Toz şeker peelingi ile yeniden tatlı bir gençlik

Kategori: Genel - 1.323 viewsYorum Yazın
Toz şeker peelingi ile yeniden tatlı bir gençlik

Toz şeker peelingi henüz keşfetmediyseniz çok şey kaçırdığınız basıit ama etkili bir cilt bakım yöntemidir. Şeker ile peeling cildinizdeki ölü derilerden kurtulur ve yeni, canlı, genç bir yüze kavuşabilirsiniz. Toz şeker peelingi uygulamak sizi pek çok cilt sorununa karşı avantajlı duruma geçirebilir.

Bu yazıda Toz şeker peelingi nasıl yapılır, faydaları nelerdir konularında ayrıntıları bulabilirsiniz. Ayrıca peeling konusunda merak ettiğiniz sorulara yanıtlara ulaşabileceğiniz linkleri de tıklayayabilirsiniz.

 

Peeling tarifleri

Peeling cilt soyma işleminin teknik adıdır. Cilt soyma işlemine neden gerek duyulur? Cildin üst tabakasında biriken yağ gözeneklerde zamanla kir, toz gibi etkenlerle karşılaşır. Bu etkenler siyah nokta dediğimiz cilt gözeneklerinin dolarak tıkanmasına ve zamanla sivilceye dönüşmesine yol açan cilt sorununu oluşturuyor.

Oysa peeling tarifleri veya peeling maskeleri uygulayarak bu sorunlardan kurtulmak mümkün olabiliyor. Peeling nedir? Peeling nedir nasıl yapılır? Bu soruların cevaplarını peeling ile cildinizi yenileyin makalemizde bulabilirsiniz.

Peeling maske yapımı ve kullanımı konusunda detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

peeling tarifleri- yağlı ciltler için peeling- toz şeker peelingi- şeker maskesi ile tüylerden kurtulma- şeker peelingi- sugarcane peeling machine- toz şeker ile peeling kadınlar kulübü- şeker maskesi faydası- zeytinyağı şeker peeling- seker zeytinyagi peeling- şeker ile peeling- şeker peelingi nasıl yapılır- esmer şeker peeling ebru şallı- şeker limon peeling- şeker maskesi sivilce- peeling sugarcane- sugar peeling for face- dudaklara seker peelingi- limon şeker peelingi- suna dumankaya toz şekerli peeling- sugar peeling selber machen- şeker peelingin faydaları- sugarcane peeling knife- esmer şeker yumurta akı peeling-

Toz şeker peelingi ile daha genç bir cilt sizi bekliyor

Toz şeker peelingi tarifi

Şeker peelingi nasıl yapılır? Toz şeker peelingi yaparak cildinizde birden fazla fayda sağlayabilirsiniz. Bu faydaları elde etmek için şeker peelingi tarifini veriyoruz.

Malzemeler:

 • Bir su bardağı toz şeker
 • Yarım su bardağı saf organik zeytinyağı
 • Yarım su bardağı organik bal

Toz şeker peelingi hazırlamak için yukarıdaki malzemeleri bir kap içerisinde güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uygulayabilirsiniz. Şeker peelingi için 15-20 dakika boyunca dairesel hareketlerle ve hafif bastırarak cildinizdeki ölü derilerin atılmasını sağlayın. Daha sonra ılık su ile yıkayın.

Şeker peelingi tarifinde kullandığımız zeytinyağı ve bal cildi nemlendirici etki yapacaktır. İkisinden birini tercih ederek de şeker peelingi hazırlayabilirsiniz. Seker zeytinyagi peeling olarak da internette aratılan bu karışım doğal olduğu için cilde pek çok faydayı aynı anda sağlıyor.

Bazı tariflerde karışımın içerisinde şeker limon peeling bulunuyor. Limon şeker peelingi limonun yüksek vitamin ve asidik etkisiyle çok daha etkili bir cilt soyma işlemi gerçekleştirebiliyor.

 

Toz şeker peelingi faydaları

Şeker peelingin faydaları içeriğindeki etken maddelerin sayısına göre değişiyor. Örneğin şeker limon peeling besleyici özelliğiyle, zeytinyağı şeker peeling besleyici olduğu kadar nemlendirici özelliğiyle de dikkat çekiyor. Şeker maskesi faydası olarak sıralayabileceğimiz temel maddeler şunlardır:

 • Yağlı ciltler için peeling tarifleri arasında şeker peelingi ilk sıralarda geliyor.
 • Kılcal çiziklerin giderilmesini sağlar
 • Siyah noktaları yok eder
 • Cildi yeniler
 • Ciltteki kusurlarla savaşır, ipeksi bir görünüm kazandırır
 • Cildi nemlendirir
 • Cilde canlılık ve gençlik verir
 • Zeytinyağı şeker peeling
 • Şeker maskesi sivilce ile mücadelede çok etkilidir
 • Şeker maskesi ile tüylerden kurtulma mümkün olabiliyor
 • Dudaklara seker peelingi uygulanabilir. Böylece dudakların sürekli ruj ve diğer makyaj etkileri ile yıpranan derisinin değişimi, canlılığını yeniden kazanması sağlanıyor

 

 

Ünlü ve uzmanlardan şeker peelingi tarifleri

Şeker ile peeling tarifi veren uzmanlardan biri de Suna Dumankaya.  Suna Dumankaya toz şekerli peeling tarifini aşağıda izleyebilirsiniz.

 

Esmer şeker peeling Ebru Şallı tarafından öneriliyor. Esmer şeker yumurta akı peeling uygulaması son zamanlarda popüler cilt soyma tarifleri arasında yer alıyor.

Toz şeker ile peeling kadınlar kulübü yorumlarında özellikle fazla bastırmadan uygulama yapılması, aksi halde kızarıklık ve tahriş yapabileceği belirtiliyor.

Tüm cilt uygulama tariflerinde olduğu gibi toz şeker peelingi için de cilt bakım uzmanları veya dermatologlardan yardım alabilirsiniz. Doktor önerisi ve kontrolü olmadan evde yapacağınız tariflerden geri dönülmez zararlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle uzmanlara danışmadan evde maske uygulaması yapmamanızı öneriyoruz.

Şeker ile peeling size yaşadığınız yılları kaybedilmiş yıllar olarak değil yeniden gençleştiğiniz zamanlar olarak geri getirebilir.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 

 

Kaynak: www.genckalanlar.com


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!