Yüz beyazlatıcı maske

Kategori: Genel - 1.093 viewsYorum Yazın
Yüz beyazlatıcı maske

Yüz beyazlatıcı maske yaparak cildinizde daha ışıltılı bir cilt ve görünüm elde edebilirsiniz. Bunun için evde hazırlayabileceğiniz pek çok maske tarifi bulunuyor. Bu yazıda yüz beyazlatıcı maske tarifleri, erkekler için yüz beyazlatma yöntemleri, yüz beyazlatma pirinç unu maskesi gibi konuları okuyabilirsiniz.

 

Yüz beyazlatıcı maske

Yüz beyazlatma maskesi doğal malzemelerle yapılırsa kimyasal etkilerden de korunmuş olursunuz. Bu doğrultuda kullanabileceğiniz pek çok cilt tonu dengeleyici malzeme elinizin altında duruyor.

Cildimiz zamanla yirmili yaşlardaki renk dengesini ve canlılığını kaybeder. Pigmentasyon, koyu lekeler görünmeye başlar ve sanki orada kalmış gibi görünürler. Böyle durumlarda, ne kadar çabuk harekete geçerseniz o kadar iyi olur. İşte sizi çabuk harekete geçirecek kolay yüz beyazlatıcı ev maskeleri tarifleri!

Yüz beyazlatmak için maske (yuz beyazlatmak icin evde maske)

Yüz beyazlatmak için maske tariflerine zerdeçal yüz beyazlatıcı maske ile başlıyoruz. Hazırlayacağınız yüz için beyazlatıcı maske cildinizin renk tonunu dengeleyecek yılların yüzünüzdeki tortusunu atmanıza yardımcı olacaktır.

Zerdeçal maskesi tarifi

Yüz beyazlatıcı maske yapımı için gerekli malzemeler:

 • Yarım çay kaşığı organik zerdeçal tozu (cildi hafifletir ve aydınlatır)
 • Bir çorba kaşığı organik bal (nemlendirici olarak işlev görür)
 • Üç çorba kaşığı yulaf unu (hafifçe cilt soyma yapar)
 • Bir limonun taze sıkılmış suyu (doğal ağartma maddesi)
 • Gül suyu (sıkılaştırır ve cilt tonunu)

Zerdeçal, geleneksel Hint kültürünün sağlık ve güzellik amaçları için uzun süredir kullanılmaktadır. Bu altın baharat akne tedavisinde ve daha adil bir cilt elde etmek için geleneksel ilaçlarda sıklıkla kullanılır.

Ana cilt ağartıcı ajan limon suyu, sitrik asit bakımından zengindir fakat öğütülmüş yulaf unu cildi yatıştırıp yumuşatır. Bal, cildi nemlendirir ve besler, bu maske cilt parlaklığı için son derece etkili bir hale getirirken, gül suyu cildinize daha fazla ton koymaya yardımcı olur ve pembe bir parlaklık kazandırır. Yüz beyazlatıcı maske 7 gün sağlık verdiği gibi güzellik ve gençlik de sağlayabilir. Siz de yüz beyazlatıcı maske 7 gün sağlık konseptini uygulayın, cilt tonunuzu dengeli ve genç bir görünüme kavuşturun.

Yüz beyazlatmak için limon maskesi zerdeçallı

Yüz beyazlatmak için limon maskesi yaparken zerdeçal kullanıyoruz. Önce yulaf unu ve balı bir kapta karıştırın. En etkili yüz beyazlatma maskesi yaparken her zaman kullanabileceğiniz doğal beyazlatıcı limon suyunu ekleyin.

Daha sonra zerdeçal tozunu karıştırın Son olarak karışımın macun kıvamına gelmesine etki eden gül suyunu ekleyin.

 

Elde ettiğiniz karışımı bir kozmetik fırça yardımıyla yüzünüze sürün. 15 dakika kadar bekleyip ılık suyla yıkayın. Cildinizi doğal olarak aydınlatmak ve yumuşak altın ışıltı vermek için haftada 1-2 kez yüz beyazlatıcı maske evde yaparak uygulayabilirsiniz.

