Sivilce izleri için maske tarifleri

Kategori: Genel - 1.349 viewsYorum Yazın
Sivilce izleri için maske tarifleri

Sivilce izleri için maske tarifleriyle sizi daha genç gösterecek, kendinize olan güveni sağlayacak çözümler çok uzağınızda değil. Hatta sivilce izleri için maske önerileri hemen yanı başınızda, evinizde! Kolayca yapabileceğiniz, evde bulunan malzemelerle hazırlayabileceğiniz sivilce izleri için maske tarifleri cildinize çok önemli iyileştirici katkılar sağlayabilecektir. Bu yazıda akne maskesi, sivilce izleri için maske tarifleri, sivilce lekeleri için maske önerileri bulabilirsiniz.

 

Sivilce izleri için maske (tarifleri)

Sivilce cilt tiplerine göre değişkenlik göstermekle birlikte gözeneklerde biriken yağ dokularının oluşturduğu problemli bölümlerdir. Sivilce tedavisi için yapılabilecek teknikler bulunmakla birlikte doğal çözümler her zaman yan etkiler bakımından daha güvenlidir. Sivilce giderici maske yaparak üstelik evde sivilce giderici maske (sıvılce maskesı evde) yaparak yan etkisi olmadan, kimyasal maddelere maruz kalmadan sivilce ile mücadele edebilirsiniz.

 

Sivilce lekeleri için maske (sıvılce maskesı evde)

Sivilce lekeleri için yapılabilecek maskelerden biri ‘salatalık’ maskesidir. Sivilce lekeleri için salatalık maskesi tarifinde kullanılan salatalıklar cildinizi yenilemek, nem dengesini sağlamak, hafifletmek ve tonlandırmak için doğal anti-inflamatuar bileşikler içerir. Buna ek olarak salatalık kir ve yağın deriden uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Bir akne maskesi, yüz maskesi oluşturmak için, salatalık genellikle yoğurt ile birleştirilir. Akne için salatalık kullanarak şu faydalar sağlanabilir:

 

 • Derideki fazla yağları giderir
 • Doğal bir anti-septiktir.
 • Cildi nemlendirir.
 • Ciltteki lekeleri aydınlatır.
 • Akne iltihaplarını azaltır

 

Sivilce lekeleri için maske tarifine gerekli malzemeler:

 • 1 salatalık
 • 1 yemek kaşığı yoğurt

 

Sivilce lekeleri için yoğurt maskesi yaparken organik salatalığı soyarak yoğurtla birlikte püre kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Sivilce izleri için yoğurt maskesini yaklaşık 15 dakika yüzünüze maske uygulayın. Soğuk su ile durulayın.

Sivilce izleri için salatalık maskesi sağladığı leke ve iz giderici özelliğin yanında pek çok faydasıyla rutin bakım ve cilt gençleştirme amacıyla da kullanılabilir.

 

 

Akne maskesi

Bal sivilceleri tedavi etmek için yüzyıllar boyunca kullanılmıştır ve akne ve sivilce izleri için maske yapımında adeta vazgeçilmez olmuştur. Akne ve sivilce izleri için maske yaparak sivilce izlerini, lekelerini yok etmek için bal kullanılmıştır. Bal, kistik sivilceleri tedavi etme ve sivilceye neden olan bakteri öldürme kabiliyetine sahiptir.

Sivilce izleri için bal maskesi yaparak pek çok cilt faydası sağlanabilir. Bal, akne ile savaşmaya ve enfeksiyonu azaltmaya yardımcı olan anti bakteriyel ajanlara sahiptir. Sivilce izleri için bal maskesi hazırlamak cilde doğal bir antiseptik uygulamaktır. Cildi nemlendirir. Cilt hasarını önler. Akne iltihaplarını azaltır. Sivilce izi geçiren maske için bal ve limon suyu mükemmel bir ikili oluşturuyor.

