Selülit masajı nasıl yapılır?

Kategori: Genel - 1.876 viewsYorum Yazın
Selülit masajı nasıl yapılır?

 

Selülit masajı nasıl yapılır?  Şimdi ayıracağınız birkaç dakika hayatınızı değiştirebilir. Selülit tedavisinin önemli yöntemlerinden selülit masajı nasıl yapılır? Selülit özellikle kadınların ve de özellikle yaz aylarında kabusu olmaktan çıkıyor. Selülit tedavileri ile etkili sonuçlar alınabiliyor. Selülit tedavileri arasında selülit masajı hem kendi kendine yapılabildiği hem de bir yan etkisi olmadığı için tercih ediliyor.

Selülit nedir?

Selülitin pürüzlü dokusu, yağ hücreleri, cildinizi altta yatan kaslarınıza bağlayan fibröz dokular arasında biriktiğinde ortaya çıkar. Yağ, cildinizi dışa doğru iterken, fibröz bantlar cildinizin bölgelerini içe doğru çekerek pürüzlü yüzeye neden olur.

Selülit masajı nasıl yapılır?

Selülit masajı nedir? selülit masajı selülit bulunan bölgeye farklı masaj teknikleri ve masaj aletleriyle müdahale ederek o bölgedeki yağ tabakalarının yok edilmesini hedefleyin bir tekniktir. Selülit masajı yağları kullanılarak yapılır.

Bir anti selülit masaj tekniğinin temel amacı, yağları eritip cildin dikkat çekici portakal görünümünü azaltmaktır. Selülit karşıtı masaj tekniği vücudumuzun yağ hücreleri üzerinde çalışır ve dokuların ayrılmasına ve eşit emilmesine yardımcı olur. Bu tür özel masajlar, vücudun selülite en yatkın olduğu alanlarda yapılır. Bacaklar, kalçalar, kalçalar ve abs en çok selüliti geliştirmeye eğilimlidir.

Anti selülit masaj teknikleri, selülitten kurtulmanın en etkili yollarından biridir. Cildinizdeki masaj tekniklerinde bir selülit kremi veya selülit öncesi losyon kullanan profesyonellerden yardım aldığınızdan emin olun. Sonuçlar en iyi bir selülit kliniğinde veya bir kaplıcada profesyonel bir masörün desteğiyle daha iyi olabilir.

Selülit masajı faydaları selülitli ve portakallaşmış yüzeyin pürüzsüz hale getirilmesini esas alır.

 

Selülit masajı nasıl yapılmalı?

 

Hazırlık aşaması

Selülit içermeyen bir cilt hedefi elde etmek için, tüm teknikleri tam hazırlıklı olarak kullanmak zorunludur. Bu tekniklerin sonuna doğru başarı sağlamada taşları terk etmediğinizden emin olmalısınız. Öncelikle, cildinizi doğal vücut masaj yağı uygulayarak tedavi için hazırlayarak başlayın. Yağın uygulanması, dolaşım sisteminizi geliştirecek ve ayrıca kılcal damarlarda ve periferik damarlarda önemli miktarda kan akışını teşvik edecektir.

 

Mafsal masajı

Bu tekniğe göre çirkin selülit kabarıklıklarını masaj yapmak için yumruklarınızı kullanın. Etkilenen bölgelere yumruklarınızı hafifçe basarak vurun. Kırma hareketleri sonunda yağları parçalayacak.

g5 masajı - selülit masajı nasıl yapılır - selülit masajı yaptıranlar - selülit masajı fırsat - selülit masajı ne sıklıkla yapılır - selülit masajı nedir - selülit masajı yağları - selülit masajı faydaları - selülit masajı fiyatları - selülit masajı istanbul - evde selülit masajı nasıl yapılır - selülit masajı nasıl yapılır video - anti selülit masajı nasıl yapılır - selülit masajı nasıl yapılmalı - selülit masajı nasıl yapılır izle

selülit masajı nasıl yapılır

‘S’ tarzı masaj

Burada selülit çıkıntılar latin alfabesi ‘S’ şeklinde masajlanır. Bu tekniği, düz durup baş parmaklarınızın her ikisini de dikerek dik açılarla yerleştirerek başlatın. Sonra, uylukların selülitten etkilenen alanının büyük bir bölümünü her iki elle de tutun ve uyluklarınızın etini ters yönde hafifçe bükerek ‘S’ şeklinde masaj yapın.

Bükerek masaj

Sıkıştırma hareketleri selülitin dikkat çekici ölçüde azaltılmasına yardımcı olacaktır. Kaslarınızı rahat tutun ve daha sonra kalçanızın selülitten etkilenen kısmının bir kısmını her iki elinizle sıkıca tutun. Şimdi bölgeyi kıyafetlerden aşırı miktarda su sıkıyormuş gibi burarak, o şekilde bükün.

Cildinize ayaklarınızdan başlayıp yukarı doğru masaj yaptığınızdan emin olun.

Anti selülit masajı nasıl yapılır sorusuna başlı başına bir teknik olan G5 masajıyla devam ediyoruz.

G5 masajı

G5 masajı özel bir masaj aletiyle ve iterek sıkıştırma prensibiyle yağ dokularının parçalanmasını sağlayan bir masaj tekniğidir. Vücudun her bölgesi için kullanılabilir, kan dolaşımını hızlandırır ve bölgesel incelme sağlayabilir. Bu özellikleri yanında özellikle selülit tedavisinde destekleyici olarak yer alıyor.

Masaj, selüliti azaltabilir mi?

Selülit masajı yaptıranlar çok faydalı sonuçlarını belirtiyor. Bölgesel incelme bu masajın faydalı çıktılarından sadece bir tanesidir. Selülit masajı yaptıranlar bu masajın düzenli olarak yapılması konusunda görüş belirtiyor. Aynı görüşü uzmanlar da destekliyor.

Selülit masajı özellikle ileri seviyelerdeki selülit için tek bayına bir tedavi etkisi göstermez. Ayrıca elde edilen iyileşmeler geçici olabilir. Selülit masajı ile selülitli bölgede rahatlama, görünümde düzelme ve iyileşme elde edilebilir. Selülit masajının düzenli yapılması olumlu etkileri artırıyor. Ayrıca diğer tedavi protokollerinin de selülit masajı ile birlikte uygulanması gerekebilir. Selülit masajı fırsat sağlayarak tedavinin seyrini hızlandırabilir.

Selülit masajı fiyatları

Selülit masajını profesyonellerden satın alabilirsiniz. Bu konuda hizmet veren güzellik ve sağlık merkezlerinde selülit masajı fiyatları, yapılan uygulamaya göre 100 TL ile 500 TL arasında değişkenlik gösterebiliyor.

Selülit masajı ne sıklıkla yapılır?

Selülit masajı selülitli bölgenin ve selülitin durumuna göre her gün yapılabilir. Bazı durularda haftada bir selülit masajı uygulanması yeterli olabilir.

Anti selülit masajı nasıl yapılır konusunda yeterince bilgi sahibi olmak için aşağıdaki videoları izlemenizi de öneriyoruz. Bu videolarda anti selülit masajı nasıl yapılır uygulamalı olarak görebilirsiniz.

 

Selülit masajı nasıl yapılır video

Selülit masajı nasıl yapılır izle, öğren ve uygula.

Selülit masajı nasıl yapılır? yazısı ilk önce Genç Kalanlar üzerinde ortaya çıktı.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!