Ylang ylang yağı ile kışkırtıcı gençlik!

Kategori: Genel - 1.264 viewsYorum Yazın
Ylang ylang yağı ile kışkırtıcı gençlik!

Ylang ylang yağı kullanımı genç kalmak için dikkate alınması gereken bir bitkisel öneridir. Bu önerinin kışkırtıcı olmasının nedeni ise ylang ylang yağının özellikle afrodizyak etkisinin bilinmesidir. Ylang ylang yağı faydaları arasında cilt, saç, vücut ve psikoloji için etkiler yer alıyor. Bu yazıda ylang yağı daha iyi tanıyarak ylang ylang yağı faydaları, ylang yağı saç uzatırmı, ylang ylang yağı cinsellik için kullanımı gibi başlıkları bulabilirsiniz.

 

Ylang yağı nedir?

Ylang ylang yağı nedir? Ylang yağı Cananga Odorata isimli ağacın çiçeklerinden elde ediliyor. Egzotik bir ağaç olan ylang ağacı Endonezya, Filipinler, Java, Tayvan, Tayvan gibi belirli Asya ve Güney Pasifik Adaları’nın yağmur ormanlarında bulunur.

Bu ağacın çiçeklerinin hoş kokusu ve etkileyici özellikleri halk arasında yaygın bir kullanıma sahip olmasına yol açmıştır. Ylang ylang esansiyel yağı kullananlar (ylang ylang essential oil uses) bir rahatlık, huzur, enerjik hal, cinsel istek gibi duygulara da sahip olabilirler.

Ylang yağının içeriğini benzil asetat, benzilbenzoatlinalool, karıyofilen, granil asetat, metil benzoat, p-kreşil metil eter oluşturuyor.

 

Ylang ylang yağı faydaları

Ylang ylang yağı faydaları nelerdir? Ylang yağının cilde faydaları yanında pek çok kullanım alanı bilinmektedir. İşte bu kullanım alanlarından seçtiklerimiz… Birlikte ylang ylang yağı ne işe yarar bir göz atalım.

 • Cilt için antiseptik özelliğe sahiptir. Deride ortaya çıkabilen egzama, mantar, enfeksiyonlarla savaşır.
 • Sivilce ve akne için kullanılabilir.
 • Kızarıklık ve tahriş olan cilt bölgelerinde yatıştırıcı etkiye sahiptir.
 • Cildi canlandırır, parlatır ve kırışıklıkların etkisinin azalmasına katkı sağlar.
 • Cilt nemlendirici olarak kullanılabilir.
 • Cildin yağ dengesini, sebumu korur.
 • Ylang ylang yağı saç için kullanımı yoluyla saç kırıklarını azaltır, çatallanmaları önler, saçı besler, canlandırır ve nem dengesini iyileştirir. Ayrıca kepekle de mücadele eder.
 • Ylang ylang masaj yağı olarak da kullanılabilir.
 • Yüksek tansiyon problemine de iyi gelebilir. Kan basıncını düşürücü etkisi vardır.
 • Stresle mücadelede çok faydalıdır. Endişe giderici ve mutluluk verici hormon etkisine sahiptir. Yani antidepresan etkilidir.
 • Ylang ylang yağı faydaları ve kullanımı arasında ylang ylang yağı sakal çıkarma etkisi de belirtilmelidir.

 

Ylang ylang yağı saç için kullanımı

Ylang yağı saç uzatır mı? Ylang yağı saçı besler, güçlendirir ve saç kırıklarının azalmasını sağlar. Bu nedenle ylang ylang yağı saç için ideal bir bitkisel kür malzemesidir.

Ylang yağı saç çıkarır mı? Başka bir ifadeyle sorarsak ylang ylang yağı saç uzatırmı? Bu konuda yeterli bilimsel araştırma olmamakla birlikte saç çıkarmayı ve uzatmayı teşvik ettiğine inanılıyor. Ylang yağı saç çıkarır mı sorusundan çok saçı güçlendirip, canlandırması daha işlevsel bir özelliğidir. Elbette saçı onarma ve yenileme sürecinde saç çıkarma ve uzatma etkisini de gösterebilir.

Ylang ylang yağı saça nasıl uygulanır?

Ylang ylang yağı saça nasıl uygulanır sorusu için doğrudan ylang yağını saç diplerine ve uçlarına sürerek uygulayabileceğiniz gibi saç için ylang yağı saç maskesi yaparak diğer uçucu yağlarla kombin biçiminde de kullanabilirsiniz.

