Süt ile saç düzleştirme

Kategori: Genel - 1.558 viewsYorum Yazın
Süt ile saç düzleştirme

Süt ile saç düzleştirme saçlarınızın karışık ve bakımsız dolayısıyla yaşlı görünmesini engelleyen basit ama etkili bir çözümdür. Tüm dünyada yüz binlerce kadın saçını süt ile saç düzleştirme maskesi uygulayarak düzleştiriyor. Süt ile saç bakımı bin yıllardan bu yana yapılıyor. Özellikle uzun saçlarda süt ekstra bir bakım da sağladığı için süt ile saç düzleştirme için tercih ediliyor. Bu yazıda süt ile saç düzleştirme nasıl olur sorusuna basit tarifler bulabilirsiniz.

Süt ile saç düzleştirme (süt ile saç düzleştirme nasıl yapılır)

Sütle saç düzleştirme için gerekli malzemeler:

 • Bir litre süt
 • Bir sprey şişesi
 • Geniş dişli tarak

Sütle saç düzleştirme

Süt ile saç düzleştirme nasıl yapılır? Sütle saç düzleştirme için şu adımları uygulayabilirsiniz. Sen de aşağıdaki kolay adımları uygulayarak süt ile saç düzleştir! Hayata daha genç ve bakımlı bak!

 • Saçlarınızı şampuan olmadan yıkayın. Bu arada şampuansız saç yıkama (No poo) konusuyla da ilgilenebilirsiniz.
 • Nemli veya tamamen kuruduktan sonra, boş sprey kutusunu sütle ve ekstra malzemelerle (bal, muz, portakal veya çilek püresi, maydanoz kürü ekleyebilirsiniz) doldurun ve köklerinizden ipuçlarına kadar saçlarınızı iyice püskürtün. Saç derinize ve saçınızın her parçasına dokunmasına dikkat edin. Kısmen düzeltilmiş kısmı dalgalı saç istemiyorsunuz!
 • Süt maskesini saçınıza masaj yaparak yedirin. 20-30 dakika kadar bekletin.
 • Geniş dişli tarakla saçınızı açarak tarayın.
 • 15-20 dakika saçınızı bu şekilde bekletip doğal bir şampuan kullanarak yıkayın. Soğuk veya ılık su kullanın. Sıcak su, bu aşamada saçlara zarar verebilir.

Kuruyan saçlarınızın düzleştiğini, dolgunlaştığını ve gençleştiğini göreceksiniz.

 

Süt ile saç düzleştirme nasıl olur? (Süt ile saç düzleştirme nasıl yapılır)

Süt ile saç düzleştirme nasıl olur sorusuna yukarıda verdiğimiz yönteme ek olarak hindistancevizi sütü kullandığınızda daha fazla etki için yarım limon ekleyebilirsiniz. Eğer saçınız doğuştan kıvırcık veya ince dalgalı değilse aklınıza ‘süt ile saç düzleştir’ fikrini getirebilirsiniz.

Süt ile saç düzleştirme tarifi (Saç düzleştirici süt maskesi)

Süt ile saç düzleştirme için kolay bir tarif daha veriyoruz. Bu yöntemle evde kalıcı saç düzleştirme yapabilirsiniz. Basit ama etkili saç düzleştirici süt maskesi tariflerinden iri daha sizin için aşağıda yer alıyor.

Evde kalıcı saç düzleştirme için yapabileceğiniz saç düzleştirici maske tariflerinden biri de süt, bal, çilek saç maskesidir.

Nefis gibi geliyor değil mi? Bununla birlikte, süt mükemmel bir doğal düzleştirici olduğu kanıtlanmıştır. Protein açısından zengin olan süt, saçlarınızı yumuşatır ve saç şaftını güçlendirir. Süt saçı düzleştirmek kadim uygarlıklardan beri bilinen bir tekniktir.

 

Saç düzleştirici maske yapımı için şu adımları izleyebilirsiniz.

 • Bir litre sütü iki çorba kaşığı balla karıştırın.
 • Daha sonra taze, püre haline getirilmiş çilek ekleyin.
 • Bunu saçınıza uygulayın ve etrafına bir havlu sarın.
 • 2-3 saat sonra yıkayın.

 

Süt ile saç düzleştirme erkek

Süt ile saç düzleştirme erkek saçları için de geçerlidir. Doğuştan kıvırcık olmayan durumlarda süt ile saç düzleştirme erkek saçları için de etkili bir yöntemdir. Bu makalede yer alan tarifleri erkek ziyaretçilerimiz de rahatlıkla uygulayabilir. Süt ile kalıcı saç düzleştirme erkek maskesi tarifini bir alt paragrafta bulabilirsiniz.