 

Akne maskesi için malzemeler:

 • İki çay kaşığı bal
 • Yarım çay kaşığı limon suyu

 

Sivilce izleri için limon maskesi tarifine başlarken bal ve limon suyunu küçük bir kapta birleştirin. Yüzünüze uygulayın. Karışımın yaklaşık 20-30 dakika boyunca cildinize nüfuz etmesine izin verin. Fark edilen sonuçları görmeye başlamadan önce sivilce lekeleri için limon maskesi olan bu yüz maskesini birkaç kez kullanmanız gerekecektir.

 

Sivilce izleri için doğal maske

Ev yapımı sivilce izleri için doğal maske, sivilcelerden kurtulmak ve akne izlerini ortadan kaldırmak için mükemmel doğal ilaçlardır. Bu yemek tarifleri cildinize besleyici ve akne ile ilgili sorunları ortadan kaldıran çeşitli bileşenler içerir.

 

Sivilce izleri için doğal maske gerekli malzemeler:

 • Bir çay kaşığı elma sirkesi
 • İki çay kaşığı yeşil çay
 • Beş çay kaşığı toz şeker
 • Bir çay kaşığı bal
 • Bir kap

Sivilce lekeleri için evde maske yapımı ilk adımı olarak bir çay kaşığı elma sirkesini bir kaba boşaltın. Üzerine iki çay kaşığı soğumuş yeşil çay ekleyin. Sivilce lekeleri için elma sirkesi maskesi ikinci adımında beş çay kaşığı toz şekeri ekliyoruz.

Sivilce izleri için maske evde kolayca hazırlanabiliyor. Son bir adım kaldı. Bir çay kaşığı bal ekleyerek tüm malzemeleri karıştırıyoruz. Yoğun bir kıvama gelinceye kadar karıştırmaya devam edin.

Elde ettiğiniz siyah nokta ve sivilce izleri için maske tarifindeki şeker, sivilce skar dokusunun parçalanması ve cilt gözeneklerinin açılmasında yardımcı olan doğal bir ölü hücre temizleyici olarak çalışır. Maskeyi yaklaşık 10 dakika cildinizde tutun ve sonra su ile durulayın. Haftada bir veya iki kez bu siyah nokta ve sivilce izleri için maske daha doğrusu güzellik maskesini kullanın.

 

Sivilce lekeleri için domates maskesi

Sivilce lekeleri için domates maskesi yaparak cildinizi pürüzsüz hale getirebilirsiniz. Sivilce lekeleri için çözüm sunan domates maskesi yapımı kolay ve etkisi güçlü bir tariftir.

Sivilce lekeleri için domates maskesi malzemeleri:

 • Domates
 • Pirinç kepeği
 • Taze süt

 

Domatesle sivilce ve yara izleri için maske hazırlarken 150 ml’lik bir yoğurt ile domatesleri püre haline getirmeniz, pirinç kepeği ile karıştırmanız yeterlidir. Sivilce lekeleri için çözüm sunan bu etkili maskeyi karışım elde ederek yüzünüze uygulamak için yeterlidir. Domates ile hazırlayacağınız karışım güneş ve sivilce lekeleri için maske tarifi olarak da kullanılabilir.

Sivilce izlerine kesin çözüm maskenin kıyafetinize yapışabileceğinden endişe ediyorsanız, karışımı bir kağıt maskesine uygulayarak yüzünüze uygulayabilirsiniz. Sivilce izleri için maske doğal maskenin kurumasına (yaklaşık 20 dakika) kadar bekleyin, ardından maskeyi çıkarın ve soğuk su ile durulayın. Pirinç kepeği ve süt çok iyi huyludur ve cildi parlak, yumuşak yapar ve ayrıca domatesle birleştirildiğinde akne izlerini etkili bir şekilde temizlemeye yardımcı olan besin maddeleri sağlar.

