Süt ile saç uzatma

Kategori: Genel - 1.305 viewsYorum Yazın
Süt ile saç uzatma

Süt ile saç uzatma genç görünmenin sihirli dokunuşlarındandır. Çünkü uzun saç, bakımlı görünür ve genç gösterir. Siz de süt ile saç uzatma yapabilir ve saçlarınızı uzun yıllar genç, sağlıklı tutabilirsiniz. Bu makalede süt ile saç uzatma, süt ile saç düzleştirme nasıl yapılır, saça süt sürmenin faydaları nelerdir gibi soruların müthiş faydalı ve etkili cevaplarını bulacaksınız. Evde kolayca süt ile yapabileceğiniz saç bakım önerileri çok işinize yarayacak!

Süt ile saç uzatma

Süt içmenin saça faydaları yanında maske olarak kullanılması da önemli katkılar sağlıyor. Sütün saça faydaları arasında saçı uzatıcı etkisi ilk sıralarda geliyor. Saç bakımı ve sütün saça faydaları konusunda hazırladığımız ‘Saçınıza sütle gelen gençlik aşısı’ başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Süt yüzlerce yıldır cilt ve saçları proteinler ve vitaminler ile güçlendirmek için kullanılmıştır. İçerdiği vitaminler ile birlikte kalsiyum ve proteinler, beslenmede çok yararlıdır. Aynı zamanda süt saçlara parlaklık ve parıltıyı artırmak için çalışan bir saç bakımı olarak da görülebilir.

Saf süt, cilt ve saç için son derece dinlendirici ve nemlendiricidir. Bu nedenle süt banyoları, soğuk süt ile saç yıkama veya süt içeren ürünlerin kullanılması vücudun herhangi bir kuru, tahriş olmuş bölgesinin yatıştırılması ve nemlendirilmesi için mükemmel bir yoldur.

Süt kuru ve kaba saçlar için bir nimettir. Saç derinize ovmak saçlarınızı içten dışa besleyebilir. Sadece saç derinize bir miktar süt sürüp birkaç dakika sonra yıkayın. Bu, saçlarınızı doğal olarak yumuşak ve ipeksi hale getirecektir.

Sütün saça faydaları arasında saç uzatma etkisi de yer alıyor. Süt kullanarak kısa sürede saç uzatma nasıl yapılır?

Saç uzatma maskesi

Süt ile saç uzatmak mümkün olabiliyor. Bunun için vereceğimiz maske tarifini uygulayarak günde 2-2,5 cm uzama elde edebilirsiniz.

Saç günde 0,37 mm, ayda yaklaşık 1- 1,5 cm uzuyor. Yapılan bakımlarla ve saç bakım maskeleri ile saçın uzaması ayda 4 cm’ye kadar yükseltilebiliyor.

Saç uzatma maskesi için gerekli malzemeler:

 • Bir bardak Süt
 • Bir tatlı kaşağı fıstık ezmesi
 • Yarım bardak mısır unu
 • Bir bardak taze sıkılmış portakal suyu
 • Bir yemek kaşığı mayonez
 • Bir yemek kaşığı bal

Süt ile saç uzatma maskesinin yapılışı:

Tüm malzemeleri bir kâseye koyarak beş dakikadan az olmamak üzere karıştırın. Saç diplerine kadar uygulayabilmek için kıvamını cıvık ayarlayın. Karışımı iyice yedirerek saç köklerine kadar uygulayın. Saçınızda 15 dakikadan az olmamak üzere bekletin.

Ilık su ile saçınızı yıkayın. Bu işlemi her gün tekrarlayın. Bir hafta içerisinde saçınızın fark edilir şekilde uzadığını görebilirsiniz.

Saça süt sürmenin faydaları

Sütün cilde faydaları Suna Dumankaya başta olmak üzere uzmanlar tarafından sık sık dile getiriliyor. Pekiyi saç için süt ne kadar faydalıdır? Saça süt ne kadar bekletilmeli?

Süt iki çeşit protein içerir, peynir altı suyu ve kazein. Kazein ve peynir altı suyu hem saçlarınız için iyidir. Düşük proteinli bir beslenme saçlarınızın inceltilmesine veya büyümesinin durdurulmasına neden olabilir. Saçınızın sağlığı, ne kadar sağlıklı olduğunuza bağlıdır. Süt proteini saçları canlandırmaya yardımcı olur ve doğal bir parlaklık katar.

süt proteini, kazein, önemli bir amino asit olan glutamin bakımından zengindir. Araştırmacı Dermatoloji Derneğine göre, glutamin saç kökü büyümesini geliştirir ve bu nedenle saç dökülmesi için kazein gereklidir.

Süt ile saç düzleştirme nasıl yapılır?

Süt ile saç düzleştirme basit yöntemle halledilebilir. Doğal saç düzleştirme yöntemi: Süt ile saç düzleştirme

Süt ile saç düzleştirme nasıl olur? Başka bir ifadeyle süt ile saç düzleştirme nasıl yapılır? Sütle saç düzleştirme için basit bir tarifi uygulamanız yeterli olabilir. Süt ile saç düzleştirme için gerekli malzemeler aşağıda liste olarak yer alıyor.

