Kırışıklık otunu biliyor musunuz?

Kategori: Anti-aging / Genel / Güzellik / Pozitif Hayat - 3.778 viewsYorum Yazın
Kırışıklık otunu biliyor musunuz?

Yoğurt otu kürü ile kırışıklıklara veda edebileceğinizi biliyor musunuz? Belki ilk kez yoğurt otu bitkisini duyuyor olabilirsiniz. Aşağıdaki yoğurt otu resmine bakınca (Bakınız yoğurt otu görselleri) yoğurt otu bitkisi size çok tanıdık gelebilir. Çünkü ülkemizin hemen yanı başınızda olabilir. Yoğurt otu nerede bulunur? Yoğurt otu ülkemizin hemen her bölgesinde yetişen bir bitkidir. Yapışkan otu, çobansüzeği otu, kazotu olarak da biliniyor.

Yoğurt otu nerede yetişir?

Yoğurt otunun anavatanı Avrupa ve Asya olarak biliniyor. Ülkemizde en yaygın yetiştiği bölgeler Ankara, Adana, Antalya, Bolu ve Çanakkale, Bursa olarak sıralanıyor.

Yoğurt otu kürü yaparak cildinizin daha genç kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu yazıda yoğurt otu kürü nasıl yapılır ve yoğurt otu faydaları konularında önemli bilgilere ulaşabileceksiniz. Yoğurt otunu keşfedin, genç kalın!

Yogurt otu neye yarar?

Yogurt otu neye yarar sorusuna verilebilecek onlarca cevap bulunuyor. Yoğurt otu ekstraktı faydaları cilt dahil vücudun pek çok bölgesine faydalar sağlıyor. Bu cevaplarla yoğurt otunun faydaları nelerdir bilerek hayatınıza bu şifalı bitkiyi sokabilirsiniz. İşte yoğurt otunun faydaları nelerdir sorusuna verilebilecek ilk karşılıkların listesi:

 • Karaciğer başta olmak üzere vücudu toksinlerden arındırır
 • Kırışıklık giderici özelliği vardır
 • Yoğurt otu lenf bezleri sorunlarına karşı etkilidir
 • Deri hastalıklarında çok faydalıdır
 • Cilt yaralarını iyileştirir
 • Yoğurt otu guatr hastalığında da (yoğurt otu ve guatr) tercih ediliyor
 • Sara hastaları için sakinleştirici özelliğe sahiptir
 • Şişliklere ve ödeme iyi gelir
 • İdrar söktürücüdür
 • Yoğurt otu kanser hastalarına yardımcı tedavi prosedürlerinde kullanılabiliyor
 • Uykusuzluğa faydalıdır
 • Ağrı giderici özelliği vardır
 • Yoğurt otu tiroid tedavisinde kullanılıyor
 • Yoğurt otu haşimato tedavisinde etkili oluyor
 • Yoğurt otu aft gibi ağız içi yaralarında da başarılı sonuçlar veriyor.

yoğurt otu - yoğurtlu semizotu salatası - yoğurtlu semizotu - yoğurt otu faydaları - yoğurt otu kullananların yorumları - yoğurt otu tiroid - yoğurt otu nerede yetişir - yoğurt otu bitkisi - yoğurt otu kürü - yoğurt otu haşimato - yoğurt otunun cilde faydaları - yoğurt otu çayı - yoğurt otu fiyatı - yoğurt otu nasıl kullanılır - yogurt otu neye yarar - yoğurt otu ibrahim saraçoğlu - yoğurt otu lenf - yoğurt otu nerede bulunur - yogurt otu auf deutsch - yoğurt otu guatr - yoğurt otunun faydaları ve zararları - yoğurt otu saraçoğlu- yoğurt otunun faydaları nelerdir- yoğurt otunun zararları- yoğurt otu zayıflatırmı - yoğurt otu nereden alınır- yoğurt çörek otu karışımı- yoğurt otu ekstraktı- yogurt otu cilde nasil uygulanir- yoğurtlu ısırgan otu salatası- dereotu ve yoğurt- yoğurt otu maskesi- yoğurt otu kullananlar- yoğurt otu kırışıklık- yoğurt otu forte- yoğurt otu faydaları ömer coşkun- yoğurt otu tohumu- yoğurt otu kullanımı- yoğurt otu çayı ibrahim saraçoğlu- yoğurt otu ekstraktı faydaları- yoğurt otu kanser- yoğurt otu cilt- yoğurt otu ve guatr- yoğurt otu faydaları zararları- yoğurt otu gargarası- yoğurt otu hapı- yoğurt otu aft- yoğurt çörek otu karışımı zayıflatırmı- yoğurt otu ömer coşkun- yoğurt çörek otu- yoğurt çörek otu zayıflatırmı- yoğurt otu resmi- yoğurt otu görselleri- yogurt otu almanca-

Yoğurt otu kürü gençleştiriyor

Yoğurt otunun cilde faydaları

Yoğurt otunun cilde faydaları konusunda yoğurt otu İbrahim Saraçoğlu tarafından kamuoyuna tanıtılmış bir bitkidir. Özellikle Yoğurt otu kürü tarifiyle yoğurt otu Saraçoğlu ismiyle adeta özdeşleşmiştir.

