Su içerek zayıflama mümkün mü?

Kategori: Genel - 11.097 viewsYorum Yazın
Su içerek zayıflama mümkün mü?

Su içerek zayıflama konusu bilim adamlarının yoğun ilgisini çekiyor. Yapılan araştırmalar su içmenin zayıflamaya yardımcı olabileceğini gösteriyor. Su içerek zayıflama seçeneğini göz önünden ayırmayın. Çünkü sıcak yaz günlerinde en iyi zayıflama yöntemi su içerek zayıflamadır.

Su içerek zayıflama

Daha fazla su içerek daha çok kilo verebilirsiniz. Aslında, kilo vermek isteyen Amerikalı erişkinlerin

% 30-59’u su alımını artırıyor.

Birçok çalışma, daha fazla su içmenin, kilo kaybına ve cilt bakımına fayda sağlayabileceğini göstermektedir. Su içerek zayıflayanlar sağlıklı bir diyet olarak su diyetini tarif ediyor. Su diyeti, su içerek zayıflayanlar, su ile zayıflama yapanlar tarafından uygulamasının kolay olduğu için de tercih ediliyor. Bazı kişiler su içmek konusunda çok zorlanabiliyor. Bu kişilerin su diyeti yapmaları biraz zor olabiliyor.

Su içmede zorlananlar, ani bir kararla sadece su içerek zayıflama diyetine başlamamalıdır. Çünkü sadece su içerek zayıflama kararından önce vücudu su içmeye alıştırmak gerekiyor. bizim önerimiz sadece su içerek zayıflama diyeti öncesi, sadece su ile zayıflama sürecine başlamadan önce 21 gün boyunca vücudu günde 1,5-2 litre su içmeye alıştırmak gerekiyor.

Bu yazıda, içme suyunun kilo vermenize nasıl yardımcı olabileceği açıklanıyor.

 

Su içerek zayıflamak mümkün mü?

İçme suyu daha fazla kalori yaktırabilir. İçme suyu, yakmakta olduğunuz kalori miktarını artırır, bu da dinlenme enerjisi harcamaları olarak biliniyor. Yetişkinlerde istirahat enerjisi harcamalarının su içildikten sonraki 10 dakika içinde% 24-30 oranında arttığı gösterilmiştir. Bu, en az 60 dakika sürer.

Bunu destekleyerek, aşırı kilolu ve obez çocuklarla yaptığı bir çalışmada, soğuk su içtikten sonra enerji tüketiminde % 25’lik bir artış olduğu tespit edildi.

Su içerek kaç kilo verilir?

su diyeti yorumları-gunde 3 litre su icerek zayıflamak-su içerek kaç kilo verilir-sadece su icerek zayiflanirmi-limonlu su ile zayıflama tekniği-limonlu su ile zayıflama kadınlar kulübü-sıcak su içerek zayıfladım-sıcak su içerek zayıflama-su içerek zayıflayanlar kadınlar kulübü-sirkeli su ile zayıflama yorumları-su içerek zayıflama yöntemleri-su içerek zayıflamak mümkün mü-limonlu su içerek zayıflama-günde 4 litre su içerek zayıflama-su ile zayıflama yolları-tarçınlı su içerek zayıflama-karbonatlı su ile zayıflama yorumları-su ile zayıflama yorumları-sıcak su ile zayıflama yöntemleri-su ile zayıflama diyeti-3 litre su içerek zayıfladım-su ile zayıflama yöntemleri-günde 3 litre su içerek zayıflama-günde 15 bardak su içerek zayıflama-bol su içerek zayıflama-su ile zayıflama kadınlar kulübü

Su içerek kaç kilo verilir

Su içerek kaç kilo verilir sorusunun bilimsel bir araştırmaya dayanan cevabı bulunuyor. Aşırı kilolu kadınlar üzerine yapılmış bir araştırma, günde 1 litreden fazla su alımının etkisini inceledi. 12 aylık bir süre zarfında bunun 8 kiloya kadar zayıflamaya yol açtığını belirlediler. Üstelik yalnızca su içerek zayıfladılar. Yemek ve yaşam tarzlarında bir değişikliğe gitmediler. Yıllardır sorulan sadece su içerek zayıflanır mı?(sadece su icerek zayiflanirmi ) sorusu da bu şekilde cevabını buluyor.

 

Buna ek olarak, bu çalışmaların her ikisi de, fazladan içilen her yarım litre suyun 23 kalori yaktığını gösteriyor. Yıllık bazda, yaklaşık olarak 17.000 kaloriye geliyor ki müthiş bir rakam!

Günde üç litre su içerek zayıflamak (gunde 3 litre su icerek zayıflamak)

Günde 3 litre su içerek zayıflayanlar arasında ben de zayıfladım diyen bir arkadaşınız mutlaka olmuştur. Birkaç hafta boyunca günlük 1-1.5 litre su içen kilolu insanları izleyen birkaç çalışma var. Kilo, beden kütle indeksi (BKİ), bel çevresi ve vücut yağında önemli bir düşüş bulmuşlar. Bu nedenle 3 litre su ile zayıflama konsepti pek çok kişi tarafından uygulanıyor. Bol su içerek zayıflama kolay uygulanabilen ve masrafsız bir kilo verme yöntemi olmasıyla da ilgi görüyor.