Böylece sivilce izleri için doğal maske tarifleri arasında önemli bir yere oturur.

sivilce lekeleri için maske suna dumankaya-ahmet maranki sivilce maskesi-sivilce izleri için karbonat maskesi-sivilce izleri için maske tarifleri-akne ve sivilce izleri için maske-sivilce izleri için kil maskesi-sivilce izleri için bal maskesi-sivilce lekeleri için limon maskesi-sivilce lekeleri için kil maskesi-sivilce izleri için aspirin maskesi-sivilce lekeleri için maske şems aslan-sivilce lekeleri için elma sirkesi maskesi-sivilce lekeleri için yoğurt maskesi-sivilce izi geçiren maske

sivilce lekeleri için maske

Sivilce izleri için karbonat maskesi

Karbonat akne izlerini giderici, kızarıklıkları önleyici tahrişleri ortadan kaldırıcı anti-inflamatuar özelliğe sahiptir. Bu nedenle sivilce izlerini gideren maske yaparken karbonat kullanılabilir. Sivilce izleri için karbonat maskesi aynı zamanda sivilcelerin oluşturduğu cilt çukurlarının giderilmesinde de etkilidir. Çünkü karbonat kullanılarak yapılan sivilce izleri giderici maske kolajen artışını teşvik eder. Cilt ve hücre yenilemesine katkı sunar.

 

Sivilce izleri için karbonat maskesi gerekli malzemeler:

 • Bir yemek kaşığı karbonat
 • İki yemek kaşığı su

 

Sivilce izleri için evde yapılabilecek maskeler arasında yer alan karbonat maskesini hazırlamak için karbonat ile suyu karıştırın. Karışımı sivilce veya akneli bölgeye uygulayın. Hafifçe ovun. Su ile durulayın. Derin sivilce izlerini en aza indirgemek adına karbonat ile yapılan sivilce ve akne izleri için maske işlemini ayda bir kez uygulamanız öneriliyor.

 

Sivilce lekeleri için bitkisel maske

Sivilce lekeleri için bitkisel maske tarifini Aloe Vera ile yapıyoruz. Ayrıca havuç kullanarak sivilce lekeleri için havuç maskesi yapmış oluyoruz.

Bal gibi, aloe vera, doğal bir anti-bakteriyel ve anti-inflamatuar ajan olup, sivilce izlerinin tedavisinde çok etkili olduğu bilinmektedir. Aloe Vera cilt için faydaları şunlardır:

 • Enfeksiyonu azaltmak için doğal anti-bakteriyel ajanlar var.
 • Akne kaynaklı kaşıntıyı azaltır.
 • Tıkalı gözenekleri giderir.
 • Siyah noktaları ve beyaz kafaları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
 • Akne şişmesi ve inflamasyonunu azaltır.

Havucun cilde sağladığı faydalar, çeşitli cilt problemlerine karşı koruma sağlayan ve cildin sağlıklı kalmasına yardımcı olan bol miktarda A vitamini ve diğer antioksidanlardan kaynaklanmaktadır.

Havuç, lekeleri ve yaraları temizlemede etkilidir. Lekeleri temizlemek için havuç hamurunu aloe vera jeliyle birlikte cildinize uygulayabilirsiniz.

 

Sivilce lekeleri için bitkisel maske gerekli malzemeler:

 • % 100 Aloe Vera Jel
 • Saf limon suyu
 • Havuç
 • Maydanoz

 

Havuç, maydanoz ve Aloe vera ile sivilce izleri için maske yapımı

Aloe vera jölesi ve limon suyu blendıra ekleyin. İçerisine iki adet havuç ve bir bağ maydanoz koyun. 1 dakika karıştırın. Elde ettiğiniz sivilce ve izleri için maske karışımını yüzünüze uygulayın ve 10-15 dakika bekletin.

Sıcak su ile yıkayın. Yüzünüzü nemlendirici ile nemlendirin.

Karışımı serin bir yerde bırakın ve bu sivilce lekeleri için maske kolay tarifiyle haftada 3 güne kadar tekrarlanabilir.

 

 

Sivilce ve izleri için maske (sivilce izleri için yumurta maskesi)

Yüzdeki sivilce lekeleri için maske tarifleri arasında badem, süt, yumurta maskesinin özel bir yeri bulunuyor. Bu sivilce ve izleri için maske tarifi dünyada on binlerce kadın erkek kişi tarafından uygulanıyor.