 • Yarım litre süt
 • Bir sprey şişesi

 

Süt ile saç düzleştirme tarifi

Bir sprey şişesine sütü koyun. Pastörize süt yerine organik kaynatılmamış süt kullanmanızı öneriyoruz. Alternatif olarak Hindistan cevizi sütü muhtemelen en iyi saç düzleştiricidir. Her tür sütü kullanabilseniz de, kalın ekstra kremsi kıvam, süt ile saç düzleştirme erkek ve kadın için daha iyi sonuç verir. Saç maskesi için süt tozu kullanmayı bile düşünebilirsiniz. Süt tozunun saça faydaları arasında saç düzleştirme maskesi olarak kullanılabilmesi de bulunuyor.

Sütü saçınızı ıslattıktan veya yıkadıktan sonra nemli saçların üzerine eşit bir şekilde püskürtün. Kafa derisinin yanı sıra saç uçlarına da püskürtün.

Saçınızı çözmek için geniş dişli tarak kullanın. Saçınızın kıvrılmasına veya bukle oluşmasına izin vermeyin, bu sütü sıkıştırabilir, bu da katılaşır ve daha sonra çıkarmak için acı hissi verebilir.

Süt ile saç düzleştir!

sütün saça faydaları-süt ile saç uzatma-süt ile saç düzleştirme nasıl yapılır-saça süt sürmenin faydaları-sütün cilde faydaları suna dumankaya-süt ile saç rengi açma-sütle saç düzleştirme-süt ile saç düzleştirme nasıl olur-süt ile saç düzleştirme nasıl yapılır-süt ile saç düzleştirme tarifi-süt ile saç düzleştirme erkek-süt ile saç düzleştir

sütle saç uzatma

Siz de süt ile saç düzleştirmek için kafa derisine masaj yapmaya devam edin. Süte saçı emme, besleme ve bukleleri düzeltme zamanı vermelisiniz.

Saçınızı iyice durulayın, böylece daha sonra süt kokusu almazsınız!

Sütle saç düzleştirme maskesi sonrası saçlarını kurumaya bırak. Dalgalı saçlarınız varsa, süt maskesi büyü gibi çalışacak ve düzeltecektir.

Laktoza toleranslı değilseniz veya süte alerjiniz varsa, saçları düzeltmek için süt kullanmamalıdır. süt tozunun saça faydaları

süt saçı düzleştirmek için mükemmel ve doğal bir ürün olmakla birlikte süt ile saç düzleştirme tekniği yoğun bukleler veya permalarda iyi çalışmayabilir. Süt ile saç düzleştirme yorumları için süt ile saç düzleştirme kadınlar kulübü (sütle saç düzleştirme kadınlar kulübü) linkini de inceleyebilirsiniz.

Sütün saça faydaları ve saç maskeleri

Sütün saça faydaları yanında kullanacağınız diğer katkılarla daha efektif sonuçlar elde etmek mümkün oluyor. Örneğin bal, süt, zeytinyağı saç maskesi yaparak canlı ve güçlü saçlar elde edebilirsiniz.

Salatalık ekleyerek hazırlayacağınız maske salatalık ve sütün cilde faydalarını birlikte elde etme imkânı sunacaktır.

Bal ve sütün birlikte kullanımı bal ve sütün saça faydalarını size getirecektir.

Süt saç dökülmesine iyi gelirmi? Süt maskesi kullananlar saç dökülmesinin azaldığını dile getiriyor. Düzenli kullanım saçı güçlendireceği için saç dökülmesine olumlu katkı sağlayacaktır.

Süt ile saç rengi açma

Süt ile saç rengi açmak için yarım fincan papatya çiçeği ve iki bardak süt gerekiyor. Papatyaları sütün içerisine atın. Daha sonra 15 dakika kadar kaynatın. Ardından soğumaya bırakın. Soğumuş karışımı saçınıza uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Süreyi açmak istediğiniz saç rengini yakalamak için ilk uygulamada daha kısa tutabilirsiniz.

Saç için faydalı olduğuna inanılan diğer süt çeşitleri

Sütün saça faydası varmı? Doğadaki bitkiler ve hayvanların sütleri cilt ve saç için büyük faydalar barındırabiliyor. Bu konuda kadim uygarlıklardan bu güne gelen bilgiler bize ipuçları veriyor. Aşağıdaki maddelerle ilgili editörlerimizin hazırladığı yazılara ulaşmak için verilen linklere tıklamanız yeterlidir.

 • Zeytin sütünün saça faydaları
 • Arı sütünün saça faydaları
 • Badem sütünün saça faydaları
 • Sarımsak sütünün saça faydaları
 • Mayalı süt ile saç uzatma (mayalı sütün saça faydaları)

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 

Kaynak: www.genckalanlar.com


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!