Soğuk su zayıflatır mı?

Su soğuk olduğunda bu sonuçlar daha etkileyici olabilir. Soğuk su içtiğinizde, vücudunuz suyu vücut sıcaklığına kadar ısıtmak için fazladan kaloriyi kullanır. Buzlu su içerek zayıflama dünyada yükselen bir kilo verme trendi haline gelmiş durumda. Soğuk su içerek zayıflama her bünye için faydalı olmayabilir. Doktorunuza danışmadan bu tür yöntemleri uygulamayınız. Bu konuda soğuk su zayıflatır mı isimli makalemizi de okumanızı öneriyoruz.

Siz de kilo vermek için su diyeti uygulayabilirsiniz. Su diyeti tarifi ve su diyeti yorumları için buradan okumaya başlayabilirsiniz. Su ile zayıflama diyeti sağlıklı ve yaz sıcaklarında serinletici de olabilir.

Limonlu su ile zayıflama tekniği

İçme suyu dışında su ile zayıflama yolları arasında zayıflama suyu hazırlayarak da kilo verme tekniği uygulanabilir. Bu amaçla zayıflatan su nedir isimli makalemizi okumanızı öneriyoruz.

Su ile zayıflama teknikleri (su içerek zayıflama yöntemleri)

  • sıcak su ile zayıflama yöntemleri (Sıcak su içerek zayıfladım, sıcak su içerek zayıflama)
  • Sirkeli su içerek zayıflama (Sirkeli su ile zayıflama yorumları)
  • Limonlu su içerek zayıflama
  • Günde 4 litre su içerek zayıflama
  • Tarçınlı su içerek zayıflama
  • Karbonatlı su ile zayıflama tarifi (Karbonatlı su ile zayıflama yorumları, karbonatlı su ile zayıflama zararları, karbonatlı su ile zayıflama kürü nasıl yapılır)
  • Alkali su içerek zayıflama (sadece alkali su içerek zayıflama)

 

Su içerek zayıflama yorumları

Su içerek 1 haftada zayıflama, günde 15 bardak su içerek zayıflama, günde 3 litre su içerek zayıflama, sade su içerek zayıflama gibi su ile zayıflama yöntemleri bünyeden bünyeye farklılık gösterebilir. Bu nedenle diyetisyen veya doktor önerisi olmadan uygulamayınız.

Su içerek zayıflayanların yorumları

Su içerek zayıflayanların yorumları arasında ayda 20 kilo verdim diye açıklama yapan ünlüler de bulunuyor. bu satırların yazarı olarak su içerek zayıflayanların yorumları arasında önce kendi gözlemimi paylaşmak istiyorum. Ben de bir ay boyunca limonlu su içerek zayıflamak amacıyla su diyeti yaptım. Israrla sürdürdüğüm diyetin sonucu tam 4,5 kilo verebildim. Müthiş bir hafifleme hissettim.

“Soğuk su içerek 20 kilo verdi 
Spice Girls grubu üyelerinden Melanie Brown, doğum sonrası aldığı fazla kilolarından hiç diyet yapmadan kurtulmuş! Brown “Sadece her öğün soğuk su içtim” diyerek sırrını verdi.
Şu sıralar grubu Spice Girls ile çıkacakları dünya turnesinin heyecanını yaşayan Melanie Brown, güzel fiziğiyle genç kızlara taş çıkartıyor. 32 yaşındaki iki çocuk annesi ünlü yıldız, In Touch dergisine “Hayatımda kendimi hiç bu kadar güzel hissetmemiştim” diye konuştu.

VÜCUT ENERJİ YAKIYOR

Geçtiğimiz Nisan ayında kızı Angel Iris’i dünyaya getiren Brown, hamileliği döneminde yaklaşık 30 kilo aldığını ancak çoğunu hiç diyet yapmadan, sadece soğuk su içerek verdiğini itiraf etti.
Amerika’nın ünlü beslenme uzmanlarından Joey Kormier’in tavsiyesi üzerine; her öğünle birlikte soğuk su içen Brown, kilo verme sürecini şu sözlerle anlattı: “Her öğünde soğuk su içtiğiniz zaman vücudunuz sindirim sürecinde içtiğiniz suyu ısıtabilmek ve vücut sıcaklığına getirebilmek için enerji harcıyor ve bu sayede kalori harcıyorsunuz. Bu formülle tam 20 kilo verdim.” Sıkı diyetlere inanmadığını söyleyen Melanie Brown, günde üç ana öğünün yanında, ara öğün olarak taze sebze ve meyve tüketiyor. Spice Girls, aralık ayında dünya turnesine çıkacak. Spice Girls, aralık ayında dünya turnesine çıkacak.”

Su diyetinin temel mantığı vücuda soğuk su girince vücudun suyu kendi ısısına getirmek amacıyla kalori harcamasıdır. Bu şekilde su ile zayıflayanların yorumları arasında 15 günde 10 kilo verdim diyenlere rastlanıyor.

Su içerek zayıflama yorumları arasında suyun sağlıklı sonuçlarından memnun uygulayıcıların sayısı bir hayli fazla. Sadece su içerek zayıflamak mümkün mü sorusuna olumlu cevap veren ve sadece su içerek zayıfladı yorumlarını görmek sizi şaşırtmasın!

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 

Kaynak: www.diyetforever.com


Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!