Yumurta akının cilde faydaları

Kategori: Genel - 1.299 viewsYorum Yazın
Yumurta akının cilde faydaları

Yumurta akının cilde faydaları konusunda derin bir araştırma yapmadan bile cildi sıkılaştırıcı etkisi olabileceği öngörülebilir. Yumurta akının cilde faydaları konusunu tam olarak irdeleyebilmek için besin değerlerine ve içeriğine bir göz atmak faydalı olacaktır.

Bu yazıda yumurta akı nedir, yumurta akının cilde faydaları nelerdir, yumurta beyazının cilde faydaları hakkında derli toplu bilgilere ulaşabileceksiniz.

Yumurta akının cilde faydaları nelerdir?

Yumurta beyazının cilde faydaları arasında öncelikle cilt tonunun dengelemeyi sayabiliriz. Yumurta beyazı deriyi sıkılaştırıcı etkiye sahiptir.

Cilt yüzeyindeki büyük gözenekleri küçülterek yağlı cilt için harikalar yaratır, böylece fazla sebumu azaltır.

Büyük gözenekler aynı zamanda, gözenek sıkılaştırıcı yumurta akının sivilceleri azaltmaya yardımcı olabileceği anlamına gelen, sfero zitler ve kistlere neden olan bakteriler için potansiyel bir üreme alanıdır.

Ek olarak yumurta beyazı, hücre duvarlarını sindirerek akneye neden bakterileri öldüren bir enzim olan lizozim olarak bilinen bir bileşen içeriyor.

Yumurta akının yüze faydaları

yumurta akının cilde faydaları-yumurta sarısı maskesi-yumurta akı maskesi suna dumankaya-yumurta akı maskesi siyah nokta-yumurta akı maskesi kadınlar kulübü-yumurta akı şeker maskesi-yumurta akı peçete maskesi-yumurta akının saça faydaları-yumurta akının yüze faydaları-yumurta akı maskesi yapanlar-yumurta akının yüze zararları-yumurta akı maskesi ebru şallı-yumurta akı maskesi nasıl yapılır-yumurta akı cilt beyazlatma-yumurta akı maskesi faydaları-yumurta akının cilde faydaları 7 gün sağlık-yumurta saçı uzatırmı-yumurta akı ve karbonat maskesi-yumurta akının yüze faydaları kadınlar kulübü-yumurta akının cilde faydası suna dumankaya-suna dumankaya yumurta akı şeker maskesi-yumurtanın saça faydaları uzman tv

Yumurta akının yüze faydaları

Yumurta akı maskesi yapanlar cilt için elde ettikleri faydalarla ne kadar övünseler azdır. Çünkü yumurta akında yer alan protein doku onarımı ve büyümesi için çok gereklidir. Güçlü, buruşmayan cildi teşvik eder. Yumurta akının cilde faydaları 7 gün sağlık için gereklidir. Daha genç, daha canlı ve daha parlak bir cildi haftanın her günü yaşamak istiyorsanız yumurta akının cilde faydaları 7 gün sağlık sunduğunu göz ardı etmeyin.

İşte yumurta akında bulunan temel maddeler ve yumurta akının cilde yararları

 • Potasyum: Nemlendirir ve nemlendirir. Deri hücrelerinde nemi korur.
 • B 2 vitamini: Kırışıklık yaratan toksik ve hücre zararlı serbest radikalleri yok eder.
 • Magnezyum: Genç parlak ciltler için. Cildin yaşlanmasını yavaşlatır.

 

Yüz Beyazlatıcı ve Parlak Cilt Tonlu

 

Yumurta akının cilt lekelerine faydaları yüz maskeleri ile sağlanabilir. Örneğin yumurta akı süt maskesi ile cilt lekeleri dahil pek çok cilt sorununu evde çözebilirsiniz.

Yüzdeki kan dolaşımı düzelir, yüz kasları uyarılır, yüz gözenekleri sıkılır, berraklık ve doku geliştirilmiş ve doğal olarak beyazlaştırılmıştır.

Yumurta akı maskesi siyah nokta

Yumurta akı maskesi siyah nokta için hazırlanarak önemli başarılar elde edilebiliyor. Bu noktada yumurta akı maskesi yapanlar arasına katılarak aşağıdaki tarifi uygulayabilirsiniz. Bu tarifi uygulayan ve diğer yumurta akı maskelerini uygulayanların görüşlerini yumurta akı maskesi Kadınlar Kulübü (yumurta akının yüze faydaları kadınlar kulübü) linkinden de takip edebilirsiniz.

