bebe yağı- otacı selülit yağı yorumları- selülit giderici yağlar kadınlar kulübü- selülit yağı maranki- caudalie selülit yağı- selülit için yağ karışımları- selülit giderici masaj yağı- selülit masaj yağı tarifi- fushi selülit yağı- cosmic selülit yağı- selülit giderici masaj yaği doğal tedavi- selülit yağı nasıl yapılır- selülit yağı işe yarıyor mu- selülit yağı hazırlama- dr ender saraçtan selülit yağı reçetesi- otama selülit yağı- selülit yağı yorumları- selülit yağ karışımı-

Selülit için yağ tarifleri yazı rahat ve vücudunuza güvenle geçirmenizde etkili oluyor. Photo: Pexels

Selülit için yağ ile selülitten kurtulun!

Yaz aylarında kadınların en can sıkıcı konularından biri selülitler oluyor. Selülit masaj yağı tarifi ile Selülitten kurtulmak mümkün. Bunun için evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir selülit yağı tarifi veriyoruz. Bu tarifle selülit için yağ karışımları yaparak selülitten kurtulup kendinizi çok daha iyi hissedebileceksiniz.

Selülit yağı için (Selülit için yağ karışımı) gerekli malzemeler:

 • Biberiye yağı (25 gr)
 • Susam yağı (25 gr)
 • Tatlı badem yağı (25 gr)
 • Hindistan cevizi yağı (50 gr)

Selülit için yağ tarifi: tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Daha sonra bir fırça ile selülit yoğun bölgelere uygulayın. Eğer selülit masajı biliyorsanız masaj yaparak kullanmanız tavsiye edilir. Selülit yağı uyguladığınız bölgeleri streç filmle sıkıca sarıp 20 dakika kadar bekleyin. Bekleme süresince egzersiz uygulayarak terlemeyi sağlayabilirsiniz. Daha sonra ılık bir duş alabilirsiniz. Haftada üç gün yapabilirsiniz.

Bu yağ selülit masaj yağı olarak işlev görüyor. Elde edeceğiniz selülit masaj yağını düzenli kullanarak çok etkili sonuçlar ve pürüzsüz görünümler elde edebilirsiniz.

Bu tarifi selülit ve yağ yakıcı krem olarak kullanabilirsiniz. Diğer selülit ve yağ yakıcı kür tariflerine buradan ulaşabilirsiniz.

Selülit için yağ tarifiyle üç, dört hafta içerisinde selülit oluşan bölgelerin pürüzsüzleştiğine tanık olabilirsiniz.

Selülit giderici yağlar

Selülit giderici yağlar esansiyel, bitkisel yağlar olup genellikle yan etki içermezler. Selülit için yağ karışımı hazırlayabilirsiniz. Selülit yağı nasıl yapılır? Aşağıdaki selülit giderici yağların nasıl kullanılacağını ve etkilerini yazıların üstüne tıklayarak görebilirsiniz.

 • Biberiye (biberiye yağı selülit için nasıl kullanılır)( selülit biberiye yağı)
 • Susam yağı
 • Hindistan cevizi yağı (selülit hindistan cevizi yağı)
 • Badem yağı
 • Nane yağı
 • Kekik yağı
 • Portakal yağı
 • Fındık yağı
 • Biberiye yağı
 • Buğday yağı
 • Limon yağı
 • Kayısı yağı
 • Keten tohumu yağı
 • Okaliptüs yağı
 • Lavanta yağı
 • Menekşe yağı
 • Ozon yağı (ozon yağı selülit tedavisi)

 

 

Selülit yağı kullanımı

Selülit yağı tarifi içerisinde yukarıdaki yağları birbiri ile kombine ederek kullanabilirsiniz. Evde kolayca bulabileceğiniz bu yağları birbiriyle karıştırıp elde edeceğiniz selülit yağı tarifini masajla birleştirip düzenli olarak uygulamanın inanılmaz etkileri olduğuna şaşıracaksınız. Selülit masajı yağları sizi selülit derdinden kurtarmada çok etkilidir.

Selülite iyi gelen bitkiler kullanılarak elde edilen anti selülit yağı tarifleri selülit bitkisel yağ karışımı ile tedavide olumlu sonuçlar sağlıyor. Elde edeceğiniz doğal selülit yağı evde selülit tedavisi 7 gün sağlık sunuyor. Selülit için bitkisel yağ karışımı hazırlamak kolay ve ekonomik bir çözüm sunuyor.

Selülit yağı faydaları arasında selülit tedavisi yanı sıra daha genç ve daha sıkı bir vücut da bulunuyor.

Selülit yağ karışımı yaparak selülit giderici masaj yaği doğal tedavi yöntemini tercih edebilirsiniz. Selülit yağı hazırlama kolayca yapabileceğiniz bir kozmetik destektir. Önemli olan selülit yağı nasıl kullanılır noktasında düzenli uygulama ve selülit masajı yapmaktır. Düzensiz zaman zaman elde edilen iyileşmelere göre yapılacak selülit giderici masaj yağı yeterli olmayabilir.

