Yoğurt bal maskesinin sırrı

Yoğurt bal maskesinin sırrı

Yoğurt bal maskesi cildinize verebileceğiniz en güzel hediyelerden biridir. Çünkü hem yoğurt hem de bal tam birer cilt dostu malzemelerdir. Bu malzemeleri kullanarak elde edeceğiniz Yoğurt bal maskesi size genç bir cilt, bakımlı bir yüz ve kendine güvenen bir kişilik sağlamaya yardımcı olacaktır. Maydanoz kürü uygulayanlar yoğurt bal maskesi ile ciltlerinde pek çok faydayı görebilirler.

Bu yazıda yoğurt bal maskesi tarifi, yoğurdun cilde faydaları, balın cilde faydaları ve yoğurt bal maskesi uygulayarak elde edeceğiniz sırrı öğrenebileceksiniz.

Yoğurt bal maskesi

Cildimizin temel sorunları vardır. Bu sorunlar kişiden kişiye değişmekle birlikte cilt ile ilgili çözümlerini aradığımız sorunlar şunlardır.

  • Akne
  • Siyah nokta
  • Kırışıklık
  • Sivilce
  • Büyük gözenekler
  • Solgun ve yaşlı görünüm

Evde kolayca uygulayabileceğiniz yoğurt bal maskesi ile bu sorunların tümüne aynı anda çözüm üretebilirsiniz. Bu mucizevi kombin size çok şey vaat ediyor!

 

Yoğurt ve Bal Maskesi

 

Malzemeler:

 

  • 1 çorba kaşığı sade yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • Bir çay kaşığı tarçın
  • Hindistan cevizi sütü

Malzemeleri bardakta veya kasenin içinde karıştırın. Bu o kadar doğal bir karışım ki isterseniz yiyerek de tüketebilirsiniz. Ve yüzünüze uygulayın. Başlangıçta biraz sıkarsınız, işe yaradığını söyler. 7-10 dakika bekletin ve ılık su ile yıkayın.

yoğurt ve karbonat maskesi- yoğurt ve limon maskesi yoğurt maskesi cildi beyazlatırmı- yoğurt bal maskesi- yoğurt maskesi nasıl yapılır- yoğurt maskesi suna dumankaya- yoğurt limon karbonat maskesi- yoğurt ve bal maskesi- bal yoğurt limon maskesi ne işe yarar- bal yoğurt limon maskesi nasıl yapılır- yoğurt bal limon maskesi ne işe yarar- bal yoğurt limon maskesi faydaları- yoğurt bal zeytinyağı saç maskesi- limon yoğurt bal maskesi- yoğurt bal zeytinyağı maskesi- yoğurt bal ve limon maskesi- yogurt bal karbonat maskesi- pirinç bal yoğurt maskesi- yoğurt karbonat bal maskesi- yoğurt bal yumurta maskesi- yoğurt ve bal maskesi ile hayal ettiğiniz cilde kavuşun- yaş maya yoğurt bal maskesi- kakao yoğurt bal maskesi- yoğurt bal limon maskesi-

Yoğurt bal maskesi cilt için büyük faydalar içeriyor

Yoğurt ve bal maskesi ölü hücreleri ciltten atar. Bu maskenin en büyük güzellik sırrı yoğurt ölü cilt hücrelerini nazikçe eksfoliye alan laktik asit içeriyor ve cildi aydınlatıyor olması.  Aynı zamanda probiyotikler içerir, bu nedenle lekeleri iyileştirmek için mükemmeldir. Bal doğal olarak cildi nemlendirir ve antioksidan bakımından zengindir ve anti-mikrobik özelliklere sahiptir. Tarçın deride, bakterileri öldürmek ve cildi detoksifiye etmek için yüzeye taze, oksijen açısından zengin kan getiren ve sağlıklı bir pembe parlaklık veren bir ısınma etkisi vardır. Hindistan cevizi sütü ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak için cildi “dolgunlaştırmaya” yardımcı olur.

Yoğurt ve bal maskesi kullananlar

Yoğurt bal maskesi kullananların ortak izlenimi yapmak kolay oldu ve yüzüme çok serin ve ferahlatıcı hissettim! Şeklinde ortaya çıkıyor.  Yüzümü yıkadığımda yumuşak ve nemli hissettim. Genellikle bir maske kullandıktan sonra derhal nemlendiricinin üzerine dökülme ihtiyacını hissederim ama bu şekilde hiç hissetmedim.

Yoğurt ve bal maskesi için bir sırrımız da bir gece önce denemelisin! Ertesi gün makyajınız eşit oranda artacak ve cildiniz yumuşak ve parlak olacak!

Yoğurdun cilde faydaları

Yoğurdun cilde pek çok faydası bulunuyor. Bunlar arasında laktik asit kaynağı olması, zengin çinko içeriği ve akne düşmanı probiyotik özelliği ilk sıralarda geliyor.

Probiyotik bir besin olması nedeniyle kolajen üretimini destekler, ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesine olumlu fayda sağlar. Serbest radikallerle savaşarak hücre yenilenmesine destek olur. Cildi gençleştirir.

Yoğurdun cilde diğer faydalarını ve yoğurt maskesi cildi beyazlatırmı sorusunun cevabını buradan okuyabilirsiniz. Editörlerimizin aylar süren çabasıyla hazırlanan makalede yoğurt maskesi nasıl yapılır, yoğurt maskesi Suna Dumankaya tarifi, yoğurt limon karbonat maskesi gibi konular hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

Balın cilde faydaları ve bal detoksu için tarifleri bulabileceğiniz ballı gençlik makaleyi okumanızı ısrarla öneriyoruz.

Yoğurt maskesi tarifleri

Yoğurt maskesi tariflerine aşağıdaki linkleri kullanarak ulaşabilirsiniz.

Yoğurt bal maskesinin sırrı yazısı ilk önce Genç Kalanlar üzerinde ortaya çıktı.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!