Tarçınlı suyun faydaları

Kategori: Genel - 2.751 viewsYorum Yazın
Tarçınlı suyun faydaları

Tarçınlı su özellikle zayıflamak isteyenler arasında bir fenomen haline geldi. Üstelik yalnızca ülkemizde değil dünyada tarçınlı su zayıflatırmı sorusu en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Bu yazıda sorunun cevabının yanı sıra tarçınlı suyun faydaları, tarçınlı su nasıl yapılır, tarçınlı limonlu su nedir, limonlu ve tarçınlı suyun faydaları nelerdir sorularına cevaplar bulabilirsiniz.

Tarçınlı suyun faydaları

Tarçınlı suyun faydaları arasında kilo vermekten şekeri dengelemeye kadar pek çok faydalı ve genç bırakan özellik bulunuyor. İşte tarçınlı su ne işe yarar sorusuna bir çırpıda verilebilecek cevapların listesi!

 • Tarçınlı su içmek sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını sağlayabilir.
 • Tarçınlı su içmek iltihabı önler. Tarçın, vücuttaki iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olan çok sayıda anti-inflamatuar ajan içerir.
 • Tarçınlı su neye yarar sorusunun net cevaplarından biri de kanserli hücrelerin yani tümörün büyümesini engellemek ve kansere karşı koruyucu özellik olarak verilebilir.
 • Tarçınlı su neye iyi gelir diyorsanız kalp ve damar sağlığı için büyük faydaları içerdiğini söyleyebiliriz.
 • Yapılan araştırmalar düzenli tarçın kullanmanın kan şekerini % 25’e varan oranda düşürebildiğini gösteriyor. Bu veri tarçınlı su şekeri düşürürmü sorusuna iyi bir cevap oluşturuyor.
 • Kabuk tarçınlı su içmenin faydaları arasında ağız ve diş sağlığını koruyarak, ağızdaki mikroplarla savaşmasını da gösterebiliriz.
 • Tarçınlı su içmenin faydaları denilince ilk akla gelenlerden biri de alerjiyle savaşmasıdır. Tarçın alerjik reaksiyonların kontrol altına alınmasında önemli görevler görür.
 • Çubuk tarçınlı suyun faydaları arasında beyin sağlığına katkısını, Alzheimer ve Parkinson gibi hastalıklara karşı özellikle koruyucu etkisini vurgulamak gerekiyor.
 • Tarçınlı su tansiyon için de dengeleyici özelliktedir.
 • Toz tarçınlı su tatlı iştahını keser, en kötü ihtimalle azaltır.

 

 

Tarçınlı suyun faydaları nelerdir? (Devam)

Tarçınlı suyun faydaları nelerdir sorusunun cevaplarını sıralamaya devam ediyoruz.

 • Kabuk tarçınlı suyun faydaları arasında tonik olarak kullanılıp cilde gözenekleri sıkılaştırıcı faydasını belirtmek gerekiyor.
 • Tarçınlı suyun faydaları içinde bağışıklık sistemini güçlendirmesi özellikle kış mevsiminde çok işe yarayabilir.
 • Limonlu tarçınlı su içmenin faydaları arasında romatizmal hastalıklardan korumak da yer alıyor.
 • Yorgunluğu, halsizliği ve stresi gidermesi tarçınlı limonlu suyun faydaları arasında sayılmalıdır.
 • Limonlu ve tarçınlı suyun faydaları arasında en önemlilerinden biri antioksidan yönünden zengin olması dolayısıyla sağladığı yaşlanma karşıtı anti- aging etkidir.
 • Çubuk tarçınlı su içmenin faydaları kanın pıhtılaşmasını önlemesi gösterilebilir. Bu durum inme, felç gibi durumlardan koruyabilir.
 • Kabuk tarçınlı suyun faydaları içinde bir diğeri de kuru öksürük ve üst solunum yolları enfeksiyonlarına iyi gelmesidir. Özellikle bu husus tarçınlı karanfilli suyun faydaları içinde yer alıyor.
 • Limonlu kabuk tarçınlı suyun faydaları yüksek mangenez deposu özelliğiyle adet öncesi sancı ve krampların azaltılmasında etkilidir.

 

 

Tarçınlı su zayıflatır mı? (Tarçınlı su zayıflatırmı?)

Tarçınlı su diyeti yapmak kilo vermede yardımcı olabilir.

Tarçınlı su kan şekeri seviyelerini düzenler ve bu da daha kolay kilo vermeye yardımcı olabilir. Tarçın ayrıca sindirim sürecini yavaşlatır, yani tokluk duygusu verir ve aşırı yememenize engel olur.

Bu konu tarçınlı sıcak su zayıflatırmı şeklinde de sorulabiliyor. İster sıcak ister soğuk içilsin tarçınlı su sindirim sisteminin düzene girmesi ve hazmı kolaylaştırmasıyla da zayıflamaya yardımcı olabilir.

Tarçınlı su zayıflama faydaları arasında özellikle göbek yağlarını hedeflemesi de önem gösteriyor. Çünkü tarçınlı su göbek yağlarını hedef alır ve bu bölgede şekerin yağa dönüşerek birikmesini engeller. Bu nedenle tarçınlı su zayıflama faydaları gösterir.