Ylang ylang yağının saça faydaları için yapabileceğiniz basit bir maske tarifi veriyoruz.

 

ylang ylang yağı satın al-ylang ylang yağı saça nasıl uygulanır-ylang ylang yağı nerede satılır-ylang ylang yağı nasıl kullanılır-ylang ylang yağı saç için kullanımı-ylang yağı saç uzatır mı-ylang ylang yağı kokusu-ylang ylang yağı faydaları ve kullanımı-ylang ylang yağı sakal-ylang ylang yağı kullanımı-ylang yağı

Ylang ylang yağı faydaları

 

Ylang ylang yağının saça faydaları için kullanabileceğiniz maske

 • Bir yemek kaşığı badem yağı
 • Bir yemek kaşığı susam yağı
 • Bir yemek kaşığı ylang yağı

Ylang ylang yağı saç için kullanımı için bu malzemeleri bir kâse içerisinde karıştırın. Saçlarınızın diplerinden başlayarak uçlarına kadar uygulayın. Daha sonra en az yarım saat olmak üzere saçınızda bekletin ve durulayın. Bir saate kadar saçınızda bekletebilirsiniz.

Şampuan veya saç yıkama suyunun içerisine 1-2 damla konularak da Ylang ylang yağı saç için kullanımı mümkündür.

 

Ylang ylang yağı cinsellik

Ylang ylang yağı kullananlar arasında özellikle afrodizyak etkisi için tercih edenler de bulunuyor. Bu yağın cinsel isteği artırdığı biliniyor. Ayrıca erkek parfümlerinde de kullanılan ylang ylang esansiyel yağı kadınlarda cazibe merkezine etki ederek erkeklerle konuşma ve temas kurma isteğini yükselttiği biliniyor.

Ylang-ylang’dan türetilen Esansiyel yağ, çiftlerde romantizm oluşturabilir ve cinsel yaşamı iyileştirebilir. Günümüz modern yaşam koşullarının getirdiği iş yükü, sürekli iletişim bombardımanına tutulma hali, profesyonel stres, depresyon veya kirliliğin etkileri nedeniyle cinsel ilgiyi kaybeden insanlar için çok yararlı olabilir. Kayıp libido veya cinsel soğukluk modern yaşamın büyüyen bir sorun olmakla birlikte, ylang-ylang gibi doğal uçucu yağlar güvenerek gerçekten cinsel dürtü bulmasına yardımcı olabilir.

Ylang ylang yağı kokusu benzersizdir. Ylang-ylang’ın kokusu oldukça benzersiz ve güçlüdür, bu yüzden çok sayıda parfüm ve kozmetik ürün bu tropik çiçek özellikli. Koku biraz çiçeklidir, bu nedenle öncelikle kadın güzellik ürünlerinde kullanılır, ancak aynı zamanda erkek kişisel bakım ürünlerinde orta not olarak da çalışır. Egzotik bir çiçek olması nedeniyle okyanus, sıcaklık, bin bir çiçek ve iyot kokusu karışımı hoş esansa sahiptir.

 

Ylang ylang yağı kullanım şekli

Ylang ylang yağı nasıl kullanılır? Ylang yağını birkaç farklı şekilde kullanabilirsiniz. Ylang ylang yağı kullanım şekli olarak bilinen yöntemleri maddeler halinde aşağıda bulabilirsiniz.

 • Doğrudan cilde veya saça sürülebilir.
 • Aromatik ve rahatlatıcı bir banyo için banyo suyuna 10-15 damla eklenebilir.
 • Suyla seyreltilerek buhar banyosu, buhar kürü biçiminde özellikle strese karşı kullanılabilir.
 • Ylang-ylang ağacının preslenmiş çiçekleri de lezzetli bir çay olarak demlenebilir.
 • Masaj yağlarıyla karıştırılarak da kullanılabilir.
 • Yüz için nemlendirici yağlarla birleştirilerek (susam yağı, Hindistancevizi yağı) uygulanabilir.
 • Lavanta, sandal ağacı, greyfurt, bergamot yağları ile kombin edilerek gerek cilt için gerekse masaj için önerilebilir.

 

Ylang ylang yağı fiyatı

Ylang ylang yağı satın al, gençleş! Bunun için kafandaki ylang ylang yağı nerede satılır sorusunun cevabını hemen verelim, internet sitelerinde, aktar ve bitkisel kür satan marketlerde bulunabiliyor.

Ylang ylang yağı fiyatı ise 20 Ml ambalajda, 27-30 TL fiyat aralığında bulunabiliyor.

 

Kaynak: Genç Kalanlar


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!