 

Yoğurt otu kürü cildi gençleştirir, gerginleştirir ve kırışıklık giderici etki gösterir. Bu etkileri elde edebilmek için yoğurt otu nasıl kullanılır inceleyelim.

Yoğurt otu kürü nasıl yapılır?

Yoğurt otu çayı yapılarak kullanılabilir. Yoğurt otu çayı nasıl yapılır?

Yoğurt otu çayı için bir avuç kadar taze koparılmış yaprakları ince kıyım doğrayın. Daha sonra elde ettiğiniz bitki öbeğini bir su bardağı kadar suyun içerisine koyarak kaynatın. 10 dakika kadar demlenmesi için bekletin. Daha sonra elde ettiğiniz yoğurt otu kürünü cildinize sürerek kullanabilirsiniz.

Elde ettiğiniz çayı yoğurt otu gargarası yaparak ağız içi yaralarının tedavisi amacıyla kullanabilirsiniz.

Yoğurt otu kırışıklık giderici maske tarifi

Yoğurt otu maskesi için gerekli malzemeler:

 • 4-5 dal yoğurt otu
 • İki kaşık tereyağı

Yoğurt otu çayı İbrahim Saraçoğlu tarafından özellikle cilt kırışıklıkları için öneriliyor.

 

Yoğurt otu maskesi tarifi

Yogurt otu cilde nasil uygulanir? Yoğurt otu maskesi yaparak cildinize uygulayabilirsiniz. Yoğurt otu yapraklarını bir bardak suda kaynatın. Daha sonra suyu süzün ve soğumaya bırakın. Soğumuş yoğurt otu suyunu bir kaba koyarak tereyağıyla karıştırın. Karışımı krem kıvamına kadar sürdürün. Elde ettiğiniz yoğurt otu maskesini cildinize kullanabilirsiniz. Buzdolabında saklayarak tekraren kullanılabilir.

Yoğurt otu kullananların yorumları

Yoğurt otu binlerce yıldır şifalı bitki olarak kullanılıyor. Değerli bir diüretiktir. Sebore, egzama ve sedef hastalığı gibi deri problemlerini tedavi etmek için genellikle ve kanser gibi ciddi hastalıklarda genel bir detoksifiye edici madde olarak kullanılır. Kök hariç olmak üzere tüm bitki, değiştirici, antiflojik, aperient, sıkılaştırıcı, depresif, diaphoretik, diüretik, febrifüj, tonik ve zedelenmedir.

Çiçeklenme halindeyken Mayıs ve Haziran aylarında hasat edilir ve daha sonra kullanılmak üzere taze veya kurutulabilir. Yaralar, ülserler ve diğer cilt problemleri için bir tıkanıklık gibi geniş bir yelpazede rahatsızlıkların tedavisinde dahili ve harici olarak kullanılır ve uykusuzluk için bir kaynatma ve güçlü bir diüretik olan durumlarda yararlıdır.

Bitki sıklıkla diğer otlar ile birlikte bir cilt temizleme toniği gibi de kullanılabiliyor. Bitkiden yapılan bir çay geleneksel olarak kanser tedavisinde dahili ve harici olarak kullanılmıştır. Bir rapor, bir çay yerine bitkinin suyunu kullanmak daha iyi olduğunu söylüyor. Bitki Asperulosid, prostaglandinler (uterusu uyaran ve kan damarlarını etkileyen hormona benzer bileşikler) haline dönüştürülebilir ve bu da cinsi ilaç endüstrisi için büyük ilgi uyandırmıştır. Yoğurt otu homeopatik bir bitkidir.

Yoğurt otunun faydaları ve zararları incelendiğinde yoğurt otu ekstraktı ile pek çok hastalığın tedavisinde kullanılabiliyor. Ayrıca yoğurt otu kullananlar cilt kırışıklıklarında iyileşme ve ciltte gerginleştirici gençlik etkisi sağladığını belirtiyorlar.

Yoğurt otu nereden alınır?

Yoğurt otu nereden alınır sorusunun cevabı aktarlar olarak verilebilir. Yoğurt otu ekstraktı bazı eczanelerde bulunabiliyor.

Yoğurt otu fiyatı nedir merak ediyorsanız hemen söyleyelim 100 gramlık paketler 10,80 TL fiyatla satılıyor.

Yoğurt otu zayıflatırmı?

Yoğurt otunun diüretik olduğu ve şişkinlik, ödem giderici özelliği zayıflama etkisi olarak görülebiliyor. Bitki doğrudan kilo verme amacıyla kullanılmıyor. Yoğurt otu kullanımı kilo vermek için diyet listelerinde yer almıyor.

Yoğurt otunun zararları bilinmiyor. Yoğurt otu faydaları zararları konusunu merak eden ziyaretçilerimiz için özellikle doktor önerisi ve kontrolü olmadan yoğurt otu tohumu veya yoğurt otu hapı gibi ürünleri kullanmamaları gerekiyor. Her bünyenin farklı tepkileri olabileceği unutulmamalı.

Çok bilinmeyen gençlik verici bitkilerden yoğurt otunu kullanarak daha genç bir vücut ve daha genç bir cilt sizi bekliyor olabilir.

 

Yoğurt maskeleri

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

anca        10 – 100

Kaynak: www.genckalanlar.com


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!