 

Yüz beyazlatma pirinç unu maskesi (yuz beyazlatmak icin pirinc maskesi)

Yüz beyazlatma pirinç unu maskesi tüm dünyada fenomen olmuş bir tariftir. Bu çok basit yüz beyazlatma pirinç tarifini milyonlarca kişinin uyguladığı düşünülüyor. Çünkü pirinç unu cildi besleyip parlatmasıyla biliniyor. Bal ise nemlendirici olarak haklı bir üne sahiptir. Pirinç unu japonların cilt beyazlatma yöntemleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Yüz beyazlatma pirinç maskesi malzemeler:

 • Bir çorba kaşığı pirinç unu
 • İki yemek kaşığı bal (İşlenmemiş olmalıdır)

 

yüz beyazlatma maskesi doğal-yüz beyazlatma maske erkekler için-yüz beyazlatıcı kil maskesi-yüz beyazlatmak için limon maskesi-yüz beyazlatıcı domates maskesi-yüz beyazlatan patates maskesi-yüz beyazlatıcı ev maskeleri-yüz için beyazlatıcı maske-beyazlatıcı yüz maskesi evde-yüz beyazlatıcı bitkisel maskeler-yüz beyazlatmak için yoğurt maskesi-yüz beyazlatmak için maske suna dumankaya-yüz beyazlatıcı maske kadınlar kulübü-yüz beyazlatıcı maske gratis-ebru şallı yüz beyazlatıcı maske-yuz beyazlatmak icin evde maske-yüz beyazlatıcı papatya maskesi-yüz beyazlatıcı maske ahmet maranki-miracle glow yüz beyazlatıcı maske-miracle glow yüz beyazlatıcı maske kullananlar-yüz beyazlatma maskesi nasıl yapılır-yüz beyazlatıcı maske tarifi

Yüz beyazlatıcı maske tarifi                          Photo: Pexels-Pixabay-genckalanlar

 

Yüz beyazlatıcı pirinç maskesi yapımı

Yüz beyazlatıcı pirinç maskesi yapımı için bal ve pirinç ununu karıştırarak yüze sürülebilir kıvamda bir karışım macun elde edin. Bu maskenin etkisini kaybetmemesi için karışımın çok iyi ve homojen hale gelmiş olması önem taşıyor.

Yüzü beyazlatan maske tarifleri arasında ilk sıralarda yer alan yüz beyazlatıcı maske pirinç unu maskesini kozmetik fırça kullanarak göz çevresi haricinde yüzünüze iyice yedirerek sürün. Yüz beyazlatıcı maske pirinç unu macunu en az 15 dakika yüzünüzde kalmalıdır. Daha sonra ılık bir bezle yüzünüzü temizleyin ve yıkayın.

Yüz beyazlatıcı pirinç unu maskesi sonrası bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Cildinizi aydınlatmak için haftada 2 gün 2 ila 3 hafta boyunca bu ev yapımı yüz beyazlatıcı leke giderici maske yani cilt aydınlatma (beyazlatma) yüz maskesini kullanın.

 

Erkekler için yüz beyazlatma yöntemleri

Erkekler için yüz beyazlatma yöntemleri arasında da yüz beyazlatıcı maske tarifleri bulunuyor. Şimdi vereceğimiz maske tarifi özellikle erkek cildi için uygundur. Bu maskeyi kadınlar da yapabilir.

Yüz beyazlatma maske erkekler için

Yüz beyazlatma maske erkekler için nane yaprakları kullanılarak hazırlanıyor. Yüz beyazlatma maske erkekler için nane kullanılmasının sebebi ise nane, arındırıcı özelliklere sahip güçlü ve ferahlatıcı bir cilt büzücüdür. Cilt renginin akşam dışarı çıkarken bir bronzluk ve lekelerin solmasına yardımcı olur.

 

Erkekler dikkat! Yüz beyazlatmak için doğal maske tarifi

Özellikle erkek ciltleri için yüz beyazlatıcı maske tarifi gerekli malzemeler:

 • Bir bağ taze nane
 • Biraz su

Yüz beyazlatıcı maske yapımı için nane yapraklarını yıkadıktan sonra bir havanda döverek macun haline gelinceye kadar ezin. Gerekirse bir miktar su ilave edebilirsiniz. Yüzünüzü yıkayıp maskeyi parmaklarınızın ucuyla cildinize yedirin. 20 dakika bu şekilde bekletin. Daha sonra ılık suyla yıkayın.

Yüz beyazlatıcı bitkisel maskeler arasında yer alan nane maskesini haftada bir veya iki kere uygulayabilirsiniz.