 

Yumurta akı maskesi siyah nokta maskesi nasıl hazırlanır?

Yumurtanın beyazı cilde faydaları bakımından efsane olmuş bir doğal üründür. Yumurtanın beyazı cilde faydaları için aşağıdaki maske tarifini uygulayabilirsiniz.

Yumurta akı maskesi nasıl yapılır?

Yumurta akı maskesi nasıl yapılır adım adım uygulayabilirsiniz. Bir kabın içine 2 adet çiğ yumurta akı ekleyin. Sonra, 2 çay kaşığı limon suyu ve 2 çorba kaşığı zeytinyağı ekleyin. Bir çatal kullanarak onları iyice karıştırın. Karışımı buzdolabında yaklaşık 30 dakika tutun.

Yumurta akı yüzde ne kadar beklemeli?

Gül suyuna batırılmış pamuklu bir top ile yüzünüzü temizleyin. Bir makyaj fırçası kullanarak yumurta akı maskesi siyah nokta karışımını tek kat uygulayın ve 5 dakika bekletin, sonra karışımdan ikinci katı uygulayın. Yumurta maskesi tamamen kuruyana kadar bırakın.

Yumurta akı yüzde ne kadar beklemeli sorusu her cilt tipine göre değişebilir. Cilt hassasiyetiniz Yumurta akı yüzde ne kadar beklemeli süresinin temel kriteridir.

Maskeyi yukarı doğru kaldırın ve soğuk su ile yıkayın. Sonra nemlendirici uygulayın.

 

Yumurta akının cilde faydaları nelerdir, maske ile bağlantılı anlatım.

 

Limon suyu ve yumurta beyazı kombinasyonu yüzünüzün rengini aydınlatırken, zeytinyağı cildi besler ve nemlendirir. Cildinizi doğal olarak aydınlatmak için haftada iki kez bu yumurta maskesini kullanın

 

 

Diğer yumurta akı maskeleri

 • Yumurta akı maskesi Suna Dumankaya (yumurta akının cilde faydası Suna Dumankaya, Suna Dumankaya yumurta akı şeker maskesi
 • Yumurta akı şeker maskesi
 • Yumurta akı peçete maskesi
 • Yumurta akı ve karbonat maskesi
 • Yumurta akı maskesi ebru şallı
 • Yumurta akı cilt beyazlatma maskesi

 

Yumurta akının saça faydaları

Bu konuda hazırlanan makaleyi buradan ulaşabilirsiniz. Makalede yumurta beyazının saça faydaları, yumurta saçta ne kadar bekletilmeli, saça yumurta maskesi yapanlar, yumurta akı saçı kurutur mu, yumurtanın sarısı mı beyazı mı saça faydalı, yumurta sarısının saça faydası nedir,

Yumurta akının saça faydaları konusundaki detaylı makaleyi okumak için editörlerimizin yoğun çabalarının sonuçlanmasını beklememiz gerekiyor.

Yumurta sarısı maskesi

Yumurta sarısı maskesi ile ilgili yazıyı buradan okuyabilirsiniz. Bu yazıda yumurta sarısının cilde faydaları, zeytinyağı ve yumurta sarısının saça faydaları,

 

Yumurta akı maskesi faydaları

Yumurta akı maskesi uygulayarak elde edebileceğiniz gençlik aşısı katkılar aşağıda sıralanıyor.

 • Cilt gençleştirme
 • Saç uzatma (yumurta saçı uzatırmı)
 • Cildi sıkılaştırma, sarkmaları toparlama
 • Sivilce oluşumunu engelleme
 • Büyük gözeneklerin küçültülmesinde rol alma
 • Sivilceleri azaltma
 • Cilt beyazlatma işlevi
 • Antibakteriyel görev yapma
 • Cilt yaşlanmasına bariyer görevi görmesi
 • Ciltte ışıltı ve canlılık sunması
 • Yumurta akı cilt beyazlatma sağlayabilir

 

Yumurta akının yüze zararları

Çiğ yumurta maskesinde Salmonella bakterisinin vücuda bulaşma riski yumurta akının yüze zararları konusunda mutlaka belirtilmesi gereken bir noktadır. Ayrıca yumurta maskesinin sağladığı gerginlik geçici olabilir. Bu gerginlik cildin PH ve nem dengesinde bozulmalara neden olabilir.

Elbette yumurta akı içerisindeki protein ve diğer maddelere alerjik reaksiyon gösteren bünyeler ve ciltler de bulunabilir.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 

 

Kaynak: www.genckalanlar.com


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!