Selülit nedir?

Selülit nedir?

Selülit nedir sorusuna net bir cevap vermeden selülit nasıl yok edilir açıklayamayız. Yaz aylarında özellikle kadınların büyük sıkıntısı selülit için açıklayıcı bilgileri bu yazıda okuyabilirsiniz. Bu yazıda öğreneceğiniz bilgiler sizi özellikle yaz aylarında çok daha genç ve pürüzsüz bir cilde kavuşturarak mutlu edebilir.  Selülit neden olur tedavisi nedir, gelin bu konuyu ele alalım.

Selülit nedir? Selülit nedir ve nasıl tedavi edilir?

Selülit hastalığı nedir? Selülit nedir neden olur ? Selülit portakallaşma biçiminde kendini gösteren cilt altındaki yağ birikimidir. Selülit nedir tıp bilimi açısından şu şekilde açıklanıyor: Değişik faktörlerden kaynaklanan bacak, kol, kalça bölgesi başta olmak üzere vücudun kan dolaşımının zayıfladığı bölgelerinde ortaya çıkar. Kan dolaşımı yavaşlamasıyla damardan sızan doku sıvısı birikimi vücudun savunma mekanizmasını harekete geçirir. Böylece sızan sıvılar bağ dokusu ile kaplanır. Bağ dokusunun kapladığı kesecikler zamanla yağ dokusu halinde selülit dediğimiz düzensiz yapılara neden olur.

Selülitin kadınlarda daha çok görülmesinin nedeni kadın cildinin kolajen yapısının farklılığıdır. Bu farklılık yağ dokusunun daha kolay birikmesine neden olur. Kadın cildini farklı kılan ise hormonal özelliklerdir. Erkeklerde östrojen seviyesi daha az olduğundan yağ birikmesi az olur.

Selülit farklı boyutlarda olabilir. Şöyle ki bazı selülitler dışarıdan belli olmaz. Bazıları otururken kendini gösterebilir. Bazıları ise ayakta iken de görülebilir. Bu farklar selülit dereceleriyle ilgilidir. Selülit dereceleri tedavinin de belirlenmesinde rol oynuyor. Selülit nedir nasıl tedavi edilir konusunda detaylı makaleleri aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz.

selülit nedir- selülit nasıl yok edilir- solenoid vana nedir- sellülit nedir- selülit nedir nasıl geçer- selülit hastalığı nedir- selülit resmi- selülit nedir nasıl tedavi edilir- selülit nedir nasıl oluşur- selülit nasıl tedavi edilir- selülit neden olur tedavisi nedir- selülit nedir neden olur- selülit masajı nedir- preseptal sellülit nedir- selülit enfeksiyonu nedir- selülit iltihabı nedir- orbital selülit nedir- selülit nedir vikipedi- selülit için kesin çözüm nedir- selülit nedir tıp- selülit nedir tedavisi- g5 selülit masajı nedir- selülit nedir ve nasıl tedavi edilir-

Selülit nedir? Selülit kol bölgesinde de görülebiliyor

Selülit nedenleri

Selülit nedir nasıl oluşur?

Bazı tezgah üstü selülit ürünleri vücudun yabancı maddeler ve toksinleri uzaklaştırmaya yardımcı olabilir. Fakat ne etkinlikleri ne de selülite neden olanla ilgili iddiaları bilim tarafından desteklenmiyor. Aksine, selülit, altta yatan yağ birikintileri, kollajen liflerinin ya da bağ dokusunun derinin altına (çoğunlukla kalçalarda ve uyluk bölgelerinde, aynı zamanda kollarda, midelerde ve diğer yaygın sorun noktalarında) basmaya başladığında ortaya çıkar. New York merkezli dermatolog Cheryl Karcher, MD’ye göre bağ dokusu hormonlar, egzersiz ve kas birikimi eksikliği, fazla yağ ve zayıf dolaşım ile zayıflayabilir. Ancak durum “toksinler” tarafından değil.

Selülitin oluşmasında rol oynayan faktörler maddeler halinde aşağıda sunuluyor.

 

Selülit nedir nasıl geçer?

Selülit tedavi edilebilir. Bu konuda selülit nasıl yok edilir konulu makalemize başvurabilirsiniz. Selülit ile ilgili sitemizde bulabileceğiniz diğer başlıklar aşağıda sıralanıyor.

  • Selülit nasıl tedavi edilir? (Selülit nedir tedavisi,
  • Selülit masajı nedir? G5 selülit masajı nedir?
  • Selülit iltihabı nedir?
  • Orbital selülit nedir? (Göz kapağı iltihabı olup tıbbi tedavi gerektiren bir durumdur)
  • Selülit için kesin çözüm nedir?
  • Selülit enfeksiyonu nedir?
  • Preseptal sellülit nedir?
  • Selülit maskesi

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 

Kaynak: www.genckalanlar.com


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!