 

Yüz beyazlatıcı domates maskesi

Yüz beyazlatmada domates ve karbonat mükemmel bir ikilidir. Yüz beyazlatma maskesi karbonat kullanılarak mükemmel bir karışım haline getirilebilir. Bu konuda hazırladığımız ‘domates karbonat maskesi ile cilt beyazlatma’ isimli makalemizi okumanızı hararetle tavsiye ediyoruz.

Cilt beyazlatıcı domates maskesi

Cilt beyazlatma domates un kullanılarak da sağlanabiliyor. Domates un maskesi tarifi için gerekli malzemeler:

 • Bir olgun domates
 • Bir yemek kaşığı un (Mısır, buğday, yulaf unu kullanılabilir)
 • Su

 

Cilt beyazlatma domates un maskesi tarifi

Bu kombinasyonda, domatesin sıkışması cildi hafifletirken un, derideki fazla yağı emer.

Unu bir olgun domatesle karıştırın. Domates hamurunu 1 yemek kaşığı un ile karıştırıp ince bir macun yapın.

Karışımı ince bir tabaka halinde uygulayın ve 20 dakika dinlendirin. Parmaklarınızla hafifçe ovarak soğuk su ile durulayın.

Ya da karışıma bir parça zerdeçal ekleyebilir ve aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

Pirinç unu kullanarak domates ve pirinç unu maskesi halinde kullanabilirsiniz.

Bu işlemi haftada 3 kez yapmak domates suyu cilt lekeleri etkisiyle cildi hafifletir ve aydınlatır.

Uzmanlardan Suna Dumankaya cilt beyazlatma domates maskeleri konusunda önerilerde bulunuyor.

 

Yüz beyazlatma maskesi nasıl yapılır?

Yüz beyazlatma maskesi nasıl yapılır uzmanların anlatımıyla aşağıdaki videolarda izleyebilirsiniz.

Videolarda İbrahim Saraçoğlu cilt beyazlatma tarifleri, (yuz beyazlatan maske ibrahim saracoglu ), beyazlatıcı yüz maskesi evde nasıl yapılır konuları yer alıyor.

https://youtu.be/u0LhopaXgL8

Yüz beyazlatıcı krem

Yüz beyazlatıcı krem markaları arasından tercih edebileceğiniz gibi (miracle glow yüz beyazlatıcı maske, miracle glow yüz beyazlatıcı maske kullananlar) evde kendiniz de yüz beyazlatıcı krem hazırlayabilirsiniz.

Evde yüz beyazlatıcı krem yapımı için gerekli malzemeler

 • Yarım limon
 • Kabartma tozu
 • Bebe pudrası
 • Elma sirkesi

 

Evde yüz beyazlatıcı krem yapımı

Malzemeleri karıştırın. Kıvamını artırmak için bebe pudrası ekleyebilirsiniz. Krem kıvamını alıncaya kadar karıştırın. Daha sonra cildinize uygulayın ve 10 dakikadan az olmamak üzere bekleyin. Sonra ılık suyla durulayın ve nemlendirici uygulayın.

Alerjik cilde sahip kişilerin tüm maske tariflerini doktor onayı olmadan kullanmamaları gerekir.

 

Cilt beyazlatma suna Dumankaya tarifi

Cilt beyazlatma suna Dumankaya tarifi ile ilgili hazırlanmış videoyu aşağıda izleyebilirsiniz. Yüz beyazlatıcı maske Suna Dumankaya tarafından verilen tarifle binlerce kişi tarafından denenmiştir. Bu konudaki yorumlarda yüz beyazlatıcı maske suna Dumankaya tarifinin etkisi sıklıkla dile getiriliyor

 

https://youtu.be/eWQ1qdTK9kM

 

Yüz beyazlatmak için maske Suna Dumankaya tarifi dışında uzmanlar tarafından da veriliyor. Örneğin yüz beyazlatıcı maske Ahmet Maranki, Feridun Kunak yüz beyazlatıcı maske, ebru şallı yüz beyazlatıcı maske tarifleri örnek olarak sıralanabilir.

 

Yüz beyazlatmak için uygulayabileceğiniz diğer maskeler ve ürünler

 • Yüzü beyazlatan sabun
 • Japonların cilt beyazlatma yöntemleri
 • Yüz beyazlatmak için yoğurt maskesi
 • Yüz beyazlatıcı kil maskesi
 • Yüz beyazlatan patates maskesi
 • Yüz beyazlatıcı papatya maskesi

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 

Kaynak: www.genckalanlar.com


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!