Tarçınlı su ile haftada 5 kilo verildiğine dair yazılara rastlayabilirsiniz. Düzenli tarçınlı su içmek kilo vermeye yardımcı olmakla birlikte tarçınlı su ile haftada 5 kilo vermek çok mümkün görülmüyor. Eğer vücutta ödem varsa ilk hafta kilo kaybı fazla olabilir ancak zayıflamak için tarçınlı su içmek ayda 4-5 kilo vermenizi sağlayabilir.

Tarçınlı su tarifi

Tarçınlı su hazırlamak kolay ve ekonomik bir işlemdir. Tarçınlı su nasıl yapılır adım adım tarifini verelim. Önce gerekli malzemeler:

 • 4-5 adet çubuk tarçın
 • Bir litre su

Tarçınlı suyun yapılışı

Öncelikle suyu bir tencereye boşaltın. İçerisine kabuk tarçınları atın ve kaynamasını bekleyin. Daha sonra 15-20 dakika kaynatıp ocaktan indirin ve soğumaya bırakın.

Soğuduktan sonra içmeye başlayabilirsiniz.

Tarçınlı su nasıl içilir?

Tarçınlı su aç karnına sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere içilebilir. Eğer kaynatmadan içme suyunun içerisine kabuk tarçın koyuyorsanız günde üç bardak içebilirsiniz. Çubuk tarçın kaç kez kullanılır? Çubuk tarçını üç kezden fazla kullanmak istiyorsanız mide sorunu yaşamıyor olmaya dikkat etmelisiniz.

Tarçınlı limonlu su

Tarçınlı suyu yaparken içerisine limon dilimleri ekleyerek tarçınlı limonlu su haline getirebilirsiniz. Tarçınlı limonlu su ne işe yarar diye soruyorsanız hemen belirtelim limon da yağ yakıcı özelliğiyle tarçına eşlik ederek kilo vermeyi hızlandırabilir.

Ayrıca suyu alkali yaparak vücudun elektroliz dengesine ve daha bazik yapıda olmasına etki edebilir.

 

su-tarçınlı su kadınlar kulübü-çubuk tarçınlı su içmenin faydaları-tarçınlı limonlu suyun faydaları-tarçınlı suyun faydaları ve zararları-tarçınlı su faydaları ve zararları-tarçınlı su zayıflama faydaları-limonlu tarçınlı su içmenin faydaları-tarçınlı su emziren anneler içebilirmi-kabuk tarçınlı suyun faydaları-tarçınlı karanfilli suyun faydaları-tarçın ve limonlu suyun faydaları-tarçınlı sıcak suyun faydaları-kabuk tarçınlı su içmenin faydaları-tarçını suda bekletmenin faydaları-suya tarçın atmanın faydaları-çubuk tarçınlı suyun faydaları-tarçınlı su ekşi-karanfil ve tarçınlı suyun faydaları-tarçın ve karanfil suyu faydaları-tarçın suyu içmenin faydaları-tarçınlı sıcak su içmenin faydaları-ballı tarçınlı suyun faydaları-tarçınlı elmalı suyun faydaları-toz tarçınlı suyun faydaları-limonlu kabuk tarçınlı suyun faydaları-tarçınlı suyun faydaları nelerdir-limonlu ve tarçınlı suyun faydaları

tarçınlı su

Tarçınlı su zararları

Tarçınlı suyun zararları ortaya çıkabilmesi için önerilen dozlardan çok fazla tüketilmesi gerekir. Yoksa tarçınlı suyun faydaları ve zararları karşılaştırıldığında elbette zararları çok minimum niceliktedir.

Tarçınlı su faydaları ve zararları ile değerlendirildiğinde yüksek dozlarda kullanımı kabızlık, yüksek tansiyon, kan şekerinin fazla düşmesi gibi yan etkiler gösterebilir.

 

Tarçını suda bekletmenin faydaları

Tarçınlı su kaynatmak veya tarçını suda bekletmek sağlık ve genç kalmak için çok önemli kazançlar sağlayabiliyor. Tarçın suyu içmenin faydaları için onlarca madde yazılabiliyor. Yukarıda toz tarçınlı suyun faydaları, suya tarçın atmanın faydaları gibi maddeleri bulabilirsiniz.

Tarçınlı sıcak su içmenin faydaları da soğuk su içmek gibidir. Tarçın çayı yaparak özellikle kış aylarında kendinizi hastalıklara karşı koruyabilirsiniz. Tarçınlı sıcak suyun faydaları bunun yanında kilo vermede de ekstra katkı sağlayabilir.

Soğuk içmek üzere tarçınlı elmalı suyun faydaları arasında detoks etkisi ilk sırada yer alıyor. Vücudun ve karaciğerin temizlenmesinde tarçın ve karanfil suyu faydaları önemli rol oynuyor. Hatta etkisini artırmak için bal da ekleyebilir ve ballı tarçınlı suyun faydaları ile kendinizi şımartabilirsiniz.

 

Tarçınlı su İbrahim Saraçoğlu

Aşağıdaki videoda tarçın ve limonlu suyun faydaları, tarçınlı su emziren anneler içebilirmi, karanfil ve tarçınlı suyun faydaları nelerdir gibi konular tarçın kürü kapsamında konunun uzmanı İbrahim Saraçoğlu tarafından değerlendiriliyor.

 

https://youtu.be/klfTy3JDUgg

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 

The post Tarçınlı suyun faydaları appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!