Tarçın çayı tarifi (Ağız kokuları için)

Kategori: Genel - 1.172 viewsYorum Yazın
Tarçın çayı tarifi (Ağız kokuları için)

 

Tarçın çayı tarifi ile yaş ilerledikçe ağızda kötü nefes oluşması mümkün olabiliyor. Diş çürükleri, mide rahatsızlıkları gibi sebeplerle ağız kokusu veya kötü kokan nefes sorunu ortaya çıkabiliyor. Yaş almış kişilerde sıklıkla karşılaşılan kötü nefes sorununu çözmek için tarçın çayı tarifi işe yarayacaktır.

Tarçın çayı tarifi

Tıbben Halitoz olarak bilinen kötü nefes kokusu nedenleri nelerdir? Kötü nefes, kötü ağız hijyeninden, sağlıksız yaşam tarzı alışkanlıklarından ve sarımsak veya soğan gibi kokuyu üreten gıdaları yiyen utanç verici bir durumdur. Ağızda kalan gıda parçacıkları da bakteriyel büyümeyi teşvik eder, bu da ağız kokmasına neden olur.

Kötü nefes kokusu nasıl giderilir?

Kötü nefes kokusu nasıl giderilir? Ticari ağız gargaraları, kötü kokudan geçici bir rahatlama sağlar. Ancak tarçın, limon ve elma sirkesi gibi ev ilaçları etkili bir şekilde kötü kokudan kurtulmayı sağlar. Bugün, kötü kokunun tedavisinde tarçın özelliklerine ve kullanımına bir göz atalım.

Kötü nefes kokuları ve giderici yöntemler

Kötü nefes ve ağiz kokusu için pratik doğal öneriler arasında tarçın ve karanfil ilk sırada geliyor. Tarçın serinletici ve kokulu aroması ile kötü nefes kokusunu maskelemektedir.

Tarçın içerisinde bulunan esansiyel yağlı sinnamik aldehit, kokuya neden olan bakterileri öldüren güçlü anti-bakteriyel özelliklere sahiptir.

Kötü Nefes için Tarçın Nasıl Kullanılır?

Kötü nefes tedavisinde tarçın kullanımının farklı yolları aşağıda belirtilmiştir. Bu yazıda toz tarçın çayı tarifi veriyoruz. Benzer şekilde çubuk tarçın çayı tarifi de yapabilirsiniz.

tarçın çayı tarifi-tarçın çayı nasıl yapılır ibrahim saraçoğlu-toz tarçın çayı nasıl yapılır-tarçın çayı nasıl yapılır ender saraç-toz tarçın nasıl yapılır-tarçın çayının zararları-toz tarçın çayı tarifi-tarçın çayı günde kaç bardak içilmeli-elmalı tarçınlı çay tarifi-zencefil ve tarçın çayı nasıl yapılır-zayıflatan tarçın çayı tarifi-çubuk tarçın çayı tarifi-ibrahim saraçoğlu tarçın çayı tarifi—kötü nefes kokusu-kötü nefes kokuları ve giderici yöntemler-kötü nefes kokusu nedenleri-kötü nefes ve ağiz kokusu için pratik doğal öneriler-kötü nefes kokusu nasıl giderilir

Toz tarçın çayı nasıl yapılır

Toz tarçın çayı nasıl yapılır?

Toz tarçın çayı nasıl yapılır tarifini okuyun ve ağız kokusuna elveda deyin.

Kaynatmak için bir bardak su getirin.

Bir çay kaşığı tarçın tozu veya birkaç çubuk tarçın ekleyin. Kapağı kapalı vaziyette 10 dakika kadar kaynatın. Çayı süzün ve hala sıcakken içebilirsiniz.

Tarife zencefil ekleyerek zencefil ve tarçın çayı nasıl yapılır sorusunun cevabını vermiş olursunuz. Üstelik bu tarif zayıflatan tarçın çayı tarifi olarak da kullanılabiliyor.

Tarçın çayı günde kaç bardak içilmeli?

Her gün 2-3 bardak bu çayı içebilirsiniz.

Ya da günde 2 kez – sabahlarda bir kez ve geceleri bir kez olmak üzere, çayı bir gargara olarak kullanabilirsiniz.

Bu tarife elma ekleyerek elmalı tarçınlı çay tarifi de uygulayabilirsiniz. Serinletici bir lezzet katmak için birkaç adet defne yaprağı iyi olacaktır.

Tarçın çayı nasıl yapılır İbrahim Saraçoğlu?

Tarçın çayı nasıl yapılır İbrahim Saraçoğlu tarifiyle izleyebilirsiniz. İbrahim Saraçoğlu tarçın çayı tarifi video olarak aşağıda yer alıyor.

 

Zencefil ve Tarçın Çayı

Zencefilin aktif bileşeni olan Gingerol, gıda parçacıklarını besleyen bakterileri yok ederek kokuyu keserek kokuyu geliştirir.

Bir fincan kaynar suya birkaç dilim taze zencefil ve 2 ila 3 tarçın tarçın ekleyin.

Çayın 5 dakika kaynatın ve bardağı alın ve 10 dakika kadar demlenmeye bırakın. Çayı süzün ve hâlâ sıcakken içeriye alın.

Bu çayı bir günde birkaç kez içebilirsiniz.

Ağzınızdan kötü kokular yok osun, ağzınızın tadı tarçın çayı ile yerine gelsin. Size de süt kokan bebek ağızları gibi tertemiz kokan genç nefesler sağlasın!

 

Tarçın çayı tarifi (Ağız kokuları için) yazısı ilk önce Genç Kalanlar üzerinde ortaya çıktı.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!