 

Selülit için yağ kullanmak

 

Günümüzde birçok kadın (ve erkek) doğal yollarla vücutlarındaki selülit miktarını azaltmaya çalışmaktadır.

Esansiyel yağlarla doğal olarak selülitten kurtulmanın kesinlikle mümkün olduğunu bilmekten mutluluk duyacaksınız. Nasıl ve özveri içinde olduğunu öğrenmek biraz zaman alıyor.

Selülit çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir. Örneğin, alerjiler, toksisite, hormonal değişiklikler, endokrin dengesizlik, oksijenasyon eksikliği, sıvı / su tutulumu, menstrüel faktörler ve zayıf lenfatik drenaj selülit üretiminde rol oynar. Selulit gelişimi için kalıtsal bir yatkınlık da vardır.

Selülitin gölgeli, topakça görünümlü görünüşü, vücudun iltihaplı bir durumdan muzdarip olduğunu ve bazı temizleme ve detoksifikasyona ihtiyaç duyulduğunu gösterir. Selülit birçok insanı etkilemekle birlikte, ağırlıklı olarak selülit geliştirecek olan ayurveda’da “kapha” vücut tipi olarak etiketlenen daha ağır vücut kompozisyonuna sahip kişilerdir.

Selülit görünümünü azaltmak için çalışmanın sadece makyaj amaçlı olmadığına dikkat etmek önemlidir; eğer muamele edilmediği takdirde selülit oluşturan koşullar artrit veya sürekli sıvı retansiyonu gibi vücudun diğer ciddi problemlerini de teşvik edebilir.

Bazı insanlar selülite hayır demek önemli değil diyebilirler, bu nedenle ele alınması önemli bir sağlık konusu olabilir.

Selülit için yağ dışındaki tedavilere bakış

İşte kısa bir liste ve mevcut modern tedavilerin bazı açıklaması:

 

 • Kolajenaz atışları. Bu tedavi yöntemi, cildinizin altındaki bağ dokusunu parçalayan atışların uygulanmasını içerir. Uzun vadeli etkiler bilinmemektedir ve iyileştirme potansiyeli hakkında henüz bir görüş birliği mevcut değildir.
 • Bu yağ depoları yıkmak için uygulanan bir kimyasal. Etkinlik ve güvenlik şüpheli.
 • İlaçları doğrudan dokuya enjekte ederek idari yolla birden fazla doktor ziyareti yapılması gerekiyor. Bazı hekimler bunu öneriyor, ancak çoğu uzman tedaviyi ve olası risklerini soruyor.
 • Lazer tedavisi. Bu tedavi metodu birçok tedaviden sonra selülit belirtilerini azaltabilir, ancak durumunuza neden olan alttaki sebepleri tedavi etmenize ve kaldırmanıza yardımcı olmaz.
 • Selülit tedavisi olarak tavsiye edilen liposuction, selülit ve gerilme izlerini daha da kötüleştirebilir ve ciltte ek çukurlar oluşturabilir.

 

Selülit yağı kullananlar

Selülit yağı kullananlar evde kolayca hazırladıkları selülit için yağ tarifleri yanında hazır olarak kozmetik firmaları tarafından üretilen ticari yağların arasında Google arama motoruna göre en çok aranılanların listesini aşağıda sunuyoruz.

 • Caudalie selülit yağı (Caudalie selülit yağı kullananlar)
 • Rozita selülit yağı
 • Otacı selülit yağı (Otacı selülit yağı yorumları)( Otacı selülit yağı kullananlar)
 • Cosmic selülit yağı
 • Fushi selülit yağı
 • Herbalium selülit yağı
 • Talya selülit yağı (Talya selülit yağı kullananlar)
 • Alterra selülit yağı
 • Otama selülit yağı
 • Akzer selülit yağı (Akzer selülit yağı kullananlar)
 • Herbalium selülit yağı fiyatı (Herbalium selülit yağı fiyatı)( Herbalium selülit yağı kullananlar)

Selülit için yağ konusunda uzman görüşleri

Kozmetik uzmanları da selülite hangi yağ iyi gelir konusunda bilgiler veriyor. Kafanızdaki selülit yağı işe yarıyor mu  sorularını ortadan kaldıracak uzman görüşlerini aşağıda izleyebilirsiniz. Örneğin Suna Dumankaya selülit yağı tarifini aşağıda izleyebilirsiniz.

 

Selülit yağı İbrahim Saraçoğlu tarafından öneriliyor.

 

Selülit yağı Ender Saraç tarifiyle (selülit için yağ karışımı Ender Saraç) aşağıda bilginize sunuluyor. Dr Ender Saraçtan selülit yağı reçetesi izleyin.

 

Doktor tavsiyesi ile ozon yağı selülit tedavisinde nasıl kullanılır veya diğer bitkisel yağların kullanımına karar vermelisiniz. Uzmanların tariflerini uygulayabilirsiniz. Selülit yağı Maranki tarafından aşağıdaki videoda anlatılıyor.

 

Selülit yağı yorumları için sitemizi takip etmeye devam edin.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 

Kaynak: www.genckalanlar.com


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!