Genel anlamda, badem sütü, besleyici ve nemlendirici özelliklerinden dolayı cilde yumuşak ve nazik bir etki yapar. Yumurta beyazı suya, vitamin B ve proteinlere iyi bir miktarda sahiptir ve cildinizde sıkıcılık ve nemlendirme etkisi yapmaktadır. Bu sivilce ve izleri için maske tarifini hazırlamak için aşağıdaki adımları uygulayın.

 

Sivilce izleri için yumurta maskesi malzemeler:

 • 2 adet ev yapımı badem sütü
 • 1 yumurta beyazı
 • 1 çay kaşığı taze limon suyu

 

Sivilce izleri için yumurta maskesi hazırlanışı:

Sivilce izleri ve sivilceler için maske yapımında ilk adım, tüm maddeleri iyice karıştırıp göz çevresi alanından kaçınarak yumuşak dairesel hareketlerle cilde uygulamanızdır.

Sivilce izleri için bitkisel maskeler arasında yer alan bu maskeyi 10-15 dakika cildinizde tutun ve ılık suyla yıkayın.

Sonra, yüzünüzü hafifçe pamuklu bir havluyla kurulayın ve doğal bir cilt aydınlatma yüz kremi uygulayarak takip edin.

 

 

Maydanoz limon kürü sivilce için faydaları

Maydanoz limon kürü sivilce için faydaları ile biliniyor. Bu konuda çok özel hazırlanmış Maydanoz kürü sitesinde yer alan ‘Maydanoz limon kürü sivilce için faydaları’ başlıklı makaleyi incelemenizi öneriyoruz.

 

Sivilce izlerine maske tarifleri

Sivilce izlerine maske tarifleri yukarıdaki liste ile sınırlı değildir. Bu konuda sitemizde bulabileceğiniz bazı maskeleri aşağıda linkleriyle beraber veriyoruz. Sivilce izleri nasıl geçer maske tarifleri için maske isimlerinin üzerine tıklamanız yeterlidir.

 

 

Sivilce izleri için maske İbrahim Saraçoğlu

Sivilce izleri için maske İbrahim Saraçoğlu maske tarifleri kendi sesi ve görüntüsüyle aşağıdaki videoda yer alıyor. Sivilce izleri için doğal maske İbrahim Saraçoğlu tarafından tarif ediliyor.

 

Sivilce lekeleri için maske Suna Dumankaya

Sivilce lekelerini geçiren maske tarifi için gözünüzü ve kulağınızı Suna Dumankaya’ya çevirebilirsiniz. Çünkü sivilce izleri için maske Suna Dumankaya tarafından milyonlarca televizyon izleyicisine ulaştırılıyor. Bu tarifi siz de uygulayarak sivilce iz ve lekelerine veda edebilirsiniz.

Sivilce izleri için doğal maske Suna Dumankaya ile çabuk ve etkili bir tarif olarak veriliyor. Kırışıklara karşı ve sivilce izleri için maske yaparken uzmanlardan tarifler almak her zaman iyi sonuçlar verebiliyor. Bu doğrultuda Suna Dumankaya sivilce izleri için cilt maskesi özellikle kadınlar arasında özel bir yere sahiptir.

 

 

Sivilce lekeleri için maske öneren diğer uzmanlar

 • Ahmet Maranki sivilce maskesi

Sivilce izleri için maske Ahmet Maranki tarafından aşağıdaki videoda ayrıntılarıyla veriliyor.

https://youtu.be/g4jIvkZq_NY

 • Sivilce lekeleri için maske Şems Aslan

https://youtu.be/niVBFLBmcgE

 • Pervin Dinçer sivilce izleri için maske

https://youtu.be/5wac3HCHTtM

 • Sivilce izleri için maske Ender Saraç

https://youtu.be/vnAlBTh_9og

 

Son söz

Sivilce izleri için maske markaları arasından tercih yapabilirsiniz. Ancak evde kolayca uygulayabileceğiniz sivilce izleri için maya maskesi gibi veya Ebru Şallı sivilce izleri için maske tarifi gibi doğal çözümleri de deneyebilirsiniz.

Maydanoz kürü ile sırttaki sivilce izleri için maske yapabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 

Kaynak: www.genckalanlar.com


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!