Süt ile saç düzleştirme erkek okurlarımız için şu şekilde yapılabilir. İhtiyacınız olan tek şey bir fincan süt ve bir buçuk bardak su. Onları bir sprey şişesine koyun ve saç boyunca düzgün bir şekilde uygulayın. 25 dakika bekletin ve havluyla kurutun. Tarakla iyice tarayın, yıkayın ve durulayın. En iyi sonuçlar için haftada üç güne kadar bu tedaviyi tekrarlayabilirsiniz.

 

Evde kalıcı saç düzleştirme maskeleri

 1. Zeytinyağı ile saç düzleştirme

Zeytinyağı ile saç düzleştirme süt kadar etkili bir yöntemdir. Hiç şüphesiz zeytinyağı güzellik endüstrisinin en büyük müttefiklerinden biridir (gıda endüstrisine ek olarak).

Zeytinyağı ile saç düzleştirme için gerekli malzemeler:

 • 30 gram zeytinyağı,
 • Yasemin yağı kapsülü (veya bir çay kaşığı uçucu yağ )
 • 30 gram amonyak içermeyen saç kremi veya en sevdiğiniz doğal kremi gerekir.

Zeytinyağı ile saç düzleştirme maskesi tarifi

Bu üç maddeyi bir krem ​​oluşana kadar karıştırın. Şampuanladıktan sonra, ancak kurulamadan önce saçınıza uygulayın. 20 dakika bekletin ve sonra iyice yıkayın. Tarak ve saç kurutma makinesi kullanmadan doğal olarak kurumasını bekleyin.

 1. Saçı düzleştiren maskeler kereviz maskesi

Saç düzleştirici doğal maskeler arasında kereviz maskesi çok bilinmiyor. Doğanın bu mucize bitkisi saç düzleştirmede size çok büyük imkânlar sunabilir. Bu tarif için birkaç kereviz sapı gerekiyor. Bir blenderde biraz soğuk su ile karıştırın ve suyu çıkacak şekilde hazırlayın. Bir gece boyunca bir cam şişede saklayın. Sabahları, sıvıyı tüm saçınıza gelene kadar masaj yaparak iyice masaj yapın. Durulayın ve her zamanki gibi yıkayın.

 1. Hindistan cevizi ve limon ev yapımı düzleştirici krem

Bu, mükemmel saç düzleştirici tarif, kıvırcıklığı ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve “dalgaları” azaltır. Bir fincan Hindistan cevizi sütü biraz limon suyu ile karıştırılır ve birkaç saat buzdolabında saklanır. Karışımı saçlara uygulayın ve 45 dakika ila bir saat bekletin, sonra durulayın ve her zamanki gibi yıkayın. Bu tarifi dalgalı saçları ayarlamanıza yardımcı olacaktır.

süt ile saç düzleştirme-sütle saç düzleştirme-evde kalıcı saç düzleştirme-süt ile saç düzleştirme nasıl olur-süt ile saç uzatma-süt ile saç düzleştirme nasıl yapılır-süt ile saç düzleştirme tarifi-saç düzleştirici maske-süt ile saç düzleştirme erkek-süt ile saç düzleştir-süt ile kalıcı saç düzleştirme erkek-zeytinyağı ile saç düzleştirme

süt ile saç düzleştirme

Süt ile saç uzatma

Sütün saça faydaları gerçekten büyüktür. Sütün saça faydalarından biri de süt ile saç uzatmadır. Bu konuda hazırladığımız ‘süt ile saç uzatma’ isimli makalemizi özellikle incelemenizi öneriyoruz. Bu makalede süt ile saç uzatma, süt ile saç düzleştirme nasıl yapılır, saça süt sürmenin faydaları nelerdir gibi soruların müthiş faydalı ve etkili cevaplarını bulacaksınız. Evde kolayca süt ile yapabileceğiniz saç bakım önerileri çok işinize yarayacak!

Sütle saç düzleştirme kadınlar kulübü gibi platformlarda konuşulan yöntemlerden. Bu mecralarda süt ile saç düzleştirme yorum yazıları incelendiğinde yöntemin etkili ve basit olduğu görülüyor. Süt ile saç düzleştirme uygulayanlar süt ile saç düzleştirme yorumları yaparken hızlı ve evde yapılabilecek doğallıkta olmasını ve besleyici özelliklerini dile getiriyor.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 

 

Kaynak: www.genckalanlar.com


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!